Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

JLC vs IWC

  

73 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

nie do konca to mialem na mysli - moj nadgarstek to ca. 19 - 20 , ale osobiscie kojarze reverso z delikatniejszymi, i chyba bardziej podluznymi modelami,

ale ja jestem spaczony przez te z lat 40 tcyh - nastepny zreszta na dlugiej liscie zabawek do mienia:)

 

Chyba zle sie troszke wyrazilem - wg mnie sila lini reverso jest jej tradycyjnosc - a wiec mocne korzenie i utrzymanie zalozen pierwotnych zas obecne czasy powinny znalezc odzwierciedlenie w werku i materialach uzytch do wykonania zegarka.

To jak bedzie wygladal na Twoim nadgarstku musisz moim zdaniem sprawdzic empirycznie - zalozyc i zobaczyc jak sie czujesz - jak ci sie go nosi.

 

Wielokrotnie polowalem na zegarki ktore po kilku tygodniach puszczalem w obieg bez zalu poniewaz nie sprawdzily sie w noszeniu - tak bylo u mnie z Amvoxem - strasznie mi sie podbal, chcialem miec ale jak juz dorwalem to jakos sie nie polubilismy, podczas gdy MC geo jest nadal moim favorytem i chyba zostanie.

 

pozdrawiam serdecznie i dobra rada - olej moje bzdury i kup to co sie Tobie podoba - bo Twoje zadowolenie jest tu najwazniejsze a kazdy znas postrzega zegarki inaczej - zreszta podobnie jest z plcia przeciwna:)

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał za rady, wezmę sobie to do siebie. Co do tego jak leży na mojej ręcę, to leży b. dobrze, ale dzięki Wam wciąż się waham i szukam zamienników... Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

 

ps przepraszam, zle mi się wydawało, że masz mniejszy nadgarstek ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym wątkiem. W międzyczasie widziałem tego Laureusa. Cofam głos na IWC i oddaję na JLC - czasem trochę tęskni mi się za tamtym Reverso, a ten Inge chyba by mnie nie cieszył. Na moim 19,5-centymetrowym lewym nadgarstku Squadra leżała bardzo dobrze, więc na Twoim tym bardziej. Mocowanie paska o ile dobrze pamiętam standardowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja jestem spaczony przez te z lat 40 tcyh - nastepny zreszta na dlugiej liscie zabawek do mienia:)

A jako miłośnik JLC, orientujesz się może, jak kształtowałyby się koszty spersonalizowania Reverso przez "nadwornego" engravera?

 

http://personalisation.jaeger-lecoultre.com

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=e0TTld9u4mo


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie widziałem tego Laureusa.

Szybko. I jak się prezentuje na żywo?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po postach Cytochroma dochodzę do wniosku, że również wolałbym Reverso w bardziej klasycznych rozmiarach no ale mnie nie przeszkadzają małe zegarki pomimo że mam jakieś 19,5 nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie przeszkadzają małe zegarki, poprostu Squadra mi się podoba ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest to jakaś myśl, aczkolwiek nie zapominajmy, że niestety nasze małżonki zazwyczaj maja wgląd w nasze konta, co powinno być zabronione ;)

 

Zawsze można założyć jakieś dodatkowe tajne, zlecić w firmie przelew części wynagrodzenia na to konto, a małżonce powiedzieć, że obniżyli pensję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie przeszkadzają małe zegarki, poprostu Squadra mi się podoba :)

 

Mnie też się podoba :)

 

...po prostu post Cytochroma dał mi troche do myślenia i gdybym sam stał przed kupnem reverso to chyba poszukałbym jak najbardziej klasycznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iekuPrzepraszam ze tak namieszalem ale to tylko moja prywatna opinia, generalnie ja osobiscie kojarze reverso z bardzo tardycyjna linia, squadra jest dla mnie zbyt kwadratowa i mysle ze byla by switenym zegarkiem ale bez opcji koperty reveso:)

Wszystko jest kwestia gustu:) ale wg., mnie akurat linia reverso w jlc powinna pozostac tradycyjna.

Co do pytania o koszt personalizacji to nie wiem ale znajac ceny serwisu w manufakturze obawiam sie i koszty beda dla mnie za wysokie - pozatym nie wiedzialbym zbytnio jaki motyw wybrac,

dodam iz jestem wrogiem dziergania na werkach zegarkow narecznych - z kilku przyczyn (najgorsze sa praktyczne :) - bo jak nam padnie taki mostek to bieda, pozatym czesto jako ze to reczna robota kazde kolo trzeba potem dopasowac - w 19 tym wieku w usa bylo to roziwazanie chyba w Illinois i na kazdym zegraku jest sygnatura majstra - i to on byl odpowiedzialny za serwis - mimo iz wspomniane kieszonki maja te same werki to w praktyce czesci trzeba dopasowywac), pozatym lubie czyste werki dekorowane raczej srubami i faktura stali lub szlifem - mnie kreci jak dzialaja, choc rozumiem iz moze sie grawerka mostkow wielu osobom podobac nie naleze do tej grupy.

Co innego tarcza i koperta ale moim topem so emalie - seria kontynenty z jlc to moje marzenie - ogrom pracy jak i niesamowita glebia kolorow powoduja iz ten rodzaj wykonczenia kladzie mnie na lopatki

 

Pozdrawiam serdecznie

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego tarcza i koperta ale moim topem so emalie - seria kontynenty z jlc to moje marzenie

No ale z tego co ja rozumiem (ale nie wiem czy dobrze rozumiem), to właśnie na przykład "seria kontynenty" nie polega na specjalnej serii, tylko polega na zamówieniu personalizacji.

Czyli załóżmy, że ktoś zamawia on-line

http://personalisation.jaeger-lecoultre.com/#/accueil

Personalize My Reverso -> Model -> Continue -> My very own Reverso -> Teritories

I tutaj sie klika: Americas, Europe, Asia, Africa itd...

 

No i tego się właśnie nie mogę dogrzebać... ile taka usługa kosztuje.. bardziej sie pytam z ciekawości, niż z aktualnej potrzeby chwili :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze mowimy o czym innym - myslalem w pierwszej chwili ze chodzi o to gdzie skaldasz zamowienie :) ale okazuje sie iz maa gotowe motywy z kontynentami, coz po przejsciu strony mysle iz koszmarnie drogie to nie bedzie - po pierwsze gotowe motywy a po drugie ograniczenie do dekoracji w starym stylu jak w pierwszym reverso i duoplanie

zas co do seri kontynenty przyklad

p12continents.jpg

post-514-0-12135000-1331852487.jpg


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze mowimy o czym innym

A to faktycznie mówimy o czym innym :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moj absolutny favoryt z obecnej lini reverso - tribute to 1931 - do niego grawerka koniecznie :)

jaegerlecoultregrandere.jpg

post-514-0-48271100-1331852488.jpg


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, dla mnie rewelacja, ale to już bardzo indywidualna kwestia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moj absolutny favoryt z obecnej lini reverso - tribute to 1931 - do niego grawerka koniecznie :)

 

Fantastyczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko. I jak się prezentuje na żywo?

 

No ale jeszcze nie w sprzedaży, tylko przy okazji prezentacji nowych Portofino w Berlinie. Jak się prezentuje? Jest taki jakiego go oczekujesz - ładny, perfekcyjnie wykonany jak każdy IWC. W pierwszej chwili jesteś oczarowany, ale gdy sobie myślisz jak długo byś się nim cieszył to przychodzą obawy, że nie długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ten niebieski? Jest to bardziej głęboki niebieski wchodzący w granat, czy jaśniejszy, błękitny?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Piękny, dla mnie rewelacja, ale to już bardzo indywidualna kwestia :)

 

To zegarek na kobiecą rękę. Widziałem na żywo i... nie chciałbym go nosić. Gdybym kupił ten czasomierz, to tylko do gablotki jako urozmaicenie kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ten niebieski? Jest to bardziej głęboki niebieski wchodzący w granat, czy jaśniejszy, błękitny?

 

Jak dla mnie granatowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również znalazłem dzisiaj tą fotkę ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna fotka i ciekawy wynik na (aż?) 60 głosów... 50/50 ;)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamek234

Skoro głosy rozkładają się po równo, to należy zakupić obydwa zegarki

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.