Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczony przeze mnie kilka postów wyżej Auchentoshan Three Wood rozkłada stojącego obok Aberloura 12 yo. na łopatki . To leżakowanie trunku w 3 różnych rodzajach beczek dało zadziwiający efekt smakowy . Dopisuję Three Wooda do mojej krótkiej listy szkockich trunków do których wrócę .

O to się zdziwiłem. Obstawialem ze będzie odwrotnie, tym bardziej ze Auchentoshan to NAS.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to się zdziwiłem. Obstawialem ze będzie odwrotnie, tym bardziej ze Auchentoshan to NAS.

 

No właśnie nie określają wieku na butelce ale de facto po zliczeniu lat leżakowania w poszczególnym drewnie wychodzi 11 lat i 6 miesięcy.  . 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laphroaig ogólnie jest niesamowity... tak wyrazisty smak i zapach torfu, dymu i jodu, że jak go sączę, mam wrażenie, jakbym sobie siedział nad brzegiem oceanu smagany wiatrem od strony destylarni :) Jedna z moich najulubieńszych :) Tylko żona nie chce się później do mnie przytulić, bo zionę tymi wszystkimi aromatami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostaw żonę :)....whisky nie grymasi i zawsze czeka na Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whisky moja żono.... tym razem z portu na Islay :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Dwie moje ulubione, jedna się kończy, druga przede mną. ;) Niestety z uwagi na niewielką konsumpcję i utlenianie nie trzymam więcej niż dwie otwarte butelki na raz. 

 

dfhkT9L.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tbn, jest na to sposób, ja używam Private Preserve Spray, polecam.

Kilka fajniejszych otwartych zakonserwowałem tym + parafilm na szyjce i wg zapewnień znawców będzie to mogło stać lata i nie utraci nic.

Poultneya 12 piłem dwa tygodnie temu i zawsze go lubię, widziałem natomiast na witrynie sklepu Old Poultney "Navigator" smakowaliście ? 

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób ten środek ma poprawić przechowywanie whisky? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/results?search_query=private+preserve

 

Gdy kiedyś spawałem Mag135 to Argon osłaniał drut by powietrze się nie dostało do spawu. W tym przypadku zapewne izoluje powietrze (którego większość jest wypchnięta z butelki przy sprejowaniu) od trunku.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Chodzi o usunięcie tlenu znad powierzchni trunku. Cięższe gazy opadają tworząc warstwę izolująca. Myślałem o tym, ale nie chce mi się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nic wyjątkowego, bo zwykły Jameson, ale nie jest to zły napitek ;)

20170404_230636.jpg


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to lapek wyjątkowy, też mam Alienware. Jameson nie jest taki zły jeżeli chodzi o blendy czasami lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-85909-0-36600500-1491644920_thumb.jpg Były sobie małpki trzy...  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7966079_CAM01510.jpg

 

Na święta takiego JD Fire kupiłem do koszyczka (likier-35%). Jako, że był na promocji w carrefour, postanowiłem przetestować nowość od JD. Niestety szału nie ma. Whiskey prawie nie wyczuwalna, cynamon dominuję aż za bardzo. Żeby nie było, lubię cynamon w grzańcu czy ciastach ale tu jest za mocny. Do tego oczywiście bardzo słodki. JD Honey mimo że równie słodki kupił bym drugi raz, Fire nie. Wesołych Świąt :)

 

p.s. Na tylnej etykiecie w języku polskim pisze że rozlewane w UE i tu pytanie czy JD nie jest produkowany i rozlewany w USA?

Edytowane przez fastmoney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do alkoholu podchodzę pragmatycznie , ponieważ rzuciłem palenie ponad rok temu , by nie przytyć zacząłem liczyć kalorie no i o ile można rzucić wiele to alkohol nie za bardzo ...

 

no ale po kolei , wiadomo że od gorzały sie tyje wina kaloryczne nawet do 400 kcal na 100 ml , wódka czysta 140kcal a whyski najmniej bo 120kcal na 100ml po za tym da sie pić z wodą wiec nie psujemy smaku cukrem i nie podnosimy kaloryczności ...

 

swoją drogą całkiem dobry smak ma margot szkocka z lidla cena przyzwoita bo mało leżakowana ... zresztą dobra whyski to 2x leżakuje raz w beczce a potem w żołądku razem z delkwętem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym alkoholowymi kaloriami? Widział ktoś spasionego alkoholika? No chyba, że przy okazji obżartucha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa ,,nietestowane''  jeszcze malty . Abelour OK , Strathisla 12 bardzo lightowa , mało alko , polecę ale tylko początkującym .

 

9qspfP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem taki miłośnik nie trafił wcześniej Abelour ?????

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.