Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.05.2022 o 14:30, loco50 napisał(-a):

Hmmm😁

Ale że co Kolega ma na myśli? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Przereklamowana😁. Trochę płaska i sucha. Moim zdaniem dziki indyk zdecydowanie lepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2022 o 00:38, Rebrov napisał(-a):

Z ginów to Tanqueray i Hendricks. Muszę tego Roku spróbować bo zaciekawiliście mnie.

Spróbujcie Fords Gin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Hmmm. Przereklamowana😁. Trochę płaska i sucha. Moim zdaniem dziki indyk zdecydowanie lepszy. 

W sumie wspomnienia mogą odgrywać tu pewną rolę. To był mój pierwszy burbon o takiej mocy i w ogóle pierwszy z tych nieco bardziej szlachetnych niż klasyczna padlina w postaci JB czy JD (TAK, WIEM, JD TO NIE BURBON... oczywiście, że burbon :P). Na dodatek był pity na początku przygody z rudą wódą na myszach. To jak tu się nie zachwycać? Chętnie przymierzyłbym się do niego raz jeszcze, ale zniszczyłeś mi wspomnienia i pewnie już by nie smakował, więc tym bardziej szkoda kasy. :D

 

Zatem tylko się cieszyć, że mamy indyka. Choć 101 już wcale nie tak łatwo ustrzelić.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zburzenie wspomnień 😁. U mnie 101 stoi zamknięta. Otwarty Rare Bread i Longbranch. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Spróbujcie Fords Gin.

Potwierdzam. Butelka wyglada co prawda jak spirytus, ale zawartosc duzo lepsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Exuberant napisał(-a):

Potwierdzam. Butelka wyglada co prawda jak spirytus, ale zawartosc duzo lepsza :D

Mnie też butelka na pierwszy rzut oka spirytus salicylowy przypominała, ale przyjrzyj się jej dokładnie i zobacz jak jest sprytnie zaprojektowana: jest bardzo wygodna do trzymania przez barmana (specjalnie wgłębienie) oraz ma miarkę i od razu widzisz ile jeszcze dokładnie ginu masz w butelce. Barmani ją cenią za wygodę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Mnie też butelka na pierwszy rzut oka spirytus salicylowy przypominała, ale przyjrzyj się jej dokładnie i zobacz jak jest sprytnie zaprojektowana: jest bardzo wygodna do trzymania przez barmana (specjalnie wgłębienie) oraz ma miarkę i od razu widzisz ile jeszcze dokładnie ginu masz w butelce. Barmani ją cenią za wygodę. 

Do tego jest pełna "pieczątek" z różnymi informacjami, etykieta wygląda przez to trochę jak wycinek z paszportu.

 

Z ginów zdecydowanie polecam też Mare. Śródziemnomorskie zioła i oliwki. W połączeniu z niebieskim Fever Tree - po prostu pychota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8ca9c7307561653c357e94319586090d.jpg

Bardzo przyjemny. Trochę słodki.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bourbonach nie jestem za bardzo obeznany ani nie przepadam za nimi jakoś szczególnie ale Eagle Rare jest chyba moim ulubionym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wielki mecz finałowy jest okazja coś wypić, ale którą wybrać ?

IMG_2384.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_1526.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Jedna sztuka idzie na prezent urodzinowy, druga sztuka jest przeznaczona jako  prezent  'na odchodne' dla menadżera, który był moim przełożonym kilka lat..a trzecia sztuka jest dla mnie.

Teraz pytanie...jaką zostawić dla siebie, a jaką podarować koledze i menadżerowi.

 

Załóżcie z góry że jesteśmy w trójkę nowicjuszami w temacie

 

 

20220528_185606.jpg

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czyje urodziny. Sobie zostawiłbym jednego g15.  Nic wybitnego, ale lepszy od tego Pultneya. Reszta zależy od tego, czyje to urodziny i czy manager był w porządku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, brz napisał(-a):

Zależy czyje urodziny. Sobie zostawiłbym jednego g15.  Nic wybitnego, ale lepszy od tego Pultneya. Reszta zależy od tego, czyje to urodziny i czy manager był w porządku. ;)

 

Problem jest taki, że obaj panowie są w porządku..ale jak mam patrzeć bardziej detalicznie, to chyba lepszy trunek należałby się menadżerowi - oczywiście nic nie ujmując koledze.

To jak ? Starsze roczniki na prezenty ?

Bo zrozumiałem że są lepsze

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to zawsze pojęcie względne. Wg mnie ten Pultney jest zwyczajnie nijaki. Naczytałem się ochów i achów, kupiłem, wypiłem, błyskawicznie zapomniałem. Nic mi w głowie po nim nie zostało. Glenfiddich 15 jest przereklamowany, bo wypisują o tej metodzie solrea nie wiadomo jakie cuda, a to normalna, zwyczajnie pijalna whisky. Ale zaznaczam nie jestem fanem tego profilu smakowego.

 

Kombinacje zatem wedle życzenia. Filozofię możesz przyjąć dowolną.

 

Zostaw sobie Pultneya, bo rzadziej spotykany, a sprawiedliwie obdziel resztę takimi samymi G15. Będziesz chciał kiedyś spróbować tej piętnastki, to w pierwszym lepszym hiperze pewnie dostaniesz.

 

Albo zostaw sobie G15, która w mojej opinii jest lepszym trunkiem, a resztę rozdziel losowo skoro obaj obdarowywani są ok. Żaden nie będzie niezadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż dziwne że tu wcześniej nie zajrzałem :D 

obraz_2022-05-31_223344397.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aż dziwne że tu wcześniej nie zajrzałem  
obraz_2022-05-31_223344397.thumb.png.d3dc73ffde94691a8e328747f94e6627.png

jeśli szafa w tle to Twoja kolekcja to... szacun 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to moja ściana płaczu 😂 whisky, zegarki, nawet żetony do pokera się znajdą 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna sprawa o ile część butelek nie łapie kurzu czekając na 2 szanse :)  


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jest to kwestia ochoty i zmieniających się potrzeb odkrywania nowych smaków. Jednego miesiąca zachwycam się owocowymi speysiderami. Miesiąc później torfiakami, żeby później przerzucać się na bourbon. Ostatnio trenuję japońską whisky.
Swojego czasu piłem tylko irlandzką whisky…. I tym sposobem kolekcja rośnie, mój gust się zmienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoooo Panie ależ to test dla silnej woli ;) mnie za bardzo by kusiło ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.