Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś coś takiego kupiłem i będę próbował.

post-48855-0-95102800-1457725503_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu postanowiliśmy z żonką że co wieczór ok 21 polewamy sobie po szklaneczce whisky i tak se siedząc rozmawiamy. Bez dzieci, bez TV. Niby było wszystko ok, tylko nie chciała mi się przyznać że jej whisky nie podchodzi a piła tylko dlatego że podobały jej się te wieczory we dwoje :)

Od wczoraj ma coś słodszego i muszę przyznać że nawet jest to to dobre. Niby likier a jednak nie przesadnie słodki.

 

post-72726-0-62154200-1457781929_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zwykły tulipan z przykrywką :P mam taki :)

Brawo Ty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do koniaku to raczej inaczej wyglądają ;)

 

poza tym tulipany służą do degustacji i pojemność 100 ml jest idealna...150 ml to już się duży kieliszek robi mimo wszystko.....a tu o jakość a nie ilosc chodzi :) o walory zapachowo smakowe....

Edytowane przez vandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem wielu łych z górnej póły ale zwycięzcy to bourbony, Red Stag Jim Beam i Nieśmiertelny Jack Daniels. Whisky to Oban i Strathisla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Red Stag to likier a Jack to Tennessee Whiskey  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JD może niemożliwe ale nie miałem okazji pić, JD Single Barel jak dla mnie za ciężki, nie wspominam dobrze. Gentelmen Jack jakoś przeszedł, podobno najłagodniejszy ze wszystkich Jacków - wolę jednak dymne malty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro, na stronie krosna. Wpisz kieliszki do whisky krosno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem... i jeszcze do piwa i wina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei oprócz kieliszków do whisky, szkło do IPA i szklanki do mojito :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W barku zameldował się Corryvreckan 

 

zmk3yl.jpg

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mało w sobotę też nie kupiłem (btw w krakowskim selgrosie jest rewelacyjny wybór whisky w bardzo ok cenach, mieszczących się od w zakresie 10-20zł taniej albo drożej w porównaniu do najniższych ze sklepów internetowych) ale wymiękłem bo w ten sam dzień kupiłem już zegarek i do tyłu z budżetem ;) Daj znać jak spróbujesz jak się ma do podstawek ardbega czy lagavulinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mało w sobotę też nie kupiłem (btw w krakowskim selgrosie jest rewelacyjny wybór whisky w bardzo ok cenach, mieszczących się od w zakresie 10-20zł taniej albo drożej w porównaniu do najniższych ze sklepów internetowych) ale wymiękłem bo w ten sam dzień kupiłem już zegarek i do tyłu z budżetem ;) Daj znać jak spróbujesz jak się ma do podstawek ardbega czy lagavulinu.

 

Po pierwsze niesamowity zapach , siedziałem i wąchałem tą whisky zamiast ją wychylić . Jest pikantna i mocna  aż  drętwieje język , jakbyś papryczkę chilli rozgryzł . Smakowo dużo bardziej złożony niż podstawowy Ardbeg 10  .  Lagavulin 16  był moim ulubionym Islay dopóki nie spróbowałem Uigeadail , natomiast jeszcze nie mam zdania jak porównać Uigeadail vs Corry , pomimo że różnią się bardzo  . Posmak Corryvreckan jest długi i intensywny . 

A tu ciekawa niemal poetycka recenzja wyrafinowanego testera  a nie takiego leszczyka jak ja  :D  :

 

https://www.smaczajama.pl/sklep/pl/p/Whisky-Ardbeg-Corryvreckan-57,1-0,7l/3037

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to wygląda że bardziej mi podejdzie Uigeadail  niż corry bo nie lubie ostrych (w sensie chili) whisky. Ardbeg 10 jest dla mnie ostry/pieprzny ale nadal ok. Talisker 10 natomiast przy pierwszym dramie się trochę namęczyłem, drugie i trzecie podejście już lepiej, oczywiście bez wody się nie obyło. Nie moja bajka niestety, za to torfu może być ile wlezie.

 

Na razie najwyżej stawiam Lagavulin 16 za złożoność, gładkość i zbalansowanie, Laphroig Ten stawiam wysoko ze względu na niewygórowaną cenę i mocno uderzenie torfu. Talisker 10 nie jest w mój gust ale bardzo złożona to whisky więc nie da się jej nie wspomnieć. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Nectar D'or, lekkie, gładkie wręcz poobiednie whisky o posmaku wina, bardzo trafił do mnie też Aberlour 12 ze swoimi słodkimi, kwiatowymi aromatami.

 

PS

Opisowi z linka brakuje trzynastozgłoskowca tylko ;)

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że na zegar(k)ach nie znam się na tyle żeby doradzać czy się wymądrzać więc głównie na tym forum czytam i się uczę.
 Na "łyżce" może zębów nie zjadłem ale na pewno troszkę stępiłem ;) 
Dla mnie irlandzka whiskey stoi wyżej szkockiej whisky. (No to wywołałem wojenkę :ph34r: )
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojenki to może nie, ale takie prawdy objawione w ogólnikach, nie świadczą o znajomości tematu. Oczywiście że jest wiele single maltow z irlandzkich destylarni które biją na głowę szkockie, ale to tak jak pisanie o wyższości niemieckich zegarków nad szwajcarskimi.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w necie można kupić single malty za rozsądną cenę? Ja jak na razie przywożę sobie coś gdy jestem w DE, łyche mają tam tańszą niż u nas, przynajmniej w mojej okolicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny moim zdaniem single maltów na chwilę obecną się uspokoiły....nie dość że dostępność ich jest większa  to i ceny bardziej przystępne...

u mnie na ponad 130 butelek które się przewinęły przez moj barek żaden nie był kupiony przez internet...ale stali klienci mają zniżki u zaprzyjaźnionych sprzedawców :P

 

 

u mnie dzisiaj klasyczna klasyka, odrobina CI 10 przed snem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eye_lip ależ nie miałem zamiaru nic wywoływać ani tym bardziej popisywać znajomością. Po prostu też lubię trunek z tematu i napisałem który rodzaj wolę-subiektywnie.
Na szczęście każdy tak whisky(whiskey) jak i zegarki może wybierać pod siebie ;)  
 

Edytowane przez vader1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w necie można kupić single malty za rozsądną cenę? Ja jak na razie przywożę sobie coś gdy jestem w DE, łyche mają tam tańszą niż u nas, przynajmniej w mojej okolicy

 

Sam co prawda jeszcze u nich nie kupowałem bo narazie ciągle w marketach jeszcze znajduje rzeczy których nie piłem w cenach przystępnych ale z tego co się orientowałem to dobre ceny mają w http://www.sklep-domwhisky.pl/ i http://singlemalt.pl/ ale różnie bywa. Przykładowo Glenmorangie Nectar D'or kupiłem normalnie bez promocji w auchan za 179zł a w internetowych za 220zł i nawet 300zł! Generalnie warto sprawdzać w dużych marketach (tesco, auchan czy selgros) co i za ile jest. Jam ma liste kilkunastu whisky które bym chciał sprawdzić i kupuje póki co trochę przypadkowo co akurat w sklepie w którym jestem jest tanio a jest na liście.

 

eye_lip ależ nie miałem zamiaru nic wywoływać ani tym bardziej popisywać znajomością. Po prostu też lubię trunek z tematu i napisałem który rodzaj wolę-subiektywnie.

Na szczęście każdy tak whisky(whiskey) jak i zegarki może wybierać pod siebie  ;)  

 

 

Tak jak Eye_lip napisał straszne zgeneralizowanie. Ogólnie whisky szkocką uważa się za lepszą bo jest więcej dobrych szkockich niż irlandzkich. Może jakiś konkret byś podał chociaż, jaką to irlandzką tak bardzo lubisz?

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w necie można kupić single malty za rozsądną cenę? Ja jak na razie przywożę sobie coś gdy jestem w DE, łyche mają tam tańszą niż u nas, przynajmniej w mojej okolicy

 

Ja już pisałem w tym temacie , zaopatruję się w http://singlemalt.pl  , mają niezłe ceny ale najważniejsze to , że mieszczą się  2 ulice od mojej firmy więc odpadają  ewentualne koszty transportu bo odbieram osobiście . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.