Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym miał dwie stówki na wydanie to wybrałbym coś innego, no chyba, że kolekcjonujesz Glena. Dzisiaj kupiłem takie napitki na piątkowe imieniny:4120c3fae88f208eb0966962fea02959.jpg

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długiej przerwie wczoraj testowałem kilka sm i wypada się podzielić wrażeniami:) Springbank 10 Campbeltown- święty, lekko torfowy, dymny, ze słodkim finiszem i niezłym zapachem:), Port Charlotte heaveli peated- przy 50% alc naprawdę fajnie zbalansowana, torfowa, dość wytrawna, Glen Dronach 12- ciekawy ale dość „płaski” highland, na koniec Monkey sholuder Batch27 - owocowy, bardzo przyjemny blend, cieszy nos i kubki smakowe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, bo coś wątek przymarł. W poprzednim poście pisałem o ostatnich zakupach na imieniny, spróbowaliśmy tylko Balvenie, dziś otworzyłem Jurę. O Balvenie nie będę się rozpisywał, tyłka nam nie urwała. Całkiem smaczna, łagodna whisky z rozgrzewającym finiszem, ale w regularnej cenie bym jej nie kupił, zapłaciłem za nią 170 zł i za tyle może być. Natomiast Jura miała być takim wstępem do torfowych whisky i świetnie się sprawdziła. Superstition to mieszanka torfowych i nietorfowych maltów z destylarni Jura. Przyjemnie gładka i słodka na początku, dymno, beczkowo, torfowa na finiszu. Dzięki tej whisky nabrałem ochoty na spróbowanie czegoś bardziej hard core'owego. Czuję, że torfowe klimaty mogą mi przypasować, przyjemna odmiana dla delikatnych klimatów Speyside :-)12db07c9d090f66b094ca5c19422e41c.jpg

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem takie buteleczki. Tym samym zakończyłem testowanie procesu zamówienia trunków ze strony popularnego niemieckiego marketu na 'L' :) Po zapisaniu się do newslettera, dzięki temu dodatkowe 10% rabatu, każda z butelek wyszła po 113 zł, czas oczekiwania: półtora dnia. Teraz pora na test organoleptyczny :)13b4d8d4a63464d9574d5f6ca487411d.jpg

 

Wysłane z MI 5s

Edytowane przez herbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego Martell'a chyba w Biedrze, nawet przez chwilę się zastanawiałem nad zakupem, koniecznie podziel się wrażeniami.

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mój pierwszy raz z koniakiem, jakieś opinie ? :)

 

Czyjaś opinia zawsze jest czyjaś. Spróbuj - będziesz miał swoją ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry koniaczek nie jest zły, ale nawet przeciętny SM jest o wiele lepszy.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyjaś opinia zawsze jest czyjaś. Spróbuj - będziesz miał swoją ;)

Dobrze gada, polać mu :)

 

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyjaś opinia zawsze jest czyjaś. Spróbuj - będziesz miał swoją ;)

Racja :) teraz w weekend będę miał więcej wolnego czasu to spróbuje i podzielę się własną opinią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to mój pierwszy post w tym temacie - który mi rekomendował tapatalk, chyba wie , że lubię whisky  :D

Wczoraj skończyłem bardzo dobry napitek z Irlandii - mogę go polecić z czystym sumieniem . 

 

post-36229-0-37167600-1518624169_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię irlandzką whiskey SM, moim faworytem jest Teeling, a po przeczytaniu noty smakowej ten Hyde mnie zainteresował. @alfer, mógłbyś napisać coś od siebie o wrażeniach?

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz piłem singla z Irlandii . Dla mnie najbliższe porównanie to Jura ale Hyde jest słodsze i bardziej owocowy i łagodniejszy . Pomimo, że lubię whisky treściwe i raczej wytrawne to ten smak mi pasuje .   Ja mieszam whisky  z wodą czasami nawet w stosunku pół na pół więc niektóre smaki mogą mi uciec a inne będą bardzie zaakcentowane . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzasz moje wrażenia z degustacji irlandzkich singli. Też wydaje mi się, że są łagodniejsze, bardziej aromatyczne, a w smaku intensywniej owocowe od tych z Highlands, które do tej pory próbowałem. Lubię takie klimaty, choć ostatnio zaczynam próbować bardziej torfowych singli i też jest dobrze. Polecam wspomnianego wcześniej Teeling'a, skoro Hyde Ci podeszła, nie zawiedziesz się.

 

Wysłane z MI 5s

Edytowane przez herbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spotkanie dzis bedzie, od kilku lat konsekwentnie ją pomijalem patrzac na półki sklepu, w którym sie zaopatruje. Poddalem sie czarowi slowa "SALE" :) 26€ litrowa butelka, zobaczymy czy to byly dobrze wydane pieniadze.

 

3NnTr74.jpg

 

Jedzie dzis do mnie kumpel ze swoja kobitą, poznalismy sie na jednym ze statkow. Zapowiedzial sie takim o to blendem https://www.google.pl/search?q=canadian+club+classic+12&oq=canad&aqs=chrome.2.69i59j69i57j69i59j69i60j0j69i60.2301j0j4&client=ms-android-om-lge&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

 

Tez nie pilem a wydaje sie byc ciekawym, poczuje sie jak gangster z czasow prohibicji w serialu Boardwalk Empire :D . Dzis wieczor poznawczy sie zapowiada :) Nasze kobiety beda mialy z nas ubaw, bo jak znam zycie butle zostana oproznione i zaczna sie morskie opowiesci dziwnej tresci :D

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udanego spotkania, Kosma, i podziel się wrażeniami z degustacji. Zdrówka :)

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wpadł do kolekcji

 

88814d911caf.jpg

 

01f39634e8b1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeah, dobry jest :)

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Glenfarclas z napisanym "2003" ile lat ma leżakowania, nie wiem.

145177-zoom.jpg

Kosma, Czy jest dostępna w sklepie w którym się zaopatrujesz ?

 

--------------

edit

poszukałem i to chyba jest 10latka

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj limitka w tubie ala ze skóry :)

 

IMG_20180223_220816_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę i dam znać

 

G6

Vandit, to bedzie udany piatek.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko ta 12stka, którą brałem ostatnio. Nawiasem mówiac bardzo fajna, w moim stylu - gładka i łagodna. Jedni powiedzą, że bezbarwna i nijaka ale ja nie lubie ostrych klimatów. Na pewno do niej wrócę.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zakup. Słodko, owocowo, lekko oleista. W smaku podobnie i gdzieś tzn pieczone jabłko w tle. Odmiana po torfiakach choć

Peat not dead 9aa733bf670517c9fa488ebd093d8587.jpg

 

Wypalcowane ze sprytnego telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja nabyłem w Carrefour Aberfeldy - ale mam mieszane odczucia co do tego trunku.  Chciałem się do niego przekonać i skosztować drugą butlę ale cena ostatnio się podniosła - kupowałem za 130 zł w piątek był z Carrefour już za 170 pln więc wziąłem Scapa Glansa też owocowa ale bardziej dymna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.