Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość norbie

Panowie zamgławiacie problem, który żywym bólem trzewia me targa :).

A tu trzeba napisać jasno i uzasadnić dlaczego pomysł z obowiązkowymi licytacjami klubowych/forumowych wersji limitowanych zegarków jest zły.

Ja uważam, że jest bardzo dobry przy założeniu, że limitki tworzy się nie po to, aby na nich zrobić, ale aby uczcić coś lub kogoś ważnego dla społeczności zegarkomaniaków. Dlatego wersje limitowane zegarków są dedykowane przede wszystkim dla pasjonatów czasomierzy.

Zalety licytacji:

 

- ogranicza spekulację,

- ogranicza ilość przypadkowych osób biorących udział w projekcie,

- pozwala na w miarę realną wycenę wartości oferowanej limitki – cena może być rzecz jasna sporo wyższa lub niższa niż cena zakupu,

- podnosi prestiż limitki i oczywiście jej pomysłodawcy/producenta/dystrybutora, a przy okazji także forum pod którego auspicjami powstała limitka,

- pośrednio sprzyja rozreklamowaniu forum i przyczynia się do zainteresowania zegarkami większej ilości społeczeństwa (poważnie zabrzmiało…. ;))

 

O wadach niech napiszą Ci, którzy uważają, że pomysł z licytacjami jest zły.

Załóżmy jednak, że istnieją jakieś wady mojego pomysłu i one przeważają nad zaletami. Wszystko pozostaje po staremu. W efekcie nadal obowiązują ograniczenia wypowiedzi w tematach sprzedaży na bazarku.

No to zadam wprost trzy pytania do zwykłych forumowiczów, choć pewnie moderatorzy też mogliby się odnieść do tych pytań :):

1. Czy chcecie ograniczenia wolności wypowiedzi?

2. Czy chcecie dostawać strzały od moderatorów tylko dlatego, że skrytykowaliście postawę jakiegoś spekulanta i jego tupeciarską ofertę sprzedaży?

3. A jeżeli tak, to dlaczego?

 

O rozumieniu wolności można poczytać np. tutaj: http://www.sikora.art.pl/flz_wolnosc.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niepoważny/nieistniejący/nie mający żadnego znaczenia problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Adi - Ok, to pierwszy głos na "nie". Szkoda, że taka lakoniczna wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wypowiadanie się na bazarku to przeciez można napisać ale konkrety typu ktoś nie podał wymiarów zegarka lub pisze że oryginał a to podróba itp... w takich przypadkach nikt nie powie niczego złego i na pewno bana nie dostaniesz od moderatora ale jeśli zaczniesz ewdentnie trolować wygłaszać swoje opinie zachwycać się zegarkiem lub go krytykować bezpodstawnie i tak zrobi dzisięciu innych to oferta zniknie pośród wypowiedzi innych a do dyskusji mamy inne działy temu poświęcone.

Wyobraź sobie że to wszystko co tu zostało napisane znalazło by się w temacie tego nieszczęsnego Żubra..... no śmietnik totalny!!!!  

Co do zakupu zegarka limitowanego czy tez nie limitowanego używanego czy nowego ...... jak coś kupuję i za to płacę swoimi pieniędzmi to jest to tylko moje i tylko ja decyduje co będzie się z nim działo dalej

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi - Ok, to pierwszy głos na "nie". Szkoda, że taka lakoniczna wypowiedź.

 

Czemu pierwsza. Ja też odpowiedziałem Dyskusja na temat żądania za zegarek ceny wyższej ta znana, (podkreślam - znana) oficjalna, to dyskusja na tematy etyczne. Nie wyobrażam sobie włączenia takich zagadnień w treść regulaminu. Sadzisz, że ktoś postępuje nie fair - nie kupuj od niego! Koniec, kropka.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem porównywalny z globalnym ociepleniem, czyli wymyślony w celu manipulowania ludźmi. 


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Jesli chodzi o wypowiadanie się na bazarku to przeciez można napisać ale konkrety typu ktoś nie podał wymiarów zegarka lub pisze że oryginał a to podróba itp... w takich przypadkach nikt nie powie niczego złego i na pewno bana nie dostaniesz od moderatora ale jeśli zaczniesz ewdentnie trolować wygłaszać swoje opinie zachwycać się zegarkiem lub go krytykować bezpodstawnie (...)

 

Nie trolluję, bezpodstawnie się ani nie zachwycam, ani nie krytykuję. Mało się wypowiadam w tematach bazarkowych. W sprawie Żubra napisałem konkret, podparłem się definicją słowa "spekulant" wg Słownika Języka Polskiego. Dlaczego nie wolno krytykować ofert sprzedawców? Dlaczego mają być w uprzywilejowanej pozycji zawsze wobec kupujących, którym wolno co najwyżej zagłosować portfelem? Nie na tym polega wolność słowa.

Efekt jest łatwy do przewidzenia - różne typy starają się bezkarnie w swoich ofertach naciągać nieświadomych kupujących, zwłaszcza początkujących pasjonatów zegarków. A mówimy tu nie o bułkach, tylko o zegarkach, które jako przedmiot hobby skłaniają często do spontanicznych i emocjonalnych decyzji o zakupie.

 

Czemu pierwsza. Ja też odpowiedziałem Dyskusja na temat żądania za zegarek ceny wyższej ta znana, (podkreślam - znana) oficjalna, to dyskusja na tematy etyczne. Nie wyobrażam sobie włączenia takich zagadnień w treść regulaminu. Sadzisz, że ktoś postępuje nie fair - nie kupuj od niego! Koniec, kropka.

Tarant, nic do ciebie nie mam. Robisz to, czego oczekuje się od moderatora w danych realiach. Mi chodzi tylko o dopasowanie tych forumowych realiów do życia. Do regulaminu można wpisać np., że możliwość składania ofert na bazarku pojawia się od np. 200 merytorycznych postów. Myślę, że do tych 200 postów wielu spekulantów i hochsztaplerów zdąży się zniechęcić do udziału w forum. I chyba o to chodzi?

 

Problem porównywalny z globalnym ociepleniem, czyli wymyślony w celu manipulowania ludźmi. 

Proszę uzasadnij swoje stanowisko, bo Twoja wypowiedź brzmi trochę jak baner przedwyborczy w związku ze zbliżającymi się wyborami ;)

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej za oddzielnym tematem w którym można by komentować oferty z bazarku oraz pytać o opinię innych użytkowników, ale ja tu nie decyduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

pablo122 - ciekawy pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, to co już pisał tarant. Na szczęście czasy kiedy ktoś odgórnie ustalał ile i za ile mogę coś kupić przeminęły (mam nadzieję bezpowrotnie)

Nie rozumiem sztucznego pompowania problemu, którego zresztą nie ma. Jeżeli ktoś ma ochotę wystawić zegarek nawet 10 razy drożej niż kupił, to ma takie prawo, a Twoim prawem jest nie skorzystać z takiej oferty bez nazywania go spekulantem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Tomi_Leg - też się cieszę, że nie ma sztywnych cen :). I nie o tym pisałem. A to czy ktoś jest, czy nie jest spekulantem, kiedy sprzedaje zegarek 10 razy drożej niż kupił, zależy wyłącznie od kontekstu sytuacji.

A problem nie jest wydumany. Spójrz na ten wątek http://zegarkiclub.pl/forum/topic/112735-problem-z-zegarkiem-steinhart-i-u%C5%BCytkownikiem-majkelmartin/?do=findComment&comment=1323573

Przy bardziej życiowej formie funkcjonowania bazarku być może problemów opisanych w w/w wątku nie byłoby.

Ja ze swojej strony zaproponowałem tylko delikatną ewolucję zasad rządzących bazarkiem - dotyczącą tylko limitek i wolności słowa, choć problem jest głębszy.

Np. bez komentarza (do teraz) pozostawiłem żenujące i pozbawione klasy (dla mnie) oferty sprzedaży za kilkaset złotych telefonów nabytych za 1 zł przy okazji przedłużania umowy z operatorem telefonii komórkowej. Przyznam, że po prostu nie rozumiem dlaczego tego typu oferty w ogóle są dozwolone na forum zegarkowym. Czy to jest olx.pl bis?

Na naszym bazarku, jak na prawdziwym suku kupisz i gacie i mieszkanie...... Ofert sprzedaży żon nie widziałem, bo to w PL zabronione, ale idę o zakład, że wkrótce pojawią się pierwsze ogłoszenia matrymonialne lub towarzyskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napiszę tu, żeby nie zakładać nowego wątku.

 

Drodzy forumowicze, czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem założenie działu, w którym ludzie mogliby pisać bez konieczności rejestracji? Przyszło mi to do głowy, gdy wczoraj na shoutbox jeden z nowozarejestrowanych chciał zadać pytanie nt. zegarka znalezionego w jakiejś rozleciałej chałupie w mazurskim lesie. Kolega zaczął na shoutbox od tego, że nie może zadać pytania. Oczywiście został potraktowany per noga z wiadomych względów. Póżniej jednak zamieścił link do zdjęć ze swoim znaleziskiem i okazało się, że skarb wart był dyskusji.

 

Jest wiele osób, które chcą poradzić się w sprawach zegarkowych, choć wcale nie są zegarkomaniakami. Oczywiście mogliby w pierwszej kolejności próbować znaleźć informację na forum, ale dla laika poszukiwania wcale nie muszą być proste, szczególnie jeśli ktoś nie zna się na markach, nazewnictwie itp. Formuła forum wymaga od nich zarejestrowania i odczekania jednego tygodnia – ten wymóg jest dla mnie w pełni zrozumiały, podobnie jak irytacja z jaką spotykają się naiwne wypowiedzi i próby przemycenia pytania przez nowozarejestrowanych użytkowników, chcących jedynie dowiedzieć się czegoś nt. danego egzemplarza zegarka. Może dajmy ludziom szansę na zadanie pytania bez konieczności rejestracji? Wtedy nie będzie rejestracji na forum ludzi bez pasji zegarkowej, a jedynie chcących o coś zapytać, nie będzie pytań na shoutbox “dlaczego nie mogę założyć wątku, napisać posta itp?”, nie będzie irytacji ze strony forumowiczów na pierwsze, i od razu sprzeczne z regułami i przyjętymi zasadami forum, posty w dziale “Przedstawiamy się”.

 

Jeśli ktoś poprosi o wycenę zegarka, albo zada pytanie, które będzie sprzeczne z zasadami, to zawsze można taki post zignorować bez konieczności nawsadzania delikwetnowi tak, żeby weszło mu w pięty, albo zgłosić moderacji, a moderatorzy zamkną wątek i tyle w temacie. Może po prostu nie wymagajmy od wszystkich rejestracji?

 

Dla przykładu; taki dział swietnie sprawdza sie na forum poszukiwaczy militariów i skarbów pasja-eksploracja, “dział dla gości”, link do ich forum poniżej:

 

http://www.pasja-eksploracja.com/forum/index.php

 

pozdrawiam forum! :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam propozycję kolegi Xenocratexa za bardzo sensowną, najlepiej wrzucić taki temat gdzieś na samej górze głównej strony forum - odpowiednio oznaczony - dołączyć krótką instrukcję w stylu "zanim coś napiszesz" i pozwolić ludziom którzy rzeczywiście wpadają by zadać jedno pytanie i znikają również na skorzystanie z naszej wiedzy i pomocy. Jeśli kogoś drażnią "głupie pytania" to po prostu nie musi tam zaglądać, a myślę, że jest trochę osób z anielską cierpliwością, które będą się w takim temacie udzielały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sensowny pomysł.

 

ps. O jakim znalezionym zegarku mowa w pierwszym akapicie?

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złota niemiecka damka z przełomu lat 20.

 

Propozycja takiego "przedszkola" była już rozważana. Obawiam się tylko, że i tak będą padały pytania "dlaczego nie mogę pisać wszędzie" przez niezarejestrowanych :(

A to traktowanie "z buta" chyba nie jest aż takie powszechne. Z drugiej strony przerażające jest, jak ludzie nie czytają tego , co mają przed oczami... Duży napis na stronie rejestracji. Podwieszony temat na forum głównym, opisane subforum. Ba, wpis na SB cztery posty niżej...

Jedna korzyść jak dotąd jest niewątpliwa. Odpadły dziesiątki spamów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

A czy da się ukryć dział sprzedam dla osób ktore nie maja 50 postów? Dopiero jak ktoś napisze 50 postów dostaje autatyczną wiadomość że ma odblokowany dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Wydaje mi się, że jeśli nazwa podforum będzie np. “Dla Gości” z podtytułem “Tu możesz pisać/zadawać pytania bez konieczności rejestracji”, to chyba nikt nie będzie dopytywał się, dlaczego nie może pisać gdzie indziej. Problem dotyczy ludzi leniwych i chcących “na szybko” czegoś się dowiedzieć. Takie osoby nie będą się wysilały i szukały możliwości pisania w innych działach, bo to nie jest ich cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB - nie można ukryć, bo w skrócie: użytkownicy bez 50 postów nie mogą sprzedawać ale mogą kupować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Nie zrozumaiłeś mnie :-). Ukrycie działu sprzedam ma na celu zmniejszenie motywacji dla osób ktore rejestrują sie tylko po to aby sprzedać zegarek. Dla mnie powoinny być jasne zasady jeśli chcesz kupić zegarek to piszesz w temacie biorę i konieć. Dzięki temu możmy uniknąc sytuacji że zegarki będą sprzedawane przez PW. Nie raz była ķłótnia na forum o to że zegarek został sprzedany a w ogłoszeniu było że aktualny.

 

To czy można lub nie zostawmy adminowi. Chodzi mi czy technicznie jesteśmy w stanie to zrobić?

Edytowane przez AdamB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zrobi się w takim dziale kosmiczny bajzel z wpisami botów, spamerów, ofertami sprzedaży itd.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jeśli jest taka możliwość, sugerowałbym dodanie opcji "Ignoruj temat" i gdzieś dalej "Lista ignorowanych tematów".

Poprawiłoby to czytelność "Nowej zawartości", a dzięki "Liście.." można by zawsze przywrócić temat do nieignorowanych.

 

Spodziewam się rad typu "nie musisz czytać, jak cię nie interesuje", ale taka zmiana pewnie nie tylko mi ułatwiłaby korzystanie z Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi zapytaniami o zegarki to znaleźli już sposób na blokadę 7 dniową, zadają pytania modom na pw :D

Ja na razie dostałem trzy, odpowiedziałem chodź zapytania były o zegarki vintage w których nie jestem akurat najsilniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignorowanie tematów to podstawowa kwestia na "ruchliwym" forum. Wiele osób częściej by tu zaglądało gdyby nie musiała przebrnąć przez samochody, rowery i wylewnie smutków w odpowiednich do tego tematach aby dokopać się do ciekawych postów o zegarkach. A teoretycznie to temat przewodni tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako aptekarz,

zrozumiałe, że dzielisz włos na czworo!

Nikt Cię jednak nie obliguje,

do czytania wątku,

"Po Godzinach" :P


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak funkcji "ignoruj temat" obliguje mnie do przebrnięcia przez 10 stron różnych przedziwnych tematów po wciśnięciu przycisku "pozaż nową zawartość". Wygodniej było by poświęcić tydzień na stworzenie listy ignorowanych i zacząć wygodnie korzystać z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.