Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

emet

Citizen Skyhawk Titanium-wymiana szkła

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość nabycia po dobrej cenie tytułowy zegarek, który ma dość poważanie przeszlifowane szkiełko,

w związku z tym chciałbym się od Was dowiedzieć ile może kosztować mnie wymiana owej szyby i gdzie to zrobić-najlepiej zdalnie (wysyłkowo), żeby nie jeździć specjalnie np. do Poznanie:)

 

A może jednak próbować samemu zeszlifować?

Jakie są zagrożenia przy własnoręcznym "odświeżaniu" szybki? I jak to zrobić ?? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOLIŃSKI WATCH SERVICE S.C Wrocław.

 

Polecam, sam korzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, czekam już na odp w sprawie ceny.

 

Pytanie dodatkowe:

w międzyczasie okazało się, że po wylatują mi "szpilki" z oryginalnej bransolety:(

Pamiętam, że w Oriencie Big Mako te szpilki miały dodatkowo element rozporowy, który uniemożliwiał ich samoistne wypadanie- w Citki są to zwykłe stalowe pałeczki no i wypadają.

 

Podpowiecie mi gdzie można zakupić "szpilki rozporowe"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie dodatkowe:

w międzyczasie okazało się, że po wylatują mi "szpilki" z oryginalnej bransolety:(

Pamiętam, że w Oriencie Big Mako te szpilki miały dodatkowo element rozporowy, który uniemożliwiał ich samoistne wypadanie- w Citki są to zwykłe stalowe pałeczki no i wypadają.

 

Podpowiecie mi gdzie można zakupić "szpilki rozporowe"?

 

Dziwny coś ten zegarek, w żadnym z moich Citków nie ma "szpilek" bez tulejek. Czy to jest na pewno oryginalna bransoleta i oryginalny zegar?


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny coś ten zegarek, w żadnym z moich Citków nie ma "szpilek" bez tulejek. Czy to jest na pewno oryginalna bransoleta i oryginalny zegar?

 

zegarek z pewnego źródła, poza tym chyba nie łatwo jest podrobić eco-driva i tytanową bransoletę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek z pewnego źródła, poza tym chyba nie łatwo jest podrobić eco-driva i tytanową bransoletę??

 

Repliki tylko WYGLĄDAJĄ jak oryginał, funkcjonalność to zupełnie inna rzecz - wewnątrz jest normalny kwarc bateryjny.

Żeby nie propagować, wysłałem Ci linka na PW z takim "skyhawk'iem".


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-po dobrej cenie,

-który ma dość poważanie przeszlifowane szkiełko,

-wylatują mi "szpilki" z oryginalnej bransolety

 

coś w tym poście brzydko pachnie :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś w tym poście brzydko pachnie ;):P

 

-dobra cena, bo od znajomego-odrobię po prostu w polu (a właściwie na polu obróbi graficznej;))

-szkło dostało szlifa na moich oczach-kolega fotograf za bardzo wczuł się w sytuację podczas fotografowania

-szpilki, fakt-niepokojące

 

Jest jeszcze jedna kwestia, która może świadczyć, że to replika-kolega kilka lat pływał na Cruiserach pasażerskich i właśnie w sklepach na takowych statkach zbudował sobie kolekcję zegarków-czyżby na ekskluzywnych Criuserach handlowali replikami??

 

Na moje oko eco-drive działa, bo po kilku dniach użytkowania urosła mi skala naładowania baterii:)

 

Jak odróżnić replikę od oryginału?

 

PS: na szczęście zegarek w każdej chwili mogę zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-dobra cena, bo od znajomego-odrobię po prostu w polu (a właściwie na polu obróbi graficznej;))

-szkło dostało szlifa na moich oczach-kolega fotograf za bardzo wczuł się w sytuację podczas fotografowania

-szpilki, fakt-niepokojące

 

Jest jeszcze jedna kwestia, która może świadczyć, że to replika-kolega kilka lat pływał na Cruiserach pasażerskich i właśnie w sklepach na takowych statkach zbudował sobie kolekcję zegarków-czyżby na ekskluzywnych Criuserach handlowali replikami??

 

Na moje oko eco-drive działa, bo po kilku dniach użytkowania urosła mi skala naładowania baterii:)

 

Jak odróżnić replikę od oryginału?

 

PS: na szczęście zegarek w każdej chwili mogę zwrócić.

 

 

Witam jestem tu całkowicie nowy i zaprowadziła mnie na to forum link o wymianie szkielka w w Skyhowk , też chciałbym wiedzieć czy jest to oplacalne , ja mam bardzo porysowane szkielko , do tego ma nawet pęknięcie ( jeszcze nie na wylot) - u mnie nic nie da szlifowanie - ratuje go tylko wymiana - tytanowa bransoleta tez juz swoje przezyla ale z niąto już chyba sięnic nie da zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie zakładać nowego tematu i zaśmiecać, odświeżę...

 

Mam Citizen Sky Hawk, ale wersje stalową, zegarek mam na pewno oryginalny z DutyFreeIsland. Złapałem nie wiem nawet gdzie ryskę na szkiełku. Jest to minerał, nie szafir. 

 

Jest sens chodzić po jubilerach pytać o polerowanie? Ktoś się orientuje ile +/- kosztuje wymiana szkła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wymieniałem szkło w skyhawku, które kosztowało mnie 45 zł, (czekałem na nie ponad miesiąc bo od ręki go nigdzie nie dostaniesz) a za wymianę zapłaciłem 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie do serwisu citizena w pl. cena z wymiana i gwarancja szczelnosci zamknie sie wbokolicy 100 z oryginalnym szkielkiem. Mi tyle powiedzieli przy aviatorze.

A i zegarek wysylasz do nich a oni odsylaja naprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale napisałem do tego punktu: http://www.citizen-polska.pl/

 

 

Spytałem od razu ile kosztuje wymiana szkiełka jakby było wymieniane na to samo (mineralne) i na szafirowe. Może nie będzie tragedii z ceną ;) Dam znać jak się odezwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tam napisałem, tylko przez inną ich stronę. Dostałem już odpowiedz: 

 

"Do n/w modelu zegarka dedykowane jest tylko szkło mineralne. Koszt samego szkło to 30 zł, koszt wymiany szkła to 40 zł.

Przy okazji  wymiany szkła mogą pojawić się dodatkowe  koszt np. koszt uszczelki  itp."

 

Zdziwił mnie fakt, że nie ma możliwości zmiany szkła z mineralnego na szafirowe... Cena jak najbardziej ok. Do tego dojdą koszta wysyłki i pewnie koszt uszczelki, także podejrzewam, że będzie to jakieś 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z szafirowym szkłem występuje (Skyhawk JY0080-62E). Szkoda, że nie chcą wstawić szafirowego.

W US robili takie podmiany (np. http://forums.watchuseek.com/f21/skyhawk-t-mineral-sapphire-crystal-swap-476672.html),był też temat o wymianie w UK i tam podobno już nie chcą robić takiej podmiany (http://forums.watchuseek.com/f21/last-skyhawk-upgrade-sapphire-glass-uk-590287.html).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.