Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
katzenjammer

Skandal! 19 mm pasek do IWC za 1000 PLN !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Nieprawdopodobne zdzierstwo! IWC Spitfire Mark XV ma nietypowy rozmiar paska (chyba specjalnie zresztą) 19 mm. Ponieważ standardowe rozmiary pasków to 18 i 20 mm, po 19 mm udałem sie do polskiego importera IWC. Jakież było moje zdziwienie, kiedy dowiedziałem się, że za kawałek skóry z wytłoczonym od wewnątrz brandem IWC muszę zapłacić ok. 1000 PLN !!! Klamerka natomiast to wydatek rzędu 200 PLN. No to już chyba lekka przesada, bo pasek krokodylowy do średniego Jaeger'a (17 mm) kosztuje w Galerii Mokotów 350 PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam w klubie zaskoczonych :)

Ja przed chwilą dowiedziałem się, że pasek ze skóry krokodyla do zegarka IWC Portofino kosztuje 1600 zł, a klamerka 400 zł. Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ale od razu na wstępie mówię, że ja nie jestem zaskoczony. IWC widocznie ma podobną "taktykę" przy ustalaniu cen pasków co GP. Pasek do mojego zegarka, zresztą dość krótki, kosztuje 1500zł, klamerka około 500zł. Jeśli szukałbym wytłumaczenia dla tego faktu, to w moim zegarku pasek przy mocowaniu do teleskopu w środek ma włożony kawałek profilowanego metalu. Nadaje mu to ładny kształt, ale wątpie, że jest to tak czasochłonna praca czy tak drogi metal, aby mogło to usprawiedliwić taaaaaką cenę :evil:

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

jeśli szukacie "krokodylich" pasków to dwoma rękami podpisuję się [pod tym linkiem.

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...913129&rd=1

 

copyofdscn0100a4qi.jpg

 

wprawdzie w niemczech , ale kupiłem u pana Sandtvosa już z 10 pasków

i z każdego jestem superzadowolony.

są to paski niemieckiej manufaktury Rios 1931

http://www.rios1931.de/

Sandtvos ma je w rozmiarach 18/16, 19/16 i 20/16 w cenie 69 Euro

a na zamwienie w cenie 89 euro jest w stanie spełnić praktycznie każde życzenie klijenta (ostatnio zamawiałem pasek do ML 21/18 bez wycięcia na gwoździk przy zamknięciu, podane przeze mnie długości.)

naprawdę jakość pasków rios jest niesamowita. poza tym wytrzymują znacznie dłużej niż większość orginalnych. ( ten z mojej omegi był do wyrzucenia po pół roku codziennego noszenia - rios wytrzymał w takich samych warunkach trzy razy tyle.)

chciałbym jeszcze zaznaczyć , że nie jest to w żadnym razie post komercyjny - poprostu jestem bardzo z tych produktów zadowolony.

... no i jakby tańsze.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MasterFan,

wszystko się zgadza, ale spójrzmy na to jeszcze z innej strony. Cena rynkowa zegarka IWC Mark XV to około 15 000 zł. To nosi już znamiona prestiżu, a więc nawet kawałek paska do takiego zegareczka nie może kosztować zbyt mało. Odnoszę wrażenie, że chodzi tutaj bardziej o wyeliminowanie określonej grupy klientów (mniej zamożnych) tak, aby IWC czy GP można było jednoznacznie identyfikować jako marki z bardzo wysokiej półki. W moim odczuciu tego typu polityka to zwykłe przegięcie (kwarcowy czasomierz IWC kosztuje 6000 zł :!: ), ale niestety nic nie możemy na to poradzić. Trzeba się pogodzić z tą porąbaną rzeczywistością.

Pozdrawiam

Mariusz

PS. A i jeszcze jedno. Być może tak wysokie ceny wynikają z ich unifikacji. Firma ustala określoną wartość produktu na całą Europę. To, co na przykład dla Niemca kosztuje 100 euro (a więc nie za dużo) dla nas ma wartość ponad 400 zł (a więc już nie tak mało). Taki układ przenosi się na dobra luksusowe także zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mariusz, trudno się nie zgodzić z tym co napisałeś i w sumie trudno się też dziwić IWC czy GP, że chcąc ( mając do tego pełne prawo ) indentyfikować się z najwyższej jakości produktami mają takie a nie inne ceny swoich "akcesoriów".

Teraz troszkę z innej strony.

Piotrek napisał, że pasek jego Omegi był do wyrzucenia po pół-rocznym użytkowaniu. No własnie, a mój pasek w GP po ponad rocznym używaniu wygląda nadal jak nowy, może tu kryje się tajemnica owej dziwnej ceny :roll:

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pasek do Omegi po roku nadal wyglada jak nowka, mimo ze dalem za niego marne 300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie że tak dosadnie :

mój też wyglądał jak nowy ...tylko śmierdział :oops:

kupiłem jeszcze drugi taki - podobnie długo (krótko) wytrzymał.

... ale ta moja omega jest mała i pasek delikatny - zapewne bez dodatkowego wypełnienia. poza tym od środka było coś na kształt irchy a nie jak w innych licowanej skóry ... może dlatego.

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie moj niuchalem i nie smierdzi :).

Z paskami mam zmienne szczescie jedne mimo ze drogie trzymaja sie krotko a inne wrecz przeciwnie (np dwa Osiny za 15 zlociszy spisuja sie swietnie)

 

 

Co do cen w naszym pieknym kraju to mam dziwne doswiadczenia. Zazwyczaj gdy pytam o cene jakiegos elementu lub uslugi w ktoryms z szanowanych salonow to reakcja jest taka ze pan/pani mowi "Wie pan to sa drogie zegarki i taka usluga musi kosztowac" (pragne zaznaczyc ze to zdanie pada jeszcze przed podaniem wlasciwej ceny). Najczesciej z takim zachowaniem spotykam sie w salonach Kruk (podobna przygoda spotkala mnie dzisiaj w jednym z najbardziej cenionych katowickich salonow, gdzie sprzedawca zapytany o cene jednego z modeli odpowiadal jakby rownoczesnie musial dzwigac jakies pol tony na swych barkach). Odnosze wrazenie ze zjawisko to jest tym silniejsze im bardziej "prestizowy" zaklad. Jest to przykre zwlaszcza w odniesieniu do obslugi z jaka spotkalem sie w innych krajach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to jest, że z Europą mamy na razie wspólne jedynie ceny, a jakość obsługi pozostaje nadal daleko w tyle :evil:

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z lekki wonieniem paska to jest mój stały problem.

 

Dlatego ostatnio w ML zdecydowałem się na firmową bransoletę. Niestety nie wygląda tak szacownie jak pasek i błyszczy (nie lubię błyskotek), ale jest nie do zdarcia :) dosłownie i w przenośni. Chociaż podobno są tacy co mówią, że bransoleta jest wyżej ceniona. Noszę to na codzien do garnituru (choć to trochę nieformalnie) i jest OK.

 

Co do cen pasków: kupowałem oryginalne paski do Tissota i bardzo były nietrwałe (w sensie zapachowym :) ). Kupiłęm pasek jakiejś no-name włoskiej firmy i jest super - ładny, w ogóle się nie starzeje, a kosztował 20 zł.

 

Ale i tak myślę o pasku ML do ML :roll:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też uważam że jeśli pasek do jaegera może kosztować około 350 pln ( a firma niewątpliwie jest w mojej opinii trochę wyżej jak IWC) to płacenie 1200 za pasek do IWC jest polityką ,którą należałoby zmienić ,ponieważ twierdzenie, że jak klienta stać na kilkanaście( dziesiąt ) tysięcy za dobry zegarek ( co jest usprawiedliwione) to powinien też drogo płacić za pasek jest błędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy zamówić pasek u Filipa. B)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy zamówić pasek u Filipa. B)

 

Można też sprawdzić datę poprzedniego wpisu :unsure::wacko:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy zamówić pasek u Filipa. B)

Rekord rekordów! Wielgachna złota łopata w skrzyni z drewna teakowego, zbitej platynowymi gwoździami ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekord rekordów! Wielgachna złota łopata w skrzyni z drewna teakowego, zbitej platynowymi gwoździami ;)

Dostajesz ode mnie medal za czujność godną czekisty :D

BTW czasem fajnie poczytać historyczne tematy i posty :)

 

I żeby nie było OT => http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176331-panerai-paski-jf-szymaniak/?do=findComment&comment=2562955

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz ode mnie medal za czujność godną czekisty :D

BTW czasem fajnie poczytać historyczne tematy i posty :)

 

I żeby nie było OT => http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176331-panerai-paski-jf-szymaniak/?do=findComment&comment=2562955

Mam nadzieję, że z gwiazdą ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 lat to wcale nie tak dużo..........


To tylko 168 miesięcy.... :) czyli około 5200 dni  !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się - post jest wciąż aktualny. Ceny w IWC się nie zmieniły ;-)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, pewnie wzrosły....... przyzwyczajajmy się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie miałem zapytać z ciekawości jak przez te lata zmieniły sieć ceny pasków IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że z gwiazdą ;)

Oczywiście że z gwiazdą. :lol:

Czerwoną :D

A co do zegarka IWC - klamerkę można przełożyć, a sam pasek Filip zrobi o niebo lepszy. :P

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, pewnie wzrosły....... przyzwyczajajmy się wink.png

Ale za to ceny jachtów spadły...tongue.png


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa Lokomotyw też. A na ch..j komu pietruszka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób na zamówienie nawet lepszy za pół ceny i nie marudź ;) Bransa do tudora bb 36 kosztuje ponad 3tys :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.