Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sergserg

Citizen Sattelite Wave

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku na BaselWorld Citizen uwolnił bestię :rolleyes:

Zegarek o nazwie "Appleseed XIII" (miłośnicy japońskiego anime będą wiedzieć, o co chodzi) jest pierwszym zegarkiem, który synchronizuje swój czas sygnałem satelitarnym. Tym samym znika ograniczenie związane z geograficznym zasięgiem dostępnych naziemnych sygnałów czasu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=x4vgLRsko68

 

Podstawowe informacje:

5813901382_0143c8de57.jpg

 

Kilka fotek:

5568805064_00296b7750.jpg

5813877478_243e11ebcc.jpg

5813877482_2174c81dba.jpg

5813901374_d9a89eab70.jpg

5813337443_517d26c1db.jpg

 

Wygląd tarczy zegarka ma nawiązywać do futurystycznego miasta Olympus (Olimp) z mangi Appleseed.

5556281201_b7689d1fe0.jpg

 

Do obejrzenia reklamówka nawiązująca do filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=Wk268AmYBuU


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w końcu wyprodukowano typowy zegarek dla astronautów ,którzy mogli by się spóżnić na jazdę powrotną do domu :rolleyes: .

A poza tym zegarek pojechany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia ciekawa, ale stylistycznie ten zegarek nie podoba mi się zupełnie, mimo ,że Appleseed oglądałem i nawet mi się podobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styl pewnie podyktowany potrzebą podkreślenia czegoś hiper-nowoczesnego. Prawdopodobnie kolejne zegarki z tą technologią będą bardziej normalne.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro19591

No to czekam na zdjęcia nadgarstkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na tyle nowoczesny że te zielone linie na kopercie (bardzo fajnej zresztą) mogli sobie darować :rolleyes:

tarcza mi się podoba

 

post-33863-0-33322300-1331850194.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woooow, kosmiczny :rolleyes:,samo Appleseed też oglądałem świetne :), rewelka w każdym razie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Widziałem ten zegarek na Basel i napiszę, że jest koszmarny. Są gorsze Citizeny, ale wizualnie ten jest w pierwszej piątce :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten zegarek na Basel i napiszę, że jest koszmarny. Są gorsze Citizeny, ale wizualnie ten jest w pierwszej piątce :)

 

O gustach się nie dyskutuje :)

Osobiście dziwię się czasami nad zachwytami Kolegów, którym wystarczy odpowiedni napis na tarczy "brzydactwa" :rolleyes:

Ten Citek, przynajmniej na zdjęciach, coś w sobie ma. Do ponoszenia rekreacyjnego bym go nałożył.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja na napisy nie patrzę. Nie założyłbym go na łapę :rolleyes: Ropucha straszna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ropucha straszna :rolleyes:

 

Odnośnie zieloności czy kształtu?

 

Citizen zwykle wypuszcza kilka kolorystyk zegarka, może będzie jakaś bez tych "zielonych wstawek" :)

 

appleseed+2.jpg

 

ring+1.jpg

 

Styl zegarka kojarzy mi się z Eco-Drive DOME Citizena, z 2010 roku (kaliber H611):

052110_citizen_80th_4.jpg

 

citizen-eco-drive-dome_5.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Odnośnie jednego i drugiego. Nie mniej przy tym, którego pokazałeś teraz Ropucha wygląda całkiem znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie oba mają fantastyczne kształty :rolleyes:

 

4766533351_26f164eb85_b.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niebieskawym kolorze był by chyba jeszcze większy czad

fajna konstrukcja daje ciekawą głębie , może trochę za bardzo obładowana ta tarcza ale tu chyba nie ma być "grzecznie"

Czekamy na śmiałka co to kupi i obfoci na żywcu

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylistycznie techno-bling-bling, ale technologia synchronizacji ciekawa (np dla marynarzy, podróżników..).

Czekamy na inne modele :rolleyes:


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kolorystyka zegarka, a co do wyglądu to ma być przecież FUTURYSTYCZNY :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen ma być dostępny na jesień w limitowanej edycji. Dokładne parametry zegarka, jak również cena, nie jest na tą chwilę znana. Pewnie to oznacza, że "trwają prace", specjalnie na Basel pokazano prawdopodobnie jeden z prototypów.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wrzesnia za 3000EUR podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wrzesnia za 3000EUR podobno.

 

Sporo, myślałem, że cena będzie poniżej 300 tyś. jenów.

Jestem ciekawy, jakiego rodzaju jest ceramika w tym zegarku i co tam jeszcze w środku ukryli.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze limitacja 990 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja satelitarna będzie miała opóźnienie w stosunku do sygnałów naziemnych, jestem mocno przekonany. Fala radiowa ma większy dystans do pokonania. To będzie tak samo jak z sygnałem TV, na jednym telewizorze jest odbierany program z sygnału analogowego naziemnego, drugi telewizor odbiera ten sam program poprzez dekoder satelitatny. Drugi telewizor ma opóźnienie od 2 do 5 sekund.

Moim zdaniem ta technologia będzie mniej dokładna niż dotychczasowa.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja satelitarna będzie miała opóźnienie w stosunku do sygnałów naziemnych, jestem mocno przekonany. Fala radiowa ma większy dystans do pokonania. To będzie tak samo jak z sygnałem TV, na jednym telewizorze jest odbierany program z sygnału analogowego naziemnego, drugi telewizor odbiera ten sam program poprzez dekoder satelitatny. Drugi telewizor ma opóźnienie od 2 do 5 sekund.

Moim zdaniem ta technologia będzie mniej dokładna niż dotychczasowa.

 

W przypadku TV droga jest podwójna: stacja nadawcza na ziemi -> satelita -> odbiornik naziemny

 

Prawdopodobnie metoda precyzyjnego wyliczania czasu będzie identyczna jak dla systemów GPS, które wyliczają pozycję właśnie przez liczenie opóźnienia sygnału od każdego satelity, który podaje swoją dokładną pozycję. Na początku GPS potrzebuje kilku (bodajże 4-ech) satelitów do dokładnego ustalenia aktualnego czasu. W drugim kroku wylicza opóźnienie sygnału nadawanego przez każdego z satelitów. Z czasu wylicza odległość, dodaje do pozycji podawanej przez każdego satelitę no i tam, gdzie przecinają się te odległości od kilku satelitów - jest aktualna pozycja odbiornika.

Citizen ma do zrobienia tylko krok pierwszy - czyli na podstawie różnicowania czasu odbieranego z kilku satelitów - ustalenie właściwego czasu.

Będzie to dużo dokładniejszy czas, niż ten z nadajnika naziemnego - gdzie nie ma sposobu wyliczenia opóźnienia (co prawda to opóźnienie jest na poziomie części sekundy).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.