Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

WIARA W ZMARTWYCHWSTANIE

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi ostatnio w ręce taki oto Seiko, jego stan z czystym sumieniem mogę określić jako agonalny i możecie mi wierzyć, że na żywo wygląda o wiele gorzej niż na zdjęciu. Niesamowicie fotogeniczny jest to zegarek, że nawet po śmierci, tak pięknie na zdjęciach się prezentuje, niemniej gdy w świecie realnym poświęci mu się góra piętnaście sekund, można z dumą orzec, że tak oto miało się w ręce najbardziej popsuty zegarek na świecie. Ja jednak wierzę w zmartwychwstanie i postanowiłem, owy czasomierz przywrócić do łask, oddałem go na OIOM i czekam z niecierpliwością na wieści, czy lekarz był w stanie mu pomóc.

 

Jeśli wzruszyła Cię historia tego zegarka i nie obojętny jest Ci jego los, zajrzyj do tego tematu po siódmym lipca, bo będą tu jego zdjęcia po rezurekcji.

 

8aa97e3b2c2198e8med.jpg

 

4a1fea266d566f67med.jpg

 

511e1b68a0a87a8fmed.jpg

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny Seiko, ciekawe jak będzie wyglądał po rezurekcji :rolleyes:. Powodzenia w przywracaniu do życia bo warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki bo widać, że zegarek na pierwszy rzut oka ma potencjał :rolleyes:

będę zaglądał zniecierpliwiony postępami w kuracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie z tego i będzie żył długo i szczęśliwie ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki. a w niedziele dam na mszę w jego intencji ;)


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w niedziele dam na mszę w jego intencji ;)

 

Bóg zapłać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dałem go tylko na przeczyszczenie i wymianę szkiełka, jeśli okaże się że wrócił do żywych i trzyma czas, to dam go jeszcze na polerowanie koperty, wtedy będzie wyglądał jak nowy ;)

Balans jak się go ruszy szpilką to chodzi przez chwilę, a wahnik kręci się tylko jak pomoże mu się w tym palcem, wszystko wskazuje więc na to, że najzwyczajniej obrósł brudem a smary przypominają już bardziej beton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym stanie jak na fotkach wygląda już nieźle, rokowania dobre. Na tarczy ze trzy kropki, wystarczy w zasadzie zrobić przegląd, wymienić szkiełko i we własnym zakresie (satysfakcja gwarantowana) wypolerować kopertę, myślę że elektrowstrząsy nie będą potrzebne, będzie piękny ;) A te bransoletke to chyba coś przejechało, do wymiany zdecydowanie.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza ma piękny kolor, wypolerujesz kopertę, założysz jakiś fajny pach i zrobisz przegląd, nasmarujesz...Satysfakcja z uratowania tego zegarka będzie bezcenna...To jest właśnie najpiękniejsze w tej pasji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile lat ma ten zegarek i jaki to model, bo 7006A to jeden z pierwszych jeśli nie pierwszy automatyczny werk Seiko.

Ten zegarek to prawdziwy Vintage ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaiste niewyklej urody to czasomierz. Świec Panie nad jego dusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzruszyła Cię historia tego zegarka i nie obojętny jest Ci jego los, zajrzyj do tego tematu po siódmym lipca, bo będą tu jego zdjęcia po rezurekcji.

 

Czekamy :P


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być dobrze a wyszło jak zwykle... Zegarek w prawdzie naprawili, ale nie mają odpowiedniego szkiełka i muszą przyciąć te co mają, na co czekać muszę do poniedziałku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poniedziałek...;-) Chętnie bym zobaczył zdjęcia tego zegarka po kuracji. Jako nowy musiał się pięknie prezentować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wygląda pięknie, jak go zobaczyłem, nie mogłem uwierzyć, że to ten sam, który oddałem do zegarmistrza :)

Niestety moje umiejętności fotograficzne nie są dobre na tyle, żeby oddać to, w jaki sposób zegarek teraz wygląda, bo tarcza ma głęboki błękitny odcień, a na zdjęciach nie do końca to widać...

Zegarek został wyczyszczony, wymieniono mu uszczelkę, naoliwiono, wyregulowano... Tak oto właśnie zwróciłem życie gnijącemu trupowi ;)

 

 

50cb6bc7a3605163med.jpg

 

29be8811f307e556med.jpg

 

8665939d48e7061dmed.jpg

 

59613e21ab2f6929med.jpg

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszło. Ma wobec Ciebie wielki dług wdzięczności... ;) Ja bym mu poszukał jeszcze jakiejś fajnej bransolety...no, ale ja to jestem nieco skrzywiony w kierunku żelastwa. Szkiełko dobrze spasowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko dobrze spasowali?

 

Dobrze spasowali, to fachowcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zdjęcia nie najlepsze, w sumie koperta wygląda jakby była nie ruszona ;)

Ale ogólnie bardzo OK, tak myślałem że po wymianie szkiełka będzie robił wrażenie. Fajny wakacyjny zegarek z doskoku, no i też go bardziej widzę na branso :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta była nieruszana, bo taka miała być, spróbuje ja sam odnowić. Co do zdjęć, to gdy je zrobiłem były do zniesienia, ale fotosik tak je skompresował, że zrobiły się nieostre ;) Później spróbuje dodać kilka ładnych fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo podobną kształtem i w podobnym stanie kopertę w Omedze vintage ostatnio potraktowałem (chociaż trochę się wahałem), jedynie ściereczkami Cape Cod, wyszło imo świetnie.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszlo, ale na Twoim miejscu polowalbym na oryginalne szklo z pierscieniem, co do koperty to juz ja polerowano w przeszlosci - oryginalnie miala takie promieniste szlify i blyszczaca obwodke wokol traczy - o ile z polerka nie bedzie klopotu o tyle ten szlif promienisty ciezko (mowie na bazie moich eksperymentow odtworzyc) - ja najpierw kladlem szlif - w efekcie koperta matowiala a potem delikatnie polerowalem tak aby uzyskac zblizony efekt ale do fabrycznego jeszcze nadal sporo brakowalo.

Fajnie wyszedl - gartulacje i powodzenia w dalszej restauracji

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja się wahałem bo ten szlif promienisty był widoczny, ale aż tak bardzo mocno nie tarłem także między połyskiem ciut go widać, a jeszcze troszeczkę i bym przesadził ;)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytochrom skąd wiesz jak ten zegarek powinien wyglądać? Widziałeś już kiedyś takie Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.