Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sergserg

Citizen Sattelite Wave

Rekomendowane odpowiedzi

SergSerg pewnie za jakiś czas kupisz sobie zegarek z tą technologią i będziesz mógł porównać odchyłkę między czasem z DCF77 i czasem z satelity ;)


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SergSerg pewnie za jakiś czas kupisz sobie zegarek z tą technologią i będziesz mógł porównać odchyłkę między czasem z DCF77 i czasem z satelity ;)

 

Zerknij wyżej - dodałem spore info jak się wylicza czas z satelity. Nie bierze się tylko informacji o czasie (jak w przypadku sygnału naziemnego), ale odbiera sygnał o czasie z kilku satelitów i różnicuje - aby określić dokładny czas w miejscu odbioru. Każdy satelita razem z swoim czasem lokalnym podaje także swoją pozycję - to nie jest nic trudnego matematycznie (prędkość rozchodzenia się sygnału jest stała).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy, mimo, że różnica czasowa w 2 różnych zegarkach o 0,0001 sek nie robi różnicy.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja satelitarna będzie miała opóźnienie w stosunku do sygnałów naziemnych, jestem mocno przekonany. Fala radiowa ma większy dystans do pokonania.

 

 

Pytanie - z jaką prędkością rozchodzą się fale radiowe?

 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 300 000km/s w próżni, w otoczeniu prędkość może być zmienna.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było pytanie retoryczne, ale cóż... :)

 

Tak więc, kolejne pytanie. Obliczć różnice odległości i przeliczyć ją na różnice czasowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie design tego zegara podoba, to ustawianie czasu z satelity brzmi jakby bylo troche przekombinowane, ale zobaczymy co wyjdzie w praniu. Jestem za!


Sorry za brak polskich znakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie design tego zegara podoba, to ustawianie czasu z satelity brzmi jakby bylo troche przekombinowane, ale zobaczymy co wyjdzie w praniu. Jestem za!

 

Jest takie samo (co do metody), jak np. w zegarkach biegowych z GPSem (np. Garmin), albo w nawigacjach samochodowych.

Trudność w tym, że ten Citizen jako zegarek naręczny:

1. powinien mieć "ludzki" rozmiar

2. powinien przynajmniej z rok pochodzić na baterii

 

Zastanawiam się nad czym innym. Mój Timex biegowy robi fixa przez kilka dobrych minut. Telefon Nokia z GPS'em - w kilka sekund, ale posiłkuje się aktualnymi pozycjami satelitów zaciąganymi z netu przy uruchamianiu mapy.

Citizen tego ostatniego nie zrobi, jeśli nic nowego nie wymyślili, to taka synchronizacja będzie trwała dłużej niż synchronizacja z sygnału naziemnego i do tego parapet przy oknie może nie wystarczyć (zrobienie fixa wymaga złapania 4-ech satelitów i to na różnych kierunkach).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen tego ostatniego nie zrobi, jeśli nic nowego nie wymyślili, to taka synchronizacja będzie trwała dłużej niż synchronizacja z sygnału naziemnego i do tego parapet przy oknie może nie wystarczyć (zrobienie fixa wymaga złapania 4-ech satelitów i to na różnych kierunkach).

 

Ciekawe, moze bedzie lapac sygnal w ciagu dnia, gdy np. bedziemy poza budynkiem, a nie tak jak w przypadku nadajnika radiowego w srodku nocy?


Sorry za brak polskich znakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem instrukcję do kalibru H990 (to ten od tego zegarka). Ciekawostki:

1. ostrzeżenie, że koperta jest ceramiczna (należy obchodzić się z uwagą)

2. ustawia się miasto i czas letni/zimowy (w sygnale z satelity nie ma tej ostatniej informacji)

3. do odbioru sygnału należy być na zewnątrz, na przestrzeni otwartej, z niewielką liczbą budynków/drzew, tarcza zegarka powinna być skierowana w niebo, jeśli zegarek jest na ręce - należy odsunąć go jak najdalej od tułowia

4. czas odbioru, kiedy zegarek nie ustawiony/po zresetowaniu lub "przestępna sekunda" nie jest ustawiona poprawnie (czas "astronomiczny" jest różny od naszego, na 1.06.2011 różnica wynosiła -34s) trwa od 35s do 13 minut; jeśli zegarek jest ustawiony na poprawny czas i ma aktualną odchyłkę "przestępnych sekund" - synchro trwa od 6 do 26 sekund (!)

5. synchro automatyczne odpala gdy:

- czas jest pomiędzy 6 a 18

- ostatni odbiór był dawniej, niż 72h temu

- na tarczę zegarka pada bardzo jasne światło w sposób ciągły (czyli prawdopodobnie zegarek jest na zewnątrz) !!!

W instrukcji piszą, że szansa na powodzenie tej automatycznej synchronizacji duża nie jest (ze względu na pozycję zegarka i możliwe przeszkody).

 

Podsumowując - są trudności, ale nie jest też tak źle, jeśli synchro będzie trwać bliżej tych 6 sekund. Niemniej od strony użytkownika - wygląda na to, że o tym synchro trzeba pamiętać. Nie jest tak wygodne jak zegarków korzystających z sygnałów naziemnych, które wystarczy odkładać na noc na parapet.

 

Jeszcze jedno: rezerwa chodu - 2.5 roku, jeśli synchro jest uruchamiane co 2 dni. Naprawdę nieźle!


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak będzie to wyglądało w praktyce. Z tego opisu nie wygląda to na szczególnie wygodną dla użytkownika technologię. Aż sobie wyobraziłem ludzi wychodzących przed dom i wyciągających wyprostowaną przed siebie rękę ;D Dodatkowo pewnie synchronizacja będzie możliwa, gdy będziemy stać w miejscu (jeśli ta synchronizacja choć trochę przypomina łapanie fixa to w ruchu może być poważny problem, a przynajmniej np. SiRFstar IV taki ma). Technologia na pewno bardzo ciekawa i fajnie, że coś w kwestii synchronizacji się dzieje, ale póki co dwa razy bym się zastanowił nad zakupem. Czy na Antarktydzie albo na środku oceanu potrzebny jest przeciętnemu śmiertelnikowi aż tak dokładny czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ideą zegarków radiowych nie jest "dokładny czas", ale sposób regulacji zegarka - bez udziału właściciela i drugiego, pewnego źródła czasu. Przecież nie chodzi o to, żeby co drugi dzień robić synchro :D

Dokładny czas to domena kalibrów HEQ, które same z siebie precyzyjnie wyliczają czas z dokładnością do kilku-kilkunastu sekund na rok.

 

Sam mam kilkadziesiąt zegarków, większość z nich to albo HEQ, albo radiowe. Tymi pierwszymi nie trzeba się zajmować, a co do drugich - to jeśli zegarek leżał 2 tygodnie w pudełku, to przed założeniem na rękę robię synchronizację. Po czym noszę przez kilka dni z rzędu praktycznie nie ściągając z łapy (co uniemożliwia synchronizację) - ale przez te kilka dni zliczanie zwykłego oscylatora kwarcowego jest wystarczające.

 

Być może za jakiś czas pojawi się hybryda, połączenie odbioru sygnałów naziemnych z sygnałem SAT.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa techonogia, lubię takie fururystyczne bajery. stylicznie navihawk, skyhawk czy naviseal dużo ładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos bylby zainteresowany, to prosze:) Klik!

 

Pozdrawiam,

voytecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia bardzo ciekawa . Cena już nie bardzo :(. Chętnie poczekam na wiecej zegarków w tej technologi. Ale tak to jest nie dość że pierwszy taki zegarek to do tego limitacja.Ciekawi mnie tylko ta powłoka ceramiczna .Czy jest twardsza od tytanu?


Casio GD-400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było pytanie retoryczne, ale cóż... smile.gif

 

Tak więc, kolejne pytanie. Obliczć różnice odległości i przeliczyć ją na różnice czasowe wink.gif

Skoro fale radiowe (elektro-magnetyczne) mają stałą, oszacowaną prędkość i występuje opóźnienie w związku z odległością satelitów (znaną), to teraz sobie retorycznie odpowiedz, czy korekcja obarczonych stałym błędem wyników jest trudna?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod ten wątek

 

nie znalazłem na forum żadnych informacji o modelu citizen cc3000 (F150)  satellite wave.

czy ktoś coś więcej może powiedzieć o tym modelu dla zainteresowanych. jak ta łączność satelitarna się sprawuje?

 

post-92558-0-17996300-1483185453.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno czytałem o F150 ale tylko dlatego że jest to upgrade F100, który moim zdaniem wyglądał o niebo lepiej.

Technologicznie F150 jest lepsze i wszystko działa jak należy.

Jest recenzja bodajże na ablogwatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował, poszperam i poczytam


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.