Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna fotoprezentacja - aż się chce wybiec do sklepu.. :)

Dzięki :)

 

 

Ja obecnie jestem w dość egzotycznym miejscu na dużej imprezie rodzinnej - w sercu lasów nad granicą ukraińsko-białoruską (ponad Chełmem) i jakby inne trunki są tu popularne ;)

Zawsze możesz też coś zaprezentować - ciekawych "okazów" na pewno nie brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Alkohole o których mowa(i nie tylko)można zakupić u mnie czasem do 30%taniej.Z bezpłatnym kurierem pod drzwi.Zapraszam do kontaktu:[email protected] 602-214-357.Współpracuję z firmą Diageo/Moet&Hennesy/Bacardi&Martini.

 

Co do całego wątku.Mimo iż jestem kobietą wolę mocną męską whisky.Ostatnio zasmakowałam w Ardbegu.Torf aż paruje:)

Bardzo lubię też koniak niestety nie stać mnie na Richarda Hennesy(próbowałam na szkoleniu-bomba!200letni koniak to jest to)ale Xtra Old też daje radę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Richard nie jest 200 letnik koniakiem....tylko jego najstarsze skladniki siegaja tego wieku...tez go pilem na degustacji. Dla mnie bomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zainwestowałem" w Laphroaig 10YO  :lol:

 

post-60300-0-57719000-1405807974_thumb.png

 

Coś czuję, że klimaty będą ciężkie i dla twardzieli..  B)

 

post-60300-0-74082900-1405807993.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klimat Laphroaig jest genialny :) taka apteka z dymem :) coś wspaniałego!

 

u mnie dzisiaj znowu Ardbeg, dzisiaj zakupiony....chyba tylko to ostatnio sączę ...

 

DSC0538.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie troche odświżę, co polecicie na pierwszego single malta?. Przeczytałem cały temat i skłaniam się ku Glenfiddich, czy może jednak coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór na początek, tak samo jak Glen Morangie 10yo, jednak jak już gustujesz w czystej rudej a nie jest to przejście z "whisky z colą";) to możesz spróbować BenRiach 10 cherry cask- można trafić w niezłej cenie. Cardhu 12 też niczego sobie z przystępnych cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki masz gust....nie zaczynaj od singli z Islay bo sie zapewne zrazisz....Glenfiddich moze byc ale od 15 yo w gore (12 jest dla mnie bee). Ja bym Ci polecil Glenkinchie 12 yo, dobra delikatna whisky z bardzo fajnym i swiezym bukietem smakowo-zapachowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, widzę że ceny zbliżone, a jakaś opinia o Grant's 12yo. Tak o Islay ogladałem film i wiem, że większość torfowe i chcem zacząć od czegoś łagodnego

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Auchentoshan Select, łagodna jak np Glenfiddich 12YO (moim subiektywnym zdaniem oczywiście, kubki smakowe u każdego trybią inaczej, na pewno nie można jej odmówić delikatności).


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już doczytałem, spróbuję z tym co poleciłeś Glenkinchie 12 yo, kupujecie w sklepach stacjonarnych, czy przez internet, bo ja zbytnio nie mam gdzie nabyć, pozostaja sklepy internetowe są jakieś sprawdzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie troche odświżę, co polecicie na pierwszego single malta?. Przeczytałem cały temat i skłaniam się ku Glenfiddich, czy może jednak coś innego?

Ja też zaczynałem od Glenów :

Glenmorangie 10 yo

Glenlivet 10 yo

Glenfarclas 10 yo

 

wtedy najbardziej podszedł mi ten ostatni .

 

P.S.

 

Pisałem już w tym temacie , sprawdzony sklep internetowy w którym sie zaopatruję www.singlemalt.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JURA 10YO też jest ciekawa na początek.

Łagodna ale rześka i z charakterem. Do tego wyspiarska - i ma dobrą cenę.

 

Też kupuję w singlemalt.pl ale zwykle jednorazowo kilka specjałów - więc odbieram i płacę osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już temat odświeżamy to ja dobijam dzisiaj to:

 

DSC_1475.jpg

 

 

takie se......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JURA 10YO też jest ciekawa na początek.

Łagodna ale rześka i z charakterem. Do tego wyspiarska - i ma dobrą cenę.

 

 

Słuszna sugestia.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zafundowałem sobie wreszcie legendarną książkę "1001 whisky, których warto spróbować"

 

post-60300-0-13818000-1410422027_thumb.jpg

 

czyli potężną cegłę liczącą prawie 1000 stron!!!

 

post-60300-0-57931700-1410422039_thumb.jpg

 

Zasadniczo polecam :)

Naprawdę fajna zabawa z jej wertowaniem, poszukiwaniami swoich pozycji w zbiorze czy w ogóle rozczytywaniem się w różnorodności światowej whisky.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem to, ale degustacja jutro bo dziś nocka w pracy.

578d87ff99f8102144332b1fdd245da0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem to, ale degustacja jutro bo dziś nocka w pracy.

578d87ff99f8102144332b1fdd245da0.jpg

Moim kubkom smakowym bardzo odpowiadała jej słodycz , ciekawe jak Tobie podejdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po ciężkim tygodniu pracy nalałem sobie szklaneczkę tego pysznego trunku :)

post-74535-0-47712500-1410557377_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po degustacji Glenfarclasa, przyjemny zapach, smak dość słodka, ale nie za mocno tak w sam raz i przyjemny finisz z bardzo delikantym posmakiem alkoholu. Warto było zakupić, aż sam jestem teraz ciekaw bardzie torfowej whisky.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki secik dla początkujących w sam raz. 

 

post-6254-0-77522400-1410762943_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na urlopie w Polsce zakupilem Blue Label, zupelnie spontaniczna akcja. Podchodzilem na pare razy, dzien po dniu, czy ktos moze mi powiedziec czym to sie rozni od double black lub black (nigdy nie probowalem green lub gold lub platinum, co moim zdaniem i tak wyglada na marketingowy trick - jesli jest inaczej prosze o korekte), moze moje kubki smakowe sa uposledzone :blink:  Wiem, ze to blend, ale za takie pieniadze spodziewalem sie czegos bardziej zapadajacego w pamiec... Sorry za brak zdjecia ale chyba wiekszosc osob wie, jak wyglada buteleczka owego trunku, poza tym bedac na urlopie mam ograniczony dostep do internetu :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.