Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

No to niby te śledzące reklamy - ale ja ani razu na sukienki nie wchodziłem - pojawiają mi się też koszule wólczanki i soczewki kontaktowe

Coś słabo to śledzenie dopasowuje reklamy


Jeszcze używane :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz wiecej jest ogłoszeń na bazarku bez zdjęć. Trzeba klikać w jakiś link, aby zobaczyć co ktoś chce sprzedać. Wiem, że bazar jest tylko dodatkiem do Forum, lecz jest.

Nie wiemczy tylko mnie to lekko drażni.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Nie oto mi chodzi. Umieszczają zdjęcia nie w ogłoszeniu tylko dają link gdzie one są.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz wiecej jest ogłoszeń na bazarku bez zdjęć. Trzeba klikać w jakiś link, aby zobaczyć co ktoś chce sprzedać. Wiem, że bazar jest tylko dodatkiem do Forum, lecz jest.

Nie wiemczy tylko mnie to lekko drażni.

Popieram!

Też to zauważyłem i jest to drażniące.

Powinen być wymóg zamieszczania zdjęć.

I tak później jest ogłoszenie usuwane chodź jak dla mnie powinno być zostawiane dla potomności razem z ceną za jaką poszedł.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz wiecej jest ogłoszeń na bazarku bez zdjęć. Trzeba klikać w jakiś link, aby zobaczyć co ktoś chce sprzedać. Wiem, że bazar jest tylko dodatkiem do Forum, lecz jest.

Nie wiemczy tylko mnie to lekko drażni.

 

Zdecydowanie jest to irytujące. Popieram sugestię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak później jest ogłoszenie usuwane chodź jak dla mnie powinno być zostawiane ... razem z ceną za jaką poszedł.

Taaa, i jeszcze ze zdjęciem nadgarstkowym nabywcy :ph34r:

A o tajemnicy handlowej Ty słyszał, hę ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, i jeszcze ze zdjęciem nadgarstkowym nabywcy :ph34r:

A o tajemnicy handlowej Ty słyszał, hę ? ;)

Sorry ale w czym widzisz problem?!?!

Myślisz, że sprzedający będzie opisywał dodatkowo komu sprzedał?! Z nr telefonu i adresem Na dodatek?!

Jak sprzedajesz to jest wymóg o pisaniu ceny? Czy się mylę?

To po co to usuwać po sprzedaniu?!

Strach przed fiskusem?! ;):D

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest głupi argument  :D

Jedyny sensowny jaki mi na myśl przychodzi. ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz wiecej jest ogłoszeń na bazarku bez zdjęć. Trzeba klikać w jakiś link, aby zobaczyć co ktoś chce sprzedać. Wiem, że bazar jest tylko dodatkiem do Forum, lecz jest.

Nie wiemczy tylko mnie to lekko drażni.

O takie ogłoszenie.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/183111-s-bulova-precisionist/?do=findComment&comment=2695974


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego ludzie linkują, ponieważ na bazarku istnieje igraniczenie co do rozmiaru zdjęć? JA podlinkowałem ostanio w ogłoszeniu Galerię tutaj na Forum, bo tam mogę zamieścić zdjęcia w ramach ogromnego limitu danych do wykorzystania. Są też ogłoszenia z linkiem do zdjęć "na zewnarz" i tutaj jest jeszcze lepiej, bo nie zapychają serwerów Forum... 

Ponadto kliknięcie w link nie jest żadną niedogodnością w mojej ocenie. Bazarek mógłby mieć za to inne fukncje, profesjonalizujące obrót (np. opinie o sprzedawcach i kupujących), choć i teraz to mozliwe, wystarczy zamieścić komentarz na profilu uzytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki niech sobie będą, ale zdjęcie musi być. Zgodnie z regulaminem.

Oczywiście, takie ogłoszenia są w mniejszości, jednak są cały czas. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki niech sobie będą, ale zdjęcie musi być. Zgodnie z regulaminem.

Oczywiście, takie ogłoszenia są w mniejszości, jednak są cały czas. :(

Linki nie są już zgodne z regulaminem...

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?app=forums&module=forums&section=rules&f=116


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Wy.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się jeszcze załapałem. Dałem link do galerii na forum, bo nie miałem czasu zmniejszać zdjęć do limitu bazarkowego... W sumie utrudnienie, bo co szkodzi link do innego miejsca Forum?

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Moderatorzy i Administratorzy naszego rynku i działu sprzedam, chciałbym zapytać jakim kluczem usuwane są ogłoszenia ze zbyt dużą ilością zegarków(nie więcej niż 5 zegarków)?

 

Zdarzyło mi się wystawić ok 1-2 miesięcy temu, ogłoszenie gdzie było o jeden zegarek za dużo.

Do ogłoszenia przykładam się, zdjęcia są zawsze dwa w rozdzielczości nie rozwalającej wątku, krótki i treściwy opis.

 

Nigdy nie robię tego na "rympał" więc zajmuje to czas aby wszystko było zgrabne i treściwe.

Po czym nie wiadomo kto i co kasuje cały wątek, nie dając możliwości poprawy ogłoszenia.

Bez choćby znaku sygnału...

 

Zdarzyła mi się dwukrotnie interwencja kolegi Lawnowerman, polegająca do dopisaniu się do wątku(brak zdjęcia, brak ceny).

Ten system pozwala mi szybko poprawić ogłoszenie nie męcząc się znowu nad jego ponownym przygotowaniem od początku.

 

Tymczasem od pamiętnego usunięcia mojego ogłoszenia przyglądam się temu działowi i nie mogę znaleźć tego klucza...

 

Aktualnie na bazarku znajduje się  min. jedno ogłoszenie z większą ilością zegarków per wątek, które to są od kilku dni.

 

Nie chcę wskazywać o które to chodzi, chciałbym jednak poprosić o wstrzemięźliwość z usuwaniem wątków, nad którymi niektórzy muszą poświecić więcej czasu, niż walnąć zdjęcie nic nie pokazujące.

 

Może upomnienie w wątku---->określony czas poprawy----->kosz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą podstawową sprawą jest to, że tzw. forumowy bazarek nie jest istotą Klubu !

Zdajemy sobie sprawę, że jego istnienie dla wielu forumowiczów jest bardzo ważne, o ile nie najważniejsze /tym bardziej że za darmo/. Ale, to tylko część forum, jeden z jego działów. Aktualnie jest w trakcie redagowania/przeredagowywania regulamin tego działu. Dopiero po dyskusjach i gdy na jego temat wyrażą opinię moderatorzy, zostanie wprowadzony w życie.  Na dzień dzisiejszy obowiązuje "stary" regulamin.

Decyzje moderatorów są poza dyskusją.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, dlaczego zamykane są tematy z natury lekkie i niestereotypowe ?

Czyżby dlatego, że kilku twardogłowych  wielbicieli zegarków prestiżowych bo drogich, obawiając  się skojarzeń z frajerstwem, nie znosi dywagacji na temat przyszłości zegarków mechanicznych na przykład?

Może takie działania Szanownych Moderatorów przyspieszają tylko wyraźne kostnienie forum (amatorskie zdjęcia zegarków powielane w nieskończoność  plus gadka szmatka o wielkości i płaskości) ?

Hmm, pewnie nie.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko rozmowy były prowadzone na poziomie - bez chamstwa, uszczypliwości i gburowatości to uwierz, że jestem pierwszy by takie coś "bronić" przed zamknięciem. A tak największe twarde głowy które uważają się za najmądrzejszych naprawdę takie nie są.

Zacznijcie zmiany tego "skostniałego" forum od siebie a będzie OK. :)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że jeden z najciekawszych działów, czyli "Nowości ze świata zegarków", przeżywa obecnie regres. I nie jest to chyba tylko spowodowane sytuacją na świecie i w branży, ale też tym, że nie pojawiają się tematy odsyłające do artykułów zewnętrznych. Wiem, że to komercyjne portale, ale teksty te często były impulsem do wymiany ciekawych opinii o nowych modelach. Może dobrym rozwiązaniem byłby temat, w którym po prostu wpisywalibyśmy znalezione przez nas informacje o nowościach?

 

I jeszcze te tkwiące na górze subfora, wyglądające jak opuszczone budynki w centrum Detroit:

 

post-64635-0-61387600-1583874106_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A ja mam wrażenie, że jeden z najciekawszych działów, czyli "Nowości ze świata zegarków", przeżywa obecnie regres. I nie jest to chyba tylko spowodowane sytuacją na świecie i w branży, ale też tym, że nie pojawiają się tematy odsyłające do artykułów zewnętrznych. Wiem, że to komercyjne portale, ale teksty te często były impulsem do wymiany ciekawych opinii o nowych modelach. Może dobrym rozwiązaniem byłby temat, w którym po prostu wpisywalibyśmy znalezione przez nas informacje o nowościach?

Mam wątpliwości, czy mnożenie wątków to dobry pomysł. Wiele firm zegarkowych ma na forum dedykowane kluby, w których wypowiadają się między innymi miłośnicy konkretnych producentów, więc są to dobre miejsca do prezentacji nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kilku dedykowanych klubach rzeczywiście tak jest (np. Longines, Oris), a w dodatku nie wszystkie tematy śledzę. Niektóre spośród tych klubów to jednak głównie - co przecież wcale nie jest czymś złym - zdjęcia posiadanych egzemplarzy i sugestie dotyczące ewentualnych zakupów. A klubów nie mają wciąż np. Porsche Design, Carl F. Bucherer, Piaget, Bremont, Bell & Ross, Bulgari, Chronoswiss, czy kilka ważnych marek z kręgu tzw. high-end, w tym właściwie nawet też Breguet (jest tylko jakiś przypadkowy temat, w którym raz do roku pisze się po kilka postów). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W kilku dedykowanych klubach rzeczywiście tak jest (np. Longines, Oris), a w dodatku nie wszystkie tematy śledzę. Niektóre spośród tych klubów to jednak głównie - co przecież wcale nie jest czymś złym - zdjęcia posiadanych egzemplarzy i sugestie dotyczące ewentualnych zakupów. A klubów nie mają wciąż np. Porsche Design, Carl F. Bucherer, Piaget, Bremont, Bell & Ross, Bulgari, Chronoswiss, czy kilka ważnych marek z kręgu tzw. high-end, w tym właściwie nawet też Breguet (jest tylko jakiś przypadkowy temat, w którym raz do roku pisze się po kilka postów).

Temat dedykowany firmie Breguet ma już 5 stron, więc są perspektywy na wewnętrzny klub. Wszystko zależy od fanów Breguet na ile będą chcieli rozruszać dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.