Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Crown Royal przetestowalem w trzech rodzajach i z każdego byłem bardzo zadowolony- black dość ciekawie się prezentuje bo kolor ma niezły a i smakiem nie zawodzi. Co do kanadyjek to jeszcze polecam Canadian Club-butelka jak z czasów prohibicji i niezły smak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziwny ze jak powiem ze Johnny Walker Blue mnie jakos nie zafascynowalo?! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, że przyjemne połączenie..? ;)

 

No ba... Piękny zegar. Można siąść przed nim, napełnić parę szklaneczek i podziwiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziwny ze jak powiem ze Johnny Walker Blue mnie jakos nie zafascynowalo?! :)

nie, bo za bardzo nie ma czym fascynować....to nadal blend który ma dobry marketing ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słonawa ? Czy kompletnie różna od 10YO ?? Gdzie nabyta ?? Jura to świetna pozycja w swoim budżecie, uwielbiam :D

 

Wysłane z mojego GT-I9305

Kolega pracuje w firmie obsługującej imprezy promocyjne producentów alkoholu w UK i przywiózł ją z tegorocznej edycji Isle of Jura Tastival. Ja sam wielkim ekspertem nie jestem (po prostu lubię lub nie), ale wydaje mi się, że ma dosyć posmak czarnej porzeczki, a trochę jakby piernika. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, że przyjemne połączenie..? ;)

11406819_1006875776003224_38540831037270

Jeszcze o to pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Chciałbym zakupić kilka butelek whisky do swojej pracowni - na spotkania z klientami. Chodzi o 4-5 butelek które różniłyby się smakiem, zapachem, finiszem itp. Przedział +-150zl, jedna może być z wyższej połki.

 

Wstępnie wytypowałem taki zestaw:

 

-Glenlivet 12

-Bowmore Legend

-Balvenie 12

-Talisker 10

 

Coś wyrzucić, coś dodać....? Szukam inspiracji. ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucil Jura10YO, bezpieczna pozycja, kazdemu smakuje, ewentualnie Auchentoschan Select, tez bardzo neutralna

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zakupy zaczął od klasyki czyli Ardbega 10 yo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

moze chcialbys cos delikatnego?

 

Co prawda nie jest szkocka a irlandzka.Mowie o 10cio letnim BUSHMILLS - kupilem kiedys z czystej ciekawosci I baardzo mi podeszla

 

ARDBEG 10yo - pyszna,ale trzeba wiedziec ze nie kazdemu chyba podejdzie przez dymny dodatek organoleptyczny:)

-aczkolwiek w kazdej kolekcji chyba powinna sie znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ardbeg jest ok, ale czy lepszy smakowo od Laphroaig?

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Glenfiddich 12yo, delikatny łagodny smak na pewno każdemu podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ardbeg jest ok, ale czy lepszy smakowo od Laphroaig?

to już kwestia gustu, prostszy jest na pewno  Argbeg i bardziej "delikatny" jak na Islay

Laphroaig to taka apteka - pychotka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Glenfiddich 12yo, delikatny łagodny smak na pewno każdemu podejdzie.

Może jednak nie?

Przecież za niewiele więcej można kupić całkiem przyzwoitą whisky.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o 12 letniej Chivas Regal .

Whisky pierwsza klasa a wzór pudełka również (stworzony przy wspópracy z marką zegarków Bremont ;-)

 

 

hero-carousel-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich faworytek, dobry wybór - w tym przypadku to nie nalewka "na myszach" a raczej na zegarkowych sprężynach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie ją. Często jest w zestawie ze szklankami, w których smak podnosi się o 10 pkt  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem kilka mil od destylerni Chivas, teraz mieszkam kilkadziesiąt mil dalej. W szkocji popularne są aukcje whisky skąd często nabywam ciekawe pozycje w dobrych cenach.

Nie jestem miłośnikiem ( bardziej żulem degustantem  <_<  ) ale jeśli mam wypić to zdecydowanie nie Glensa z najniższej półki w supermarkecie. Potem odbija się polopirynom jak po czeskiej Lvowskiej czy innych wynalazkach tego typu.

Tego Chivasa nabyłem przypadkiem - po prostu te trybka nie pozwoliły mi odejść bez niej od lady sklepowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chivas ok, chociaż prawda jest taka, ze ile glow, tyle smaków, skoro są ludzie którzy potrafią pic RedLabl bez lodu i niczego i twierdza, ze to jest super, albo delektują się smakiem wrażeniem lanego asfaltu w okolicy dębowej aleji to nic mnie nie zdziwi:) Wracając do Chivas- whisky dobra, marketing jeszcze lepszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% racji. Marketingu powinni uczyć inne marki. Przed kilkunastoma laty brałem udział w konkursie organizowanym przez markę.

Od tamtej pory co rocznie otrzymuję bardzo gustowną i taktowną kartkę urodzinową. Miły gest a przy okazji zakupu się pamięta kto o tobie pamięta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy probowal ktos z was Yamazaki? Ponoc najlepsza na swiecie:-) co patrze w sklepach internetowych to jest niedostepna. Gdzie mozna ja kupic w warszawie lub w necie? Polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamazaki i Hibiki to moje ulubione Japońskie whiski. Kiedyś miałem okazje kupić Hibiki w małym sklepie w miejscowości poniżej 20 tys mieszkańców za polowe ceny która płaciłem przywożąc ja z Japoni.

Co do Yamazaki dla mnie trochę "ostra" w smaku i jak mnie pamięć nie myli to widziałem ja chyba w Carrefour w Warszawie na Bemowie wiec zyskuje na popularności

Edytowane przez switch107

nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.