Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

No to życzenia Świąteczne z Lynchburga:

 

post-14063-0-84215000-1356123233_thumb.jpg

 

Za Tomaszem z BB


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy boją się singli, polecam wszystkie odmiany Dewar'sa... moim zdaniem to najlepsze whisky blendowane na świecie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo bym chciał singla spróbować... Ale na razie jak pomyśle, że za cenę singla mam podkłady pod panele do pokoju (remontuje mieszkanie) to wolę poczekać z 'prawdziwym' whisky. Najlepszą jaką piłem to Zielony Johny Walker - czuć w jej smaku, że swoje odleżała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek M. Malek? :-)

Dla mnie honey to nie jack... Ktrego kocham ponad kazdy inny

Alko, a z racji pracy, pilem duzo roznych, tanich i odrobine drozszych..

Disz kupilem wh rabita, ale chyba go nigdy nie otworze, tak jak wersji black 1l.

:-)


..,.,..,...♫♪♫♪♪♪♫♫♪..,.,,.,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek M. Malek? :-)

 

Nie, nie Malek :)

Też lubię JD Old Nr 7, a zwłaszcza SB chociaż nie mogę powiedzieć, że to mój ulubiony trunek. Zdecydowanie bardziej wolę bogactwo maltów, zwłaszcza z Islay.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich smakoszy whisky malt zachęcam do obejrzenia filmu The Angels' Share.

Trochę komedia, trochę przewodnik po świecie whisky z kapitalnym akcentem w roli głównej.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, szczególnie mojej ulubionej - Lagavulin 16yo.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas świąteczno-noworocznych zakupów i mnie nie ominął: dwaj bliżniacy z Islay plus Glenfiddich 21yo

Zgodnie z obietnicą daną Michałowi na pierwszy ogień pójdzie 21 letni Glen

 

post-14063-0-85133600-1356967665_thumb.jpg

 

Ciąg dalszy nastąpi...


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio szczepię się Tullamorem i Bushmillsem, dobre lekarstwo przeciw grypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem urodziny i od dobrego kolegi dostałem Jacka Danielsa Single Barrel...coś pięknego...wyrazisty,głęboki smak i 45% :rolleyes: butelkę i metalowe pudełko zostawiam na pamiątkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, że jak następnym razem skosztujesz innej Single Barrel to może ona smakować inaczej,


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawada mowa tu o "blendziakach" ale facet swietnie opowiada :

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Zjrkd_RZFFY

 

 

Nawiasem mówiąc ten White & MacKay "Specoal" jest naprawdę dobry, a przy tym tani i moim zdaniem wypada lepiej niż np Grant's czy "Balentyna". Polecam wszystkim fanom łagodnych whisky !


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mam pytanie na które raczej trudno będzie odpowiedzieć. Kiedyś we Frankfurcie na degustacji miałem okazję skosztować genialnej single malt i zapomniałem co to było...

Cechy charakterystyczne to mocny zapach dymu i jak twierdzi producent konieczność przegryzania gorzką czekoladą :)

Może macie jakieś sugestie? - ja sobie poszukam i może akurat trafie na właściwą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo ja dokladnie mam ten sam problem , pilem kiedys whisky ktora smakowala dokladnie tak jak opisujesz jakbym pil ja nad ogniskiem niesamowicie charakterystyczny smak i za cholere nie moge sobie przypomniec nazwy , wiem jze jak ktos ja napisze to bede wiedzial, czy ktoras z Obanow moze tak nie smakuje ?

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo ja dokladnie mam ten sam problem , pilem kiedys whisky ktora smakowala dokladnie tak jak opisujesz jakbym pil ja nad ogniskiem niesamowicie charakterystyczny smak i za cholere nie moge sobie przypomniec nazwy , wiem jze jak ktos ja napisze to bede wiedzial, czy ktoras z Obanow moze tak nie smakuje ?

 

Tak jak teraz patrzę to jeden z Obanów ma podobną etykietę, tak mi się przynajmniej wydaje, ale moze mnie pamięć mylić.

 

 

 

obandoublematured1993.jpg

 

Jak myślicie?

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piliście może Aberfeldy 12 aged old ? warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też troszkę maltów już w życiu kosztowałem . Zarówno te delikatniejsze ze Speyside czy Lowlands jak i te z wysp . Mocne nuty szpitalne w typie Laphroaig niekoniecznie mi podchodzą. Uwielbiam za to Caol Ila zagryźć grzanką z kawiorem :) Napewno klimaty Springbank mi pasują no i ,,lawa z Cullins'' czyli Talisker . Mam w pobliżu jeden z nielicznych w PL sklepów internetowych specjalizujący się w maltach a w związku z tym często dostaję promocyjne ceny i odchodzą koszty wysyłki bo spacerem mam 5 minut do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tesco, przynajmniej w Poznaniu, jest promocja na Glenfiddich 15yo - 122zł.


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W Tesco, przynajmniej w Poznaniu, jest promocja na Glenfiddich 15yo - 122zł.

 

Świetna cena , ciekawe czy tylko Poznań czy cała sieć ma taką cenę , zajrzę dzisiaj lub jutro do najbliższego Tesco .Normalnie kupowałem ją po 179 pln w internecie .

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozsmakowałem się w takim czymś. Delikatna i łagodna. Milusio się ją sączy.

A we wakacje w czasie wizyty u rodzicieli zamierzam odwiedzić Dom Whisky w Jastrzębiej Górze i popróbować wynalazków z Antypodów czy Japonii.

 

286661589-DSC06631.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozsmakowałem się w takim czymś. Delikatna i łagodna. Milusio się ją sączy.

A we wakacje w czasie wizyty u rodzicieli zamierzam odwiedzić Dom Whisky w Jastrzębiej Górze i popróbować wynalazków z Antypodów czy Japonii.

 

286661589-DSC06631.jpg

 

tomirek , czy ja w tej szklaneczce lód widzę ?? a fuj <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj pozytywów - w szklaneczce nie ma coli ;)

A na poważnie to lubię pić taką whisky. Wrzucam kostkę czy dwie, czekam kilka minut aż troszkę się rozpuści i wtedy piję. Najbardziej mi wtedy smakuje a o to chodzi, żeby smakowała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj pozytywów - w szklaneczce nie ma coli ;)

A na poważnie to lubię pić taką whisky. Wrzucam kostkę czy dwie, czekam kilka minut aż troszkę się rozpuści i wtedy piję. Najbardziej mi wtedy smakuje a o to chodzi, żeby smakowała :)

 

schłodzony malt nie oddaje pełni swoich możliwości smakowo - zapachowych , no ale skoro ci tak smakuje . Ja czasami tylko dodaje odrobinę wody , to wszystko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W Tesco, przynajmniej w Poznaniu, jest promocja na Glenfiddich 15yo - 122zł.

 

Chyba tylko w Poznaniu , w stolycy podstawowa zielona 12 yo - 155zł :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.