Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie Uigeadail to następny zakup. A że za 17 dni urodziny… 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2022 o 21:27, Pamiko napisał(-a):

Glendronach 12 okropna.

 

A dla mnie pyszna. Każdy ma trochę inną percepcję smaku.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mylof napisał(-a):

A dla mnie pyszna. Każdy ma trochę inną percepcję smaku.

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Christo napisał(-a):

W takim razie Uigeadail to następny zakup. A że za 17 dni urodziny… 😜

Christo, zajrzyj czasami do i Auchan, tskiego co ma strefę konesera. Trafiają się dobre ceny. Miałem szczescue i epadlem na Uigeadail po 200 z bardzo małym haczykiem - 204 czy 206 i pyknąłem dwa od razu. Tak samo było z Lagavulinem 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50 ale to chyba nie ostatnio? Takie ceny to byly kiedys teraz 220-230 jak sie trafi co i tak jest super. Laga to bialy kruk...


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam parę butelek Lagi na zaś mam jeszcze w zapasie, w tym jedną limited edition. 😬


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jan napisał(-a):

@loco50 ale to chyba nie ostatnio? Takie ceny to byly kiedys teraz 220-230 jak sie trafi co i tak jest super. Laga to bialy kruk...

No chyba na jesień mi się trafiło. Już dokladnie nie pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Uga w Auchan jest co jakiś czas za 212pln, Lagi nie trafiłem, ale też zrobiłem zapas jak jeszcze była u Szczyrby.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Auchan w Sonsowcu i Katowicach (tam kupiłem TEN), wybór jest spory, ale czy to się nazywa strefa konesera to nie wiem.

Będę weryfikował asortyment co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zaszłem" do biedry po drodze z siłki i nabyłem w drodze kupna taką żytniówkę. Nie jestem wybitnym fanem wyrobów amerykańskiego bimbrownictwa ale tu jest przyjemnie. 

 

 

 

DSC_1799.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po siłce żytniówka wchodzi jak zła! ;)


I'm timeless like a broken watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na tapecie mam taką oto butelczynę.

f8cc429f7963b0a898bd6e224ea2e209.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, loco50 napisał(-a):

"Zaszłem" do biedry po drodze z siłki i nabyłem w drodze kupna taką żytniówkę. Nie jestem wybitnym fanem wyrobów amerykańskiego bimbrownictwa ale tu jest przyjemnie. 

 

 

 

DSC_1799.JPG

Serio? Jak dla mnie to przeokrutne paskudztwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, brz napisał(-a):

Serio? Jak dla mnie to przeokrutne paskudztwo.

Łukaszu, te ekskluzywne zapachy wypaczyły Ci percepcję 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj recenzja otwartej w dniu wczorajszym Greign 20Y. Bardzo łagodna, lekka whisky z nutami wanilii. Czuć słodycz, owoce (gruszka, cytryna i inne) i odrobinę beczki dębowej. W zapachu jest nieco gorzej, bo landrynkowa słodycz jest mocno dominująca. W pierwszym łyku wyczułem lekką pieprzną pikantność, która gdzieś później już zanikła. Jest to całkiem przyzwoita Whisky dla łagodniejszych podniebień, jednakże ja dużo bardziej wolę Balvenie 12Y, która kocham za różnorodność aromatów i wyrafinowany smak. Whisky Greign 20Y otrzymałem w  prezencie, ale z pewnością wypiję ją do końca, bo jak już wspomniałem wcześniej, jest całkiem przyzwoita, a w dziesięciostopniowej skali oceniłbym ją na dobre 5,5 punktu. Dlaczego nie więcej? Bo jest mało wyrazista.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolegą rozdziewiczyliśmy taką pełnoletnią😁

Nic specjalnego. Kraina łagodności. Ani w głowie ani w d.... Na raz i nie polecam. 

 

 

DSC_1806.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2022 o 21:10, loco50 napisał(-a):

"Zaszłem" do biedry po drodze z siłki i nabyłem w drodze kupna taką żytniówkę. Nie jestem wybitnym fanem wyrobów amerykańskiego bimbrownictwa ale tu jest przyjemnie. 

 

 

 

DSC_1799.JPG

Ale że ręka nie uschła.... :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uschła bo od razu namoczona😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie chłopaki 😁

 

a to mój piątkowy panel degustacyjny.🤣

 

39A7AC29-4A91-43E1-A03E-EB376E8D5E08.thumb.jpeg.850a3ccfe7c04c033bcf7f8b24cdacab.jpeg

 

w przypadku Greign 20yo warto jeszcze  wspomnieć, że jest to względnie niszowy  gatunek whisky - single grain.
Przeważnie whisky ta jest wykorzystywana do kupażowania w beczkach z single maltami. I stosunkowo rzadko jest rozlewnia. Mamy wiec okazje poznać nieco bardziej profil który kryje się w blended skoczach 😎 mi osobiście przypomina profilem nieco irlandzkie łyskacze - kwiatowe, nieco słodkie, lekkie, przyjemne jednocześnie niezbyt skomplikowane. 
 

Ja za to dzisiaj zachwycam się amerykańskim wypustem  w stylu Alabama - Clyde May’s


zdrufffko 😁


0581DA5D-8E60-4E9C-8339-69DA6B642093.thumb.jpeg.72b0a4c86c19a6e6d68f0829785bab4d.jpeg

 

i coś do posłuchania 

 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SPS napisał(-a):

Ładnie ładnie chłopaki 😁

 

a to mój piątkowy panel degustacyjny.🤣

 

39A7AC29-4A91-43E1-A03E-EB376E8D5E08.thumb.jpeg.850a3ccfe7c04c033bcf7f8b24cdacab.jpeg

 

w przypadku Greign 20yo warto jeszcze  wspomnieć, że jest to względnie niszowy  gatunek whisky - single grain.
Przeważnie whisky ta jest wykorzystywana do kupażowania w beczkach z single maltami. I stosunkowo rzadko jest rozlewnia. Mamy wiec okazje poznać nieco bardziej profil który kryje się w blended skoczach 😎 mi osobiście przypomina profilem nieco irlandzkie łyskacze - kwiatowe, nieco słodkie, lekkie, przyjemne jednocześnie niezbyt skomplikowane. 
 

Ja za to dzisiaj zachwycam się amerykańskim wypustem  z stylu Alabama - Clyde May’s


zdrufffko 😁


0581DA5D-8E60-4E9C-8339-69DA6B642093.thumb.jpeg.72b0a4c86c19a6e6d68f0829785bab4d.jpeg

 

Fajnie się bawisz. Lekkie zazdro 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SPS wodę wyciąłeś z kadru 😁😁

Panie i panowie, niezależnie czym i jak się zachwycacie pamiętajcie o wodzie - jutro tez jest dzień i natężenie kaca przez odwodnienie nie jest wam potrzebne 🤪

05B05F17-CD60-44DA-A3A7-2058725014AA.jpeg
P. S; i przepraszam za tego amerykańca na stole, mąż wrócił do okresu ząbkowania degustacyjnego, ignoruje torfy 😱 ostatnio coś mu sie przestało znać na dobrej whisky /tak, to prowokacja 😈

Edytowane przez AKPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AKPS napisał(-a):

@SPS wodę wyciąłeś z kadru 😁😁

panowie i panie, niezależnie czym i jak się zachwycacie pamiętajcie o wodzie - jutro tez jest dzień i natężenie kaca przez odwodnienie nie jest wam potrzebne 🤪

05B05F17-CD60-44DA-A3A7-2058725014AA.jpeg

Dobra woda😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi to takie jedno z hobby :)  w sumie można by pomyśleć nad zjazdem - whisky i zegarki :D  

@Kurzy to prawda woda dobra :D   whisky nawet też 

@AKPS Ty mnie kobieto nie prowokuj bo zaraz tu wyląduje duża szklanka z ikei zasypana lodem i zalana pepsi :P  przy okazji każdy zobaczy w jakiej loży pobierałem nauki szyderstwa 😅

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.