Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek
Napisano (edytowane)

Dziś mały test sobie zrobiłem i wlałem sobie 50cl takiego czegoś

 

862fae0897255b3e0bd8a547ce8635a0.jpg

 

Za nic w świecie nie wchodzi. Chociaż są tacy którzy się tym zachwycają.

Podobno ten likier o posmaku whisky dobrze wchodzi w drinkach.

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wódka wódce też nie równa, nawet np wyborowa uznawana przez zwykłego zjadacza chleba jako coś dobrego jakościowo to chyba już wyrób wódko podobny. Dobra wódka podana w temp pokojowej nie odrzuca, shit ze sklepu jak nie jest zmrożony na kość, to nie da się go przełknąć bez grymasu na twarzy. Najlepszą wódkę jaką piłem to wyrób mojego wuja w zeszłym roku, ok 50%, w środku sierpnia wyciągnięta z szafy, więc temp "mocno pokojowa" zważając na skwar sierpnia - po przechyleniu kieliszka czuć tylko rozgrzewanie, nawet człowiekowi nie przechodzi przez myśl, że trzeba zapijać. Miałem też okazję powąchać cięższych frakcji, które trzeba odrzucić przy destylacji. Pewnie znaleźli by się tacy którzy by się nie przejmowali tylko wychylili :lol: Wuj mówi że dobre do mycia okien, nie zostawia smug  :lol: Ja w weekend chyba zobaczę co warty jest Grey Goose

Ok, w takim razie jaka jest naprawde dobra polska wodka? U nas wybor jest nie wielki, ja kupuje luksusowa


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłoby się kilku, którzy zapytaliby, która wódka jest jeszcze polska  :P  Kiedyś słyszałem że Belveder był najlepszą z najlepszych ale ja nie piłem. Wódkę piję 2-3 razy w roku, przeważnie Stock-a :lol:  luksusowej nie piłem chyba z 8 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niższej półki Biała Dama, z wyższej Belvedere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Kupiłem coś takiego niedawno, ale jeszcze nie miałem okazji przetestować.

 

dalwhinnie-winters-gold-whisky.jpg?ss=2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, chwile już jestem na forum i taki wątek przegapiłem?! ;) Pierwszego single malta napiłem się jakiś rok temu. Zacząłem z niezłej stopy bo od Laphroig 18 letniej i była to miłość od pierwszego drama. W moim barku z single maltów mam obecnie:

 

Laphroig 10

Ardbeg 10

Lagavulin 16

Aberlour 12

Glenmorangie Nectar D'or

Glenmorangie Quinta Ruban

Glenfiddich 15

Talisker 10

 

Oczywiście wszystko sączone z odpowiednich kieliszków glencairn :) Najwyżej stawiam whisky torfowe ale łagodniejszymi klimatami również nie pogardzam. W planach zakupowych na najbliższy czas mam jeszcze Ardbeg Corryvrecken i Auchentoshan Three Wood. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli wody życia :)

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

O, chwile już jestem na forum i taki wątek przegapiłem?! ;) Pierwszego single malta napiłem się jakiś rok temu. Zacząłem z niezłej stopy bo od Laphroig 18 letniej i była to miłość od pierwszego drama. W moim barku z single maltów mam obecnie:

 

Laphroig 10

Ardbeg 10

Lagavulin 16

Aberlour 12

Glenmorangie Nectar D'or

Glenmorangie Quinta Ruban

Glenfiddich 15

Talisker 10

 

Oczywiście wszystko sączone z odpowiednich kieliczków glencairn :) Najwyżej stawiam whisky torfowe ale łagodniejszymi klimatami również nie pogardzam. W planach zakupowych na najbliższy czas mam jeszcze Ardbeg Corryvrecken i Auchentoshan Three Wood. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli wody życia :)

 

 

Teraz bardzo tanio da się kupić tulipany z Krosna.

Osobiście właśnie planuję to zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend chyba zobaczę co warty jest Grey Goose

Dużo wódki pijam, przeróżnych próbowałem i tu szału nie ma, spodziewałem się nie wiadomo czego. Kup sobie taka 50ml, nie warto w całą butle iść, lepiej fajną whisky kupić. Jak chcesz coś nowego poznać, to sprawdź litewską Stumbras, Russian Standard Gold też gładziutka :) No mnie gąska nie rozpieściła, może dlatego że spodziewałem się Bóg wie czego :D

 

 

Wysłane z mojego LG-D855

Edytowane przez Kosma

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście wszystko sączone z odpowiednich kieliczków glencairn :) Najwyżej stawiam whisky torfowe ale łagodniejszymi klimatami również nie pogardzam. W planach zakupowych na najbliższy czas mam jeszcze Ardbeg Corryvrecken i Auchentoshan Three Wood. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli wody życia :)

 

Ja także chcę sprawdzić czy  tytuł  World’s Best Single Malt Whisky wg Whisky Magazine w edycji 2010 konkursu World Whiskies Awards  dla Ardbeg Corryvreckan jest czegoś wart ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena dobra bo Krosno jest w upadłości luikwidacyjnej ... ;)

 

mi we wtorek przyszły od nich te kieliszki i sa bardzo fajne jakościowo w porównaniu do tulipanów które juz mam, a za tą cena to grzech nie brac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie jaka jest naprawde dobra polska wodka? U nas wybor jest nie wielki, ja kupuje luksusowa

Belvedere jest bardzo ok, ale mi na przykład smakuje też Paderewski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wódka wódce też nie równa, nawet np wyborowa uznawana przez zwykłego zjadacza chleba jako coś dobrego jakościowo to chyba już wyrób wódko podobny. Dobra wódka podana w temp pokojowej nie odrzuca, shit ze sklepu jak nie jest zmrożony na kość, to nie da się go przełknąć bez grymasu na twarzy. Najlepszą wódkę jaką piłem to wyrób mojego wuja w zeszłym roku, ok 50%, w środku sierpnia wyciągnięta z szafy, więc temp "mocno pokojowa" zważając na skwar sierpnia - po przechyleniu kieliszka czuć tylko rozgrzewanie, nawet człowiekowi nie przechodzi przez myśl, że trzeba zapijać. Miałem też okazję powąchać cięższych frakcji, które trzeba odrzucić przy destylacji. Pewnie znaleźli by się tacy którzy by się nie przejmowali tylko wychylili :lol: Wuj mówi że dobre do mycia okien, nie zostawia smug  :lol: Ja w weekend chyba zobaczę co warty jest Grey Goose

oj jest warty :-). Polecam Ciroc jeszcze, poezja smaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie jaka jest naprawde dobra polska wodka? U nas wybor jest nie wielki, ja kupuje luksusowa

Pawlina, polecam. Co jeszcze? Młody Ziemniak z Polmosu Siedlce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciroc za swoją cenę musi być dobry  :lol:  ale chyba nie mam zamiaru tyle wydać na wódkę, nie jestem fanem :P

Co do kieliszków Krosna bardzo fajne, szkoda, że plajtują  :mellow: Ja używam takich glenliveta

 

TGL-Credentials-glasses.jpg?format=1500w

 

wydają się trochę szersze i oczywiście bez nóżki  :P  ale chyba zamówię też ten zestaw, ceny lepszej nie będzie a zawsze się przyda  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mialem zamawiać te kieliszki krosna ale zobaczyłem że one strasznie malutkie są. Moje obecne mają pojemność 190 a krosna 100ml. To nie za mało? Przeciez nie będe lał whisky do połowy kieliszka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są typowe tasting glass do whisky (single malt) i mają odpowiednią pojemność, nie ma większych pojemności jeśli chodzi o tulipany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do szkła glenliveta i tak nie leję więcej jak 1/3, chociaż po "amerykańsku" w wielgaśnych szklankach zawsze jest pełno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wikipedią o glencairn glass: The capacity of a typical Glencairn whisky glass is approximately 175 ml (5.9 US fl oz), and it is intended to hold approximately 50 ml (1.7 US fl oz) of liquid.

 

Wychodzi ze te z krosna to jednak liliputy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do szkła glenliveta i tak nie leję więcej jak 1/3, chociaż po "amerykańsku" w wielgaśnych szklankach zawsze jest pełno :P

Po amerykansku to duzo lodu, malo whisky, zamieszac pare razy i jednym haustem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o efekt wizualny, tak czy inaczej szklanka raczej pełna niż pusta  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadło i chyba dzisiaj będzie testowane.

 

Sep13-HighlandParkEinar.jpg

zdjęcie z netu


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kieliszek do whisky proponowany przez sklep Ardbega 

 

i1ibhi.jpg

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.