Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Wee Beastie jest dynamiczna, ale nie ciężka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Dużo słodyczy, sporo dymu, sól i solidna porcja radości dla mięsożerców, a przy tym lekkość. Ciepła i zaskakująco krągła jak na pięciolatkę. Alkohol nie kąsa ani trochę.

 

Zdecydowanie ciemniejsza od jasnego, chłodnego i wyważonego TEN. 

 

Bardzo fajna flaszka. Zwłaszcza poniżej 150 PLN. Pomyśleć, że najpierw próbowałem dziś upolować tego biedronkowego Glenfiddicha 12 (po co? 😂).

 

A propos polowań, próbuję od niedawna ustrzelić rudą, którą - jak to bywa - widywałem do tej pory dosłownie wszędzie (przynajmniej takie mam wrażenie), a teraz nigdzie dostępnej od ręki. Zawsze ignorowałem, a teraz z bliżej nieokreślonych powodów mam wielką ochotę ja poznać. AnCnoc 12 - warto? Annihilator, Ty chyba aktualnie się z nią bratasz? ;)

 

I tak, mam świadomość, że Lydl ma w winnicy.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ruszyła przesyłka z DW z dwoma dymami. Jak dojdzie pochwalę się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu bywasz w ciekawych okolicznościach przyrody, skoro trafiasz takie smakołyki w sklepach dla ludu😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zmęczony dymami, ostatnio omijam torfy szerokim łukiem. Oby mi przeszło, bo za dużo tego mam w barku ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym pomógł w kruszeniu kolekcji, ale mam trochę za daleko 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najdalej. :P
 

 

9 godzin temu, loco50 napisał:

Łukaszu bywasz w ciekawych okolicznościach przyrody, skoro trafiasz takie smakołyki w sklepach dla ludu😁

A wożę się tu i tam. Sam byłem zaskoczony widokiem Wee Beastie na półce. Ceną jeszcze bardziej, więc przeczytałem na szybko kilka recenzji i długo się nie zastanawiałem. :)

 

Ostatnio w Makro u siebie widziałem też An Oa, ale 220 PLN w połączeniu z niespecjalnie entuzjastycznymi opiniami jakoś nie nastraja pozytywnie.

 

Porównaliśmy dziś bestyjkę ze Scarabusem, w którym to takie zestawienie bardzo mocno wyeksponowało nutę gotowanych warzyw. Niespodzianeczka. Trochę mi się go po tym odkryciu odechciało, ale obiektywnie to i tak naprawdę niezła whisky jak na 125 PLN. Stara natomiast stwierdziła, że Ardbeg zdecydowanie jest już jej ulubioną destylarnią (zna już Ten, Uigeadail i Wee Beastie). Na drugim miejscu Laprhoaig (10 YO i PX Cask). Teraz jej głupio, że na wszystkie te flaszki wyłojone przez mnie na przestrzeni ostatnich kilku lat kręciła nosem, "bo whisky jest bee". :)

 

 

 

W dniu ‎04‎.‎09‎.‎2020 o 18:59, brz napisał:

Swoją drogą, korci mnie też Glen Turner Heritage Double Cask Port Finish, który jest o 10 PLN droższy. Robi go podobno Tamnavulin, co raczej nie wprawia mnie w ekstatyczne uniesienie (destylarnia o masowo-przemysłowym profilu nastawionym na szybką i ekonomiczną produkcję), ale opinie są dość pozytywne.

 

 

Oraz errata, bo właśnie się zorientowałem, że napisałem bzdurę. Całe zamieszanie przez to, że z tanioszek w stylu <100 PLN można też bez problemu trafić Tamnavulina Double Cask, którego naturalnie robi Tamnavulin. Podobnie jak... lydlowego Ben Brackena. Wspomnianego Glen Turnera robi natomiast Glen Moray (ich wyrobu akurat próbowałem, ale jakoś nie zaiskrzyło).

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły. Podobno ten iljicz podkrada destylat od lagavulina, ale nie jest to pewne info. W łyk(end) test

 

 

DSC_0276.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.

Tego Sanaiga jestem szczegolnie ciekawy. Gdy sprobujesz prosze o notki degustacyjne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tego ileach: zdaje sie ze w rozsadnej cenie chodzi ?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy AUCHENTOSHAN jest wart rozważenia, czy raczej odpuścić? Wolę słodkie niż dymne 😉 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Annihilator napisał:

Gdy sprobujesz prosze o notki degustacyjne.

 

Obowiązkowo 

 

1 godzinę temu, Jan napisał:

a ja tego ileach: zdaje sie ze w rozsadnej cenie chodzi ?

Ten akurat nie😁

Szuwi, poszukaj innej destylarni 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iljicz powiadasz? Finiszowany w beczce po Leninie? :D

 

Ile Pan dałeś w tym Lydlu? Dom Whisky ma po 175 zeta. CS z ajli w takiej cenie to całkiem niezgorsza oferta chyba. ;)

 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cóś degustuję. Smaczne😁

 

 

DSC_0279.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W urnie 😁

W L to była podstawka za chyba 139.Przynajmniej ja go za tyle kupowałem. Ten w mocy beczki jest za tyle co Łukasz ujawnił 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loco50 napisał:

 

Szuwi, poszukaj innej destylarni 😁

Dzięki - odpuszczam. A możesz coś polecić do 150, 200 i 250pln? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masę. Przejrzyj wątek. Koledzy i moja skromna osoba trochę tu opisało dobrych ( i niedobrych też) whisky. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym chyba musisz sam potestować, bo to co mi np pasuje Tobie może być nie do przyjęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej popieram, ale spróbujmy chociaż wyznaczyć kierunek. Sam pamiętam swoje zagubienie w temacie, gdy zaczynałem przygodę z rudą.
Wiemy już, że ma być słodko, więc spejsadery narzucają się same. Może zaproponujmy jakieś typy (byle nie za dużo) we własnym guście i ww. kategoriach cenowych, a kolega [mention=47341]szuwi[/mention] już sam coś sobie wybierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, herbee napisał:

Jak najbardziej popieram, ale spróbujmy chociaż wyznaczyć kierunek. Sam pamiętam swoje zagubienie w temacie, gdy zaczynałem przygodę z rudą.
Wiemy już, że ma być słodko, więc spejsadery narzucają się same. Może zaproponujmy jakieś typy (byle nie za dużo) we własnym guście i ww. kategoriach cenowych, a kolega [mention=47341]szuwi[/mention] już sam coś sobie wybierze?
 

Byłoby fajnie 🙂 

 

Lubię wanilię i ewentualnie kokos. 

 

WIld Turkey podstawowa mi średnio pasowała, 101 kupiona i czeka na degustację.

Smakują mi Jack Daniels (podstawowy, który jest moją najczęstsza trucizną, "100 proof" mniej) i Gentleman Jack, ale szukam dalej. Nie pasuje mi podstawowy  Jim Beam i MakersMark (choć w tym drugim przypadku okoliczności byly skomplikowane, więc ostatecznie nie skreślam). 

 

Jak to na Forum - wskazane poziomy cenowe nie są wiążące 😉  

 

Pewnie jakoś/gdzieś złapię Four Roses. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.