Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest ! Każdy z działów zamieńmy na bazarek. A w miejscu bazarku zamieszczajmy zbędne tematy o zegarkach. Alleluja i do przodu !


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyszukałem tej propozycji, do tego bazarek odwiedzam nałogowo (najzwyczajniej w świecie lubię oglądać oferty, kupuję bardzo, bardzo rzadko), dlatego mam pewną sugestię. Podzieliłbym wspomniany dział na oferty niezegarkowe (tak jak jest teraz), zegarki, akcesoria. Wydaje mi się, że byłoby to nieco wygodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądze ze można by stworzyć dział np w "poszukuję" bądz w "paskach i akcesoriach zegarkowych" pod tytułem szukam wykonawcy paska. 

W dziale wrzucało by sie wymiary paska, z jakieś skóry, jakieś uwagi odnośnie zamówienia i np zdjęcie już istniejącego znalezione w necie.

Strapmakerzy mogli by privem podsłyłac oferty i człowiek kulturalnie wybrał by najbardziej mu odpowiadającą.

Jak wiadomo dziś rynek należy do konsumenta wiec to jemu należy ułatwiać sprawę.

A w dziale paski i kacesia co chwila ktoś wrzuca ze poszukuje takiego i takiego paska...i sie robi śmietnik.

 

Piszę tutaj bo a nóż widelec ktoś gdzies już tem pomysł rzucił. Ja go nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej będę upierał się nad zmianą wyglądu treści maili. Poniżej jest link do screena tego, jak wyglądają wszystkie wiadomości, niepotrzebne zajmowanie miejsca, najważniejszy link jest gdzieś w przestrzeni, a należy zauważyć, że przeglądanie takich wiadomości na komórce jest irytujące, ciągłe przewijanie do linku....

 

https://www.dropbox.com/s/jb8iqnm482i15zd/fsyh.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum ostatnimi czasy nie zaglądam zbyt częto, jednak zmieniłbym 2 rzeczy.

bazarek podzieliłbym na 2 częsci:

-zegarki

-akcesoria.

 

Po drugie zablokowałbym możliwość kopiowania tekstu z forum jak i pobierania zdjęć. Sam ostatnio padłem "ofiarą" przywłaszczonego opisu i zdjęć, które ktoś sprzedał na allegro(faktyczną ofiarą jest kupujący który zapłacił kilka tys oszustkowi..). Nie tylko ja się spotkałem z takim czymś, a dlaczego mamy dawać zarabiać wyłudzaczom poprzez rozmowy nt. naszego hobby?!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea dobra, ale i tak nic nie da. Np. Ja mogę teraz z łatwościa przepisać tekst i zrobić zrzut ekranu ze zdjęciem. Według mnie nie da się tego zabezpieczyć w normalny sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grossi: jasne, ale tych leniwych już to odstraszy:)

Ewentualnie można pomyśleć nad znakiem wodnym na zdjęciach, ale szczerze to nie mam pojęcia jak to zrobić od strony technicznej(chyba wszystkie fotki musiałyby przechodzić przez serwer...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum ostatnimi czasy nie zaglądam zbyt częto, jednak zmieniłbym 2 rzeczy.

bazarek podzieliłbym na 2 częsci:

-zegarki

-akcesoria.

 

 

Pozdrawiam!

Podpisuje się pod tym! To szczerze irytujące, gdy szukamy zegarka Vintage, a natrafiamy na miliony pasków oraz klamerek. I odwrotnie.

Według mnie podział powinien byc taki:

1. Akcesoria (Paski, klamerki, czesci, itp.)

2. Zegarki:

- Vintage

- Nowe

 

To bardzo bardzo ułatwi poszukiwania oraz uczyni forum bardziej przejrzystym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym prosic modow i Kolegow o autocenzure w kwestii cytowania zdjec. Temat byl chyba walkowany, ale bez skutku. Denerwuje mnie kiedy np. w "co masz dzis na reku" cals strona to cytat zdjecia i " ach i ech jaki piekny", a przeciez mozna pochwalic bez kopiowania zdjecia. Najbardziej denerwuje to w przypadku starych uzytkownikow. Sam tez nie jestem bez winy, ale apeluje o wieksza dyscypline :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym prosic modow i Kolegow o autocenzure w kwestii cytowania zdjec. Temat byl chyba walkowany, ale bez skutku. Denerwuje mnie kiedy np. w "co masz dzis na reku" cals strona to cytat zdjecia i " ach i ech jaki piekny", a przeciez mozna pochwalic bez kopiowania zdjecia. Najbardziej denerwuje to w przypadku starych uzytkownikow. Sam tez nie jestem bez winy, ale apeluje o wieksza dyscypline :-)

 

Też proszę  :D  Lubię od czasu do czasu napisać parę słów o zegarku, ale zawsze usuwam link do zdjęcia z cytatu, widać kogo cytuję więc myślę, że to starczy i wiadomo o jaki zegarek chodzi, a czasami przewijanie całej strony jest uciążliwe, zwłaszcza jak korzysta się z urządzeń mobilnych.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym prosic modow i Kolegow o autocenzure w kwestii cytowania zdjec. Temat byl chyba walkowany, ale bez skutku. Denerwuje mnie kiedy np. w "co masz dzis na reku" cals strona to cytat zdjecia i " ach i ech jaki piekny", a przeciez mozna pochwalic bez kopiowania zdjecia. Najbardziej denerwuje to w przypadku starych uzytkownikow. Sam tez nie jestem bez winy, ale apeluje o wieksza dyscypline :-)

:) prawda

 

 zwłaszcza jak korzysta się z urządzeń mobilnych.

bo w pracy sie pracuje a nie forum przegląda :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Mobilne, to nie znaczy służbowe. Mobilne są też w domu, na działce, na spotkaniu forumowym...

 

A co do cytowania fotek, może da się to załatwić systemowo? Po prostu cytuje się adres, bez wczytywania zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Odgrzewam trochę temat "sprzedam" inaczej:

Myślę że bardziej czytelnie / pomocne i mniej do czytania dla kupujących lub zainteresowanych byłoby gdyby dział był wydzielony na poszczególne marki - najbardziej znanych / używanych w tym forum + "inne marki".

Po pierwsze największa część osób interesuje się pewnymi markami a nie wszystkimi, co ułatwia na pewno przegląd bez konieczności "przejrzenia" wszystkich ofert.

A po drugie, umożliwia to, sprzedawcom poszczególnych marek, utrzymywać się na pewnych pierwszych stron bez przesłunięcia oferty na stronę 6 bo akurat jest fala sprzedaży Seiko i Casio (bez oceny i urazu). Wtedy nie byłaby aż taka konieczność podbijania swojej ofert (poprzez "up") tak często.

Aczkolwiek, nie jestem oczywiście pewny czy to nie skomplikowane i nie wymaga może dużo pracy. Ale na pewno byłoby bardziej przejrzyście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szczerze irytujące, gdy szukamy zegarka Vintage, a natrafiamy na miliony pasków oraz klamerek. I odwrotnie.

Według mnie podział powinien byc taki:

1. Akcesoria (Paski, klamerki, czesci, itp.)

2. Zegarki:

- Vintage

- Nowe

 

To bardzo bardzo ułatwi poszukiwania oraz uczyni forum bardziej przejrzystym.

Co o tym powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by powiększyć i wydłużyć listę "Najnowsze tematy" do np. 7 czy 10 tematów. One tak szybko się mielą, że czasami pomimo zainteresowania nie zdąża się wejść w temat zanim zniknie. A potem to wiadomo...zasoby forum są olbrzymie...

 

Przy okazji może dać z kolei niżej (pod "Nt") albo ogólnie zmniejszyć wielkościowo "Aktualizacje statusu". Tam z kolei mało się dzieje albo dominują mało zrozumiałe teksty albo wręcz reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o tym powiecie?

Czemu nie? było by "jaśniej"-ciekawe tylko jak to zrobić od strony technicznej.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ja bym jeszcze radził podzielić na marki. Inaczej zostaje trochę ten "sajgon" że mam wszystkie marki w np. w Vintage / Nowe / Używane.

Sądzę że większość też chciałaby jak najszybciej dojść to zegarków którymi się interesuję...tylko moje 5 gr  

 

Edyt: od strony wystawiającego, wygląda to tak że wchodzi odpowiednią markę lub dział, "dodaj temat sprzedaży" i podaje markę / opis / zdjęcia...dużo się "chyba" nie zmieni, prócz dla administratora aby takie tematy tworzyć. W innym Forum, aby przy najmniej ograniczyć "zaśmiecanie lub bardziej uwiarygodnić sprzedawców", bierze się opłatę roczną "X" z możliwością wystawienia przedmiotów nieograniczonych na 12mc a za pojedyncze / jednorazowe, za opłatę Y. To też pomaga aby wspomóc Forum i administratorowi przy zwiększeniu obszaru pracy. 

Edytowane przez awi911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak będzie podział na marki to będzie za dużo podfor. Jest za dużo marek zegarków. Jeśli zrobi się działy dla kilku ważnych marek tak jak proponujesz a resztę do jednego wora to za chwilę rozpęta się dyskusja dlaczego ekstra dział dla Enicara a nie ma dla Movado itp.

Ale podział:

- akcesoria (paski, narzędzia);

- vintage

- nowe (może lepiej współczesne, albo datą to załatwić jak na eb..., np. po 1980 itp.)

- niezegarkowe

jak najbardziej jest odpowiedni i trochę ułatwi szukanie tego co nas interesuje.

 

Wydaje mi się, że bardziej nie ma co dzielić, w końcu bazar jest na boku przy forum i nie jest to platforma sprzedażowa jak eb... lub all...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłbym forum w takim stanie jak jest, później będa pod pod pod fora na modele z danej kategorii, z paskeim, bez paska. 

Czemu nie macie ustawionych subskrybcji tematu? Przychodzi mail z tematem, który podał forumowicz "PASKI, KLAMRY" "SEIKO" "sprzedam ruska" "wintydż luz blues", otwieram skrzynę i od razu wiem, które maile wyrzucić, a przez które wejść na forum. 

 

Dodaktowo wcześniej poruszałem kwestie zmiany organizacji treści maila, jako że najważniejszy w nim jest link do forum, tak więc POWIENIEN być na samej górze, a tak długość maila zależy od pobranej samej tylko treści z wielkimi przerwami na zdjęcia, jeśli takie w pościę istnieja i człowiek się męczy, żeby szukać linku... spróbujcie na komórce co chwila tak przewijać, irytujace, podobnie jak na komputerze, kilka postów wcześniej wrzucałem nawet zrzuty ekranu, jak nieefektywnie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ważne ale jak klikam na odnośnik "Wyświetl nową zawartość" to wyświetlają mi się tylko tematy z mieprzecytanymi postami z dzialu KLUB POD BALANSUJĄCYM WAHADŁEM i to też nie wszystkie - da się to zmienić? (wyczyściłem ciasteczka i nie pomogło)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpis Kolegi kornela91 z innego tematu podsunął mi pewną myśl. Otóż często pojawiają się tematy dotyczące cudownie znalezionych na strychu "Patków" (lub - co gorsza - "Pateków") i otrzymanych od kolegów ze szkoły "Roleksów". Tematy te zakładają nowi użytkownicy - niektórzy w dodatku są przy tym dość bucowaci. Jedni robią to z myślą o zysku, za który chcą kupić BMW M5, inni z ciekawości, ale inni może są o krok od złapania zegarkowego bakcyla. Wiadomo jednak, że takie tematy drażnią i często spotykają się lekceważącymi, zniecierpliwionymi odpowiedziami doświadczonych uzytkowników (często całkowicie uzasadnionymi, ale czasem mogącymi zniechęcić jakiegoś niedoświadczonego przyszłego pasjonata o dobrych intencjach). No i zaśmiecają forum główne albo inne działy. Może rozwiązaniem byłaby następująca opcja?:

- założyć dział z tematami zakładanymi wyłącznie przez nowych użytkowników (do 50 albo 100 postów) - odrębne, jedyne miejsce, gdzie mogliby zakładać tematy. Przy rejestracji konta pojawiałaby się informacja - "Do napisania 50. postu nowy temat możesz zakładać wyłącznie w dziale 'Tematy nowych użytkowników'".

 

Ktoś, kto naprawdę interesuje się zegarkami, napisze prędzej czy później tych 50 postów i będzie mógł pisać wszędzie. A ci, których interesuje tylko ich "skarb" po dziadku, spytają, dostaną odpowiedź i zostaną na swój sposób zutylizowani. Poza tym - oddzielone miejsce z takim tematami nie przeszkadzałoby doświadczonym użytkownikom. Kto by nie chciał, nie musiałby tam w ogóle zaglądać.

 

Co Koledzy o tym myślą? Może ma ktoś pomysł, by powyższy punkt wyjścia jeszcze usprawnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł załozenia takiego "przedszkola" padał już wielokrotnie. A ściślej padał i... upadał ;)

Prostszym rozwiązaniem wydaje się być ograniczenie pisania postów wyłącznie w dziale powitalnym choćby na tydzień. Sądzę, że odsiew wyniesie z 80-90%

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to znakomity sposób na rozwiązanie problemu nowych użytkowników. Tym bardziej, że lwia część pisze dwa trzy posty i na tym ich przygoda z forum się kończy.

 

Co do ich możliwości wypowiedzi dał bym jeszcze możliwość w komentowaniu galerii i recenzji zegarków, bo jednak w samym otoczeniu laików 50 postów było by trudne. Chyba żeby zmniejszyć limit np. do 20 postów.


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za ograniczeniem czasowym.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.