Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Glenmorangie 10 dla mnie super, a czy ktoś ma jakieś opinie o Scapa Skiren?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Arran Malt 10yo, 46%. Wcześniej wypiłem niewielką ilość ciemnego piwa na poprawę smaku. Na początku jest słodko, i kiedy już chce się z tej słodyczy wydobyć coś więcej, zaczyna wchodzić alkohol, grzeje, lekko i przyjemnie piecze, ale jak przejdzie to czuć już tylko nuty beczkowe i orzechowe. Jak na pierwsze spotkanie, to czuję zawód, w podobnej cenie GlenGrant 10yo wypada dużo lepiej. Kolejne podejście zrobię po dodaniu niewielkiej ilości wody, jeszcze jej nie skreślam.

Mówiłem.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłeś się, loco, myślę, że i dodatek wody niewiele tu zmieni, trochę płaska ta whisky. Zamiast rozdrabniać się na takie wynalazki, zdecydowałem już kategorycznie, że trzymam kasę na Lagę 16 i Glendronach 12, których chcę spróbować już od jakiegoś czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłeś się, loco, myślę, że i dodatek wody niewiele tu zmieni, trochę płaska ta whisky. Zamiast rozdrabniać się na takie wynalazki, zdecydowałem już kategorycznie, że trzymam kasę na Lagę 16 i Glendronach 12, których chcę spróbować już od jakiegoś czasu :)

Twoje oba wybory bardzo dobre i na pewno będziesz zadowolony.

Dla mnie osobiście Glendronach to najlepsza whisky ze Spyside z nutami sherry.

Lagavulin 16 klasyka dymu tak samo jak Takiskerbi Caol Ila - to są moje klimaty

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje oba wybory bardzo dobre i na pewno będziesz zadowolony.

Dla mnie osobiście Glendronach to najlepsza whisky ze Spyside z nutami sherry. (...)

Glendronach postanowiłem spróbować po tym, jak się dowiedziałem, że ta whisky leżakuje w beczkach po sherry, a finiszowana jest w beczkach po bourbonie, czyli odwrotnie niż w większości przypadków leżakowania whisky. Lagavulin 16 to klasyka, której nie wypada nie znać, więc już czas nadrobić zaległości :)

Glenmorangie 10 dla mnie super, a czy ktoś ma jakieś opinie o Scapa Skiren?

Pisałem o niej 15 sierpnia, zacytuję siebie: "Moja pierwsza whisky z Orkadów, bardzo przyjemne odkrycie, rzecz dla miłośników łagodnych maltów. Oleista, z dużą koncentracją smaków, deserowa, ciasteczkowa i owocowa, jakaś wanilia i delikatne nuty beczkowe też są, torf i dym na granicy percepcji, jakby wcale nie było. Polecam!" Edytowane przez herbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Laphroaig 10?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Laphroaig 10?

Jak dla mnie dużo klimatów starej skóry, mocny torf a przede wszystkim klimaty szpitalne , jodyna i dużo słonej wody morskiej. Od czasu do czasu lubię sobie nalać troszkę 10.

Natomiast bardziej do mnie przemawia wygładzona wersja 10 czyli laphroaig quarter cask.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, dla mnie Laphroaig 10, to rozczarowanie.

Miałem przyjemność próbowania Lagevulina 16,Bowmore i w nich "torfowość" mi podeszła. Tu jest czegoś za dużo, za "ciężkie"


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was próbował Caol Ila 12? Ponoć whisky pierwsza klasa. Jeśli tak proszę o opinię.99221dc2ae939a0fec5f0b3a7a25cb43.jpg

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was próbował Caol Ila 12? Ponoć whisky pierwsza klasa. Jeśli tak proszę o opinię.

Jak najbardziej polecam - pozycja obowiązkowa każdego miłośnika wyspy Islay.

Według mnie od niej powinno się zaczynać przygodę z dymem i torfem bo są w Caol Ili bardzo przyjemne.

I widzę że fotka z mojego ulubionego sklepu.

W przyszłym tygodniu będę miał okazje być w Domu Whisky przez kilka dni - już się cieszę jak dziecko

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam - pozycja obowiązkowa każdego miłośnika wyspy Islay.

Według mnie od niej powinno się zaczynać przygodę z dymem i torfem bo są w Caol Ili bardzo przyjemne.

I widzę że fotka z mojego ulubionego sklepu.

W przyszłym tygodniu będę miał okazje być w Domu Whisky przez kilka dni - już się cieszę jak dziecko

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Do jakiej innej można porównać smakowo?

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej innej można porównać smakowo?

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Ciężko jest mi Tobie odpowiedzieć bo raczej smakowo trudno mi znaleźć inną whisky podobną do drugiej i tu nie tylko chodzi o Caol Ile ale jeżeli miał bym już odpowiedzieć to moja skromna wiedza i niewielka ilość degustowanych whisky , która na szczęście systematycznie rośnie podpowiada mi Talisker Storm , Bunnahabhain 12 i troszkę do Bowmore 12 z tym że ten ma w sobie jeszcze troszkę słodkości.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest mi Tobie odpowiedzieć bo raczej smakowo trudno mi znaleźć inną whisky podobną do drugiej i tu nie tylko chodzi o Caol Ile ale jeżeli miał bym już odpowiedzieć to moja skromna wiedza i niewielka ilość degustowanych whisky , która na szczęście systematycznie rośnie podpowiada mi Talisker Storm , Bunnahabhain 12 i troszkę do Bowmore 12 z tym że ten ma w sobie jeszcze troszkę słodkości.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Muszę kupić i sam posmakować

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj tak świętuję:

post-35091-0-35786200-1541197699_thumb.jpg

Edytowane przez Morion

Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić i sam posmakować

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

To jest najlepsza opcja żeby poznać whisky i mieć własną o niej opinie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trafiłem w jednym z marketów coś takiego w niezłej cenie (w stosunku do cen cen w sklepach internetowych). Nie wiedziałem czego się spodziewać i spotkała mnie mila niespodzianka. Próbowaliście Glenglassaugh Evolution 50%? Co o niej sądzicie?

post-102916-0-83325600-1541281665_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam okazji próbować tak mocnej whisky. Jakie są Twoje wrażenia, co to za klimaty?

Dziękuję @herbee

Nie ma za co :) Jeśli kupisz, to podziel się opinią, proszę, a jak Ci nie podejdzie (w co wątpię), to odkupię w rozsądnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zapachu i smaku czulem przede wszystkim wanilię. Jeśli chodzi o moc, spróbowałem bez dodawania wody i mimo młodego wieku trunku i mkcy przyjemnie grzał, nie przebija się aromat alkoholu.

Nie miałam okazji próbować tak mocnej whisky. Jakie są Twoje wrażenia, co to za klimaty?

Nie ma za co :) Jeśli kupisz, to podziel się opinią, proszę, a jak Ci nie podejdzie (w co wątpię), to odkupię w rozsądnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czwartku mam wielką przyjemność przebywania w Jastrzębiej Górze i ........

2b82d1bbeb73652766b0b2af804cc471.jpg

 

Jak zawsze rewelacja - obsługa ma taką wiedzę o świecie whisky, że można godzinami słuchać i rozmawiać.

Polecam każdemu miłośnikowi Wody Życia

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wypad. Próbowałeś czegoś ciekawego, nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wypad. Próbowałeś czegoś ciekawego, nowego?

Oczywiście - kilka ciekawych whisky miałem w planie spróbować , kilka polecił mi barman ale dla mnie osobiście rewelacją jest :

 

64bb631e690fa16b2c7c5c0e530db099.jpg

 

No i pierwszy raz pojechałem do ich stacjonarnego sklepu w Rumi - trzeba się pilnować przy zakupach bo łatwo zbankrutować

 

Z ostaniej chwili - witam w raju

 

ea87e7db78f11b55255c690c089ef306.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez rafiros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.