Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale należy pamiętać, że trzeba to przeklikać przez winnicęlidla. :)

 

Ja niedawno powiedziałem sobie, że w tygodniu nie piję, ale żona popatrzyła na mnie wczoraj wieczorem z powątpiewaniem i spytała: „Naprawdę nie napijemy się w Twoje imieniny?”. No to co miałem zrobić? Wsiadłem w auto i pojechałem do Auchana, bo w barku ostały się same torfy, a - jak ostatnio pisałem - mam już lekki przesyt. :D

 

 

51134271700_f0964d9dcc_c.jpg

 

Royal Lochnagar 12

Już od jakiegoś czasu miałem ją na liście do sprawdzenia. Nawet nie pamiętam czemu. Może to ta królewska akredytacja? ;)

 

Całkiem przyjemny, letni malt. Z pierwszych wrażeń wyniosłem tyle:

Nos: świeży i chłodny, jabłko, suszone owoce, lekka słodycz, słód, winność (?), ananas (???)

Smak: kwaskowaty, lekka gorycz świeżego drewna, chyba imbir, ogólnie przyjemny jak chłodna woda

Finisz: lekko rozgrzewa, choć raczej prosty i bardzo krótki, głównie patyk po lodach ;)

Puste szkło: słód, miód, agrest (?), odrobinka Maggi

 

 

 

 

51133374193_46b1cdef78_c.jpg

 

Glenlivet 15 

Odgrażałem się ostatnio, że w końcu ją kupię mimo powszechnie znanej słabowitości 12YO i niekoniecznie dobrych wspomnień związanych z 18YO. Zakupu nie żałuję. Wg mnie najlepsza z tej trójki i - szczerze mówiąc - przy ślepym teście chyba przypiąłbym jej raczej łatkę Highlandera. Malcik na wiosnę. :)

 

Nos: słód, anyż, przyprawy, lekkie jabłko, imbir (trochę wody naprawdę zauważalnie luzuje aromat)

Smak: chłodna, kwiatowy miód, rodzynki, cierpkie drewno, drobinka pieprzu, jest nieco ciała

Finisz: przeważająco wytrawny (jest nieco słodyczy), drewno, niespecjalnie skomplikowany, ale w miarę długi

Szkło: Maggi mocniejsza niż w przypadku poprzedniej flaszki, reszty nie pamiętam, bo nie zanotowałem.

 

 

 

 

51133928169_a5f82542bf_c.jpg

 

Bambu The Original (40%)

No i deserek. Miałem już w łapie Plantation Grande Reserve, ale ten Bambu patrzy na mnie z półek już od kilku miesięcy, a cena była tym razem niezgorsza. Następnym razem może w końcu skuszę się na Lazy Dodo, bo też mnie dręczy od dawna. :)

 

Nos to kompletne zaskoczenie. Jeszcze nie wąchałem czegokolwiek, co nie byłoby lodami waniliowymi, a tak je przypominało. Tłuste, dobre jakościowo, niemal beżowe i z widocznymi ziarenkami prawdziwej wanilii. Szok. :) Do tego niedojrzałe banany, odrobina palonego cukru i nieco mokrego drewna. W ustach bardzo gładki, słodki, pomarańcze (?), wanilia. Przez to wszystko trunek niemal babski, ale wydaje mi się naprawdę świetny jakościowo. Jeśli chodzi o charakter, wolę Plantation, ale nie można odmówić mu uroku.

 

Podsumowując - udane zakupy. :D

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, machlo napisał(-a):

W lidlu z kuponem (-25% z apki) i newsletterem (-20zł) A’BUNADH #67 do wyrwania za 202,50.

 

promocje się łączą?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jan napisał(-a):

 

promocje się łączą?

 

Według wypowiedzi na grupie na fejsie - tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piliście Młodego Ziemniaka, jakie wrażenia?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam go na celowniku, ale jeszcze nie dojrzałem do wytasowania ponad stówki za flaszkę wódki. :)

 

Z czystym sumieniem mogę natomiast polecić Dwór Sieraków Superior.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Astarloa12 napisał(-a):

Piliście Młodego Ziemniaka, jakie wrażenia?

 

miałem okazje, najlepsza wódka ever, mozna pić nawet nie schłodzona i nie wykrzywia.

 

Sieraków też dobry (nawet kiedys na miejscu mi się zdarzyło testować) ale młody ziemniak wg mnie wygrywa ( a może to moc wspomnien?) :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wódę do picia, to polecam toruńską ziemniaczaną albo jednorodną ziemniaczaną - zawartość ta sama, tylko różnią się butelką i... ceną (potwierdzone u producenta). Wchodzi dobrze, nie wykrzywia i nie szkodzi na żołądek nawet w większych ilościach. Na wesele właśnie taką zamawiałem i wszyscy zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2021 o 21:38, mario1971 napisał(-a):

Adam, szybki test. Ile widzisz koni? Liczy się błyskawiczna odpowiedź! 

 

ile-koni-widzisz-na-obrazku.jpg

Pomyliłem się o jednego. Fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, brz napisał(-a):

 

 

51133928169_a5f82542bf_c.jpg

 

Bambu The Original (40%)

No i deserek. Miałem już w łapie Plantation Grande Reserve, ale ten Bambu patrzy na mnie z półek już od kilku miesięcy, a cena była tym razem niezgorsza. Następnym razem może w końcu skuszę się na Lazy Dodo, bo też mnie dręczy od dawna. :)

 

Nos to kompletne zaskoczenie. Jeszcze nie wąchałem czegokolwiek, co nie byłoby lodami waniliowymi, a tak je przypominało. Tłuste, dobre jakościowo, niemal beżowe i z widocznymi ziarenkami prawdziwej wanilii. Szok. :) Do tego niedojrzałe banany, odrobina palonego cukru i nieco mokrego drewna. W ustach bardzo gładki, słodki, pomarańcze (?), wanilia. Przez to wszystko trunek niemal babski, ale wydaje mi się naprawdę świetny jakościowo. Jeśli chodzi o charakter, wolę Plantation, ale nie można odmówić mu uroku.

 

Podsumowując - udane zakupy. :D

Bumbu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty się skończyły. Grzeje rurę 😁

 

 

DSC_0722.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi, faktycznie! Jestem w szoku. Aż polazłem do szafki, żeby sprawdzić. Nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło. Odkąd tylko zobaczyłem to na półce, mam w głowie pisownię „bambu”. Ewidentnie się starzeję... 🤒

 

@loco50, jest mocarny. :)

 

@machlo, na studiach w ramach obowiązkowego WF-u wybrałem sobie na 1 semestr tenis stołowy. Na koniec KAŻDYCH zajęć pan wuefista żegnał nas tekstem „pamiętajcie, alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach!”. ;)

 

Tymczasem... Wczoraj wpadli znajomi i przynieśli nieoczekiwany imieninowy podarek. Takie puszkie trzeba będzie zachować. :D

 

5kDm5LF.jpg

 

 

 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, limitka 😁

Łukaszu z plantationów polecam to. Trochę mocy brakuje ale smak przedni. Nawet baba łyka z przyjemnością 🤣

 

 

 

 

DSC_0272.JPG

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Fakty 🤣

 

 

DSC_0724.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, loco50 napisał(-a):

Pod Fakty 🤣

 

 

DSC_0724.JPG

Polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity ale podobno nie umywa się do 15tki.Mowię podobno bo nie miałem okazji, ale koledzy degustowali i chwalili. 

A na Fakty po faktach😁😁. Bardzo dobry Hindus. Zyskuje przy następnym podejściu po napowietrzeniu. 50 %

 

 

 

 

DSC_0725.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, loco50 napisał(-a):

Przyzwoity ale podobno nie umywa się do 15tki.Mowię podobno bo nie miałem okazji, ale koledzy degustowali i chwalili. 

A na Fakty po faktach😁😁. Bardzo dobry Hindus. Zyskuje przy następnym podejściu po napowietrzeniu. 50 %

 

 

 

 

DSC_0725.JPG

Dzięki. Szybka zmiana.

"Dobra" już odchodzi.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czekając na Superwizjer o podziemiu imprezowym w Wawie 😁

Najlepszy na deser. 57,1%.

 

 

 

 

DSC_0726.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50 Czy możesz coś powiedzieć w kilku słowach o benromachu? Gdzie to można dostać w dobrych pieniądzach? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, machlo napisał(-a):

@loco50 Czy możesz coś powiedzieć w kilku słowach o benromachu? Gdzie to można dostać w dobrych pieniądzach? :) 

Podbijam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo 57% nie czuć mocy. Zadziwiająca słodycz doprawiona leciutkim dymem. Zdecydowanie na tak. Ja to kupiłem w lokalnym sklepie z alko, ale ceny nie pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiają się promocje na Octomore 10.1, flaszka warta swojej ceny? Głownie ppm 107 mnie ciekawi


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pił ktoś tą polską "whisky"?? Dostalem dzis w prezencie, super pomysl na pakowanie. Przykuwa uwage, tylko ciekawe co tam w srodku czycha Dumne napisy hand made, crafted hmmm. 1eedaef6fafefcd5c097affcb6789b38.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.