Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Spiączka glikemiczna, słodki chłopak

 

(0).(0)

 

:D  bez coli i lodu bym tego nie wypił....mimo że samo w sobie jest już słodkie i mdłe...

no cóż gościa miałem to się poświęciłem :P  ale na koniec gębę przepłukałem Caol Ila 12...oczywiście już bez coli i lodu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My man :)

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak to jest z dodawaniem lodu do single maltów. Ja przeważnie dodaje 2 kosteczki i basta, dla mnie ok. Ostatnio byłem na przyjęciu gdzie był bar z whisky. Poprosiłem Pana barmana o coś ze stajni balvenie na lodzie (1 czy 2 kosteczki) po czym Pan barman zrobił wielkie oczy jak to na lodzie (!?!?). Czy nie powinno się pic maltow lat 12+ z lodem ? Czy po prostu tak się "palnął"?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lód = chłod = upośledzenie kubków smakowym przez niską temperaturę, dodatkowo rozcięcza trunek zmieniając stan skupienia.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz  ze chłód a dwa że to woda która rozcieńcza i tak już rozcieńczoną whisky....no chyba że ABV masz spore...ale to i tak lepiej odrobinę wody....

co innego do blendów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rzekomo nie czuje sie tego tak jak sie powinno czuc ? A ja slyszalem natomiast ze przez dodatnie wody/lodu wlasnie czuc aromaty lepiej. Dodatkowo te niektore malty maja 43%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile osób tyle teorii...

woda powoduje rozcienczenie a do sinle malt dodatkowo nie dość ze zbija procent to powoduje wlasnie to o czym piszesz, bardziej intensywny aromat i czasami smak...ale to głownie ma zastosowanie do whisky z wyskoim abv czyli od 50% w górę teoretycznie. Chociaż przy wysokim abv to wode tak na prawde trzeba dodawac bo alko zabija samak i za bardzo drazni kubki smakowe...

ale kto co lubi, znam ludzi ktory dodaja wode do najprostszych SM i zyja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wody nigdy nie dodałem jeszcze. Przeważnie na lodzie (pewnie to samo?). Bez dodatku lodu czasem wydaje mi się mocna ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40% to i tak już sporo przecież ale spróbuj z odrobina wody, jak nie podejdzie to dodawaj lód - Tobie ma smakować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda to prawda :D

z innej beczki na zimne wieczory to tez mi sie super sprawdza drin na cieplo, whisky, starty imbir, cieply sok jablkowy, skorka pomarancza do srodka ! mistrz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega pisał odpowiednia woda i jej proporcja pozwala wyciągnąć z whisky coś więcej.

Jeżeli natomiast ktoś lubi schłodzoną whisky a nie chce jej rozcieńczać bo czy dodamy wodę czy lód mamy z tym do czynienia warto spróbować kamieni. 

co do drinków proponuje na YT kanał Grant's Whisky znajdziecie mnóstwo świetnych drinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoci twierdzą, że do whisky (oczywiście temperatura pokojowa) można dodać dwie "rzeczy" ...

-odrobina wody

-więcej whisky ;)

 

Mieszkam w Szkocji ponad 11 lat i reakcja Szkotow na dolewanie coli do whisky ... bezcenna ;)

Niestety nie trawie whisky bez coli ,a nie będę się zmuszać, bo tak wypada.

Edytowane przez Zibi8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "teorię" że jeżeli nie jesteś w stanie pić jakiegos trunku na czysto to nie jest to Twój trunek. Czy to wino czy wódka czy whisky.. trzeba znaleźć to co się lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "teorię" że jeżeli nie jesteś w stanie pić jakiegos trunku na czysto to nie jest to Twój trunek. Czy to wino czy wódka czy whisky.. trzeba znaleźć to co się lubi.

Ja mam Taka teorie ze jeśli coś może smakować lepiej to czemu nie :) :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że smak dla każdego w odbiorze będzie inny. Pytanie czy po dodaniu coli lub lodu nadal pijemy nasz ukochany trunek, czy pijemy produkt który nam po prostu smakuje. Ale to wszystko to już kwestia gustu :)

Ilu smakoszy, tyle opinii. Uważam, że najważniejsza jest radość smakowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że liczy się przede wszystkim smak. Ostatnio nawet nie spodziewałem się że to co piłem będzie ki smakować - a było ekstra, nawet moja zona, która co do zasady whisky nie tyka, stwierdziła że dobre.

Nie wiem czy próbowaliście - Burbon, likier brzoskwinia, ginger ale i skorka pomaranczy. Może nie brzmi zbyt męsko, ale zdecydowanie warto spróbować :)

Edytowane przez LabuddaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiści,nie brzmi męsko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że liczy się przede wszystkim smak. Ostatnio nawet nie spodziewałem się że to co piłem będzie ki smakować - a było ekstra, nawet moja zona, która co do zasady whisky nie tyka, stwierdziła że dobre.

Nie wiem czy próbowaliście - Burbon, likier brzoskwinia, ginger ale i skorka pomaranczy. Może nie brzmi zbyt męsko, ale zdecydowanie warto spróbować :)

Wymień brzoskwinie na ciepły jabłkowy bądź gruszkowy (najlepiej świeżo wyciskany) a będziesz mieć super smak :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

No rzeczywiście,nie brzmi męsko :D

Męsko brzmi - literatka czystej pod czuprynę współtowarzysza :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męsko brzmi - literatka czystej pod czuprynę współtowarzysza :-)

Nie wiem co poeta miał na myśli,widocznie za tępy jestem.Ale w temacie whisky rozmowa o jakiś "majonezach" nie brzmi męsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego już czasu ten Bourbon obcuje ze mną często, zwycięża innych kandydatów. Na dzisiejszy wieczór w takim oto zestawie

1b00d8b19652b3fe98d176760e8c8579.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

411278f816f080c4cc812d60f5f3403e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego już czasu ten Bourbon obcuje ze mną często, zwycięża innych kandydatów. Na dzisiejszy wieczór w takim oto zestawie

 

Mam takiego ale jeszcze nie piłem 43.2% to chyba musi dość mocny być, idzie go samego przełknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.