Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie bardzo ostra i ciężka whisku, zdecydowanie dla bardziej wprawionych smakoszy. Nie podeszła mi kompletnie.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Aberlour 10 jest niezły, wolę Glefiddich'a 12 lub lepiej, 15, a zdecydowanie jednak wolę Islay, np. Ardbeg czy Laphroaig Quater Cask ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glenfiddich 12YO to zupełnie inna baja, jest mega lajtowy i delikatny przy Aberlour. Porównywanie tych dwóch trunków jest mocno chybione :P


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fakt, mam niewielkie doświadczenie(brat kupuje Islay'e wszystkie i mnie zaprasza na degustację, ja Glenfiddich, Aberlour, Black Label, Yamazaki, Glenmorangie), ale mam na myśli ogólne wrażenia :)

Nie porównałem koniaku Courvoiser'a z Aberlour czy bourbona z whisky, a whisky single malt z whisky single malt :)

 

Raczej powinieneś się doczepić do chybionego porównania Aberlour z whisky Islay, np. Ardbeg :)

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Glenfiddicha 12yo to wczoraj przed otwarciem zdążyłem strzelić kilka fotek - jakoś zbyt często nie fotografowałem butelek, co teraz pewnie się zmieni :D więcej oczywiście na zegarkiipiora.com

 

glenfiddich_12y-1sm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azjatki mają w sobie to coś :D


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z polki budzetowej polecam zielonego i niebieskiego Grantsa. Da sie wypic a spustoszenia w kieszeni nie uczynia.

Natomiast w formie rarytasu polecam marke Aberlour a szczegolnie 12 letnia 60% i 16 letnia 45% dojrzewajaca w dwoch beczkach, debowej i czerwsni. Piekny kolor, bogaty smak i relaksujace cieplo w zoladku.

A jeszcze jedno Whisky powinna byc serwowana w temperaturze pokojowej i z odrobina wody (nie lodu). Woda pozwalac zminimalizowac posmak alkoholu bez zaburzania bukietu smaków.

Slyszalem o proporcji 1:5 ale sam praktykuje na ~70ml szkockiej ok 1/3 kieliszka wody. Wody lepiej nie lac kranowej ( ja akurat leje ale z kranu cieknie mi bardzo dobra jakosciowo woda) a bezsmakowa mineralke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po degustacji Yamazaki 12, to mój pierwszy japończyk i zaskoczenie jest b. pozytywne,  Mam wrażenie że Japończycy gdy już się za coś biorą  to robią to świetnie. Chętnie spróbuję też  innych japonek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po degustacji Yamazaki 12, to mój pierwszy japończyk i zaskoczenie jest b. pozytywne,  Mam wrażenie że Japończycy gdy już się za coś biorą  to robią to świetnie. Chętnie spróbuję też  innych japonek.

Hai, Artisan-san! ;)

 

1390478_221503444690419_1029953229_n.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lincon, ciekawy wypust. Jak wrazenia jezykowo-nosowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne. Pijąc później Black Label, poczułem się, jakbym nie był prawdziwym człowiekiem, ale jedynie jego klonem. Niestety, flaszeczka nie moja - trunek należący do kolegi, który sporo czasu spędza w Azji. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozazdroscic. Tak mnie nakreciliscie na ta Azje ze dzisiaj zaatakuje Hakashu 12 yo

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie koledzy gdzie nabyć kieliszek do single maltów?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napiszcie koledzy gdzie nabyć kieliszek do single maltów?

Klasyka to Glencairn Glass(nazwa z denka nawet odbiła się na zdjęciu kolegi Lincoln ;)) bądź, te które ja osobiście wolę - na stopce - produkcja Krosno, można kupić m.in. u whisky blogera Tomasza Milera - milerpije.pl

 

Broń Boże nie dodawać wody, moim zdaniem po to piję się kilkanaście czy ewentualnie -dziesiąt mililitrów, żeby delektować się esencją. 

 

Kilka stron wcześniej była dyskusja o japońskich oraz ja wraz z kolegami m.in. Robsonem, pisaliśmy czego warto spróbować na samym początku i jaką drogą iść ;)

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze u Milera taki kieliszek to ze 30 zeta kosztuje....paranoja...niby recznie dmuchany czy jak to tam zwal...a do samku i zapachu whisky ma sie to tak jak piernik do wiatraka...

 

jesli chodzino Glencairn to sa jak dla mnie nie wygodne...sa ciezke i duze...

ale to juz kwestia indywidualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, drogie są, ale lepiej wykonanych kieliszków niż te Krosno nie widziałem. W whisky ważny jest nie tylko sam smak i zapach, ale również barwa i cała otoczka ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja używam Glencairnów , dla mnie sa OK .

Napiszcie koledzy gdzie nabyć kieliszek do single maltów?

Ja kupowałem w ,,moim'' sklepie w którym się zaopatruję w malty

http://singlemalt.pl/oficjalna-szklanka-do-whisky-glencairn-glass/

 

 

Jutro ARDBEG DAY !!!

Jak ktoś z Poznania i okolic to

http://www.ardbeg.com/ardbeg/ardbeg-day-poland

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi tego tlumaczyc :) pasjonuje sie whisky od lat....

a te tulipany co podalem w linku sa nanprawde bardzo dobre jakosci. Nic tylko lac ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na Islay jutro kończy się coroczny Islay Festival.

A człowiek znowu nie tam gdzie trzeba :( czyli przed komp. w Wwie zamiast na Hebrydach Wewnętrznych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jak z linku wklejonego przez Drake'a. Zdecydowanie polecam, idealnie pasują do SM.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ARDBEG DAY !!!

Jak ktoś z Poznania i okolic to

http://www.ardbeg.com/ardbeg/ardbeg-day-poland

Gdybym nie był właśnie w drodze... W ten weekend akurat mnie nie ma ;/ 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. Coś na pewno sobie kupię.

 

Post z telefonu


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miała być Azja ale jakoś mnie naszło na Dalmore....tym razem sampel King Alexander III

 

szału nie ma ale przyjemnie się pije

 

DSC0220.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.