Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, loco50 napisał(-a):

Jak można mieć zbędnego Uigeadail 😁 😁 😁


Mam dwa i jednego wypiję, a potem coś innego wskoczy na warsztat. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no tylko tak pytam😁. Ja bym nie oddał 😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Nie no tylko tak pytam😁. Ja bym nie oddał 😁😁

 

Nazbierało się ponad setka butelek, więc stwierdziłem, że trzeba zrobić redukcję. Poza tym na celowniku jeszcze mam 2-3 single caski, które mógłbym w ten sposób refinansować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej (nomen omen) beczki: zostałem poproszony porade zakupową whisky do 1600zl. Torfy odpadają bo odbiorca się nie zna  nie jest fanem. Wytypowałem 2 butelki ale ciekawią mnie Wasze pomysły


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glemnorangie Signet 46% lub Balvenie 21Y PortWood, 

Jak dobrze poszukasz, to w tym budżecie trafisz obie flaszki.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie za brandy nie przepadam, ale to jest nawet pijalne.
355563be771df9c4a20b3baff6106a22.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wczorajszy zakup. 
Ciekawostka, whisky z Hiszpanii 

zdrówko 

 

7166B0BF-AEA4-4294-989C-0D84F39ECE46.thumb.jpeg.9df81b6b25f0afc3d4b5cfa20b56f9d6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Glemnorangie Signet 46% lub Balvenie 21Y PortWood, 

Jak dobrze poszukasz, to w tym budżecie trafisz obie flaszki.

 

Chodzi o jedną flaszkę. Poleciłem obie marki o których mowisz ze wskazaniem Glenmoragnie traditional 100% proof 

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Date niiiiiight. Były różne koktajle w różnych lokalach (w końcu spróbowałem Old Fashioned, bo mnie SPS namówił), ale kończyny klasycznie. Guinness ( zawsze <3) oraz u mnie Talisker, a u starej Ardbeg.

20220924_231716.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jan napisał(-a):

Z innej (nomen omen) beczki: zostałem poproszony porade zakupową whisky do 1600zl. Torfy odpadają bo odbiorca się nie zna  nie jest fanem. Wytypowałem 2 butelki ale ciekawią mnie Wasze pomysły

 

Może jakiś Kavalan Soloist z udziwnionej beczki? Albo jakiś Glenfarclas Family Cask?

Ostatni chapter też wporzo do wyrwania z drugiej ręki za ~1000 zł albo tu drogo:

https://dunder.store/produkt/glenfarclas-1999-7500-chapter-13/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończymy. U starej klasyk, bo dawno nie piła (ja już dziś wciągnąłem jedną Marysię) a u mnie zrobiona na Ardbegu zamiast na wódce. Już to kiedyś tu pisałem - sama Marysia jest prawdziwą sztuką i rzadko można trafić na naprawdę dobrze zrobioną, ale taka na dobrej torfóweczce to jest inny poziom.

20220925_001459.jpg

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak? Miałem ostatnio przyjemność więc jestem ciekaw :)

 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie coś z Winnicy z obecnej promocji -20%, co mógłbym dobrać do WT Rare Breed? Myślałem o Caol Ila 12 (nie miałem jeszcze przyjemności), ale wydaje mi się, że to podobny profil smakowy co Talisker 10, którego mam u siebie. Coś jeszcze godnego uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Balvenie 12, Aberlour 12, Bruichladdich The Classic Laddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Solve napisał(-a):

I jak? Miałem ostatnio przyjemność więc jestem ciekaw :)

 

 

Fajnie, ale Taliskier 10 bardziej leży. Trochę zwietrzały, ale daję radę. (W świat whisky dopiero wchodzę). Caol Ila wydaję się bardziej naturalna, roślinna. Jak pierwszy raz spróbowałem to było wow, teraz tylko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mnkn napisał(-a):

Polecicie coś z Winnicy z obecnej promocji -20%, co mógłbym dobrać do WT Rare Breed? Myślałem o Caol Ila 12 (nie miałem jeszcze przyjemności), ale wydaje mi się, że to podobny profil smakowy co Talisker 10, którego mam u siebie. Coś jeszcze godnego uwagi?

Polecam: Coal Ila Distillers Edition, Port Charlotte i Talisker Distillers Edition :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mnkn napisał(-a):

Polecicie coś z Winnicy z obecnej promocji -20%, co mógłbym dobrać do WT Rare Breed? Myślałem o Caol Ila 12 (nie miałem jeszcze przyjemności), ale wydaje mi się, że to podobny profil smakowy co Talisker 10, którego mam u siebie. Coś jeszcze godnego uwagi?

Jak u mickey'a + Port Askaig (moj faworyt) i taniej BenRiach the Smoky Twelve 🙄(bardzo przyjemny, lekko dymny spejsajder). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry ( i tani) spejsajder 

 

 

DSC_2434.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I troszkę dymu z Indii. Smaczna. 

 

 

 

 

 

 

DSC_2435.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki, może ktoś by był zainteresowany jakimiś butlami.

Od 3 lat już prawie nie pije a jak napije się to tyle co kot napłakał i tak mnie naszło aby pozbyć się tego bo mi tylko zalega i denerwuje :) 

 

Zawsze byłem fanem BALVENIE i w sumie zamieniłbym ten składzik co mam na jedną dobrą flaszkę Balvenie. Tu też prośba o poradzenie w która stronę spoglądać: interesują mnie mocno waniliowe i słodkie opcje z tej stajni. Może być też coś spoza Balvenie co spełnie te wymagania. Będę wdzięczny za porady w budżecie do 1500-1700 zł.

Ewentualnie zamienię się za to co posiadam z opcją dopłaty gdyby ktoś był zainteresowany.

 

To co mam do wydania:

 

- Balvenie Double Wood 12YO 

- Balvenie Triple Cask 16YO

- Jim Beam 1L

- Havana 7YO 0,7 x2 (rum)

 

 

Wiem, że nic specjalnego przy tym co tu jest pokazywane ale może ktoś chętny się znajdzie ;) 

 

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, pisar napisał(-a):

Koledzy i koleżanki, może ktoś by był zainteresowany jakimiś butlami.

Od 3 lat już prawie nie pije a jak napije się to tyle co kot napłakał i tak mnie naszło aby pozbyć się tego bo mi tylko zalega i denerwuje :) 

 

Zawsze byłem fanem BALVENIE i w sumie zamieniłbym ten składzik co mam na jedną dobrą flaszkę Balvenie. Tu też prośba o poradzenie w która stronę spoglądać: interesują mnie mocno waniliowe i słodkie opcje z tej stajni. Może być też coś spoza Balvenie co spełnie te wymagania. Będę wdzięczny za porady w budżecie do 1500-1700 zł.

Ewentualnie zamienię się za to co posiadam z opcją dopłaty gdyby ktoś był zainteresowany.

 

To co mam do wydania:

 

- Balvenie Double Wood 12YO x4

- Balvenie Triple Cask 12YO

- Balvenie Triple Cask 16YO

- Spey River Single Malt 0,7

- Jack Daniels 0,7 x4

- Jim Beam 1L

- Havana 7YO 0,7 x2 (rum)

- Belvedere wódka 0,7 x4

 

Wiem, że nic specjalnego przy tym co tu jest pokazywane ale może ktoś chętny się znajdzie ;) 

 

 

Wczoraj miałem okazję spróbować Benriach Smoky Twelve - bardzo przyjazne i przystępne, słodko-dymne. Do tego kosztuje niewiele.
Jak szukasz coś mocno waniliowego, słodkiego, to może lepiej jakiś sensowny rum? Na przykład Foursquare, a taniej Doorly's 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, machlo napisał(-a):

Wczoraj miałem okazję spróbować Benriach Smoky Twelve - bardzo przyjazne i przystępne, słodko-dymne. Do tego kosztuje niewiele.
Jak szukasz coś mocno waniliowego, słodkiego, to może lepiej jakiś sensowny rum? Na przykład Foursquare, a taniej Doorly's 14.

 

Bardziej bym chciał coś droższego aby zamienić te 17 butelek powyżej na jedną. Zależy mi na redukcji miejsca.

 

Jeżeli chodzi o rumy to tu mam dobrze rozpykany temat i raczej nie potrzebuję kolejnej butli tego trunku. Ale dzięki za wskazanie, też bym tak komuś rekomendował kto by napisał tak jak ja  👊


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, część już miałem na liście, więc prędzej czy później je zanabędę Tymczasem wybór padł na: Screenshot_20220927-213209_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na deser 

 

 

DSC_2436.JPG

I na deser 

 

 

A BenRiach Smoky Twelve to naprawdę dobry malt, zwłaszcza w tej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.