Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

JLC vs IWC

  

73 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie :D

 

Sposród kilku, a może nawet kilkunastu zegarków, które wspólnie wybieraliśmy w tym temacie : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/60499-klasyczny-do-25-tys-zl/, ostatecznie wyłoniłem dwóch faworytów na mój nadgarstek.

O Reverso rozmawialiśmy tutaj : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/60367-reverso-squadra-hometime/, a kolor tarczy w IWC wybieraliśmy tutaj : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/60667-iwc-ingenieur-vintage/

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze, gdyż żeby nie wiem co, to nie moge się zdecydować. Obydwa zegarki mi się bardzo podobają, i zdaje sobie z tego sprawe, że są to dwa zegarki z zupełnie innej parafii, i nijak się do siebie mają, ale może jednak zdołacie mi pomóc w tym dla mnie trudnym wyborze, i przekonać mnie argumentami do wybrania jednego z nich.

 

Dla ułatwienia poniżej prezentuję opisy poszczególnych zegarków.

 

JLC :

 

http://chronos24.pl/jaeger-lecoultre-reverso-squadra-hometime/

 

IWC :

 

http://chronos24.pl/iwc-ingenieur-automatic-edition-laureus/

 

 

No i przykładowe zdjęcia :

 

post-27475-0-92443100-1331850494.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-27475-0-09755600-1331850496.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Za wszelką pomoc uprzejmie dziękuję, Michał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edyta:jednak żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj widzę ze dalej masz dylemat no i dobrze

ale moim faworytem jest IWC obiecałem ze napisze ile kosztuje

koszt to 6250 Eur dostępny od sierpień-wrzesień taka informacje dostałem od dystrybutora IWC w Niemczech ja już zamówiłem

Pamiętaj ze Reverso możesz zawsze kupić a z IWC może różnie być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na IWC

Nie lubię kostek,białe tracze też słabo czuję.Design tarczy JLC kompletnie mi nie odpowiada.

IWC w tej wersji Inzyniera to jedno z moich marzeń zegarkowych.Smaczki w postaci koloru tarczy (+szlif) i grotu sekundnika sprawiają,że przymykam oko na nie do końca mnie zachwycający dekiel.

 

Pójdę na skróty, ale przedmówca wyraził moje zdanie w 100% tak jak ja bym to chciał zrobić.

 

Bierz Waść IWC'ka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie opcja: Kup oba?

Oba zegarki są świetne ale tak różne, że nie potrafię rozstrzygnąć który najpierw a nie tylko który w ogóle.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozumiałem ludzi zachycających się reverso. Jak dla mnie zegarek dobry dla "francuzików" z nadmiernie rozbudowanym ego. W tym zestawieniu zdecydowanie IWC, którego kolor tarczy będzie prawdopodobnie przyciągał wzrok kobiet podatnych na uroki pięknych gadżetów.


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Głos na IWC. Za kostkami nie przepadam, a Ciebie w takiej w ogóle nie potrafię sobie wyobrazić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch IWC. Kolor tarczy jest nie bez znaczenia, aczkolwiek przy tym reverso to i czarny bylby lepszy...

Swoja droga - masz niezly rozrzut :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałeś do wyboru dwa kompletnie różne zegarki, dalekie od Siebie pod prawie każdym względem.

 

JLC w dokładnie tej wersji miałem okazję ponosić i opisać - zegarek jak dla mnie fenomenalny. Lubię kostki, REVERSO to ikona, wykonanie świetne plus bardzo atrakcyjna cena.

IWC na żywo nie widziałem...

 

JA z tych dwóch, z trudem (bo wybór ciężki) wziął bym REVERSO...dla mnie absolutnie obowiązkowa pozycja w porządnej zegarkowej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także wziąłbym Reverso. Jedna z niewielu kostek które mi się podobają. No i z jakiegoś powodu JLC jest jedną z moich ulubionych manufaktur. Mają w sobie to coś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na Reverso.

 

Bardzo mi się podoba rozwiązanie z datą z jednej strony a po drugiej "gadżet" z opcją czasu porannego i wieczornego, podoba mi się jak zegarek ma cyfry na cyferblacie, ogólnie podoba mi się.

Minus - biała tarcza (trochu dla mnie zbyt powszechna) z drugiej strony może to być plus jak ktoś ma go jako elegancki dodatek do ubioru.

 

IWC

Plus, marka,cel na jaki mają iść pieniążki,"kolorowa" tarcza wygląda ciekawie.

Minus- jak dla mnie to to, że nie ma cyfr, wiem że może to głupi argument, ale jak dla mnie "istotny"

 

PS. Michał przy Reverso weź pod uwagę,że masz dużą "łapkę" i nie wiem jak będzie wyglądał na Twoim nadgarstku, czy nie będzie za mały? Ale to pewno brałeś pod uwagę.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na IWC, bo... Reverso znudził mi się po 2 tygodniach, a takiego Inge jeszcze nie miałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Michał przy Reverso weź pod uwagę,że masz dużą "łapkę" i nie wiem jak będzie wyglądał na Twoim nadgarstku, czy nie będzie za mały? Ale to pewno brałeś pod uwagę.

Seria Squadra, to naprawde dość spore zegarki - w sam raz na dużą łapke.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zestawienie to pytanie retoryczne...

 

Tylko JLC - Inżynier przy nim wygląda blado.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wysłał kolegę ukke-4 do Francji aby przyciągał wzrok kobiet wybranym IWC.

a tak serio, bo chyba pierdoły o rozbudowanym ego były napisane z dużym przymrużeniem oka...

mój głos na reverso.

 

fenomenalny zegarek, fenomenalnie wykonany, marka JLC mówi sama za siebie.

zgadzam się że limitacja IWC z ciekawa tarczą to ciekawa inwestycja i ładny zegarek w kolekcji.

dla mnie to "kolejny okrąglak w kolekcji".

 

reverso jest tak nietypowy że laika w temacie zegarków i zwykłego ignoranta zainteresuje.

fakt jest faktem, reverso to must have.

tyle w temacie

 

Pozdrawiam

 

LORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lort - pewnie, że pisałem z przymrużeniem oka :D każdy ma swój gust i to jest pasjonujące w tym hobby. A propos Iwc dodam jeszcze, że byłby idealny gdyby posiadał przynajmniej dwie cyfry np. 12 i 6 dodałoby mu to jeszcze więcej smaku.


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście JLC.

Dlatego, że: ma świetny werk idący z duchem nowoczesnego zegarmistrzostwa jednak bez zbędnych "plastików", który można w dowolnej chwili oglądać do woli; Reverso to kultowy model Jaegera; za historię i wykonanie, itd.

IWC to ładny zegarek... i nic więcej. Jego limitacja to tylko bajer, oprócz ładnej niebieskiej tarczy nie niesie za sobą nic więcej (oczywiście za wyjątkiem szczytnego celu). Inwestycją nie jest, a i nie jestem pewien czy cała seria tak łatwo się sprzeda jakby można zakładać.

 

Ważną kwestią natomiast jest fakt kilkukrotnej przymiarki Squadry przed zakupem. Tak jak wspominałem, to troszkę dziwny zegarek, ale jeśli przyjmie się po paru podejściach, powinno być już OK :D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem JLC przez chyba 2 tygodnie. Jest beznadziejnie nudny. A mialem go od MasterFana, ktory tak go chwali :D Ale nie przejmuj sie, bo ten IWC jest rownie nudny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

marka JLC mówi sama za siebie.

 

No rzeczywiście... mówi. Mało która z topowych firm ma takiego "zeza" żeby nierówno nakładać indeksy :D. A z tych dwóch to Reverso, ale zdecydowanie inny model. Jeżeli Squadra to może World Chronograph Polo Fields ?. Zestawienie tytan / ceramika lub złoto / ceramika, znacznie ciekawsze. Squadra Hometime jest nudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC jest fajny, ale jak dla mnie to taki zegarek-dodatek, do garniaka/na jakies wazne spotkania biznesowe ot tak zeby przypasowal i zeby bylo widac ze na reku sie nosi drogi zegarek. Dla mnie zawsze bedzie ladowal w kategorii tych ktore zaklada sie nie zeby odmierzaly czas tylko na show off. Prosze mnie nie besztac bo szczerze mowiac sam nie wiem czemu tak jest :D

 

A ten IWC to bajka. Nie rzuca sie az tak po oczach ale jak juz sie zwroci na niego uwage to przyciaga wzrok na dluugi czas - to dla mnie jedna z tych cech ktore dla mnie sa najwazniejsze. Taki 'skrytobojca', tak bym to okreslil. A jak ktos nie zwroci szczegolnej uwagi to sie nie zna i tyle, wazne ze samemu sie wie co sie nosi i to przynosi radosc i dostateczna ilosc splendoru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC, ale nie przyszło mi to łatwo :D


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie JLC. Ma w sobie to "coś"


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REVERSO


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.