Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Koniecznie! Bez tego straż diecezjalna nie przepuści Cię przez granicę województwa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie robiłem testu na ślepo więc wczoraj namówiłem żonkę żeby polała mi 5 dowolnych whisky z tego co mam otwarte czyli z 26 pozycji.

Glendalough 13 Mizunara - rozpoznałem po pierwszym niuchnięciu - mega charakterystyczna i BARDZO dobra whisky. Szczerze polecam. Wczoraj dałem jej 93/100 a więc uznałem za najlepszą whisky jaką kiedykolwiek piłem. To był jej wieczór.

Auchroisk 11 od James Eadie - pachnie jak wino, po pierwszym łyku już byłem pewien, że to jest to, bo otworzyłem butelkę dosłownie 2 dni wcześniej :) Pachnie cudownie niestety smak zupełnie nie nadąża. Dam jej czas. Na razie na granicy pijalności a więc 80/100.

Glenfarclas 12 CS - z nią miałem najwięcej problemów pomimo, że piłem ją w zeszły weekend. Wczoraj była pieprzna, gorzkawa, wpływu sherry niemal nie wyczułem i pomyliłem ją z Teelingiem 15 cs... 82/100

Torf zostawiłem na koniec.

Ardmore Traditional Cask - mega łagodna jak na 46%, gładka ale i prosta. Ze względu na tą łagodność początkowo wahałem się nad Laphroaigiem 10 (40%) ale nie wyczułem szpitala więc też pierwszy strzał w punkt. 83/100

Talisker 10 - zupełnie zmylił mnie wczoraj. Dawno go nie piłem i zaskoczył mnie owocowością, świetnym ułożeniem i ... kompletnym brakiem słonego posmaku i elementów morskich. Postawiłem na Kilkerrana 12 choć ten też zapamiętałem inaczej i dopiero za drugim razem postawiłem na Taliskera. Obok Bunnahabhain 12 jedna z najlepszych pozycji do 200zł. 88/100

Fajna zabawa, polecam spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz mówię - świetny. W rozsądnej cenie bardzo smaczny spejsajder. 

 

 

DSC_0331.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczynie liturgiczne bardzo zacne. :P U mnie dziś na tapecie czarny Evan Williams. Jakoś chciałem się odkleić od Szkotek, a burbony zawsze dobrze mi robią w takich sytuacjach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to smacznego. 

Ja kontynuuję moim ulubionym Taliskerem Port Ruighe 

 

 

DSC_0332.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde musze tego Taliskera w końcu kupić.
Ja dzisiaj tak. 3cia szansa dla tego ohydnego Macallana

5e4127a761b72d76da5534cadb95134f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcz disaster3, walcz😁

U mnie na deser Bunna. O dziwo dymna. 

 

 

DSC_0333.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej ohyda, odnośnie Aberlour Abunandh #65 fajnie się ułożyła i bardzo smaczna. Na początku nie polubiliśmy ale teraz jest ok. Kavalan Solist Port Cask najlepszy z Solistów jaki do tej pory piłem. Póki żadnej z whisky po Porto mnie nie odrzuciła. Tym bardziej ten Talisker bardziej mnie kręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, brz napisał(-a):

 

Miałem już pisać, że ktoś kiedyś odradzał, a to ja się własnej osobie. 😉

Hehe. Czyli budżetowo jak zwykle będzie Black Bush. Dobrze się z kalilą uzupełnią.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania, lekka i przyjemna. Wieczorem będzie sprawdzana.

9424f785bcf3a8b1f2edccaf35709135.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny sikor!

 

 

W dniu 6.03.2021 o 21:14, disaster3 napisał(-a):

Kurde musze tego Taliskera w końcu kupić.
Ja dzisiaj tak. 3cia szansa dla tego ohydnego Macallanaemoji2961.png

Bartku, czyli 12 Double Cask jest ohydny? A który jest w porządku?

 

W weekend otworzyłem Classic Cut 2020 i szału nie ma i szczerze mówiąc to nawet to promocyjne 399zł to jakieś nieporozumienie za to co jest w butelce. Oczywiście dam jest jeszcze ze 12 szans :)

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do makalana nam uraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, loco50 napisał(-a):

Ja do makalana nam uraz. 

Ja także :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annihilator 

 

ten jest ok:

https://alkooutlet.pl/pl/p/2x-Macallan-12YO-Sherry-Oak-Cask-0%2C7/7639

 

ten jest ohydny 🤮

https://alkooutlet.pl/pl/p/Macallan-12YO-Double-Cask-0%2C7-kart./1594

 

Odnośnie Classic Cut'a to już w 2020 są 2 rodzaje beczek, wcześniejsze 2019 i 2018 były przez cały czas w Sherry Caskach. Sam nie próbowałem tylko zasłyszane opinie ze one były ok, natomiast nt. 2020 póki co żadnych opinii nie znalazłem ale skoro piszesz, że szału nie ma to pewnie nie ma ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłem wczoraj Glena Turnera Double Cask. Okazał się nie tylko tanim śmieciowym single maltem a biorąc pod uwagę cenę całkiem nienajgorszym sposobem na miłe kilka łuków bardziej szlachetnego trunku. Poza niedużym skomplikowaniem trudno wiele zarzucić. Szczególnie za 79 zł. Piłem gorsze, z "remononowywanych destylarni" za dużo większa kasę. Choć ten nie jest no name bo Glen Elgin to pędzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też piłem i przeżyłem. Jak staje się przed wyborem pt. "którego blenda wziąć z półki, bo ma być tanio (np. impreza)", to lepiej wziąć tego Glen Turnera i będzie on bardziej godziwych wyborów. Nie polecam natomiast Glengarry. :)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu bym się nie zgodził. Glengarry standard, zwykły singiel to okropny syf, ale wersja peated & smoky jest zupełnie do zniesienia (znów biorąc pod uwagę cenę) a Glengarry 12YO  jest zwyczajnie całkiem przyzwoity. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o wersję standard mi chodziło (choć faktycznie tego nie zaznaczyłem), więc jednak byś się zgodził. :)

 

Torfowy rzeczywiście zbiera pozytywne recenzje, ale - nie oszukujmy się - torfem łatwo przykryć mankamenty destylatu.

 

Dwunastolatki nigdy nie brałem pod uwagę przez przykre doświadczenia ze standardem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów miał przyjemność kosztować to cudo?:) - Ja miałem - ale poczekam na Wasze opinie i podzielę się swoją :) 

IMG_20210310_184113.jpg


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tą butelkę chyba trzy lata temu, kiedyś ją dokończę ale dzisiaj skończy się na dwóch łyczkach ;)

 

195B8BBD-CA79-41A6-924F-121A34A40AA8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Not to baaad, cytujac Djokovica

 

 

IMG_20210312_081844.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, prawie darmo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 na tydzień rzucają. Sklep maly, towar jednak premium wiec wiadomo że zamawiaja o ile się sprzeda. Ponoć dlugo już utrzymują tę cenę (bez zadnych opisów ze super promo/obnizka z 300zl)

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2021 o 21:05, Kewinkorpyta napisał(-a):

Dostałem tą butelkę chyba trzy lata temu, kiedyś ją dokończę ale dzisiaj skończy się na dwóch łyczkach ;)

 

 

jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.