Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Adi napisał:

A koledzy, jest może Duńska whisky? Pił ktoś może?  Bo jeśli jest to zapewne najlepsza na świecie i chciałbym spróbować.

Żadnej polityki, to wątek tylko dla zadeklarowanych alkoholików :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Herbee, nie kupuj Ron de Jeremy. Nie czytałem opinii, ale podejrzewam, że w razie czego człowiek może poczuć się, jakby został wydymany. *badum tssss* 
 
1&key=328e5b2bfc974fc46b1cebfe458e1efffe36fba97764aede34d04a99b9414f11
 
A wiesz, że przez chwilkę zawiesiłem oko na tym rumie, przeglądając ofertę WL? Ale wtedy jeszcze nie wiedziałem, że ten koleś jest twarzą, wróć, penisem tej marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie spóźnieni trzej królowie, dopiero co odebrani z WL Finlaggan już mi znany, Bulleit będzie moją pierwszą żytnią whiskey, no i po raz pierwszy szarpnąłem się na droższy rum, mam nadzieję, że zawodu nie będzie.eb805f26476eb21e2eb4bac0ba3782b3.jpg&key=ee8c5f2f29d1f718a0dbd378df6b82474307e71bb55ea2fc15a92fb22048893a
Do Papa, piękna sprawa :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kij tam, do trzech razy sztuka. Jak półdarmo dają, to trzeba brać :) Tyle miłości na jednym zdjęciu, aż poniedziałek milszym sie zdaje.5ee7baba38d476be3dbc4bfe27b5b55d.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2021 o 17:40, loco50 napisał:

Dzisiejszy nabytek. Skonfrontuję z Four Roses

 

 

DSC_0011.JPG

I jak konfrontacja? Daj znać, tu się czeka! 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kosma napisał:

A kij tam, do trzech razy sztuka. Jak półdarmo dają, to trzeba brać :) Tyle miłości na jednym zdjęciu, aż poniedziałek milszym sie zdaje.
 

 

Planujesz komplet 6 karafek, zamiast szklanek, zebrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dwie wraz z zawarotością, czyli jagodzianką mojej produkcji pójdą na prezent. Troche mi tego wyjdzie, a w słoikach tak sobie chyba dawac jako prezencik. 460acd7ac3d63f7227a9995cd9f98410.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kosma napisał:

Nie, dwie wraz z zawarotością, czyli jagodzianką mojej produkcji pójdą na prezent. Troche mi tego wyjdzie, a w słoikach tak sobie chyba dawac jako prezencik. 460acd7ac3d63f7227a9995cd9f98410.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Jakby co, to ja przyjmę w słoiku, byle nie małym... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam robisz denaturat? 😅

 

Rano nawiedziłem Kaufland w celu uzupełnienia lodówki, ale przypomniałem sobie, że i szafka pustoszeje. 

 

IPHw0it.jpg

 

Ciekawe, czy to w ogóle pijalne. Sprawdzam tanie burbonidła od czasu do czasu, bo czemu nie. W weekend odpaliłem litrowego Jima Beama z Biedry, którym ktoś mnie ostatnio obdarował, i masakra jakaś. Musiałem lodu dorzucać, bo nie szło pić. Po każdej takiej flaszce utwierdzam się tylko w tej swojej absurdalnej teorii, w którą sam nawet nie chce wierzyć. Ale jak nie wierzyć, jak każda ta promocyjna litrówka z dyskontowej promocji jest zwyczajnie fatalna?

 

50848673763_680cdabef8_b.jpg

 

Dodatkowo Glenmorangie bardzo się do mnie uśmiechała, świecąc cenówką z cyframi 1, 2 i 9. Dawno nie piłem. Warto sprawdzić, czy wciąż będzie mi tak samo smakować. Tak się już przyzwyczaiłem do tych CS i prawie-CS, że 40% łykam jak kompocik, więc może być różnie. :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez chwilę miałem dosyć CS'ów, chociaż też zależy jakich.

Natomiast ostatnio mi bardzo podchodzą takie "prawilne" 46%, co nie biorę to świetne, jak Deanston 12YO, Glendronach 15YO, 18YO, Old Pultney 17YO. 

Tydzień temu zastanawiałem się co nowego otworzyć z Sherry, bo Glen 15/18YO (pusty), Kavalan Solist Sherry Oloroso (puste), stwierdziłem, że idę wg najniższej uśrednionej punktacji z WB z flaszek które posiadam.

Tylko abyśmy się dobrze zrozumieli, nie na zasadzie, że zaczynam od najgorszych, które mam bo one na swoim terenie są bardzo dobre, tylko wiecie jak otworze jakiegoś kozaka za grube miedziaki (który faktycznie będzie przepyszny) a później otworzę, coś 3 czy 4 razy tańszego z innej półki to może nie smakować :P dlatego aby się za bardzo nie rozbestwiać, zacząłem od najniżej wypunktowanej Sherry którą mam i otworzyłem Aberlour A'bunadh batch #65.

I wracając do tego "dosyć CS'ów", zaraz po otwarciu to whisky była tak mocna jak "dziki mustang", gębę z językiem od środka to mi tak ściągnęło że ja Ciebie przepraszam :D :P A nie takie mocarze już piłem bez dodawania wody. Powiem tak, daje ognia równo. Sądze jednak, że się jeszcze ułoży jak pooddycha. W sobotę była powtórka (po tygodniu od otwarcia) ale poczekałem ze 30 min po nalaniu (w miedzyczasie bourbonika na przedbiegach sączyłem ;) ) i było zdecydowanie lepiej, niż za pierwszym razem zaraz po otwarciu. Jeśli ktoś posiada to ostrzegam może się zdziwić :) 

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Sam robisz denaturat? 
 



Musialem zwolnic szuflady w zamrażarace wypelnione jagodami, mój debiut w owocowych napitkach selfmade. Troche cukru, spoooro spirytusu i jeszcze wiecej cierpliwosci. Jestem dobrej mysli :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku, mam w szafce batch #66. Nie wiem, jak ma się do tego Twojego, ale w porównaniu z Glenfarclas 105 ta A'bunadh jest wyraźnie grzeczniejsza na języku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Szkocji, ze 3 lata temu nieopodal jeziorka co jakiś potwór w nim mieszka, przy grillu i smakowitym jedzonku wypiliśmy z kolegą takiego ABundaha chyba w godzinkę zaraz po otwarciu, żadna moc nie przeszkadzała ;) nawet po wypiciu Wstawiłem fotkę flaszeczki w tym temacie właśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też skorzystałem z rabatów w winnicy :)
082dccfdff39319c8353b0061c999025.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też skorzystałem z rabatów w winnicy default_smile.png
082dccfdff39319c8353b0061c999025.jpg&key=7d5c0228d649c5d0dc8dd8ff46409812b818d3e994bc8b002a6fe18fc1566e54
Fin i Japończyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Annihilator, dawno Cię nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem cały czas tylko zazwyczaj jedynie podglądam ;)

Do tej pory mocno poszukiwałem w świecie whisky i trochę w bourbonach oraz żytkach zupełnie ignorując rumy, brandy, koniaki, armaniaki, kalwadosy a to, jak ostatnio się przekonałem, duży błąd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zbrodnia, to błąd 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne zakupy, Panowie.

 

Ja znów wylądowałem na noc w Bielsku, więc w ramach podtrzymania nowej świeckiej tradycji podskoczyłem do lokalnego Carrefoura po coś na kolację. A że nigdy nie wiadomo, jakie szklanki będą w hotelu, wziąłem ze stosownym tulipankiem. 🤪

 

Herbee, obiecałem, że kiedyś spróbuję jakiegoś Teelinga. Lepszej okazji nie było jak do tej pory. ;)

 

46%, non-chill filtered, rum cask finish

 

jYJud4Q.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, tego nie próbowałem, ale też jestem ciekawy jak Ci podejdzie. Jak dotąd, najbardziej smakował mi od nich podstawowy singielek. Jeśli dobrze pamiętam, a było to chyba cztery lata temu, była to pierwsza droższa whisk(e)y jaką kupiłem. Może dlatego zrobiła na mnie takie wrażenie, że do tej pory trzymam tubę na pamiątkę 😉 Pamiętam ją jako złożoną, wielowymiarową whiskey, z mocno owocowymi nutami.

IMG_20210120_211705__01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, na pewno jest bardzo specyficzna i te rumowe beczki mocno się tu napracowały. Natomiast nauczony doświadczeniem wstrzymam się od osądów zaraz po odkorkowaniu flaszki.

 

A! Właśnie się zorientowałem, że to blend! Jako kompletny neptyk w temacie irlandasów naciąłem się na tę łatkę Small batch, procenty i filtrację.  To naturalnie musi wpłynąć na ocenę, ale z nią - jak już pisałem - poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na bezcłowym to kupiłem.

 

 

IMG_20210121_102301~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.