Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

czas rozdziewiczyć...

post-68918-0-28270400-1392505520_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim drobiazgiem uczciliśmy srebro Noriakiego Kasai

49b22bdce8699c1amed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie whisky, ale polecam angielską ziemniaczaną wódkę Chase. Bardzo smaczna. Niestety nie wiem czy do dostania w PL.  


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta Nikka smakuje?

 

Balvenie goszcze bardzo czesto w barku ale tej jeszcze nie pilem - napisz cos o niej wiecej.


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE smakuje asfaltem, jodyną ani przesadnie dymem z beczki, dla lagavulinowych hardkorowców byłaby za delikatna, ale dla mnie z preferencjami Cardhu, Aberlour-  była znakomita, chociaż było jej troszkę mało, a jak spojrzałem w necie na cenę (0,7- 775 PLN)- to pewnie zbyt często degustował nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas rozdziewiczyć...

Single barrel, mniam! Jakie wrazenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Single barrel, mniam! Jakie wrazenia?

 kiedyś już o niej pisałem ale chyba nie tu, więc:

 

kolor - jasny złoty

zapach: bardzo owocowy,wyczuwalna wanilia oraz pomarańcze...

smak: czuć dębową beczkę ale przeważają nad nią owoce takiej jak banan i gruszka

finish: długi, owocowy i delikatnie pieprzny

 

ja tam lubię balvenie, dla jednych to jest tylko balvenie a dla nie których aż...mi bardzo smakuje :)

 

 

dzisiejszy wieczór przy samplu Dalmore KA III..spodziewałem się wieciej..ale dramatu nie ma

post-68918-0-72042500-1392841094_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE smakuje asfaltem, jodyną ani przesadnie dymem z beczki, dla lagavulinowych hardkorowców byłaby za delikatna, ale dla mnie z preferencjami Cardhu, Aberlour-  była znakomita, chociaż było jej troszkę mało, a jak spojrzałem w necie na cenę (0,7- 775 PLN)- to pewnie zbyt często degustował nie będę.

 

A jak ma się do Ardbega?

Skoro "za delikatna" do Lagavulina, to może zapytam lepiej, jak sie ma do Glenfiddicha 15stki?


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj będzie czuć moc B) chociaż nie wiem czy do jutra nie poczekać i się w pełni "nacieszyć"

post-68918-0-34540500-1392928090_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam, niech ktoś zrobi z tym porządek, zapowiada się około 50 bezsensownych postów...


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JURA Superstition to jedna z moich ulubionych whisky. Lekko dymna, torfowa, pieprzna z aromatem sherry. Finisz dosyć długi wyczuwalne kakao i miód. Świetna kombinacja whisky torfowych i słodkich, owocowych.

Naprawdę godna polecenia. 

post-67571-0-57478200-1393458835_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JURA Superstition to jedna z moich ulubionych whisky. Lekko dymna, torfowa, pieprzna z aromatem sherry. Finisz dosyć długi wyczuwalne kakao i miód. Świetna kombinacja whisky torfowych i słodkich, owocowych.

Naprawdę godna polecenia.

No tego bym sie napil , pewnie smakuje wybornie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis wieczor spedzam przy Macallan Gold. Nie bedac moze znawca, pijam od czasu do czasu single i blendy, ale Gold nie jest w mojej opinii warty pieniedzy wydanych na trunek. Kto pil Gold i chocby 10yr old Sherry Cask ten zauwazy roznice, przynajmniej w moim odczuciu. Ponadto brak jest informacji o "wieku" trunku... Mimo, ze Ardbeg rowniez nie podaje wieku, chetnie zamienilbym to, co przed chwila napoczalem na butelke A.

post-63200-0-46450300-1394317483_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis wieczor spedzam przy Macallan Gold. Nie bedac moze znawca, pijam od czasu do czasu single i blendy, ale Gold nie jest w mojej opinii warty pieniedzy wydanych na trunek. Kto pil Gold i chocby 10yr old Sherry Cask ten zauwazy roznice, przynajmniej w moim odczuciu. Ponadto brak jest informacji o "wieku" trunku... Mimo, ze Ardbeg rowniez nie podaje wieku, chetnie zamienilbym to, co przed chwila napoczalem na butelke A.

Mac1.jpg

Ile taka flaszeczka kosztuje , pewnie mudialbym miesiac robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile taka flaszeczka kosztuje , pewnie mudialbym miesiac robic.

Zacznij pisac sensownie, albo moderator zrobi z toba porzadek... Jesli zzera cie ciekawosc, google zrobi robote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie obecne podstawkowe wypusty Macallana to tylko ślizganie się na reputacji.

Chcąc spróbować naprawdę czegoś dobrego z tej gorzelni trzeba konkretnie przetrzebić swoją kieszeń. Myślę, że zdecydowanie lepiej zwrócić się w inną stronę.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij pisac sensownie, albo moderator zrobi z toba porzadek... Jesli zzera cie ciekawosc, google zrobi robote.

No spytalem tylko , co sie tak szmoczesz jak ryba w sieci hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla początkujących z jednosłodowymi whisku pozwole sobie polecić, oprócz wcześniej wspomnianych, Auchentoschan Select. Daaawno jej nie piłem i zapomniałem juz jak lajtowy (przy tym mocno owocowy) jest ten napitek, wczoraj pozwoliłem sobie odświerzyć te wrażenia przy okazji nabycia kilku butli w ramach promocji :D Mowa o tym :

zu7uqada.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś degustował japońską whisky Yamazaki  12 years old ?

 

Może ktoś ma inne ciekawe doświadczenia z japońskimi whisky  i coś poleci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wczesniej jest całkiem sporo wiadomości dot. Japończyków wiec jak masz chwile to sobie przejrzyj bo przy okazji trafisz kilka dobrych pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jakoś bez specjalnego powodu postanowiłem otworzyć Aberlour 15 years old (Double Cask Matured). Może to kwestia wieczorno-nocnej pogody - chłodnawo, deszczowo - jak w Szkocji ;)

 

Muszę przyznać, że to kawał porządnego trunku (zresztą butli też). Smak bardzo dobry ale zapach też rewelacja :)

 

post-60300-0-62948700-1400017573.jpg

 

zdjęcie z netu ale udało mi się znaleźć dokładnie to, czym się aktualnie delektuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie stoi już jakiś czas10-letni jeszcze nie otwierany,ciekaw jestem jaki ma smak? 

jak będzie okazja do otworzenia to podzielę się doznaniami smakowymi :)

post-64980-0-68681800-1400069190_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.