Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Glenlivet 18Y po 257 zł w Selgrosie (kupiłem :)) a 15Y za jakieś 170 - ceny bez koncesji.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy połów w oszołomie w naprawdę okazyjnych cenach. 

 

 

DSC_0400.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w każdym oszołomie, hiper i supermarketach ten Lagavulin jest dostępny w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, machlo napisał:

A to w każdym oszołomie, hiper i supermarketach ten Lagavulin jest dostępny w tej cenie?

Niestety nie!!!:(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam gdzie jest tzw strefa konesera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kij tam wzialem jednak, trzeba sie samemu przekonac. Jak bedzie dramat, to żone będzie męczyć ze sprite powoli :)@loco50 Moze mam mnie wysublimowane kubki smakowe i mi podejdzie. e307066bd7fa01c65515f9a8ccb7f926.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się pić bez przymusu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Larsen na pocieszenie w przypadku klęski.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, wszystko się da😁, ale ten A. bez najmniejszej przyjemności. Tylko do mieszania z odrdzewiaczem się nadaje i tylko do chlania a nie smakowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ze kazdy inaczej odczuwa to samo na jezyku, wielu recenzentom ona smakuje. Dla Ciebie kibel ale czy dla wszystkich odrazu?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie chodzi, że kibel ale jest nędzna. Co prawda w tej cenie nie ma dużego wyboru lepszych, ale np Glen Moray Elgin Heritage. A już wolałbym 12 Grantsa, mimo że to Blend. I tak na marginesie, zauważ, że nie tylko mnie on średnio smakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się przekonam dopiero za 2 tygodnie :( Tam Panowie wyżej pisali, że Auchentoschan im odradzano, że feee ale jak zapytałem który, to już odpowiedź nie padła. Są dobre i bardzo dobre edycje z tej rozlewni, kibel też jest jak od każdego producenta. Na temat tej konkretnej chyba tylko Ty się wypowiedziałeś. Widzę że z niejednego pieca chleb jadłeś, więc wiesz co lubisz i wierzę że ta Ci wstrętnie smakuje :D  


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosma, to oczywiste, że co człowiek to opinia. Loco wyraził swoje zdanie, bo o nie zapytałeś. Nie wiem gdzie widziałeś te pochlebne opinie, bo na whiskybase ma średnią 80,40 co dla mnie oznacza próg bólu.

Ja nie znam tego konkretnego wypustu ale widząc 40%, markę Auchentoshan, NAS i cenę 179zł w DW pierwsze skojarzenie to: "chyba kogoś poje...". Jednym tchem mogę Ci wymienić 10 pozycji za taką i niższą cenę, które, daję sobie rękę obciąć, będą lepsze, pewnie dla zdecydowanej większości.

Kupiłeś i super, będziesz miał okazję spróbować. Może Tobie rzeczywiście posmakuje i podzielisz się z nami notkami degustacyjnymi, po których ktoś może również ją kupi.

Mój wpis jest równie bez sensu co Twój, bo rozmawiamy o czymś czego nie znamy. Loco nie poleca, opinie na whiskybase ma raczej marne, to są fakty.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 80 to próg bólu ?? To ile musisz mieć żeby skosztować ???


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celach degustacyjnych staram się kupować whisky powyżej 45,8% alkoholu, niebarwioną, niefiltrowaną i z oceną min. 87,00 punktów na whiskybase. Wychodzi oczywiście różnie, trzeba mieć jakieś punkty odniesienia ;)

Patrząc przez pryzmat spróbowanych kilkudziesięciu (może w okolicach 100-110) flaszek, na tanie trunki zwyczajnie szkoda czasu, pieniędzy i podniebienia. Choć oczywiście daleko mi do twierdzenia, że przestanę tanizny unikać ;) 

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troszkę chyba tracisz kierując się tymi cyferkami na whiskybase. Balvenie, Aberfeldy, Glenlivet czy Caol Ila maja swoje edycje z ratingiem cirka 80%, a z tego nurtu mainstreamowego(tak to nazwę skoro bez problemu kupisz w Polsce) są naprawdę spoko.

Chyba, że z góry odrzucasz porostu takie pospolite wrażenia.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Auch bywa w Biedrze za +- 100 PLN. Na DW to ceny z d... y bywają. 

Ale przejdźmy do mojego nabytku. 

Hmmm. Pierwsza randka może nie zawód, ale trochę bez emocji. Poczekam parę tygodni i zaordynuję drugie tet a tet😁. Ale do rzeczy. 

Nos - w miarę zgodny z oczekiwaniami, wędzonka, dym lekki, raczej popiół z cygara, deski. 

Smak- na początku o dziwo słodko, ale po chwili mocne uderzenie pikanterii,nieco goryczy, jakby skórka cytryny przechodząca w wędzone mięso. 

Finisz - długi, pikantny, wędzony, lekko słony. 

57,1% i to czuć. Nie jest zły, dynamiczny, wytrawny ale chyba oczekiwałem czegoś innego. Zobaczymy za miesiąc, dwa. 

 

 

 

 

DSC_0407.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50 To nie ten z biedy. Ardberg - zapach bandaża zdjęty z rany po oparzeniu :)

To dwie różne edycje, pisałeś że obie lipne. Tej z Biedry nie brałem ale widziałem i byłem zdziwiony,

 

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/70736/auchentoshan-american-oak

 

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/139918/auchentoshan-american-oak-reserve


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosma, masz rację. Pomyliłem z 12 letnim bo podobne opakowania. Natomiast ogólnie nie smakowały mi ani ten 12 letni ani American Oak. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kosma napisał:

To troszkę chyba tracisz kierując się tymi cyferkami na whiskybase. Balvenie, Aberfeldy, Glenlivet czy Caol Ila maja swoje edycje z ratingiem cirka 80%, a z tego nurtu mainstreamowego(tak to nazwę skoro bez problemu kupisz w Polsce) są naprawdę spoko.

Chyba, że z góry odrzucasz porostu takie pospolite wrażenia.

Masz rację ale choćbym nie wiem jak się starał to wszystkiego wypić nie dam rady... Lecz próbować trzeba ;)

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymane w darze od kolegi w podziękowaniu za pomoc. Tobermory i Glen Alachie mam 10-tki.Zobaczymy co prezentują sobą te 12-tki.Kilchomana Sanaiga nam, nie zauroczył mnie tak jak Machir Bay, ale to może takie pierwsze wrażenie. Tak jak bylo z Amrutem torfowym- wczoraj po ponad 2 miesiącach kieliszeczek i powiem Panom, że bajka. Na pierwszej randce niekoniecznie😁

 

 

DSC_0409.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu odebrałem od brata dotarło szybko ale ja się osiągałem z odbiorem

7712d5b0845fc66dba4945c2dbc438fd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W M&P mają festiwal ale szczerze mówiąc nic ciekawego albo ceny wcale niefestiwalowe. Ja poprosiłem kolegi, żeby podjął Glen  Scotia 15.

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.