Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Grand Seiko Hi-Beat 36000 SBGH001

Rekomendowane odpowiedzi

Na CW, GS by wygrał, a tutaj zapewne Iwucek :rolleyes:

 

No nic, będę myślał...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne pojedynki co jakiś czas się odbywają, np. tutaj (chodzi o divery spod znaku obydwu marek):

http://www.tz-uk.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=88593

 

Konkluzja - jakość materiałów, dopracowanie detali - japończyk.

 

Moim zdaniem ciężko oceniać zegarek, jeśli się go do ręki choć na chwilę nie wzięło. Więc wszelkie głosowania "na sucho" mają wartość bliską zeru. Problemem oczywistym jest ograniczony dostęp do wysokich półek zegarków japońskich.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygladem i tym,ze IWC ma o wiele wiecej ludzi niz GSa, wygrywa u mnie ten drugi. ; )


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz dwa ale one przy GS to nie mają startu.

 

Miałem w ręce IWC i GS's i Seiko wygrywa zdecydowanie.

Lecenie na patencie "szwajcarskości" jest skuteczne ale tylko do pewnego stopnia niewiedzy potencjalnego nabywcy.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecenie na patencie "szwajcarskości" jest skuteczne ale tylko do pewnego stopnia niewiedzy potencjalnego nabywcy.

Sugerujesz że zdecydowana większość osób z tego forum nie posiada wiedzy wybierajac ostatecznie szwajcary? :rolleyes: Sam zauważ, że większości GS się podoba, wiedza tez, że są to bardzo dobre zegarki, rewelacyjnie wykonane o świetnych własnych mechanizmach, mimo to, ostatecznie kupuja śwajcara :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że zdecydowana większość osób z tego forum nie posiada wiedzy wybierajac ostatecznie szwajcary? :) Sam zauważ, że większości GS się podoba, wiedza tez, że są to bardzo dobre zegarki, rewelacyjnie wykonane o świetnych własnych mechanizmach, mimo to, ostatecznie kupuja śwajcara :)

 

Tego nie sugeruję...każdy świadomie podejmuje decyzje co brać. Zresztą sam lubię te zegarki i posiadam rasowego niemca w kolekcji : )

Poza tym szwajcar szwjcarowi nierówny...

Jednak wielokrotnie tu są porady typu "co kupić", po czym decyzja zapada by brać szwjcara "bo to jednak szwajcar" (a często to zwyczajny chińczyk pięknie zmieszczony w ustawowych 51% produkcji).

 

Kub Seiko GS w końcu :rolleyes: : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kub Seiko GS w końcu :rolleyes: : )

Przy kolejnym zakupie będzie to na pewno silny kandydat :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kolejnym zakupie będzie to na pewno silny kandydat :D

jasssne...

a przy następny, znowu napiszesz to samo(chyba już gdzieś, kiedyś czytałem twoje podobne rozważania)

brak odwagi na japończyka ? mimo tak silnych argumentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

jasssne...

a przy następny, znowu napiszesz to samo(chyba już gdzieś, kiedyś czytałem twoje podobne rozważania)

brak odwagi na japończyka ? mimo tak silnych argumentów

Niestety mimo całej sympatii dla Michała mam to samo zdanie. Nie kupisz Michale GS. Nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak odwagi na japończyka ?

Nie zaprzecze :D

 

Oczywiście zdaje sobie sprawe, że jest to świetnie wykonany zegarek o bardzo dobrym inhałsowym werku.

 

Nie kupisz Michale GS. Nigdy.

 

Nigdy nie mów nigdy :)

 

Na pewno przy kolejnym zakupie wezme ten zegarek pod uwage, choć chciałbym go najpierw zobaczyć na żywo, a żeby go zobaczyć, musze się przelecieć na wycieczke do Londynu...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał...

nie oszukuj się, inaczej nie byłoby tego tematu

 

kup ten bilet i zrób to co należy

a będzie to jeden z pierwszych zegarków, po który ktoś wyciągnie rękę jeżeli pokażesz mu swoją kolekcję

odpłaci włożony trud z nawiązką

chyba nie muszę rozpisywać się, że w temacie "jaki zegarek masz dziś na ręku" szybciej znajdziemy IWC niż GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowie się nad tym. Wszystko zależy od impulsu, kiedy wreszcie zobacze ten zegarek na żywo...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe podkręcajcie Michala. Wybór zegarka to osobista sprawa i nie pownno się brać pod uwagę gustów innych. To normalnie mobbing jakiś jest :D:):)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe podkręcajcie Michala. Wybór zegarka to osobista sprawa i nie pownno się brać pod uwagę gustów innych. To normalnie mobbing jakiś jest :D:):)

mam nadzieję, że to żart a nie pomówienia, bo ze słów na literę M to znam jeszcze "Motywacja"(to miało miejsce w tym przypadku)

co nie zmienia faktu, że słowo mobbing zastosowałeś nieodpowiednio z jego definicją - więc to na pewno był żart :)

 

Michał oczywiście decyzję o zakupie podejmie sam, do mnie pretensje może mieć, że wspomniałem mu o zakupie biletu do Londynu :) (za funta/jurka + opłaty lotniskowe :) )

i doskonale rozumiem jego rozterki, zwłaszcza że zakup do tanich nie należy(nie jest w cenie biletu do wspomnianego miasta)

po prostu należy kiedyś postanowić, że GS trzeba w kolekcji mieć i już! bez rozważań co lepsze lub kosztem czego...

z mojej strony koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

 

Nie odebrałem tego jako "mobbing" - wszystko jest ok :) Jak najbardziej rozumiem, że Seiko ma tutaj na forum wielu fanów, co oczywiście mnie w ogóle nie dziwi. Również nie mam żadnych pretensji o żaden Londyn - bilet do Londynu, tak jak kolega wspomniał, kosztuje z Dublina grosze.

 

Anyway,

 

Klaudiusz, co Ty myślisz o tym zegarku? Przewineło się przez Twoje ręcę już wiele znakoimitych czasomierzy, miałeś kiedyś ochote na GSa?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie miałem ochotę na GS-a i już raz prawie kupiłem, ale sprzedawca wycofał się ze sprzedaży. Teraz bym nie kupił - mam dosyć jasno określoną listę zakupów i staram się ją konsekwentnie realizować.

 

Co do mobbingu to oczywiście żart, chociaż na forum można dać się nakręcić na zegarek (przy wydatnej pomocy forumowiczów), który potem na ręku już taki atrakcyjny nie jest ;)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaż na forum można dać się nakręcić na zegarek (przy wydatnej pomocy forumowiczów), który potem na ręku już taki atrakcyjny nie jest ;)

 

To prawda :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że zegarek ten jest naprawde piękny, wszystko wykonane na najwyższym poziomie, to dlaczego mimo wszystko wybieramy bardziej prestiżowe zegarki szwajcarskie lub ewentualnie niemieckie? Przecież w tej cenie możemy mieć już coś ze stajni IWC, Zenitha, Omegi czy nawet JLC. Nie spotkałem się jeszcze tu na forum z kimś kto posiada jakieś GS, dlaczego? Dlatego że to tylko Seiko? A co w tym wszystkim najgorsze, ja mam podobnie, i pewnie ostatecznie kupie coś z rynku szwajcarsko-niemieckiego ;) Mimo, że ten zegarek mi się naprawde podoba...

 

Coś w tym jest. W Polsce dochodzi jeszcze jeden aspekt. Raczej nigdzie go nie kupisz. Nawet jeśli to na pewno zapomnij o gwarancji a nie mówiąc już o servisie :) Raczej podczas okresu gwarancji nic mu nie będzie, przecież to GS, ale jakiś po kilku latach przegląd przydał by mu się na pewno. A z obozu szwajcarsko - niemiecko - włoskiego już jest lepiej z tymi rzeczami (servis)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek. Detale porażają...Wskazówki, indeksy - małe dzieła sztuki. Werk.

 

No, ale coż...Większość osób dysponujących środkami na zakup tego zegarka i tak go nie kupi, bo to przecież tylko Seiko, a i prestiż marny... ;) I nie mówię Michał o Tobie, bo Ty się przynajmniej wahasz... :) Choć po prawdzie to też nie wierzę, że kupisz ten zegar... :)

 

Rysiek nabył Marinemastera, poczekajmy aż ochłonie nieco po wiadomych wydarzeniach :) i może trochę przybliży nam tego Japończyka z wyższej półki, trochę innej, niż GS, ale też wspaniałej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć po prawdzie to też nie wierzę, że kupisz ten zegar... ;)

 

Żebyś się Tomek nie zdziwił :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż jak najbardziej aktualne. Będę najprawdopodobniej realizował ten zegarek, bo naprawde bardzo mi się podoba, ale najpierw na liście życzeń mam trzy inne zegarki. Myśle, że będzie to jeden z planów na przyszły rok, a za konkurenta będzie miał JLC Master Ultra Thin Moon, oraz Master Geographic. Zobaczymy też co pokaże Basel...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna pozycja godna uwagi, ale Ty chyba jesteś przeciwnikiem SD, więc SBGH001 będzie jedynym słusznym wyborem

SBGA011 "Snowflake"

post-32788-0-31742300-1364199762_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie przepadam za tytanem, a zegarek strasznie mi się podoba. Niemniej jednak wole indeksy w SBGH001, ta ich surowość mnie powala :) Czasami mam ochotę odpuścić kolejny zakup i kliknąć w końcu tego GSa. Kusi, oj kusi...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.