Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem miłośnikiem whisky do momentu jak pewnego razu trunek pokłócił się z tłustą zakąską - później na sam zapach whisky robiło mi się niedobrze. Aczkolwiek ostatnio zaczynam zdrowieć i prowadzę lekką kurację przy pomocy Chivasa 12y i to chyba z niezłym skutkiem bo zaczyna mi znowu smakować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś kolego napisać na jakiej ulicy Tesco?

Nie wiem czy to do mnie w sprawie Glenfiddicha 15yo, ale jeśli tak, to Tesco na Opieńskiego.


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas aktualnych wakacji w Szkocji, przed zwiedzaniem lokalnej destylarnii, dostałem od swojej małżonki taki oto prezent :)

post-42741-0-74774600-1361542978_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej biblioteczki polecam :

 

..Malt Whisky'' Charlesa MacLeana

,,Wielki Atlas Świata Whisky '' Dave'a Brooma

 

 

 

 

21WN072T9BL.jpgwielki-atlas-swiata-whisky-p-iext2591117.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to do mnie w sprawie Glenfiddicha 15yo, ale jeśli tak, to Tesco na Opieńskiego.

 

 

Tak kolego,dzięki. Sprawdzę bo jestem bardzo ciekaw.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłe zaskoczenie , tani kupiony w promocji 99zł malt Loch Lomond Peated ,polecam osobom które zaczynają swoją przygodę z maltami szkockimi i chcą posmakować wreszcie słynnych torfiaków , myślę że można spokojnie rozpocząć od tej pozycji a nie od razu rzucać się na ekstremalnego Ardbega . Whisky naprawdę smaczna a po dodaniu kilkunastu kropel wody nabiera delikatności. Finisz krótki .

10317587t.jpg

 

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Aldim znajdującym się blisko instytucji, w której jestem na stażu wypatrzyłem coś co miało na nalepce duży czerwony napis Old Caski i według napisu na etykitce jest maltem, blend Strapper? (nie zapamiętałem dokładnie nazwy) i bourbon Westpoint, co z tej trójki polecacie - moje dotychczasowe doświadczenia z whisky to Johny Walker Red Lebel i Old Smuggler.


J.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Aldim znajdującym się blisko instytucji, w której jestem na stażu wypatrzyłem coś co miało na nalepce duży czerwony napis Old Caski i według napisu na etykitce jest maltem, blend Strapper? (nie zapamiętałem dokładnie nazwy) i bourbon Westpoint, co z tej trójki polecacie - moje dotychczasowe doświadczenia z whisky to Johny Walker Red Lebel i Old Smuggler.

 

Najlepiej chyba będzie jak pozostaniesz przy sprawdzonym Old Smuggler , bo ten bourbon w cenie 29.99 pln za butlę 0.7 niczego dobrego nie wróży , no chyba że zależy ci tylko na % 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba będzie jak pozostaniesz przy sprawdzonym Old Smuggler , bo ten bourbon w cenie 29.99 pln za butlę 0.7 niczego dobrego nie wróży , no chyba że zależy ci tylko na % 

Dziękuję za radę i chyba będę odkładał na coś lepszego ;) .


J.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja uwazam, ze powinienes kupic i sprobowac. Tak wlasnie wyrabia sie smak. Testowanie co jest "dobre", a co "nie" to podstawa. Pozniej jak sie ktos Ciebie zapyta czy dobre i warto kupic a Ty odpowiesz "nie" bo tak twierdzi kolega z forum. Zamiast tego powiesz nie polecam juz degustowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze smakuje i...genialnie obezwładnia...

 

4i0f.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ( oprócz Nikka from te barrel oczywiście ) single malt Aberlour 10 YO

Mi Aberlour kompletnie nie podchodzi, kupilem, rozpakowalem i sprobowalem. Prawie litr sie kurzy w barku, to co wyzej natomiast - zawsze i wszedzie (boski Glen)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu próbuję się przekonać do maltów... Był oczywiście Glenfiddich 12YO, jest Glenmorangie (bardziej mi pasuje, bo... delikatniejszy?). Ogólnie jestem zadowolony, ale... Najbardziej smakuje mi (zwykły wydawałoby się) Bushmills Black Bush, czyli blend :)

 

Piję oczywiście bez dodatków :) Czy moglibyście doradzić coś podobnego smakiem to Bush'a? Chętnie popróbuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Aberlour kompletnie nie podchodzi, kupilem, rozpakowalem i sprobowalem. Prawie litr sie kurzy w barku, to co wyzej natomiast - zawsze i wszedzie (boski Glen)

Próbowałeś dodać troszkę wody ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturlanie, lepiej ale gęba się krzywi a nie o to w tej zabawie chodzi :) Zawsze delikatnie rozcieczam woda, ewentualnie kostka lodu.Jedynie Glenfiddich 12/18Yo i Jura wypijam saute z usmiechem, oczywiscie z tych co probowalen. Nawet mam kilka takich blendow - balentynka, Tullamore Dew, Wild Turkey i jeszcze jeden ale nie pamietam teraz. Reszta z woda 1:1 lub kocha lodu. No sa tez takie, przez ktore sie nie przebije jak ten Aberlour np

Edytowane przez Kosma

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalnym znawcą Whisky ale wczoraj sąsiad poczęstował mnie Honey JD. Po jednej szklaneczce stałem się wielkim fanem tego trunku B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje ponownie spróbować Ardbega 10yo, ma wielką moc i chyba uzupełni mój barek w najbliższym czasie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje ponownie spróbować Ardbega 10yo, ma wielką moc i chyba uzupełni mój barek w najbliższym czasie :D

 

Totalny asfalt  :lol:  w końcu tytuł Whisky of the Year zobowiązuje , że ma to być coś niebanalnego , nie tęsknię za nim , ale poluję na Uigedaila w dobrej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak asfalt ze zwirem to tylko Laphroig:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak asfalt ze zwirem to tylko Laphroig:)

 

a ten to mi dawał jeszcze bandażem  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda... I formalina:)

a ten to mi dawał jeszcze bandażem  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bandażem, tylko jodyna plus zapach farb z czasów komuny:D ale po wypiciu pierwszej butelki zaczyna go brakować później :blink: 

Ja polecam Bruichladdich-Sherry Classic :wub:


+++In hoc signo vinces+++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.