Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

JLC vs IWC

  

73 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

a w kategorii cena/jakość bije resztę na głowę.

 

To prawda. Musze jeszcze raz wszystko sobie na spokojnie przemyśleć.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał wiem że moja wiedza jest znikoma przy Twojej, jednak pozwolę sobie coś powiedzieć.

Każdy z nas ma swój gust i swoje typy i w sumie bardzo dobrze. Ważne co Tobie się podoba ponieważ to Ty będziesz nosił ten zegarek. Ja również jestem na kupnie zegarka i powoli zakreślają mi się typy, które mi się podobają.

Wiem, że w Polsce jest inne przełożenie pieniążków na towar itd. Ogólnie chcę powiedzieć, że ja mierząc zegarek patrzę na całość, jego wykonanie to co mi się w nim podoba a co nie,jednym z kryteriów jest cena a to co "mam na ręku" i nie ważne czy zegarek jest za 3tyś PLN czy np 6tyś PLN, bo równie dobrze stwierdzę,że ten za 3tyś jest warty każdej złotówki a ten za 6 nie,może też być odwrotnie. Myślę,że to jest również ważna sprawa.

Dla mnie takim zegarkiem wartym każdej ceny w tej ankiecie jest JLC.

Zastanawiam się też nad tym, czy przy IWC nie trzyma Cię też cel na który idą pieniążki? Zawsze można pomóc w inny sposób, nie koniecznie kupować zegarek...

Łukasz dobrze pisze...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, to wszystko co napisałeś, to prawda, zgoda. Co do celu, to fajnie że można w jakimś tam stopniu pomóc dzieciakom, ale tak naprawde, to nie o to tutaj mi chodzi, bo jak słusznie zauważyłeś można to robić w inny sposób, a wierz mi, że w tych sprawach nie jestem obojętny i zawsze jeżeli mogę, to pomagam ludzią którzy tej pomocy potrzebują. Zresztą moja ukochana małżonka ma na tym punkcie jobla, co się jej bardzo chwali. IWC wybrałem, bo Inge Vintage mnie porywał swoim wdziękiem już jakiś czas temu, a że lubię kolorowe tarcze, a zwłaszcza niebieskie :D, to ten egzemplarz o którym mowa w tym wątku wydawał mi się idealnym zegarkiem. Z Reverso było troszke inaczej. Kiedy oglądałem ten zegarek na zdjęciach w sieci, to w ogóle mnie nie ruszał, ot ładny zegarek jakich setki. Po jakimś czasie będąc gdzies w sklepie z zegarkami sobie poprzymierzałem te zegarki, i... moje zdanie uległo zupełnej przemianie, jak były mi Reverso obojętne, tak po przymiarce mnie zauroczyły. Stwierdziłem, że są to piękne zegarki, dobrze wykonane, wygodne, z bardzo dobrymi własnymi mechanizmami, o przyzwoitej cenie. Cóż chcieć więcej?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak niebieski, to może taki ZENITH na ElPrimero

 

Zenith%20El%20Primero%2036000%20vph%20automatic%20special%20edition.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SphinX i Maks 3 dobrze prawią.

 

JLC to na prawdę świetna marka ze świetnymi mechanizmami.

model Reverso to klasyka gatunku.

 

ja przymierzałem model z Ankiety trzykrotnie zastanawiając się nad jego zakupem.dlaczego nie kupiłem?- to długa historia z horrorem, romansem, thrillerem, dramatem itd w tle :D

 

miałem tak jak ty cartlito...zdjęcia nie oddawały jego uroku, tym bardziej na nadgarstku.

 

poza tym koperta i jak nazwa mówi reverso to jest coś niezwykłego. niezwykłego w tym sensie że zaciekawia nawet ludzi obojętnych na zegarki, niezaznajomionych z mechanizmami, piramidami prestiżu itp.

 

LORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, nie chciałem tego ująć w sposób taki,że np. nie pomagasz innym. Chodzi mi o to, że czasem człowiek podświadomie wybiera coś co jest lepsze przede wszystkim dla innych a później patrzy na siebie (czasem tak mam),dlatego wspomniałem o tym przy okazji IWC.

Co do zegarków,

1.JLC

2.Zenith

3.IWC (no że chyba model byłby inny to by zmieniło kolejność)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Zenith powyżej akurat ma te same przywary które zarzucano w tym wątku IWC - poprawny do bólu (tyle że z chrono) - ja takie lubie ale nie każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak niebieski, to może taki ZENITH na ElPrimero

 

Wole bez chrono :lol:

 

Ale Michał nie jest przekonany do tej manufaktury.

A kto tak powiedział? Fakt, pisałem kiedyś tu na forum, że większość Zenithów moim zdaniem na żywo traci swój urok ze zdjęć, co nie znaczy, że nie jestem przekonany do tej manufaktury. Zauważ, że kiedy wymienialiśmy 10 najbardziej lubianych przez nas producentów, Zenith znalazł się na mojej liście na 10 miejscu, a to przez sentyment sprzed lat. Poza tym, od czasu zmiany "szefostwa" te zegarki wróciły na właściwy tor, np Captain Central Second - kapitalny zegarek do garniaka.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To jaki zegarek, z tych bardziej "eleganckich" waszym zdaniem nudny nie jest ?

 

Padła tu dobra propozycja, ale ją zignorowałeś więc jeszcze raz - IWC DaVinci. A co do niektórych powyższych opinii zarzucających nam opowiadanie bajek, to mam pytanie - jak to jest, że tego typu stwierdzenia kierowane są pod adresem ludzi, którzy posiadali i nosili te zegarki ?. Co ciekawe kierują je osoby, które Reverso albo Inge Vintage widziały na wystawie sklepowej albo dostały (jak Łukasz) na krótki czas do testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, o jakiej ref. DaVinci rozmawiamy? Wrzuć jak możesz jakieś fajne foty.

 

ps ile ma w uszach Ingenieur Vintage i Reverso Squadra?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Miałem na myśli IW376421 choć jeszcze lepsza byłaby wersja w białym złocie - IW376417. Ten zegar na żywo miażdży, jest przepiękny. Warto też wziąć pod uwagę model, w którym połączono ceramikę i tytan czyli IW376601. W ogóle obecna kolekcja DaVinci w całości jest jedną z najbardziej udanych w ofercie IWC. Na pewno wart rozważenia jest też Big Pilot. Gdybym miał większy nadgarstek, to już dawno temu kupiłbym BP. Niestety obwodu nadgarstka nie da się zignorować żeby nie wyglądać jak idiota. I jeszcze jedna opcja choć trochę kosztowna, ale na tle konkurencji bardzo atrakcyjna - DaVinci IW376207. Czasomierz jest w stali co znacząco obniża jego cenę. A na pokładzie masz wieczny kalendarz, fazy księżyca, chronograf. No i za tym zegarkiem stoi wyjątkowa postać Kurta Klausa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany co do Da Vinci, musiałbym zobaczyć na żywo.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, na tym zdjęciu wyglada malynowo :lol:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, na tym zdjęciu wyglada malynowo :)

To popatrz tutaj,prześpij się i do sklepu :lol:

 

DaVinci-Timezone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz dobrze prawi.Da Vinci w stali,czarna tarcza...piękny.I zdecydowanie,dla mnie,nie nudny.Wycofuję swój głos oddany na Inge.

 

Ja tylko dodam, że zegarek pokazany na zdjęciu to DaVinci w starszej wersji. Nowsza ma dekorowaną tarczę i wygląda jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ile miał Twój Inge w uszach? 22?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że zegarek pokazany na zdjęciu to DaVinci w starszej wersji. Nowsza ma dekorowaną tarczę i wygląda jeszcze lepiej.

 

Witam a możesz wkleić jakieś fotki sam jestem ciekaw tej nowej wersji

bo te zegarki przemawiają do mnie i to mocno będę zobowiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten DaVinci, zdecydowanie najfajniejszy ze wszystkich pokazanych tutaj :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie IWC, zagłosowałbym za JLC gdyby to nie była kostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, ile miał Twój Inge w uszach? 22?

 

Przyznam szczerze, że nie pamiętam. Sporo czasu minęło od momentu jak sprzedałem ten zegarek.

 

 

Witam a możesz wkleić jakieś fotki sam jestem ciekaw tej nowej wersji

bo te zegarki przemawiają do mnie i to mocno będę zobowiązany

 

Muszę poszukać w necie. Jacek wkleił fotkę ze strony producenta. Dla przykładu DaVinci z wiecznym kalendarzem...

 

post-37647-0-03230800-1331850896.jpg

 

Czy nie jest genialny ?. Takie właśnie zegarki powinna wytwarzać firma IWC. Ale uwaga !!!, do DaVinci trzeba mieć kawał ręki. Już jakiś czas temu polecałem Michałowi ten zegarek i dobrze wiedziałem co robię. Jak ktoś zignoruje rozmiar nadgarstka, będzie wyglądał groteskowo...

 

post-37647-0-56348900-1331850897.jpg

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że przynajmniej zamieszczone zdjęcia DaVinci tylko utwierdzają mnie w przekonaniu że wybrałbym Reverso :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.