Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rawicz

Glycine Lagunare L1000 vs Sinn U1

Witam! Którego z poniższych nurasów wzielibyście do domu i dlaczego. Uzasadnienie mile widziane. Dziękuje.  

38 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej poczekać i dozbierać do wymarzonej PO ?

 

Co do ankiety, w przypadku gdyby to była limitowana wersja Lagunare LCC3000 nie miałbym wątpliwości, brałbym Glycine. A w tej sytuacji, chyba jednak U1 - bardzo mi się podoba, aczkolwiek jeżeli Twój wybór padnie na Lagunare, to napewno również będziesz zadowolony, zabawa w tych zegarkach z paskami jest niemalże jak w Panerai ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gliceryna.

Sinn ma wskazówki jak zegar dworcowy.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Do domu" - Glicynę. Do użytku zgodnie z przeznaczeniem Sinn - bardziej pełnokrwisty


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn ma wskazówki jak zegar dworcowy.

Wg mnie te wskazówki są fantastyczne, i dodają uroku temu zegarkowi ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylistycznie się nie wypowiem bo oba fajne ;)

 

Znaczenie mogą mieć gabaryty:

 

Sinn ma wysokość koperty 14,3 - to pozornie na minus (pozornie bo proporcje są idealnie dobrane jak się patrzy na kopertę jako całość). Z długim rękawem casualowej koszuli to już nie zawsze dobrze wygląda.

 

Glycine 11,7 - to bardziej cywilne gabaryty.

 

Jeśli chodzi o uszy koperty to Sinn ma krótkie, które powodują że zegarek bardzo ładnie się układa na ręku, w zasadzie bez względu na wielkość nadgarstka. Koperta Sinna jest tak ukształtowana że jest bardzo wygodna i uniwersalna w szerokim zakresie rozmiarów nadgarstka - co jest dużą zaletą bo zegarek nawet na małym ręku leży i wygląda dobrze.

 

Lagunare nie miałem na ręce więc tu się nie wypowiem.

 

Życzę udanego wyboru i zalecam przez zakupem przymiarkę.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Sinn - jak dla mnie bardziej charakterny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba Glycine ale chyba w tym zestawieniu wolałlbym Sinn'a (ciekawszy design moim zdaniem i wydaje mi się mniej pospolity - jak ktoś wyżej napisał bardziej pełnokrwisty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie bardziej podoba mi się U1.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Glycine. Po prostu bardziej mi się podoba jako całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba diverki atrakcyjne ale ja wybrałem sinn'a głównie za jego możliwości -1000m wodoszczelność kontra skromne 300m u glycine,do tego zegarki firmy sinn noszą oddziały elitarnych jednostek specjalnych niemieckiej navy(Professional Timekeeper EZM 2 ) tak więc jakość i wytrzymałość zegarków musi być na najwyższym poziomie !

A mi osobiście z sinnów bardziej podoba się ten model-UX ;)

post-35523-0-62167000-1306420458_thumb.jpg


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) U 1

Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U1- za cudne wskazówki ! ;)

 

Ogolnie Sinn dużo ładniejszy, prosty.


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie u-boot. Spójność wzornicza idealna. Gliceryna bez charakteru. Chociaż ten producent też robi piękne zegarki, ale ten model nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej poczekać i dozbierać do wymarzonej PO ?

Glycine traktuję jako przejściówkę - może na rok, a później PO tylko nie zdecydowałem czy stary model, czy też ten nowy, na to mam czas. A poza tym cena jest ponad 2 razy taka jak Lagunare / U1.

 

Niezłego mi zresztą klina zabiliście. Byłem już prawie zdecydowany na Glycine...

 

IMHO nowa Lagunare jest bardziej przejrzysta od U1, a takie zegarki właśnie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień zastanawiam się co bym wybrał ;) Podoba mi się nowa GL, ale nie tak jak stara, a i starej brakuje minimalnie charakteru U1, więc jednak stawiam na Sinna, jego recenzja na forum trochę pomogła w wyborze.

Myślę że przejrzystością i czytelnością dzięki grubym cz-b wskazówkom U1 nie odbiega od Lagunare.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie glycinka.bo tak jak ktos napisał ,wskazówki sinna przypominaja stare zegary dworcowe ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U1 ma swoj charakter.

Moze sie podobac albo nie, ale na 100% nie pomyli sie z zadnym innym, choc przyznam, ze ten zalaczony przez czyzewicza jest fajniejszy :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn jest bardziej charakterny. Ale - wygląda bardziej jak Hand Made (Nie mówię o jakości, tylko o stylu) i to mnie trochę zniechęca do niego. Wybieram Glicynę, bo też ma charakter, a jest ładniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie głosy. Pomogły mi na tyle, że chyba zrezygnuję z Glycynki, ale i też U1 nie trafi do mnie... moving up :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za $1100 - 1200 kupisz mint Sinn U1 na TZ/WUS, pare dni temu byl jeden na WUS za $900.00 ale szybko poszedl; jakosc wykonania bardzo dobra, servis dostepny w stanach przez RGM, 44mm koperta nosi sie bardzo dobrze. bezel jest tegimented - czyli bardzo, bardzo trudno jest ja zarysowac, jeden z niewielu zegarkow jakie mialem ktory caly czas trzymam w kolekcji

 

u1.jpg

 

UX nie polecam ,zeby go servisowac trzeba wysylac do Niemiec

 

P1040003.jpg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz na http://www.watchrecon.com/ i wrzuc SINN do wyszukiwarki ..... napewno cos znajdziesz

Dzięki wielkie Robert. Szczerze mówiąc nie znałem tej strony. Myślę jednak (i za radą Carlito), że poczekam trochę na Omegę (waham się trochę pomiędzy PO, a 300M Chrono), w grę wchodzi też Aquaracer. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn - za caloksztalt.Glycine jakas taka nijaka jest wg. mnie.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię glicynę, ale w tym przypadku zdecydowanie Sinn. Przede wszystkim za ciekawe proporcje: bezel-tarcza-wskazówki, a do tego jest po prostu ładniejszy :)


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.