Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pagan

Gdzie do pracy--- Belgia vs Szwajcaria

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj dostać pracę w Walii, ten kraj wymiata. Wiem to od osób które już ułożyły sobie życie tam. Wszystko na spokojnie, brak wyścigu szczurów. Wszystko dla wszystkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dołożę swoje 5gr. Norwegia, jestem tu od marca, pracuje, mieszkam, przepisy niektóre są dziwne, śmieszne i początkowo wydają się robić pod górę, ale jak się zagłębisz to okazują sie całkiem sensowne. Ja szukałem szczęścia w Bergen, ale pogoda oraz brak pracy sprowadziły mnie do oslo (dokładnie Bearum kommune) i tu zostaje:)


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek - jak na Onecie jakimś.

Kolega pyta - Belgia czy Szwajcaria? Dostaje m.in. odpowiedzi Dania, Walia, Norwegia. Co więcej, wcześniej zaznacza, że może i tu i tu mieć dobrą pracę. Sądziłem, że to choroba nowicjuszy forumowych - mało czytania, dużo pisania.... Ale jak się okazuję nie tylko :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek - jak na Onecie jakimś.

Kolega pyta - Belgia czy Szwajcaria? Dostaje m.in. odpowiedzi Dania, Walia, Norwegia. Co więcej, wcześniej zaznacza, że może i tu i tu mieć dobrą pracę. Sądziłem, że to choroba nowicjuszy forumowych - mało czytania, dużo pisania.... Ale jak się okazuję nie tylko :D

 

Pozdrawiam

Iko

 

Prawda, przepraszam. Ja jakos zrozumialem, ze przed kolega cala Europa otwarta i jakos tak poszlo. No to w skrocie:

- Szwajcaria - brak bezposrednich doswiadczen. Mam dobrych przyjaciol ktorzy tam mieszkaja i dla nich najwiekszym zaskoczeniem bylo to jak konserwatywny jest ten kraj. Nie jest to unia co komplikuje niektore praktyczne sprawy (praca dla 2 polowy, prawo pobytu itp). Ale ogolnie sa bardzo zadowoleni.

- Belgia - nie wiem kompletnie nic, poza tym ze robia dobre piwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnych doswiadczen moze cos dopowiem.

Najlepiej usadowic sie (na stale) tam, gdzie jest najmniej Polakow - tak sytuacja bynajmniej ma sie w uk. Polacy czesto trzymaja sie w swoich zamknietych grupach i sa postrzegani przez niektorych Brytyjczykow jako awanturnicy (przechodzac sie w miescie w sobotni wieczor w sumie trudno sie dziwic).Mieszkam juz w drugiej wiosce,w obu nigdy nie bylo zadnych Polakow i nie bylo problemu z "wstrzeleniem sie" w tutejsza spolecznosc po paru miesiacach.

Najprostsza zasada jest taka (ma zastosowanie w kazdym kraju) - dopoki jestes w porzadku, to miejscowi to zauwaza i nie bedziesz mial problemow : )

I co najwazniejsze,trzeba znac jezyk chocby na poziomie podstawowym.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pagan

 

Co do pobytu i pracy w CH to polecam kontakt z prowadzącym portal Helwecja.com. Jest ta masa info praktycznych.

To nb znany w świecie zegarków na literę A :D hobbysta-zegarkomaniak:)

 

Pewnie o Belgii też by się coś praktycznego znalazło.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.