Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj rozpracowałem ostatni koszyk czyli nr 3. Było to drugie podejście ponieważ pierwsze w środę nie było miarodajne ze względu na moje zmęczenie. Proszę więc pamiętać, że whisky smakuje inaczej także przez nasze samopoczucie czy przez to co zjedliśmy.

DIfkLFt.jpg

5. Amrut Fusion - 50% - Z: słodki, przyjemny, rodzynki, pieczone jabłko, miód, słodowy ze smużką dymu, trochę czuć alko; S: Springbank funk (każdy kto próbował Springbanka będzie wiedział o co chodzi), rodzynki, sherry, wanilia i odrobina torfu; F: średni, przyjemny, słodowy, palone drewno. Czuć, że to młoda whisky ale jest warta spróbowania, polecam; - 84/100

4. Ardmore Traditional Cask - 46% - Z: bez owoców, torf, karmel, toffi ,wanilia i tytoń; S: gładki, słodki, torf, wanilia, słonawy karmel; F: dość długi, torfowo-tytoniowy, karmelowo-miodowy; Bardzo gładka, słodka i ułożona, ciekawa przez brak nut owocowych ale zbyt prosta. 85/100

3. Glenfarclas 105 CS - 60% -  Z: przepych i pełnia, sherry bomb, kawa, ciemna czekolada, czereśnie, toffi, jagody; S: przepotężna ale bardzo soczysta moc, sherry, suszone śliwki, dojrzałe czereśnie, rodzynki, daktyle, paleta smaków jest przebogata, pieprz; F: bardzo długi, cierpkie czereśnie, kandyzowane owoce, cynamon!, słodki i gorzkawy jednocześnie. Jest młoda to fakt, trochę pieprzna i odrobinę gorzkawa ale 176zł za 1 litr 60% trunku to po prostu super okazja cenowa!!! Piszą, że starzona ok. 8 lat. 86/100

2. Bowmore Tempest 10yo (batch 1) - 55,2% - Z: delikatny torfowy dym, dojrzałe owoce, mleczna czekolada i wanilia; S: torf ale subtelny, ananas!, wanilia, mleczna czekolada; F: słodki, miodowo-waniliowy ale i cytrusowy, delikatny torfowy dym. Pomimo słusznej mocy i młodego wieku whisky jest bardzo grzeczna, wręcz momentami subtelna. Może to przez to, że otwarta stoi u mnie już kilka ładnych lat i został mi tylko 1 dramik na dnie. Dobry towar. 87/100

1. Redbreast 12yo CS - 58,6% - Z: żywica z drzewa iglastego! suszone, słodkie owoce, limonka, miód; S: gęsty, bogaty, zdominowany przez miód, owoce i ten żywiczny posmak, czuć moc i wpływ beczki; F: długi, owocowo-imbirowo-pieprzny, cynamonowy, żywiczny, miodowy. Bardzo dobra whiskey choć magii jeszcze nie ma, dojrzała, pełna, bogata, gęsta, złożona i charakterna. Nie przymila się, jest specyficzna. 89/100

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj z kolegą "we dwóch osoby" zepsuliśmy całą butelkę Machi Baya😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rzecz do psucia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rzecz, dobre towarzystwo, dobre okoliczności przyrody😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła. Jakiś czas temu przyniosłem do domu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teściowie zawsze mają dobre szkło. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło to podstawa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem kiedyś o promocji w M&P i właśnie ten dzień nadszedł. W promocji whisky których są importerem. Dla zainteresowanych cennik.http://cloud.tapatalk.com/s/5ee7696c9bddf/Cennik%20-%20Oferta%20Festiwalowa%202020.pdf

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, satanic napisał:

Panowie jaką 18 letnią whisky polecicie tak do 350 zł będzie coś sensownego, raczej wolę bez dymu.

Spoglądam na tą https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-6098-Glenfarclas-17-letni-43-0-7l.html

Może koledzy mają jakiś pomysł ale z mojego doświadczenia wynika, że "niedroga" i "18-letnia" to nie jest dobry pomysł (jeśli mówimy o whisky oczywiście ;) ). Dobra i długo starzona whisky musi kosztować, niestety wiedzą co sprzedają. Jeśli 18tka jest podejrzanie niedroga to znaczy, że prawdopodobnie leżała w martwych beczkach lub były inne kłopoty i bywa, że jest gorsza niż dobry NAS. Raczej nie skupiałbym się na wieku w zadanym budżecie choć to oczywiście już poważne pieniądze na trunek. Możesz za to rozważyć np. Aberlour A'bunadh , Glendronach 15yo lub Glendalough 13yo. Tego Glenfarclasa nie znam ale tylko 43%, filtrowana na zimno i barwnik choć cena rzeczywiście bardzo atrakcyjna. Najlepiej kupić i ocenić. 

 

@KRISTOF_KON, zdrówko!

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poczytam co tam o nich piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, satanic napisał:

Panowie jaką 18 letnią whisky polecicie tak do 350 zł będzie coś sensownego, raczej wolę bez dymu.

tu są promocje, ale daleki jestem od polecania (nie znam się)

https://alkooutlet.pl/pl/p/Auchentoshan-18YO-0%2C7/217

https://alkooutlet.pl/pl/p/Glen-Moray-18YO-47%2C2-0%2C7/6778

https://alkooutlet.pl/pl/p/Glenlivet-18YO-0%2C7/1082

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś z gościem z singlemalt.pl i twierdził, że do tych 400 PLN nie ma lepszej osiemnastki niż Glendronach. Ale może łgał, żebym kupił? ;) Poza tym wiadomo, jak to jest z opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glendronach 18 to nie jest byle co i nie łgał ale do 400 to można zapomnieć aby dostac. Najmniej to 450 ale już po 500 podchodzi.
Natomiast w tym budżecie to jak napisał@Annihilator , brałbym 15 Glendronacha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy kosztował chyba 399. ;)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna buteleczka że stajni Ben Riach, tym razem spey. 

W nosie lekko, nawet ulotnie, owoce, trawa, leciutka deska,delikatny wosk. 

W smaku bardzo gładko, delikatnie, słodko, lekka brzoskwinia. 

Finisz niezbyt długi, łagodny, z nuta gorzkiej czekolady. 

Podsumowujac:przyjemna, gładka, bez jakichś wybitnych uniesień, nie zostawia głębokich wspomnień ale pije się bardzo przyjemnie. 

DSC_0423.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam jeszcze nic od nich choć czeka na mnie jedna nieotwarta butelczyna... Czyli warto na taki niezobowiązujący dramik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak. Curiositas jest ciekawy, lekko torfowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annihilator, @loco50 dzięki za opisy, jak zwykle full profeska.

 

BTW. W końcu dotarły wszystkie paczki z "zagramanicy" ze smakołykami ;)

 

XeYlnbjl.jpg

 

W związku z rozrostem kolekcji, mnóstwa sampli + wielu jeszcze nie otwartych flaszek (a otwartych też jest sporo), przewidywany termin otwarcia w/w - 3 kwartał 2021 :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz ja. Omijajcie BARDZO szerokim łukiem stronę ewhisky.de. Do przygód, które opisywałem wcześniej doszła jeszcze jedna absolutnie skandaliczna - chłopaki nie mają pojęcia co to jest inny batch, inna beczka, inne wydanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.