Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Fani i antyfani ROLEXA

Ankieta  

338 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja słyszałem ,że to raczej niewykonalne..

 

W jakim sensie ??

 

Z kolegą z tego forum jakis czas temu badalem możliwości krajowe w wykonywaniu szkiełek z AR i bez problemu znalezlismy firme ktora pokrywa szkla warstwami AR....

 

Ba! ...ma nawet w ofercie zielonkawy AR !! Można sobie prawie Milgaussa zrobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj namiary, brakuje mi tego w Fliegerze.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem ,że to raczej niewykonalne..

 

No proszę Cię...to nie jest żadna kosmiczna technologia,prosty zabieg.Dużo osób nakłada AR na szkła które go nigdy nie miały,inni nakładają nowe AR gdy stare jest już w kiepskim stanie,a jeszcze inni nakładają nowe AR bo fabryczne jest dla nich zbyt słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj namiary, brakuje mi tego w Fliegerze.

 

Odezwij sie do Jaszczur11 , jest teraz na wakacjach ale pewnie ma ten link w historii rozmów, ja niestety skasowałem sobie niedawno archiwum rozmów PW :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czego to ludzie nie wymyślą żeby usprawiedliwić producenta. Przyklad jak wiele znaczy siła marketingu i dobrego PR !

A czego to ludzie nie wymysla, zeby psioczyc na wyglad i design firmy, ktorej nie lubia badz ich nie stac mowiac, ze jest nudny i beznadziejny a w innym watku zachwalaja np. Omege Seamaster Professional 300 M GoldenEye nie dostrzegajac :P , ze jest zerznieta z pierwowzoru jakim byl Sub wlasnie od Rolexa :)

 

ps

zeby nie bylo, nie chodzi mi tu o Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego to ludzie nie wymysla, zeby psioczyc na wyglad i design firmy, ktorej nie lubia badz ich nie stac

 

o to to! to jest dopiero argument nie do przeskoczenia! Utrzymajmy ten poziom dyskusji.

Wszystkim, których na Rolka nie stać, zabrania się pisać negatywnie o tej marce!

 

P.S. i żeby nie było - nie stać mnie na Rolexa, ale jakby było mnie stać, to siła marketingu odstrasza mnie dużo skuteczniej niż przyciąga jakość i precyzja tych zegarków.

 

P.P.S. a wracając do "argumentu", to jak odnosi się ta teoria do ludzi, którym Rolex się nie podoba, bądź go nie lubią, a zarazem są zakochani w innych firmach z podobnego lub dużo wyższego pułapu cenowego? W końcu na tamte zegarki też ich nie stać.

Taki temat do prywatnych rozmyśleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy też mnie nie stać na nowego rolexa. A używanego boje sie kupić bo sie na tym dobrze nie znam.

A jest kilka modeli które bym chciał miec i to bardzo.

Z drugiej strony jest dużo więcej modeli których bym nie ubrał nawet do piwnicy aby szczórów nie wystraszyć :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubić Rolka czy nie lubić? Oto jest pytanie.

Zagłosowałem że nie lubię, bo w sumie design 95% zegarków tej firmy do mnie nie przemawia. Brak mi jakiejś cechy szczególnej, która pozwoliłaby na pierwszy rzut oka rozpoznać produkt marki. Może trochę przesadam, ale np. zegarek Panerai rozpoznam z daleka i po ciemku w pokoju ;) a Rolexa już niekoniecznie.

Ale zawsze musi być pewne ale... Ostatnio zobaczyłem na żywo Rolexa Milgauss który zburzył moje uczucia do marki. Po prostu zakochałem się w tej błyskawicy B) Czyli fajny Rolex to jest to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to to! to jest dopiero argument nie do przeskoczenia! Utrzymajmy ten poziom dyskusji.

Wszystkim, których na Rolka nie stać, zabrania się pisać negatywnie o tej marce!

 

P.S. i żeby nie było - nie stać mnie na Rolexa, ale jakby było mnie stać, to siła marketingu odstrasza mnie dużo skuteczniej niż przyciąga jakość i precyzja tych zegarków.

Ale to nie jest ani moj wymysl ani uprzedzenie. To jest czysta psychologia (klania sie mechanizm wyparcia albo zwykla redukcja dysonansu) i tyczy sie ona nie tylko zegarkow wiec nie wiem po co ten podjazd :unsure:

Juz dawno udowodniono badaniami, ze czlowiek czesto podswiadomie wypiera rzeczy oddalone od swoich mozliwosc i dopiero gdy faktycznie moze sobie na cos pozwolic, to kryteria wyboru sie przewartosiowuja/zmieniaja czy Ci sie to podoba czy nie. I zaznaczam - to nie tylko dziala przy zegarkach. Oczywiscie, ze gust nie zmienia sie skrajnie, jednak zycie na pewnym poziome potrafi zmienic "potrzeby" i zachcianki (ale oczywiscie nie tyczy sie to wszystkich).

 

ps

nigdzie nie pisze, iz jesli kogos nie stac na Rolexa a mu sie on zdecydowanie nie podoba, to tylko dlatego, ze go nie stac a nie, ze nie trafia w jego gust B) Ale nie mozemy uciekac od faktu, iz moze tez byc taka przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o nielubienie Rolexa, czy innych luksusowych produktów, ale o wulgarne ataki na ich posiadaczy. Noszenie rolka jest wieśniackie, jeżdżenie Bentleyem jest wieśniackie i mieszkanie w niektórych ekskluzywnych dzielnicach jest wieśniackie. Dziwnym trafem mówią to tylko osoby puste w bęben, albo aspirujące do klasy wyższej po prostu taki mechanizm obronny.

Twierdzenia o ludziach ubogich są niepoprawne politycznie, ale prawdziwe. To jest temat tabu, nie można o tym mówić.

Dla jasności ja należę do motłochu, a nie burżuazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego to ludzie nie wymysla, zeby psioczyc na wyglad i design firmy, ktorej nie lubia badz ich nie stac mowiac, ze jest nudny i beznadziejny a w innym watku zachwalaja np. Omege Seamaster Professional 300 M GoldenEye nie dostrzegajac :P , ze jest zerznieta z pierwowzoru jakim byl Sub wlasnie od Rolexa :)

 

ps

zeby nie bylo, nie chodzi mi tu o Ciebie

 

Nie do końca można się zgodzić z tym, że sub był 100% pierwowzorem i jego forma była aż taką innowacją.

Wskazówki mercedes i ich forma,kształt czy wypełnienie pochodziły od wcześniejszych modeli , zakręcana korona to też nie jest pomysł rolka, forma tarczy, indeksów, kolor etc. rownież była stosowana wcześniej przez innych producentów itd. Bardzo lubię rolka i na pewno podobne wnioski są spowodowane rozpoznawalnością suba i samej firmy , Rolexa znają wszyscy czego nie da się powiedzieć o innych producentach.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytam. Kto wymyslil zakrecaną koronke? Wydawało mi się, ze to rolek opatentował i z tego powodu Blancpain nie mógł jej użyc w tamtym okresie tzn. w latach 50-tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz ze wzrostem zamożności poszerzają się nam horyzonty zakupowe lecz także ze wzrostem świadomości zegarkowej poszerza się lista zegarków/marek które doceniamy. Rolex wydaje się należy do tej grupy (zwłaszcza w Polsce) zegarków, które są doceniane po co najmniej podstawowej wiedzy na temat marek i historii zegarmistrzostawa jak również poszczególnych modeli danego procucenta jak i konkurencji. To jest być może ten objaw tzw "dorastania" do Rolexa choć tak naprawdę chodzi o świadomość i odniesienie do konkurencji w branży tego co się nabywa.

Wydaje mi się że np: w USA nie ma tego problemu bo Rolex jest kupowany "tak jak" jeansy Levi's.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkalem sie jeszcze zeby tutaj na tym kontynencie rolex wzbudzal tyle emocji . Dla wiekszosci ludzi jest to poprostu dobrze znana firma produkujaca dobre zegarki

Jak ktos lubi i chce to kupuje jak nie lubi to nie kuouje .

Jeszcze nie slyszalem zeby ktos komentowal posiadacza rolexa jako buraka lub kogos kto chce pokazac swoje mozliwosci finansowe


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca można się zgodzić z tym, że sub był 100% pierwowzorem i jego forma była aż taką innowacją.

A zegarek jakiej firmy (zegarek nareczny przeznaczony do nurkowania) byl pierwowzorem?

 

Wskazówki mercedes i ich forma,kształt czy wypełnienie pochodziły od wcześniejszych modeli

Jakich?

 

zakręcana korona to też nie jest pomysł rolka

A czyj?

 

forma tarczy, indeksów, kolor etc. rownież była stosowana wcześniej przez innych producentów itd.

Jakich? Pokazesz zdjecia albo wymienisz modele?

 

 

...i na pewno podobne wnioski są spowodowane rozpoznawalnością suba i samej firmy, Rolexa znają wszyscy czego nie da się powiedzieć o innych producentach.

Ciekaw jestem czemu... pewnie dlatego, ze od poczatku istnienia ma dobry PR :D

 

Wiesz - jesli nawet udaloby Ci sie konkretnie odpowiedziec na w/w pytania (choc na niektore szczerze watpie), to i tak nie zmienia to faktu, iz to wlasnie Rolex skonstruowal i zaprojektowal w calosci wyglad klasycznego nurka, ktory to wyglad jest kopiowany i powielany zarowno przez marki niszowe i nieznane, jak i firmy z gornej polki, ktore moglyby spokojnie wysilic sie na zaprojektowanie wlasnego designu (jak chocby Omega) a ida na latwizne i zwyczajnie "podczepiają" sie pod wyzsza polke, ktora musiala sobie na to miejsce zapracowac swoja ciezko praca i wydanymi ryzykownie pieniedzmi (mowie o poczatkach a nie o terazniejszosci).

 

Natomiast Ty (choc tego doslownie nie napisales, lecz dales do zrozumienia) starasz sie podwazyc fakt zaistnienia firmy w owym czasie na rynku z bardzo dobrym, innowatorskim i solidnym modelem, iz pokopiowala sobie pateny/design/pomysl od innych firm i wbila sie na wyzyny kosztem innych... ech... :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie spotkalem sie jeszcze zeby tutaj na tym kontynencie rolex wzbudzal tyle emocji.

Bo to "inny" kontynent ;)

My dopiero co wyszlismy z PRLu i niedostatku i tu nawet VW Golf jest synonimem prestizu :D

 

Jeszcze nie slyszalem zeby ktos komentowal posiadacza rolexa jako buraka lub kogos kto chce pokazac swoje mozliwosci finansowe

Ale niestety w Polsce tak najczesciej bylo. Powoli sie to zmienia, choc jak widac po wielu wypowiedziach, nadal taki poglad w glowach istnieje. Szkoda tylko, ze na takim forum... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post kolegi Irkam oddaje sedno sprawy - Rolek to dobrze znana firma produkująca dobre zegarki.

Nie trzeba być natomiast biednym i niezorientowanym (jak twierdzą entuzjaści marki ), żeby mieć umiarkowaną opinię o tych zegarkach : głównie solidna konstrukcja , specyficzny design ( już taki stonowany lazurowy Sub bicolor trudno uznać za zegarek dla intelektualisty bez problemów finansowych ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkalem sie jeszcze zeby tutaj na tym kontynencie rolex wzbudzal tyle emocji . Dla wiekszosci ludzi jest to poprostu dobrze znana firma produkujaca dobre zegarki

Jak ktos lubi i chce to kupuje jak nie lubi to nie kuouje .

Jeszcze nie slyszalem zeby ktos komentowal posiadacza rolexa jako buraka lub kogos kto chce pokazac swoje mozliwosci finansowe

 

Czyli jak w Polsce Omega.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolexa bardzo lubię i kiedyś też tak myślałem, że to właśnie sub miał wszystkie innowacyjne pomysły i patenty, jednak zagłębiając się w temat wychodzi jedynie na to,że Rolex zebrał to do kupy i w ten sposób powstał sub, jeśli zaczekasz do niedzieli mogę wkleić konkretne modele różnych producentów zegarków wodoszczelnych jak i diverów profesjonalnych wykonanych wcześniej niż powstał pierwszy sub, teraz jestem poza domem i mam tylko telefon, wszystko o czym napisałem było na WUS i TZ ale spokojnie mogę zamieścić to tutaj - mam nadzieję, że wtedy będziesz usatysfakcjonowany ? Zawsze tak jest im dalej w las tym więcej grzybów, chyba,że chodzi o jedynie słuszną linię partii mam nadzieję,że nie gdyż mam sympatię dla tej firmy.

Pozdrawiam Piotr


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak w Polsce Omega.

Wg mnie dokladnie tak jest , wystarczyloby zalozyc taki sam watek tylko zamiast Rolex wpisac Omega i jestem pewien ze wszystka by sie skonczylo po kilku stronach .


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wystarczyloby zalozyc taki sam watek tylko zamiast Rolex wpisac Omega i jestem pewien ze wszystka by sie skonczylo po kilku stronach .

Masz rację.

Można by powiedzieć, że podobny ;)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/75339-omega-tak-czy-nie/page__p__819956#entry819956


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten watęk zaczyna byc irytujący. Zadajesz pytania, a nie podajesz kontrargumentów. Myślę,że NIKT nie podważa zegarmistrzowowskiego znaczenia Reloxa. Również jego użyteczności i "pozycji społecznej". Tylko pozwolę sobie (jako laikowi i kolekcjenorowi) na małe pytanie: jak w tym wszystkim wygląda pozycja PP, AP czy UN...? A Lange i rodzina czy niezależni (ten niesamowity Fin...) I żeby było wszystko jasne: nurek Rolexa jest genialny. Tylko bez przesady...

 

 

A zegarek jakiej firmy (zegarek nareczny przeznaczony do nurkowania) byl pierwowzorem?

 

 

Jakich?

 

 

A czyj?

 

 

Jakich? Pokazesz zdjecia albo wymienisz modele?

 

 

 

Ciekaw jestem czemu... pewnie dlatego, ze od poczatku istnienia ma dobry PR :D

 

Wiesz - jesli nawet udaloby Ci sie konkretnie odpowiedziec na w/w pytania (choc na niektore szczerze watpie), to i tak nie zmienia to faktu, iz to wlasnie Rolex skonstruowal i zaprojektowal w calosci wyglad klasycznego nurka, ktory to wyglad jest kopiowany i powielany zarowno przez marki niszowe i nieznane, jak i firmy z gornej polki, ktore moglyby spokojnie wysilic sie na zaprojektowanie wlasnego designu (jak chocby Omega) a ida na latwizne i zwyczajnie "podczepiają" sie pod wyzsza polke, ktora musiala sobie na to miejsce zapracowac swoja ciezko praca i wydanymi ryzykownie pieniedzmi (mowie o poczatkach a nie o terazniejszosci).

 

Natomiast Ty (choc tego doslownie nie napisales, lecz dales do zrozumienia) starasz sie podwazyc fakt zaistnienia firmy w owym czasie na rynku z bardzo dobrym, innowatorskim i solidnym modelem, iz pokopiowala sobie pateny/design/pomysl od innych firm i wbila sie na wyzyny kosztem innych... ech... :mellow:


avid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zaczyna być nieco jałowa,roleks jest porzadnie wykonanym i solidnym zegarkiem.Wg. mnie brakuje mu jedynie...finezji,patrząc na werki konkurencyjnych producentów dopatrujemy się w nich znamion sztuki natomiast w rolku to solidność i trwałość pozbawiona tego miłego dodatku.Co do samych zegarków to są modele ,które mi się podobają i podejrzewam większości z nas podoba się ich tylko kilka z całej kolekcji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zegarek jakiej firmy (zegarek nareczny przeznaczony do nurkowania) byl pierwowzorem?

 

 

Jakich?

 

 

A czyj?

 

 

Jakich? Pokazesz zdjecia albo wymienisz modele?

 

 

 

 

 

 

 

Natomiast Ty (choc tego doslownie nie napisales, lecz dales do zrozumienia) starasz sie podwazyc fakt zaistnienia firmy w owym czasie na rynku z bardzo dobrym, innowatorskim i solidnym modelem, iz pokopiowala sobie pateny/design/pomysl od innych firm i wbila sie na wyzyny kosztem innych... ech... :mellow:

 

Proszę zapoznaj się dokładnie z tym co poniżej, zanim znowu zaczniesz komuś zarzucać pisanie (nie dosłownie lecz dałeś do zrozumienia) :rolleyes: bzdur ...

 

Borgel 1891r.

watchesmappinborgela.gif

 

Zwróć uwagę na zakręcany górny dekiel - klasyczny patent Borgel oraz zobacz jaki kształt ma zewnętrzna część "bezela"/ramki - czyż to nie dekiel Rolexa - kilkadziesiąt lat póżniej B)

watchesmappinborgel5.gif

 

Dzięki temu rozwiązaniu uzyskano w pełni hermetyczną kopertę wiele lat przed super wynalazkami Rolexa ....

Lecimy dalej - Depollier a dokładnie 'Depollier Waterproof Case' patent złożony 9 listopada 1915 i przyznany 22 lutego 1916 roku.

patent 1.172.601 złożonego przez A. Jaques i CL Depollier. Koperta Depollier ma 4 patenty 22 lutego 1916. 11 września 1917. 11 czerwca 1918, 10 czerwca 1919 w tym zakręcany dekiel i koronę .

depollierpatentpage1.jpg

 

"The crown operated in the following manner: the locking tabs were lined up and pressed against the case, then rotated to the left, locking the crown into place. The tube leading into the watch was tightly sealed with a saturated cork gasket inside the crown. When rotated to the right until the tabs loosened, it could be pulled out one step and the watch wound by continuing the rotation to the right. Pulled out a second step, the watch could be set either forward or backward by rotating the crown to the left or right. Once wound and set, the tabs were lined up again, the crown pushed in and rotated to the left, thus sealing the watch. The incorporation of these ideas into a wristwatch case permitted Depollier to back up his claims that his watch was waterproof, dustproof, gas proof and protected from temperature shock."

Acknowledgement: Above quote - L. Michael Fultz

 

skan przedstawia pierwszy z wymienionych patentów.

 

Zegarków z kopertami Depollier bylo wiele.

78618g.jpg

 

78618b.jpg

 

78618a.jpg

 

110hi.jpg

 

107gg.jpg

 

00718p.jpg

 

pa213981.jpg

 

"Obrazy są własnością National Watch & Clock Museum, Biblioteka i Archiwum i nie mogą być powielane bez zgody autora."

L. Michael Fultz


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.