Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Na pełną szklankę gdzieś tak odpowiednik dwóch kostek lodu.

Przez pełną szklankę rozumiem 50ml, gdzieś tyle pewnie leję, to do tego dać krople wody, która odpowiada za 2 kostki lodu? Taki przelicznik?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, DUBHEAD napisał:


Przez pełną szklankę rozumiem 50ml, gdzieś tyle pewnie leję, to do tego dać krople wody, która odpowiada za 2 kostki lodu? Taki przelicznik?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moje szklanki do whisky mają ok. 200ml. Jak leję połowę szklanki, to dodaję jedną kostkę lodu lub zamiennie dużą łyżkę wody.

 

Jak trunek ma sporo powyżej 46%, ładuję podwójną dawkę lodu lub wody ;)

 

Oczywiście, że jak degustuję moje ulubione whisky, to z reguły nic nie dodaję...

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje szklanki do whisky maja ok. 200ml. Jak leję połowę szklanki, to dodaję jedna kostkę lodu lub zamiennie dużą łyżkę wody.
 
Jak trunek ma sporo powyżej 46%, ładuję podwójna dawkę lodu lub wody 

Teraz już wszystko jasne, dzięki! Będę testował


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy pije jak pije ale z ta woda bym nie przesadzał. ;) Akurat Aberlour 12YO jest bardzo delikatny i tam bym nic nie dolewał. Ja pije dram’ami. Dram to ok. 25 ml (+-5ml) i pije whisky z przedziale 40-60%. Na razie jedyna, która faktycznie zyskuje i się zdecydowanie otwiera to Ardbeg Uigeadail, który ma ok 54,5%, ale nie o procenty tu chodzi. Tydzień temu testowałem sample’a Amrut Ex-Oloroso 60%, dram, nie dodałem nawet kropelki wody. Co za bukiet i bogactwo zapachów i smaków. Wyrwało mnie z kapci!!!


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając dzisiaj z trasy wstąpiłem do Auchan i postanowiłem nie wychodzić z pustymi rękami. 14’tka wpadła do koszyka i taki line-up na dzisiaj ;)

3a252ca5db962b3b3396aae468ab29d5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c9bd9686fc4d.jpg

 

Taaa...Dużą klasa.Islay ale bez mocnego uderzenia, dość gładko i elegancko podany dym przełamany słodyczą. Nawet nie jest to torf ile wędzonka.Świetny malt, godny polecenia.

 

2a1f6adb6b05.jpg

 

Hmm.Mieszane uczucia. Dość dynamiczna w zapachu i smaku, młoda whisky, więc alkohol wyraźny.Dymu mało, pikantny. Finisz średniodługi. Curiosity zdecydowanie z większym charakterem.Za jakiś czas zrobię drugie podejście może będzie lepeij.Często tak mam ,że za pierwszym podejściem skreślam, ale po pewnej przerwie zupełnie inaczej odbieram.Tak było z Deveronem 12- zjechałem go na maksa, ale w poprzedni weekend jeszcze raz posmakowałem i zwracam honor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem większość flaszek tylko zyskuje na otwarciu, upiciu i odczekaniu kilku dni. 

 

I fajnie, że Machir Bay smakuje. Znaczy się, że dobrze pamiętałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna ze smaczniejszych jaką piłem ?

IMG-20200506-WA0003-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balvenie 14yo to Idealny starter do wejścia w SM. Troszkę w cenie jak na start ale delikatniejszej nie piłem jeszcze. Wczoraj kupiłem butle :)

A dzisiaj taki line-up

c85f0906a5c53d22aff141cc75de8c0b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wczoraj

 

19d8b94e5d15.jpg

 

Z Deveronem się przeprosiłem

 

cd92606a5a93.jpg

 

A zielony Jan smaczny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Dawno mnie tu nie było i nie wiem czy było... Ale wpadłem na pyszną łyski:

 

 

7081A7E8-9505-47AE-91FE-F1AD40D3FB56.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Jezu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie mam do doświadczonych. 
Kojarzy ktoś i może podzielić się opinią?

 

image.jpeg


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben Bracken, whisky porównywana z Freddym Krugerem

 

 

 

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brz miał styczność, tylko nie wiem czy akurat ten maker.Podobno walka z tym lakiem jest. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jadę po burbona, tylko nie wiem czy lepszy czarny Jim Beam czy Wild Turkey. Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar kupić Wild Turkey Rare Breed Barrel Proof 58,4% to za czarnym Jim Beam'em bym sie nie oglądał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wolę burbon od whyski. Gdy zastanawiałem się co najbardziej mi się podobało w Aberlour, uznałem że był to właśnie posmak burbona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben Bracken - tylko tą zieloną z Islay warto było do pepsi kupić. Dwie pozostałe dramat.

Wild Turkey 101 też jest przyzwoita i na pewno lepsza od JB.

Makers Mark miałem co prawda w innej butelce https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/116418/makers-mark-red-wax ale z lakiem nie pamiętam jakichś szczególnych kombinacji. Kupowałem ją w promocji za 69,99zł i to jest dobry zakup. Standardowa cena w okolicach 120zł jest niestety nie do przyjęcia.

Aberlour jest znany raczej z posmaku sherry ale nie piłem wszystkich i każdy ma inną wrażliwość.

 

Bartek - podziel się proszę jakimiś notkami degustacyjnymi, bo widzę, że wybór masz spory... Prosta zasada - wstawiasz zdjęcie z degustacji = musisz ją nam streścić :)

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku - postaram się zebrac do kupy wszystko co piłem i parę zdań napisać na każdy temat. Na szczęście to co piłem było dość niedawno więc sporo pamiętam. Niestety nie mam w zwyczaju robić notatek na bieżąco (byłoby to ułatwienie jak najbardziej), natomiast podejście mam takie, że jak po sample'u pitym na 2 razy jak mi coś zasmakuje to zamawiam od razu butle :P , jak coś mi nie pasowało albo było po prostu ok, to na sample'u kończe i ide dalej do następnych.

 

Niektóre butle kupuje w ciemno ale to też pozycje, które cieszą się dość sporym uznaniem więc nie ryzykuje za bardzo.

 

Ostatnio pozamiatało to - https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/140171/amrut-2012   - ale niestety nigdzie w PL nie ma do kupienia. Z zagranicy nie mam jeszcze doświadczenia w kupowaniu a flaszkę bym z chęcią nabył.

I to - https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/146674/kavalan-solist - trochę uprzedzę fakty ;) ale jest jedną z 6 flaszek z obecnego zamówienia na które czekam. Pychota!!! Lubię czasami "słodyczami" umilić sobie czas  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



...
Aberlour jest znany raczej z posmaku sherry ale nie piłem wszystkich i każdy ma inną wrażliwość.
 


Sherry też tam jest. Aberlour 12yo jest starzona w beczce po Sherry i po burbonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł aby w najbliższych tygodniach przypomnieć sobie i porównać wszystkie otwarte butelki sm jakie obecnie posiadam. Zestawię ze sobą po 5 szkockich (są wyjątki). Sprawdziłem na whiskybase oceny i ustawiłem je od najlepiej ocenianych a następnie ułożyłem z tego 4 koszyki tak, żeby najlepsze się nie spotkały i żeby z każdego koszyka wybrać po 2 zwycięzców. 

Będę informował na bieżąco, zazwyczaj po weekendach ;)

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Annihilator napisał:

Makers Mark miałem co prawda w innej butelce https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/116418/makers-mark-red-wax ale z lakiem nie pamiętam jakichś szczególnych kombinacji. Kupowałem ją w promocji za 69,99zł i to jest dobry zakup. Standardowa cena w okolicach 120zł jest niestety nie do przyjęcia.

Też piłem tę podstawową wersję. Zgadzam się co do finansów. Nie jest to trunek wart zwyczajowej ceny. Ogólnie w pamięć zapadł mi właśnie najbardziej ten irytujący lak, który ciężko było usunąć. Kruszył się, łamał i opierał na wszystkie możliwe sposoby. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lestaf napisał:


 

 


Sherry też tam jest. Aberlour 12yo jest starzona w beczce po Sherry i po burbonie.

Wyczułeś posmak burbonu w trakcie degustacji czy przeczytałeś reckę z netu? ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.