Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

@sokolow posłuchaj bardziej doświadczonych bo lepiej na tym wyjdziesz.

Oczywiście masz prawo przecierać "szlaki" tylko pytanie czy starczy Ci wytrwałości i chęci? ;)

Lepiej kupić sprawdzone flaszki niż wydawać pieniądze na wynalazki a później robić dobrą minę do złej gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to się pytam ;) przecież wiem, że są osoby bardziej doświadczone i warto z tego korzystać.

po prostu mam sprawdzony sklep gdzie pojawiają się czasem fajne promocje to pytam, bo jak widzę, że mogę kupić coś 100zł taniej niż gdzie indziej to może faktycznie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary dobry Singleton, miód na moje gardło, dobrze, że do pracy dopiero w poniedziałek. Pozdrowienia dla koneserów od laika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sokolow spróbuj tanich a dobrych:

Glen Moray Elgin Heritage

Finlaggan Old Reserve - lżejszy torfiak za nieco ponad 100 pln

12 letni Grants- mimo ,że to blended malt to zestawiony z ciekawych singli, można sączyć przyjemnością

Na Auchetoshan na zdjęciu nie patrz:D, straszny s..t

DSC_0003_2.JPG

DSC_0002_27.JPG

DSC_0487.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby być precyzyjnym to Grant's 12 nie jest blended malt tylko zwykła blended whisky ale pewnie po prostu się przejęzyczyłeś ;)

 

Też tak macie, że jak musicie zapłacić ZUS albo dochodowy to próbujecie to sobie wynagrodzić zakupami np. whisky? Niestety musiałem dopłacić do PIT-28 z zeszłego roku i znowu się złamałem...

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak,oczywiście.Mój błąd, a byłem przekonany że to blended malt

Co nie zmienia faktu ,że jak na taką taniochę to niespodziewanie przyjemna w dotyku;)

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annihilator, tak niestety łącze się z Tobą w bólu, ja tez musiałem dopłacić w tym roku co nie zmienia faktu ze znowu się złamałem i to 2 razy w przeciągu 2 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i do mnie idzie z DW. Ale nie ma to związku z podatkami ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę szykuje się kolejne wielkie otwarcie ????

Ja tym razem zamawiałem od hitlerowców, paczki spodziewam się w poniedziałek. Jestem kilka stówek do przodu w stosunku do DW a do tego znalazłem tam to czego w Polsce nie ma. Nie ukrywam jednak, że wolałbym zamówić u nas ale różnica jest zbyt duża by ją zbagatelizować...

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny opening sie szykuje, no ja tez znalazłem coś za zachodnia granicą ale póki co 1 sztukę a jak mam już płacić za wysyłkę to przynajmniej za 2 czy 3 butelki wiec się jeszcze wstrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w niemcach to u jakiego oberżysty Panowie nabywają trunki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracamy razem do domu :lol:

652d34e7869bffc5b09030ae2a0d511c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, loco50 napisał:

A w niemcach to u jakiego oberżysty Panowie nabywają trunki?

Zamówiłem pierwszy raz stąd: https://ewhisky.de/ Opinią podzielę się jak dojedzie.

 

@DUBHEAD podziel się koniecznie swoimi wrażeniami z degustacji Tobermory. Zbieram się od dłuższego czasu żeby coś od nich kupić po bardzo pozytywnym odbiorze Ledaig 10.

@Matti, jeśli za konesera uważasz nie tylko znawcę ale po prostu miłośnika to dzięki za pozdrowienia i witamy w klubie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

@DUBHEAD podziel się koniecznie swoimi wrażeniami z degustacji Tobermory. Zbieram się od dłuższego czasu żeby coś od nich kupić po bardzo pozytywnym odbiorze Ledaig 10.



Ledaig 10 był i myślałem właśnie czy nie wziąć takiej parki zamiast anCnoc, ale pomyślałem, że bardziej sobie urozmaicę kolekcje. Dam znać na pewno, jutro wieczorem zasiadam do degustacji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobermory do mnie też idzie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az mi slinka poszla, gratulacje.

Liczymy na notki z degustacji kazdej ????

46 minut temu, loco50 napisał:

Tobermory do mnie też idzie????

To juz beda 2 opinie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej degustacja Ardbega uigeadail.  Niesamowity trunek, jesli chodzi o zapach to na starcie dym z suszonymi owocami, przewaga sherry, jakieś rodzynki moze sliwki.

 Smak- dobre połączenie dymu z suszonymi owocami, bardzo aromatyczny pełny.

Finisz- długi, torfowy z  sherry.

Najlepiej smakuje z odrobiną wody, lepsze parametry. Jak na whisky bez określenia wieku, to petarda! Jest niezwykle zbalansowana, owocowa z długim posmakiem dymu. Jak na razie numer 1 od ardbega. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Annihilator napisał:

 

Zamówiłem pierwszy raz stąd: https://ewhisky.de/ Opinią podzielę się jak dojedzie.

 

@DUBHEAD podziel się koniecznie swoimi wrażeniami z degustacji Tobermory. Zbieram się od dłuższego czasu żeby coś od nich kupić po bardzo pozytywnym odbiorze Ledaig 10.

@Matti, jeśli za konesera uważasz nie tylko znawcę ale po prostu miłośnika to dzięki za pozdrowienia i witamy w klubie :)

Ja koneserem nie jestem, bo najbardziej smakują mi burbony, chociaż Jack Daniels niekoniecznie... Czasem łyknę jakiś malt, Sigleton bardzo mi przypadł do gustu, Royal Brackla też mnie urzekła. Generalnie pijam Whiskey lub Whisky :) sporadycznie, najczęściej wtedy czytam sobie Wasze dyskusje. Tak, myślę, że też jestem miłośnikiem wody życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie: dzisiaj przychodzą do nas znajomi więc pewnie się upodlimy. Zazwyczaj zaczynamy od 2-3 degustacji a później degustować już nie ma po co ;)

Rozwinięcie: z tej okazji ogłaszam WIELKI TEST NAJTAŃSZEGO BADZIEWIA JAKIE ZNALAZŁEM W DYSKONTACH + 2 trochę bardziej przyzwoite pozycje.

Zakończenie: będzie ciężkie ;) Na ten moment trochę mi szkoda wydanych pieniędzy, bo wolałbym kupić 1 porządną butelkę niż 8 sikaczy. Ale czego się nie robi dla społeczności ;)

UT1WYJd.jpg

Wziąłem większość nieznanych sobie sikaczy za wyjątkiem Black&White (i to on mam nadzieję uratuje honor badziewiaków), Wild Turkey 81 i Monkey Shoulder.

Generalnie cel jest taki aby zorientować się także wśród normalnych użytkowników jak duże znaczenie ma cena.

Trzymajcie kciuki. Relacja pewnie w niedzielę ;) Nie liczcie na notki degustacyjne ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grubo będzie i już Ci współczuje. Poleje się trochę tego :) ale czego się nie robi dla przyjaciół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Annihilator, mocno odważnie patrząc na etykiety ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.