Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nav

SPORK czy SUMO?

Rekomendowane odpowiedzi

Temat być może powinienem umieścić w dziale "Zapytania i sugestie przed zakupem" ale zależy mi na wypowiedzi osób posiadających Seiko. Co wybrać Sporka (nie przepadam za tą nazwą, ale zdążyła się już przyjąć) czy Sumo? Zastanawiam się już od pewnego czasu, początkowo byłem zdecydowany na SRP043, ale im dłużej oglądam zdjęcia Sumo tym bardziej mnie ono kusi. Wiem że to dwie różne klasy mechanizmów, podobno jest też różnica w jakości wykonania ( nie wiem nie widziałem ich na żywo). Czy ktoś miał oby dwa modele, tak aby móc porównać? Chętnie wysłucham Waszego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat być może powinienem umieścić w dziale "Zapytania i sugestie przed zakupem" ale zależy mi na wypowiedzi osób posiadających Seiko. Co wybrać Sporka (nie przepadam za tą nazwą, ale zdążyła się już przyjąć) czy Sumo? Zastanawiam się już od pewnego czasu, początkowo byłem zdecydowany na SRP043, ale im dłużej oglądam zdjęcia Sumo tym bardziej mnie ono kusi. Wiem że to dwie różne klasy mechanizmów, podobno jest też różnica w jakości wykonania ( nie wiem nie widziałem ich na żywo). Czy ktoś miał oby dwa modele, tak aby móc porównać? Chętnie wysłucham Waszego zdania.

nie ma porównania

rozumiem gdybyś wahał się między Sumo a SARB047

próbujesz porównać zegarek za 1000zł do tego za 2000zł

oczywiste jest przy, którym postawię znak większości - ale na pewno nie ze za cenę

jak dla mnie zakup PORKA ;) to tylko rozwiązanie zastępcze

nie widzę sensu na rozwodzenie się nad SRP043 - dobry zegarek za 1000zł i tyle - bez szału

natomiast Sumo to inna liga - można zatrzymać się przy nim na dłużej niczym Skoda Superb, następny etap to Audi lub BMW czyli tuńczyk Mój odnośnik i marinemaster najlepiej SBDB001ale nie o nim tu mowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że te dwa zegarki się od siebie różnią. 1k zł to stosunkowo niewielka różnica, natomiast 7-8k zł za MarineMastera robi mi w tej chwili różnicę (mówię o wersji 300m, która jest moim zdaniem nie do przebicia). Zastanawiam się tylko czy miedzy SRP a Sumo jest tak duża przepaść. Szukam jeszcze jednego zegarka, zamiennie do nurka którego noszę na co dzień. Mam już Etę, teraz chce japończyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo. Spork nawet na super zdjęciach wypada blado w porównaniu.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy miedzy SRP a Sumo jest tak duża przepaść.

jest tutaj gdzieś wątek o mechanizmach:

proszę 4r15 vs 6r15

 

a tutaj masz zamiennik, o który pytasz, problemów mniej bo mechanizm jedyny słuszny ;) 6r15

alpinist

 

ogólnie polecam przejrzeć prezentowaną stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Sumo to może konkurować z SARB'ami, ale nie ze Sporkiem, czy jak go tam zwą. Toż to inna klasa pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUMO bez dyskusji...nie ma się nawet nad czym zastanawiać.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi dość jednoznaczne, nie spodziewałem się aż takiej jednomyślności. Na zagranicznych forach SRP ma wielu fanów.... wiem Sumo ma jeszcze więcej. Temat o mechanizmach przeglądałem na bieżąco. Generalnie jestem fanem Seiko i uważam że robi fantastyczne zegarki.

Na ręce za pewne zagości Sumo. Higuchi i Seiyajapan to sprawdzone sklepy, zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi dość jednoznaczne, nie spodziewałem się aż takiej jednomyślności. Na zagranicznych forach SRP ma wielu fanów.... wiem Sumo ma jeszcze więcej. Temat o mechanizmach przeglądałem na bieżąco. Generalnie jestem fanem Seiko i uważam że robi fantastyczne zegarki.

Na ręce za pewne zagości Sumo. Higuchi i Seiyajapan to sprawdzone sklepy, zgadza się?

Zgadza się oba sklepy sprawdzone.

 

Co do porównania obu zegarków - miałem obydwa, sumo ma o wiele finezyjniej wykonaną kopertę, lepiej pracujący bezel, ale nie pisałbym, że między nimi jest jakaś przepaść w wykonaniu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech.. eye_lip mogłeś napisać jak wcześniejsi wypowiadający się i był by spokój :rolleyes: Sarb'y rzeczywiście ciekawe, zwłaszcza zielony Alipnist, trochę w stylu retro. Sarb047 do mnie nie przemawia ze względu na bezel z kierunkami geograficznymi, nie toleruję takich wstawek, podobnie jak nazw miast na tarczy itd. Jestem zwolennikiem minimalizmu w kwestii wyglądu. To jednak już temat poboczny bo jestem również "sformatowany" na divery i pod uwagę brane były tylko SRP i Sumo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Przepaść może nie, ale dla mnie koperty z dwóch innych bajek. Moim zdaniem SRP043 nie ma startu do SUMOKI. Fajny, ale to nie ta liga w SEIKO.

srp043k2__sbdc001.jpg?w=614

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo ofkors.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Kilka zdjęć porównawczych Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB dzięki za link, ten temat już też przeglądałem, zdjęcia są świetne, między innymi dlatego wahałem się z wyborem. Oby dwa modele są bardzo ciekawe. Czy ktoś kupował może w zatoce od chattirak lub goodsizgood?- chodzi mi o ich wiarygodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.