Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, SPS napisał(-a):

@szuwi to takie jedno z hobby :)  w sumie można by pomyśleć nad zjazdem - whisky i zegarki :D  

@Kurzy to prawda woda dobra :D   whisky nawet też 

@AKPS Ty mnie kobieto nie prowokuj bo zaraz tu wyląduje duża szklanka z ikei zasypana lodem i zalana pepsi :P  

 
 

Z pepsi?! Profan! 🤪

a tak serio - don’t let anyone to tell you how to drink your whisky! Albo nawet whiskey, co bądź 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SPS napisał(-a):

@szuwi to takie jedno z hobby :)  w sumie można by pomyśleć nad zjazdem - whisky i zegarki :D  

@Kurzy to prawda woda dobra :D   whisky nawet też 

@AKPS Ty mnie kobieto nie prowokuj bo zaraz tu wyląduje duża szklanka z ikei zasypana lodem i zalana pepsi :P  

Może znajdziesz jeszcze miejsce na jedną butelkę?😀

Balvenie sweet toast of american oak. Polecam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie zdanie o Finlaggan Red Wine Cask? Ciekaw jestem tego leżakowania w beczkach po Rioja, moc też zachęca 46%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SPS napisał(-a):

@szuwi to takie jedno z hobby :)  w sumie można by pomyśleć nad zjazdem - whisky i zegarki :D  

@Kurzy to prawda woda dobra :D   whisky nawet też 

@AKPS Ty mnie kobieto nie prowokuj bo zaraz tu wyląduje duża szklanka z ikei zasypana lodem i zalana pepsi :P  przy okazji każdy zobaczy w jakiej loży pobierałem nauki szyderstwa 😅

Jestem "za"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Finnlaganem mam problem. Podstawka to paździerz. Destylaty starzone w beczkach po porto czy sherry nabierają takiego mdłego charakteru, znika gdzieś ta wyrazista torfowość. Jest jeszcze taka wersja w mocy beczki, z czarną etykietą. Męski, dość brutalny. Uderza w twarz z podobną siłą jak Ardbeg Corryvreckan, trochę w innych klimatach. Natomiast polecałem tu wielokrotnie Eilean Mor - jakość /cena bardzo dobrze. Przyzwoity torfiak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj byłem w Lidlu w moim mieście - Słupsk - i zobaczyłem że pojawiły się takie cudeńka :)

Balvenie 14 - 269,99

GlenGlassaugh - 204,99 - tej to nawet nie znam - pierwszy raz na oczy widziałem. Ale wielbiciele torfiaków pewnie znaja :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokończyliśmy z kolegami. Dobrze , że mam zapas 😁

 

 

 

DSC_1829.JPG

Następnie napoczęliśmy. Bardzo przyzwoity. Na początku słodko, lekki pieprzyk i ładnie odymione. Godny polecenia malt. 

 

 

DSC_1830.JPG

I na deser po dramiku Speyside a'la Rammstein 😁. Grzeje w przełyk ale dużo słodyczy miło zaokrągla moc. Muszę spróbować z paroma kroplami wody. Zdecydowanie polecam. 

 

 

 

 

 

 

DSC_1831.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że jak jest za cicho to idziecie sprawdzić co sie dzieje? Tym razem @SPS był za cicho, wybitnie za cicho! No i nie zdążyłam zainterweniować - moja Laga 😭

 

94E9F969-1636-428C-BEB4-878A1261FFE9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany rum.
 

foursquare.jpg

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, AKPS napisał(-a):

Też tak macie, że jak jest za cicho to idziecie sprawdzić co sie dzieje? Tym razem @SPS był za cicho, wybitnie za cicho! No i nie zdążyłam zainterweniować - moja Laga 😭

 

94E9F969-1636-428C-BEB4-878A1261FFE9.jpeg

Laga z colą - nieźle. 🙈


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Laga z colą - nieźle. 🙈


ja tu cierpię 🥺

 

chociaż…jak odkupi, to mu daruję 😏

 

🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@mario1971 to się nazywa smokey cokey :) 

 

@AKPSmilczę .. bo tylko winny się tłumaczy.. :P  

 

poza tym jak to mówią;  punkt widzenia zależy od stanu upojenia. :D 

warto spróbować takiego połączenia nawet jeśli później  po coca-coli, tupot mew jest tak głośny że kac morderca cię rozwierca..

to można czasem z colą (choć niezdrowa na trzustkę) nawet torfiaka wypić haha 

to smak w tym przypadku jest tak skrajny że dosyć ciekawe akcenty tu wychodzą.. 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, AKPS napisał(-a):

chociaż…jak odkupi, to mu daruję 😏

 

No nie wiem czy odkupi, patrząc na ceny coli ostatnio … 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SPS napisał(-a):

 

@mario1971 to się nazywa smokey cokey :) 

 

@AKPSmilczę .. bo tylko winny się tłumaczy.. :P  

 

poza tym jak to mówią;  punkt widzenia zależy od stanu upojenia. :D 

warto spróbować takiego połączenia nawet jeśli później  po coca-coli, tupot mew jest tak głośny że kac morderca cię rozwierca..

to można czasem z colą (choć niezdrowa na trzustkę) nawet torfiaka wypić haha 

to smak w tym przypadku jest tak skrajny że dosyć ciekawe akcenty tu wychodzą.. 

 

„tylko winny?” O żesz, ja Cię mam na zdjęciu w charakterze dowodu 😂 ale niech Ci będzie, znaj moje dobre serce 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AKPS napisał(-a):

 

„tylko winny?” O żesz, ja Cię mam na zdjęciu w charakterze dowodu 😂 ale niech Ci będzie, znaj moje dobre serce 😂

Źle dla faceta, kiedy ma słabszą głowę od swojej połówki. 🙈


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torfówki świetnie sprawdzają się w Krwawej Mary. 👌🤯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Źle dla faceta, kiedy ma słabszą głowę od swojej połówki. 🙈


😂 słabszej głowy to on akurat nie ma, ale wybory degustacyjne raczej dyskusyjne 😂🤪

20 minut temu, brz napisał(-a):

Torfówki świetnie sprawdzają się w Krwawej Mary. 👌🤯


Serio? Ale Lagi do tego nie dam 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłem na Ardbegu, piłem na Laphroaig. Na Ardbegu była ciut lepsza.

 

Inna sprawa, że zrobić dobrą Marysię to trudna sztuka. Ale te pite w D.W. urwały nam tyłki.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, czasem dobrze jest zrobić sobie taki "food pairing"  jak i wieczór miksowania. 

Oczywiście torfiaki lepiej wchodzą na przykład z wędzoną rybą - na zimno lub ciepło lub po prostu owocami morza.   Z pozoru torf i cola i się wykluczają. Ale dzięki tej słodyczy z torfiaka mogą wyjść na przykład wędzone owoce, sama cola tuszuje alkohol  :D 

Inny przykład, słodkie speysidery wypijcie sobie kiedyś drama podczas jedzenia kostki gorzkiej czekolady. Zupełnie innej nuty wychodzą. 

Whisky irlandzkie fajnie komponuje się do świeżych owoców - brzoskwinia , winogrona, albo też do deserów na przykład sernika. :)  Zrócie sobie kiedyś irlandczyka z sokiem z ananasa i skórką z limonki. Naprawdę ciekawe smaki. 

Polecam też spróbować kiedyś połączenia  - wypijcie sobie odrobinę piwa typu IPA i później łyczek bourbonu. Whisky odkrywana na nowo :D 

 

@brz z tą krwawą merry mnie zainspirowałeś. Wkrótce spróbuję wykonać taki miks. 

 

@AKPS  a Ty już tam nie płacz, kupię CI octomore :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SPS napisał(-a):

Ja uważam, czasem dobrze jest zrobić sobie taki "food pairing"  jak i wieczór miksowania. 

Oczywiście torfiaki lepiej wchodzą na przykład z wędzoną rybą - na zimno lub ciepło lub po prostu owocami morza.   Z pozoru torf i cola i się wykluczają. Ale dzięki tej słodyczy z torfiaka mogą wyjść na przykład wędzone owoce, sama cola tuszuje alkohol  :D 

Inny przykład, słodkie speysidery wypijcie sobie kiedyś drama podczas jedzenia kostki gorzkiej czekolady. Zupełnie innej nuty wychodzą. 

Whisky irlandzkie fajnie komponuje się do świeżych owoców - brzoskwinia , winogrona, albo też do deserów na przykład sernika. :)  Zrócie sobie kiedyś irlandczyka z sokiem z ananasa i skórką z limonki. Naprawdę ciekawe smaki. 

Polecam też spróbować kiedyś połączenia  - wypijcie sobie odrobinę piwa typu IPA i później łyczek bourbonu. Whisky odkrywana na nowo :D 

 

@brz z tą krwawą merry mnie zainspirowałeś. Wkrótce spróbuję wykonać taki miks. 

 

@AKPS  a Ty już tam nie płacz, kupię CI octomore :) 

 


 

trzymam Cię za słowo, bo inaczej moonwatch na łapę i w jedną stronę na księżyc polecisz 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SPS napisał(-a):

Ja uważam, czasem dobrze jest zrobić sobie taki "food pairing"  jak i wieczór miksowania. 

Oczywiście torfiaki lepiej wchodzą na przykład z wędzoną rybą - na zimno lub ciepło lub po prostu owocami morza.   Z pozoru torf i cola i się wykluczają. Ale dzięki tej słodyczy z torfiaka mogą wyjść na przykład wędzone owoce, sama cola tuszuje alkohol  :D 

Inny przykład, słodkie speysidery wypijcie sobie kiedyś drama podczas jedzenia kostki gorzkiej czekolady. Zupełnie innej nuty wychodzą. 

Whisky irlandzkie fajnie komponuje się do świeżych owoców - brzoskwinia , winogrona, albo też do deserów na przykład sernika. :)  Zrócie sobie kiedyś irlandczyka z sokiem z ananasa i skórką z limonki. Naprawdę ciekawe smaki. 

Polecam też spróbować kiedyś połączenia  - wypijcie sobie odrobinę piwa typu IPA i później łyczek bourbonu. Whisky odkrywana na nowo :D 

 

@brz z tą krwawą merry mnie zainspirowałeś. Wkrótce spróbuję wykonać taki miks. 

 

@AKPS  a Ty już tam nie płacz, kupię CI octomore :) 

 

 

Uigeadail uwielbiam zagryzać gorzką czekoladą Lindt z solą morską. Poezja. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spożywać koniecznie mlaskając.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celebrate In Love GIF by HBO Max

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzka czekolada z whisky to bardzo częsty wybór. Ja ostatnio spróbowałem do sushi, wciąż nie wiem czy jestem na tak czy na nie :) bylo ok ale nie miałem poczucia uzupełniania smaków 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

signal-2022-07-15-13-53-32-112.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.