Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

trebor444

Podróż do Chin i zakupy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

pod wpływem chwili, postanowiłem odreagować i kupiłem bilet do Chin.

Dawno nie podróżowałem z plecakiem ale co mi tam, mała przygoda nie zaszkodzi.

 

Pomyślałem, że skoro już tam będę to może warto jakąś małą pamiątkę albo nawet kilka przywieźć ;)

Myślałem wstępnie o Seagull 1963 Chinese Air Force ale przyznam, że nie mam wiedzy o zegarkach za wielkiego muru.

 

Jeżeli możecie mi podpowiedzieć czego szukać, w jakich pieniądzach i dlaczego to będę bardzo wdzięczny :)

 

pozdrawiam i czekam na wasze sugestie

 

Ps

 

Oczywiście po powrocie podzielę się sowimi zegarkowymi wrażeniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam forum chinawatches.pl - tam są specjaliści od chińskich wyrobów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem wstępnie o Seagull...

Pamiętam opowieść jakiegoś forumowicza sprzed trzech czy czterech lat, jak zwędrował wzdłuż i w szerz jakieś znaczące chińskie miasto (bodajże Szanghaj), i za diabła nie mógł nigdzie znaleźć Mewy. Szwajcarskich zegarków od groma. Od najtańszych do najbardziej prestiżowych Patków, a chińskich jak na lekarstwo... albo jakieś badziewie, albo nic...

Może się od tego czasu coś zmieniło, a może jednak lepiej przez neta kupować ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam jak to będzie z zegarkami ale chętnie coś stricte chińskiego bym zakupił.

Tylko nie wiem co jest warte uwagi poza tym jednym modelem, który wypatrzyłem na innych forach.

Możliwe, że na miejscu będzie zaprzyjaźniony chińczyk i wcześniej będę mógł poprosić go żeby się zorientował w sytuacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem co jest warte uwagi..

IMHO: Sea-gull, TAO International, Beijing Watch Factory

 

Przy czym dla mnie osobiście interesujący jest praktycznie tylko Sea-gull

TAO jest designersko odtwórcze. Praktycznie zawsze jak wydają nowy model, to można w ciemno szukać, do którego europejskiego zegarka jest bardzo podobny (jeśli nie identyczny). W dodatku zazwyczaj kopiują dokładnie to co mi się w Europie nie podoba, więc trudno żebym był zainteresowany kopią czegoś co mi się nie podoba ;)

Beijing ma własną stylistykę, dość szaloną, dla niektórych może być interesująca. Dla mnie nie za bardzo, może poza kilkoma modelami klasycznymi. Ale jak coś znajdziesz, co Ci się spodoba, możesz rozważyć.

Sea-gull najbardziej mnie interesuje, ale tutaj właśnie chyba jest tak, że bardziej jest to marka zorientowana na rynek USA niż na rynek własny.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy TAO powiedzenie, że "czerpią inspirację" to mało powiedziane ;)

 

 

Gdzie można znaleźć ceny zegarków Beijing?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć ceny zegarków Beijing?

Ja mam tylko taki link

http://shop35129220.taobao.com/

Seagulle i Beijingi, raczej modele klasyczne (bardziej mnie interesujące). Ale tak mniej więcej możesz się zorientować w cenach, bo chińską cenę dzielisz na dwa i z grubsza Ci wychodzi w złotówkach.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam bilet samoltowy do Chin trochę kosztuje, ale z tego co miw wiadomo można taniej. Moskwa, skąd koleją transyberyjską do Władywostoku, a stamtą lokalnmi środkami transportu w kierunku granicy Chińskiej. jest taniej, ale na podróż trzeba poświęcić cosik około m-ca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie szukałbym Seagulla, może z ciekawości jakiegoś karuzelowego "turbillona". Tao - jak pisał Taktic - totalna odtwórczość. Ciekawe zegarki proponuje Fyita - ale bardzo drogie - jak szwajcary. Kolega często jeździ do Chin - zajmuje się tenisem stołowym - i potwierdzam - zakup zegarka jest niełatwy. Masa zegarków szwajcarskich, ze świecą szukać porządnego Chińczyka. Rzeki podrób - z logo znanych marek - dostępne często w sieci - oficjalnie jako Parnis, MM itp. Tam sprzedawcy handlują z 10 Uboatami na jednym reku, a na drugim high quality Rolex Orginal - oficjalnie w sieci zwane np MQJ :P

Ogólnie taniego Chińczyka Panerai, IWC, Rolex, Omega itp like - łatwiej kupić w sieci niż w Chinach. Porób zdjęcia, kup jakies lokalne pamiatki - zegarek raczej odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie jadę jeść i robić zdjęcia, takie hobby :P

Ale nie ukrywam, że listę kilku zegarków chce sobie zrobić żeby mieć za czym się rozglądać.

Podrób nienawidzę więc szukam wśród chińskich "klasyków".

Seagull 1963 Chinese Air Force na bank jest już na liście. Jako pamiątka za w. muru się sprawdzi :(

Nawet jak tam nie kupie to kupię w sieci :D

 

Pytanie co dalej ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co dalej ? :(

Gdybym chciał mieć fajną pamiątkę z Chin, chciałbym kupić zegarek totalnie i na wskroś chiński. Bez najmniejszych śladów europeizacji.

Chodziłoby mi o chińskie indeksy numeryczne. Coś jak Rosjanie zrobili dla Chińczyków, gdzieś tam w latach 50/60-tych:

2-5.jpg

 

Tylko oczywiście w nowocześniejszej formie, we współczesnym rozmiarze, może bez tej malowanki na środku tarczy. Klasyczna czysta tarcza, z pięknymi, nakładanymi indeksami w formie chińskiej numerologii. Marzenie! Nie wiem dlaczego, ale Chińczycy nie bardzo się kwapią do robienia takich zegarków. Tak jakby się wstydzili własnej kultury. A założę się, że mogłyby mieć takie zegarki również wzięcie w zachodnim świecie.

Kiedyś szukałem coś takiego. Wprawdzie była jakaś seria Shanghajów, ale jak dla mnie, artystyczna forma zbytnio przesadzona:

 

shanghai-watch-jellymon-03.jpg

shanghai-watch-jellymon-05.jpg

shanghai-watch-jellymon-02.jpg

shanghai-watch-jellymon-01.jpg

 

Są też jakieś takie Beijingi Tourbillony, ale ceny kooosmiczne, no i znaki mieszane chińskie i zachodnie

 

263576d1267811473-chinese-watch-chinese-numerals-sealscript001.jpg

 

 

 

 

Czasami w świecie zachodnim robi się zegarki "czajnizowane". No ale takie coś, to już jednak nie jest Chińczyk, a i ceny też zazwyczaj niezachęcające :P

 

637417.jpg

 

jeszcze takiego kwarca gdzieś znalazłem

59860d1187807605-ot-quartz-watches-chinese-displays-wl254.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Taktic, pomysł zacny. Poszukam też takich egzemplarzy może coś wpadnie mi w oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.