Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za porady. Ogólnie celuję ostro. Coś wybiorę. Na przepłukanie zakupię też irlandzką jakąś jak zwykle na święta.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz pierwszy piłem Talisker 10 i jestem pod wrażeniem tej whisky, gdzie poza dymem nie wyczuwam tych wspaniałych nut które opisują recenzenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo niezachęcająych recencji ze strony niektórych Kolegòw, jednak uległem. Warto było, jest ok, nie pali, nie piecze, nie idzie nosem na koniec, taka do sączenia. Jako zwolennik lagodnych whisky, gorąco polecam. Do testu pchnęła mnie też cena, bo aż tak bym nie cierpiał oddając żonie na spożycie ze sprajtem.

 

5mxHKCS.jpg

t1c2LSW.jpg

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz pierwszy piłem Talisker 10 i jestem pod wrażeniem tej whisky, gdzie poza dymem nie wyczuwam tych wspaniałych nut które opisują recenzenci.

Soli tam szukaj, soli morskiej! ;) To ona właśnie stawia Taliskera sporo ponad wieloma innymi rudymi w moim mniemaniu.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy łykent. Ale tak delikatnie, jeden kieliszek, bardziej degustacja, bo jutro trochę biegania m.in. zmiana kół a wieczorek "andżejki" w knajpie więc trzeba się dziś oszczędzać :D

 

643c5bd84809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapasy na święta już zrobione ,a jak u Was ???

 

1575726406img-20191207-wa0004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też myślę o jakiś zapasach. opłaca się coś z tego wziąć (cenowo jak i smakowo :P)?
Glenmonrangie The Tayne 43% 1L, 220zł
TOMATIN 15YO 46% 0.7L 170zł
Jack Daniel's Single Barrel 100 Proof 50% 0.7L 140zł
Chivas Regal 18y old 40% 1L 250zł
Glen Grant 10y 40% 1L 110zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też myślę o jakiś zapasach. opłaca się coś z tego wziąć (cenowo jak i smakowo :P)?

 

Ja dałem sobie spokój z whisky o zawartości alko poniżej 43%, choć te 40-tki, które wymieniłeś mają inne zalety (litraż i cena).

 

Jeśli miałbym wybierać dwie to stawiam na Tomatin i Jacka. Glenmorangie też pewnie ryja nie wykrzywi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, żem ciekawy ( jak mówił Ferdek K) i lubieję :D "ajrisze" nabyłem w drodze kupna na próbę w sklepie z owadem coś takiego

 

128e9ce05c53.jpg

 

Powiem tak- dość przyjemne, miłe zaskoczenie.Pomny whiskey firmowanej przez tego trochę niezrównoważonego gościa co walczy w klatce( nie pamiętam godności) byłem dość ostrożny.Tamta była fatalna, a tu całkiem przyzwoity trunek. Blend maltów i irlandzkich zbożowych, starzony z beczkach po bourbonie- i to się czuje. Zapach na początku niezbyt wyrazisty, czuć alkohol dość mocno, po pewnym czasie pojawia się zapach drzewa, ale takiego ze stolarni, trochę pomieszanego z lakierami. Smak dość łagodny, chociaż pierwsze uderzenie jest alkoholowe, ale za chwilę pojawia się  trochę drzewo, które przechodzi gładko w lekko bourbonowy, karmelowy posmak.Finisz średnio-długi, lepiej wyczuwalny po drugim łyku. Cena? Chyba 69. Nie jest to może coś wybitnego, ale jako irlandzka ciekawostka do sączenia jak najbardziej się nadaje.

 

Zibi8 bardzo jestem ciekawy tego Bunnahabhain.

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też myślę o jakiś zapasach. opłaca się coś z tego wziąć (cenowo jak i smakowo :P)?

Glenmonrangie The Tayne 43% 1L, 220zł

TOMATIN 15YO 46% 0.7L 170zł

Jack Daniel's Single Barrel 100 Proof 50% 0.7L 140zł

Chivas Regal 18y old 40% 1L 250zł

Glen Grant 10y 40% 1L 110zł

 

Z wymienionych zdecydowanie Glenmorangie  jednak w tym budżecie kupiłbym już Balvenie 12.

Glenmorangie 10 zwykła jest znacznie tańsza i moim skromnym zdaniem doskonała. tym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupy na święta zacząć czas.Na początek listy klasyka.Kieliszek Ardbega przy choince jak najbardziej na tak:)

post-33544-0-68592800-1576095889_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos powyższego, Ardbeg An Oa - jak ją oceniacie? Zaznaczam, że nie piłem podstawki, a Winnica Lidla kusi :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jak najbardziej, jest delikatniejsza niż 10 . Chętnie do niej wrócę w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie w Winnicy L zrobione. Jak przyjdzie to się pochwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie bym się nie obejrzał wszyscy szczują ostatnio Ardbegiem i złapałem okrutny smak na torf. Ardbeg oczywiście nie za tani (w Realu ostatnio za 209), więc pomyślałem sobie, że klasycznie uderzę chociaż w Laphroaig, a tu dziś w Auchan taka niespodzianka - Ardbeg 10yo za 166. Ostatnio w takiej cenie widziałem go chyba z 6 lat temu. Zdaje się, że jednak byłem grzeczny w tym roku.

 

Na miejsca, gotowi, start! :lol:

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocho. Taniocha. Zazdraszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły "dramik" ;)

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie bym się nie obejrzał wszyscy szczują ostatnio Ardbegiem i złapałem okrutny smak na torf. Ardbeg oczywiście nie za tani (w Realu ostatnio za 209), więc pomyślałem sobie, że klasycznie uderzę chociaż w Laphroaig, a tu dziś w Auchan taka niespodzianka - Ardbeg 10yo za 166. Ostatnio w takiej cenie widziałem go chyba z 6 lat temu. Zdaje się, że jednak byłem grzeczny w tym roku.

 

Na miejsca, gotowi, start! :lol:

No Auchan ma fajne promocje ja trochę innego Ardbega tez tam zgarnąłem w bardzo dobrej cenie ;)

 

6124be998404801945e7a2b283b421d5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie drażnić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8967611a4678.jpg


3f159b79d6d1.jpg

 

Wie,wiem,snobizm :D. Wiem,wiem, można taniej :D (mam też taniej). Chciałem mieć takie kieliszki z beretami :D po prostu. Teraz będę mógł tak jak Miler wąchać , cmokać , oblizywać czyli degustować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.