Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co się rozdrabniać 
20201212_152059-01.thumb.jpeg.27f8783a1d2b0395dfc52c80081edc5a.jpeg
20201212_152001-01.thumb.jpeg.71670293434b6352165e3356369c8836.jpeg

Łoooo Panie! Bezkompromisowo!

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disaster3, jakby Ci korka od Ardbega zbywało to miej mnie na uwadze😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Disaster3, jakby Ci korka od Ardbega zbywało to miej mnie na uwadze
Chcesz korek, pisz na Priw adres - to Ci wyślę ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glen Gary to ambrozja nie jest, ale nabyłem dziś 12 letnią za 74 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Disaster3, jakby Ci korka od Ardbega zbywało to miej mnie na uwadze

Widzę ze mnie [mention]mario1971 [/mention]uprzedził. Ale jakby nie wypaliło to mogę poratować. Odkąd mi się urwał przy Port Charlotte, wszystko wyrzucam ale korek zostawiam. I w tym przypadku po Uigeadail zostawiłem ;)
Wiec jak coś to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, już Mario1971 mnie ratuje 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

An Oa jak oceniacie? bo 3 flaszki whisky do mnie idą, 4tą dostałem a korci żeby zamówić jeszcze An OA bo jest w dobrej cenie :D 

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze do Świąt się przygotowałem?
 

B009E422-9999-4ADD-85D2-524D41055BCD.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te Taliskery to są smaczne?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, skye i storm sa bardzo przyjemne


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał:

A te Taliskery to są smaczne?

Na mojej liście jednak poniżej  Laphroaig / Bowmore / Ardbeg. Skye wydaje mi się taki trochę nijaki i bez wielkiej mocy. Może trochę dojrzałości brakuje. Niemniej pije się go całkiem przyjemnie.

10-tka ma więcej charakteru ale wielkiej przepaści między nimi nie ma. W każdym razie ja jej nie wyczuwam.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jutro być może w końcu otworzę zielonego Jasia...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał:

A te Taliskery to są smaczne?

Pozwólcie, że dolacze do klubu :)

 

Z ciekawostek, Talisker jest jednym z głównych składników blend-u Johnnie Walker Green Label, to jest szansa, że pośrednio już go piłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał:

A te Taliskery to są smaczne?

Zwłaszcza Skye, ale zdecydowanie Port Ruighe. Droższy ale wg mnie bajka. Natomiast 10 jest trochę przereklamowana. 

34 minuty temu, fanfar19 napisał:

Na mojej liście jednak poniżej  Laphroaig / Bowmore / Ardbeg. Skye wydaje mi się taki trochę nijaki i bez wielkiej mocy. Może trochę dojrzałości brakuje. Niemniej pije się go całkiem przyjemnie.

10-tka ma więcej charakteru ale wielkiej przepaści między nimi nie ma. W każdym razie ja jej nie wyczuwam.

Ale porównujesz dwa różne światy. Kilery z Islay zwłaszcza A i L z maltami z Isle of Skye. Taliskery to inne klimaty, to nie są typowe ciężkie dymne, wędzone torfiaki tylko malty przede wszystkim z nutami morskimi, z lekkim słonym finiszem. Ktoś komu znudziły się lajtowe, słodkie spejsajdery a nie lubi wędzić się destylatami z Islay, Taliskery będą w sam raz, zwłaszcza wyżej wspomniany Port Ruighe

28 minut temu, mario1971 napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Jutro być może w końcu otworzę zielonego Jasia...

Będzie Pan zadowolony. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, loco50 napisał:

Ale porównujesz dwa różne światy. Kilery z Islay zwłaszcza A i L z maltami z Isle of Skye.

 

dokladnie to samo chcialem napisac


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, loco50 napisał:

Ale porównujesz dwa różne światy. Kilery z Islay zwłaszcza A i L z maltami z Isle of Skye. Taliskery to inne klimaty, to nie są typowe ciężkie dymne, wędzone torfiaki tylko malty przede wszystkim z nutami morskimi, z lekkim słonym finiszem. Ktoś komu znudziły się lajtowe, słodkie spejsajdery a nie lubi wędzić się destylatami z Islay, Taliskery będą w sam raz, zwłaszcza wyżej wspomniany Port Ruighe

Będzie Pan zadowolony. 

 

Godzinę temu, Jan napisał:

 

dokladnie to samo chcialem napisac

No pewnie tak.

Ale ja od lat obracam się wokół Adbeg / Bowmore / Laphroaig to do czego mam porównywać? Ostatni raz szerokie testy robiłem ponad trzy lata temu podczas krótkiego  pobytu w Domu Whisky w JG, z którego niestety niewiele pamiętam  😁

Taliskery wpadły trochę przez przypadek ale zagościły na dłużej - kolejne butelki się pojawiają. Jeszcze tylko tego Port Ruighe spróbuję, skoro kolega @loco50rekomenduje :)

 

 

 

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fanfar19 napisał:

od lat obracam się wokół Adbeg / Bowmore / Laphroaig

 

bardzo zacne kręgi :D


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zestawiłeś ajlaki właśnie ze Skye,mówiąc że brakuje mocy. Przecież te Taliskery to 45,8%,wiec po bożemu. A że inaczej smakuje to norma bo to zupełnie inny malt. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50pisząc o mocy nie miałem na myśli zawartości alkoholu tylko uderzenie dymu, torfu. Talisker jednak delikatniejszy jest. Co biorąc pod uwagę lokalizację ma, tak jak piszesz swoje uzasadnienie.

Ja nigdy nie patrzyłem gdzie jaka whisky jest produkowana, w każdym razie nie pamiętam abym to robił, teraz dopiero spojrzałem na mapę - faktycznie wszystkie z Islay.

Nawet więcej, te nazwy z mapy Bunnahabhain, Bruichladdich, Port Charlotte, Kilchoman też pamiętam jako coś co mi smakowało.

Ale co ciekawe nigdy mi nie wchodziła Jura - a to wysepka obok.

 

Czyli Islay - zobacz zawsze się człowiek czegoś ciekawego dowie :) - nawet nie widziałem, że jestem takim fanem trunków z jednej wysepki.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jura jest średnio smaczna. Destiny może od biedy być. A co do Islay to też nie wszystkie to torfiaki, np Bunnahabhain w większości jest bezdymny😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zacny wątek z dużą ilością postów :)

Ja, jako zdecydowany antagonista wódki, piwa (no po prostu nie cierpię) i posiadający marne relacje uczuciowe z winami (jedynie Loupiac nie ominę), zostałem poniekąd skazany na whisky/whiskey i bardzo się z tego skazania cieszę.

Zaczynałem chyba jak każdy od JD, czy JW, potem Jim Beam mi bardzo długo smakował (ostatnio za to nie mogę go pić - albo się zepsuł, albo moje kubki smakowe się zmieniły).

Co smakuje mi najbardziej?

- Amrut Indian SM w podstawce - baaardzo lubię :)

- klasyka czyli GlenLivet i Glen Grant 12-yo

- z takich marketowych smakuje mi Dewar's

 

Ostatnio w ręce wpadł mi Talisker Storm i początkowo nie byłem do niego przekonany, ale z czasem mi posmakował.

 

Za to w ubiegłym tygodniu piłem Finlaggana Old Reserve i mnie totalnie od siebie odrzucił.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy odrzucił Cię ten konkretnie Finlaggan czy raczej torf. Bo jak to pierwsze to dlatego, że Old reserve to taka podstawka, aczkolwiek w tej cenie przyzwoita. Spróbuję np. Eilean mor - zupełnie inna bajka. Ale jeśli torf Ci nie smakuje to znaczy że Islay nie dla Ciebie😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No same smakołyki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.