Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkerran 12.Skuszony zachwytami nabyłem w drodze kupna w DW. 46%.

Nos-delikatny,nie idzie w zatoki, wilgotna ziemia.,dębina. 

Smak-słodko, delikatnie, leciutki posmak dymu, suszone jabłko. 

Finisz- niestety bardzo krótki i trochę nijaki. 

Hmmm. Chyba rozczarowanie, więcej sobie po nim obiecywałem. Oczywiście nie jest zły, jest bardzo dobry, ale jednak niedosyt. Chyba większe wrażenie zrobiła na mnie najtańsza Glen Scotia. Niech poodycha, zobaczymy się za kilka tygodni. Taki "smaczny", damski malt😁

 

 

DSC_0456.JPG

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szuwi napisał:

Też będę miał z nim do czynienia wieczorem :)

Też mam koncówkę w szafce tego kukurydziaka.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OJa na wieczór bimber od fasolożerców😁. Sierra Antiguo Añejo. 40%.Świetna do picia bez lizania się po rękach 😁, bez dodatków. Mniej ziemista niż blanco w zapachu. Odrobina rodzynek . W smaku lekko słodka. Naprawdę ciekawa. 

 

 

 

 

DSC_0458.JPG

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario1971 napisał:

Też mam koncówkę w szafce tego kukurydziaka.

 

No i nie wyszło. Pyknął Dictador niebieski i ... pycha 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj taki po taniości i powiem, że nie było wstydu przed Ryśkiem spokojnie daje radę solo nie trzeba nic dolewać.

IMG_20201010_175838~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończą mi się daily dramy i pomyślałem, żeby spróbować czegoś z innej (hihi) beczki. 

Co polecacie do 100 PLN-ów z brandy lub rumów? Wiadomo, że można dostać za tą kasę Hennessy, albo Martell'a, ale może są lepsze brandy w których nie płaci się za apelację. Odnośnie rumów, to kupiłem niedawno Havana Club 7 i się mocno zraziłem. Mało smaku, bardzo delikatny i po pierwszym lepszym whisky smakuje jak woda. Czy wszystkie rumy tak mają? Czy po prostu poszukać starszego, albo innej marki?

 

A przy okazji: kupował ktoś w Alkooutlecie?

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brandy: Torres 15 ok. 120 PLN w winnicy Lydla, ewentualnie 10 w okolicach 60-70 PLN w różnych miejscach.

Na rumach się nie znam. Loco50 chwalił tu ostatnio Mount Gay. W Kauflandzie widziałem to chyba za jakieś 90 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Co prawda druga część nazwy nie zachęca, ale jest naprawdę dobry😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kończą mi się daily drumy i pomyślałem, żeby spróbować czegoś z innej (hihi) beczki. 
Co polecacie do 100 PLN-ów z brandy lub rumów? Wiadomo, że można dostać za tą kasę Hennessy, albo Martell'a, ale może są lepsze brandy w których nie płaci się za apelację. Odnośnie rumów, to kupiłem niedawno Havana Club 7 i się mocno zraziłem. Mało smaku, bardzo delikatny i po pierwszym lepszym whisky smakuje jak woda. Czy wszystkie rumy tak mają? Czy po prostu poszukać starszego, albo innej marki?
 
A przy okazji: kupował ktoś w Alkooutlecie?
Plantation, świetny. Każda edycja jest spoko, a podstawka w cenie poniżej 100 pln/1L zjada konkurencje w tym przedziale cenowym.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS przyjechał. :D

 

 

Trochę mnie w czwartek te flaszki zaintrygowały, a że niezależnych rozlewów jeszcze nigdy nie próbowałem... Obie single cask, 46%, bez filtracji na zimno i bez karmelu. Ocen malutko, ale jeśli już są, to pozytywne.

 

50458936178_65650fd53c_c.jpg

 

50459761707_bcb1d591a2_c.jpg

 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Plantation jest ok. Zapach nie za wybitny. Smak przyzwoity. Cóś ok. 50 PLN. Za taki piniondze do przyjęcia. 

 

 

DSC_0461.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten biore regularnie, to chyba inna edycja. 1f7ba834ba9b62a62829bfb28345a359.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Jest za***isty, gladziutki i slodki. Kosteczka lodu i cacy, moze cos kwasnego wrzucic, bo naprawde duzo w tym slodyczy :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosma, Twój to taki bardziej szlachetny 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, czy taki szlachcic za 8 dyszek

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten szlachcic się wałęsa w takiej cenie? Bo DW winszuje sobie 115 nowych polskich.

 

Siedmiolatki rozdziewiczone. 🚓👩‍⚖️🤷‍♂️

 

Auchroisk jest bardzo jasna, lekko słomkowa. Nos to z początku odrobina wanilii i kapka cytrusów. Na moment pojawia się miód, wjeżdżają jabłka (papierówka?), trochę słodu. Ogólnie na zimno nieco to palinkowate. Ogrzana w dłoni łagodnieje. W smaku z początku lekko słona, dość ostra, jabłka/białe owoce/śliwki i na końcu drewno. Po ogrzaniu słoność i ostrość znikają. Finisz raczej wytrawny i dość płaski, ale delikatnie rozgrzewa. Z tych krótszych. Aperitif. 

 

Aultmore ma już więcej koloru, idzie w żółcie. Ogólnie jakoś ciężko mi ją rozgryźć. Nos delikatny, lekko słodki i jest w nim coś, czego nie jeszcze potrafię zidentyfikować. W ustach cięższa od Auchroisk, zauważalnie bardziej słodka, delikatnie oleista. I znowu mam problem z rozłożeniem tego na nuty, moooże (pewnie zasugerowana przez etykietę) skórka pomarańczowa i jakieś przyprawy?  Finisz średnio długi. Otwiera się niezbyt słodkim, za to posolonym, karmelem. Ta nuta nadaje finiszowi nieco głębi i krągłości.

 

Nie liczyłem na nie wiadomo co, ale spodziewałem się nieco więcej. :) Jednak nie skreślam ich, dam im odetchnąć, bo pewnie zyskają. Po tych wszystkich torfach i beczkach po sherry zmierzenie się z tak delikatnymi destylatami jest lekkim wyzwaniem i wypada potraktować to jako pewną formę edukacji. 

 

 

Ostatnio zaskoczył mnie też ten Singleton 12 YO Luscious Nectar. Wybitny nie jest, ale wcale nie taki jednak ostatni, jak zdawało mi się po otwarciu. Trzeba mu dać czas w szklance, żeby początkowe onieśmielenie i naburmuszenie mu przeszły. Bardzo fajna nuta pieczonych jabłek. Jak jest pilna potrzeba, a pod ręką tylko średnio zaopatrzony sklep, w którym to akurat stoi na półce w okolicach tych 110, można wziąć. :)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brandy w dobrej cenie? Zawsze polecę Metaxę 7 lub 12, ale to trzeba lubić ten słodki smak.

 

Odnośnie rumów przez ostatnie 12 miesięcy próbowałem Dictadora 12, Lazy Dodo, Mathuzalem 15, El

Dorado 12 i Zacapa 23. Ten ostatni bezkonkurencyjny (ale powyżej 200 zł), z tańszych pozostałych najbardziej przypadł mi do gustu El Dorado.

Smakował mi też Kraken, ale to już napój spirytusowy na bazie rumu...

 

 

 

9A4C4910-28D5-4E7F-AE92-578092E29F69.jpeg

ABF14642-F74D-4722-884A-E64762219823.jpeg

08ABDCEB-9EB5-404B-AF09-E75DC19FBC87.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego zdjąłem z półki w L ;)
c4547004c4a06baf21da2a2ac2f30dc9.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z rumów to polecam Ron Abuelo, już bazowa starzona wersja (anejo) jest ok ale najlepsze są wersje X letnie (np 7 i 12), dobry jest też Cartavio Black ale w PL ciężko go dostać. Ron Viejo de Caldas 8 z kolumbii też robi robotę


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, brz napisał:

Haha zaraz się zacznie. :D

Poniżej 100, więc do "przełknięcia" :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tommly napisał:

do "przełknięcia"

Tego Ci życzę, ale krążące tu opinie nie dają dużo nadziei. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to DW, wszystke alklohole kupuje na statku u siebie. Jest duzo taniej niz gdzieklwiek w kraju/necie. I ten litowy Plantation wychodzi np 82 pln. Zasada jest taka - im droższa flaszka, tym taniej w zakupie względem innych miejsc :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

@brz :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, brz napisał:

Haha zaraz się zacznie. :D

Nic nie mówiłem 😁

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tommly napisał:

Poniżej 100, więc do "przełknięcia" :D

Mówią, że wystarczy założyć klamerkę (koniecznie drewnianą) na nos. I chluuuup! :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.