Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Glenmorangie Lasanta, Glenfiddich 15 lub 18 , Dalmore 12 (wersja po sherry)

 

itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z trochę innej beczki - wiadomo że wszystko ma krótszy lub dłuższy okres przydatności - jak z whisky? Hipotetyczna sytuacja - otwieram butelkę, odlewam "sete", zakręcam butelkę i... no właśnie, co za tydzień czy miesiąc? Kiedyś czytałem że wódka "psuje się" po miesiącu, u nas raczej nikt nie dopuściłby do takiego stanu więc badania pewnie zagraniczne ;) chcąc symbolicznie napić się jednego wieczoru jestem zobligowany do szybkiej powtórki w celu opróżnienia butelki czy można ją odstawić bez strachu na jakiś czas a jeżeli tak to na jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można śmiało bez strachu odstawić, dobre łychy mają dosyć szczelne korki które zatrzymują smak i aromat w butli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powieko, może jeszcze zobacz Jura 10YO. Litrowa butla, tego cudownego płynu, w cenie poniżej 30 euro, to jest dla mnie poprostu szał. Jest bardzo neutralna w smaku, myslę że podejdzie każdemu.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja niektóre swoje whisky po otwarciu  smakuję nawet przez okres ok. roku i nie zauważyłem zmian na gorsze, whisky sie nie psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, polecicie mi jakąś niedroga whisky (ok 200zł) o dobrej relacji ceny do jakości? Raczej niedymna, chyba że lekko. Ostatnio piłem Glengoyne 21 i bardzo mi smakowała, sherry posmaki są ok.

Jeden z klasycznych szkockich maltów , 12-letnia w dobrej cenie

http://singlemalt.pl/cragganmore-12-years-old-40-0-7-l

 

Co do powietrza w butelce są widać różne szkoły ;) Ja czytałem o takiej ,że im więcej powietrza w butelce nad whisky tym gorzej dla trunku i należy przelewać do karafek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byleby nie była to karafka kryształowa z Pb, bo szkło z ołowiem niestety źle wpływa i na whisky i na organizm...

Edytowane przez Matti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, karafka nie ma swojego kształtu z czapy tylko celem "stworzenia" jak najmniejszej powierzchni parowania i kontaktu trunku z powietrzem.

karafki nie mam ale dobrze zakręcona oryginalna butelka powinna chyba dać radę ;)  te z korkami domyślam się że najlepiej przechowywać jak wino czyli na leżąco? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talisker 57 North dzisiaj - generalnie Talisker w każdym wydaniu mi pasuje.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro lece na tygodniowe regaty na polnoc us and a, postaram sie przwywiesc cos nowego. Jak upoluje cos zacnego to Szymek dam znac i wezme cos na najblizszy zjazd;)

Edytowane przez KapitanMagellan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga wpomne ze towarem bartlelowym jest nasz eko bimber. Zeglarze to szczera rodzina i swoje tam wiedza;)

Edytowane przez KapitanMagellan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy dobrze zrobiony biberek, żaden jack Daniels mu nie dorówna.

Do byle czego nie siadam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś chyba przewiało i na rozgrzewkę poszedł Bell's może nie najwyższy, ale idzie pić bez coli


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miał ktoś przyjemność kosztować ten trunek

post-37321-0-56921200-1432854230_thumb.jpg

 

Zauważyłem go dzisiaj w osiedlowej Stokrotce i postanowiłem zakupić.

 

Warto? Czy to syrop klonowy zalany spirytem?


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czerwonego Jasia lepsze ale raczej z kategorii Passport, Ballantines, da się z lodem wypić, nie jest źle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czerwonego Jasia lepsze ale raczej z kategorii Passport, Ballantines, da się z lodem wypić, nie jest źle;)

 

Passport kiedyś mi podchodził, całkiem przyjemny smak. Kiedyś na butelce było napisane Passport by Chivas a Chivas Brother sprzedaje całkiem niezłe Chivas Regal (12, 18 yo) która to mi bardzo podchodziła - mam tu na myśli 12yo. Ostatnio jednak zauważyłem że z butelki zniknął napis by Chivas, czy wie ktoś co się stało? I jak po tym zmienił się smak Passporta?

Edytowane przez Krzysiek16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miał ktoś przyjemność kosztować ten trunek

attachicon.gifcanadian special old.jpg

 

Zauważyłem go dzisiaj w osiedlowej Stokrotce i postanowiłem zakupić.

 

Warto? Czy to syrop klonowy zalany spirytem?

 

Zdecydowanie polecam.

To był przez parę lat mój ulubiony blend, kiedy skręciłem w kierunku blendów "smakowych"

Zresztą nadal go wysoko cenię.. zdecydowanie bardziej niż oba Grants'y smakowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę, jakby to powiedzieć z doświadczenia, polecić kilka Canadian whisky, myślę że niektórzy będą pozytywnie zaskoczeni

 

015351067c5fc0300e967394cd548f73.jpg

 

96c7ed0d25bf86b4ef0f8be1a8d5a200.jpg

 

57afb24f2bd66299bd50b8462556c49b.jpg

 

dc6796ad03eef45c9db71806c80912e5.jpg

 

b5f9ac5a2f2545c88261d763be5ca644.jpg)

 

Sent from my SGP312 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się łącze jak najbardziej, z moim bursztynowym przyjacielem w zielonym fraku o arystokratycznym imieniu Grant's u boku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słonawa ? Czy kompletnie różna od 10YO ?? Gdzie nabyta ?? Jura to świetna pozycja w swoim budżecie, uwielbiam :D

 

Wysłane z mojego GT-I9305


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crown Royal przetestowalem w trzech rodzajach i z każdego byłem bardzo zadowolony- black dość ciekawie się prezentuje bo kolor ma niezły a i smakiem nie zawodzi. Co do kanadyjek to jeszcze polecam Canadian Club-butelka jak z czasów prohibicji i niezły smak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.