Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Zuch 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morosha to fantastyczna horilka!

 

U mnie w zamrażarce leży kupiona jakiś czas temu flaszka ruskiego Standardu. ;| Miałem nawet niedawno otwierać, ale nie było okazji, a teraz niesmak.

 

Myślałem, co z tym fantem zrobić i doszedłem do wniosku, że nie wyrzucę, bo i tak już kacapom przecież zapłaciłem. Równie dobrze mógłbym teraz podrzeć banknot. Chyba poczekam na rychłe - mam nadzieję - zejście wowy i jego zasłużony zgon lub gospodarcze zaoranie jego czarodziejskiej krainy przewrotnie uczczę tą flaszką z dziką satysfakcją.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pohybel sowietom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak tylko podpowiem, nie tylko w kwestii whisky, ale alkoholu ogólnie, że jakbyście przy okazji degustacji nie chcieli wspierać ruskich producentów alkoholu, to nie kupujcie większości marek Cedc (Żubrówkę, Soplicę i kilka innych marek przejął kilka dni temu polski Maspex). A żeby wesprzeć Ukraińców można kupować wyroby Global Spirits (wódki Morosha, Khortytsa). Pewnie wielu z was o tym wie, ale nie zaszkodzi przypomnieć.
W kwestii sprostowania Całe dostępne w Polsce CEDC przejął/kupił Maspex.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2022 Grupa Maspex sfinalizowała proces przejęcia polskich aktywów Roust Corporation. W wyniku transakcji Maspex zakupił spółkę CEDC International Sp. z o.o. oraz jej spółkę zależną B2B Wine & Spirits Sp. z o.o. wraz z prawami do wszystkich marek oferowanych przez CEDC: Żubrówka, Soplica, Absolwent oraz Bols. Obok marek , które produkowane są w zakładach w Białymstoku i Obornikach nabyli także prawa do dystrybucji m. innymi; win Carlo Rossi, Frontera, Barefoot i Gancia, oraz alkoholi kolorowych; Grant's, Glenfiddich, Tullamore D.E.W., Metaxa, Jaegermaister, Cointreau, Campari, Aperol i Remy Martin. 

 

To tak, żeby było już na dokładnie. :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie a dystrybucja to nie produkcja czyli dalej pieniądze z Grant's, Glenfiddich, Tullamore D.E.W., Metaxa, Jaegermaister, Cointreau, Campari, Aperol i Remy Martin idą w rosyjskie rece.

 

chyba że źle rozumiem?

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumiesz...

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie a dystrybucja to nie produkcja czyli dalej pieniądze z Grant's, Glenfiddich, Tullamore D.E.W., Metaxa, Jaegermaister, Cointreau, Campari, Aperol i Remy Martin idą w rosyjskie rece.
 
chyba że źle rozumiem?
Źle rozumiesz
CEDC. Była i jest dystrybutorem tamtych marek(dla uproszczenia nazwijmy je zachodnich), w sensie kupuje je hurtowo u producenta i sprzedaje na polskim rynku, łopatologicznie mówiąc.
Te marki, których jest dystrybutorem CEDC, wspomniane przez ciebie nie są rosyjskie lecz szkockie,amerykańskie,argentyńskie...
CEDC gdy była częścią Roust Group dystrybuowała też rosyjskie marki jak Russian Standard,Talka, Zurawlia, GreenMark.. teraz chyba już nie.
Natomiast polskie tradycyjne marki jak żubrówka Soplica zawsze były produkowane w Polsce i to są polskie wódki.. tylko chwilowo należały do Rosjanina i pijąc je dochód szedł do ruskiej kieszeni..ale to już naprawiono. Zarówno prawa do nazwy,zakłady produkcyjne jak i dystrybucja jest polska i zysk idzie do kieszeni Polaka jeśli to jest tak ważne dla was

Z kronikarskiego obowiązku tylko dodam, że Rosjanin odkupił CEDC i prawa do nazw polskich marek wraz zakładami produkcyjnymi od Amerykanina...


Wysłane na trzeźwo


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy świetnie zorientowani w sytuacji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Carrot napisał(-a):

 świetnie zorientowani w sytuacji  :)

 

 

sie pije - sie wie   :)

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z dzis

 

 

DSC_1062.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loco zauważyłem, że przy degustacjach przestałeś opisywać doznania i smaki - zawsze to była jakaś całość a teraz :P 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, poszedłem na łatwiznę 😁

Nos:biszkopty, trawa, śliwki w czekoladzie, sympatycznie

Smak:dość gładko, słodko, ale przełamane pikanterią,juz nie tak sympatycznie. 

Finisz: średnio długi, dość wytrawny. 

Generalnie na raz, nie rzuca na kolana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I drugi tego wieczora. Pop dłuższym odpoczynku i oddechu jest zdecydowanie dobrze. Lekko, gładko, zadziwiająco słodko jak na Highland. Godny polecenia. 

 

 

DSC_1063.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania do comiesięcznego spotkania klubu konesera. W tym odcinku lektura tematyczna-Speyside😁

 

 

DSC_1067.JPG

DSC_1068.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie za wyjątkiem MM są już przewietrzone (to taka podręczna szafka). Zdecydowanym liderem jest Glendronach 18Y, Laga tuż za nim. Aberlour musi poczekać na moment, jak już nie będzie co pić, a Szmugler czeka na wroga. 95ed22672db4a972b45baebd377fce98.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroga od razu. Nieświadomego :P


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dopiero drugie moje zakupy w tym roku. Wydaje sie, ze mam to pod kontrola ;)

 

IMG20220308153643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zestaw. Smacznego😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Annihilator napisał(-a):

Chyba dopiero drugie moje zakupy w tym roku. Wydaje sie, ze mam to pod kontrola ;)

 

IMG20220308153643.jpg

Ta pierwsza po lewej mnie zaciekawiła. Piłeś już wcześniej?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Bardzo ładny zestaw. Smacznego😁

A dziękuję ;) Musisz mi doradzić w kwestii foodpairingu :)

 

25 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Ta pierwsza po lewej mnie zaciekawiła. Piłeś już wcześniej?

Tak, miałem sampla 50ml i z ostatniego rzutu sampli ta smakowała mi najbardziej. Bardzo nietypowy smak, świetny jakościowo, z nutami siana i żółtego sera... Serio :)

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.