Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jak napisał Radical - to forum o tematyce zegarkowej dla mnie cały dział "Po godzinach" mógłby nie istnieć tyle że wtedy z forum odeszła by pewnie połowa tak bardzo aktywnych teraz użytkowników

90% użytkowników to i tak miłośnicy działów "Jaki zegarek masz dzisiaj na ręku" i "Po godzinach"  pierwszy ma już prawie 10 000 000 wyświetleń !!!! ale ok jest w tematyce utrzymany więc może być -  za to po godzinach to sanktuarium blogerów,pisarzy, myślicieli, mędrców  itp.... wszystko tylko nic w temacie zegarkowym 

Ciekawy jestem jak by to wyglądało jak by na tydzień zamknąć dział z piwnicy (czyt. na samym dole) o ile spadł by dzienny licznik postów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematyczne fora i listy dyskusyjne w prawie wszystkich przypadkach posiadają zapis w regulaminie dotyczący zakazu dyskusji na tematy polityczne i religijne. Już po pierwszym nieregulaminowym poście dostaje się ostrzeżenie. Większość z Was zresztą o tym doskonale wie. Również co do naszego forum nie widzę potrzeby ani sensu  dyskutowania na te tematy. To jest forum tematyczne, a wręcz zawodowe, i tak powinno zostać!

 

ps. poza tym w owych, religijnych czasach nie było jeszcze zegarków jakie nas interesuję więc nie ma o czym dyskutować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze rzeczony "Jaki zegarek..." :)

Kiedyś zresztą ukryłem ten temat. Co się dziać zaczęło...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał Radical - to forum o tematyce zegarkowej dla mnie cały dział "Po godzinach" mógłby nie istnieć tyle że wtedy z forum odeszła by pewnie połowa tak bardzo aktywnych teraz użytkowników

90% użytkowników to i tak miłośnicy działów "Jaki zegarek masz dzisiaj na ręku" i "Po godzinach"  pierwszy ma już prawie 10 000 000 wyświetleń !!!! ale ok jest w tematyce utrzymany więc może być -  za to po godzinach to sanktuarium blogerów,pisarzy, myślicieli, mędrców  itp.... wszystko tylko nic w temacie zegarkowym 

Ciekawy jestem jak by to wyglądało jak by na tydzień zamknąć dział z piwnicy (czyt. na samym dole) o ile spadł by dzienny licznik postów ?

Paweł, ludzie mieli, mają i będą mieli zawsze wielką ochotę do chwalenia się tym co posiadają. To jest normalne zachowanie. Nie neguję tego a wręcz czasami też tak robię, tak dla podbudowania własnego ego :)

 

Do działu "po godzinach" jeszcze nie dotarłem i pewnie tak się nie stanie chociażby z braku czasu. Kiedyś, w znanych mi czasach, rolę działu "po godzinach" spełniały stawiające się długimi wężykami kolejki, w których zakładano komitety, również dyskusyjne. Obecnie te jak piszesz 90% nie ma gdzie wyjść, z kim pogadać, uzewnętrznić się. Robią to w dziale "po godzinach", niejednokrotnie anonimowo. Nie zabierajmy im tego. Ważne aby takich działów nie było więcej.

Pozdrawiam wszystkich.Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem piękno jest w różnorodności. Poza tym, rzeczowa polemika zwiększa ciekawość i pobudza do myślenia. IMO, zwłaszcza ta kontrowersyjna. 

Każdy z nas jest wolny i ma prawo wyrażać swoje myśli i okazywać swoje emocje, oczywiście w ramach prawa, regulaminu tu obowiązującego  i z zachowaniem dobrego obyczaju nie urażając uczuć i wrażliwości innych ludzi.

Forum daje możliwość ignorowania użytkownika, więc mamy swobodny i niczym nieskrępowany wybór.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem piękno jest w różnorodności. Poza tym, rzeczowa polemika zwiększa ciekawość i pobudza do myślenia. IMO, zwłaszcza ta kontrowersyjna. 

Każdy z nas jest wolny i ma prawo wyrażać swoje myśli i okazywać swoje emocje, oczywiście w ramach prawa, regulaminu tu obowiązującego  i z zachowaniem dobrego obyczaju nie urażając uczuć i wrażliwości innych ludzi.

Forum daje możliwość ignorowania użytkownika, więc mamy swobodny i niczym nieskrępowany wybór.

 

W zupełności się z tym zgadzam. Ale... Jeżeli to jest forum tematyczne to różnorodność powinna dotyczyć danego, nawet szeroko pojętego tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję specjalnie dla Tomka

" Jeśli ktoś mówi Ci ,że jesteś koniem możesz go zignorować, jeśli sto osób mówi Ci że jesteś koniem to czas kupić sobie uzdę "

Z tymi cytatami o przewadze opinii większości bywa różnie. Vide: "Żryj gówno - przecież miliardy much nie mogą się mylić." ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt to własne środowisko zapewniające poparcie i przekonanie o słuszności.

 

Zgadzam się w 100%.

 

 

 

Dlatego, że dobrze się czujemy w swoim gronie, tutaj jesteśmy. I dopóki będzie wolność, równość i braterstwo, tak będzie.

 

 

 

Chyba, że znajdzie się ktoś, kto wie lepiej, czego tak naprawdę chcemy. I że to czego chcemy, nie jest tym czego potrzebujemy. I przyniesie nam zakazy, nakazy i brązowy mundurek.  A potem nakaże usunąć tych, co nie potrzebują tego, czego my potrzebujemy...............


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czytacie ze zrozumieniem? To poczytajcie proszę swoje wpisy i pokażcie mi, gdzie w nich jest jakaś merytoryczna dyskusja z tym, co ja pisałem. Zarzucacie mi pisanie ogólników, a Wasze posty są ich pełne. Umiecie znaleźć luki, błędy logiczne czy wspomniane ogólniki w każdym moim poście, ale we własnych już nie. Powielacie stare i oklepane łatki, ale nawet pisanie czegoś tysiąc razy nie zmieni faktu, że coś jest nieprawdą. 

 

Instynkt stadny to określenie na pewien sposób zachowania, postępowania, jeżeli powołujecie się na to, jako podstawę działania forum, to jest to zastanawiające. Myślę jednak, że nie o to Wam chodzi.  Instynkt stadny to postawa bezrefleksyjnego powtarzania tego, co grupa, bez analizy znaczenia używanych przez grupę argumentów, bez analizy, czy jest to słuszne, czy oddaje rzeczywistość. Takie powielanie może prowadzić do przyjęcia fałszu, jako prawdy. Dostrzegam to w Waszych argumentach o mnie. Ciągłe powielanie jaki to ze mnie szkodnik, jaki kaznodzieja, przy braku odpowiedzi na dawno postawioną przeze mnie kwestię: jak jedna osoba, w jednym temacie na forum o tysiącach tematów może cokolwiek narzucić komukolwiek? Nawet przyjmując, że pisze w paru tematach. Wiecie, jaki logiczny wniosek wynika z takiego postawienia sprawy? Że dyskutujecie jedynie w paru tematach i śledzicie wypowiedzi TzW, aby je czytać i z nimi walczyć. Może nawet lubicie mieć takiego wroga na forum, któremu można powrzucać. Pamiętam komentarze po moim pierwszym banie, prześmiewcza satysfakcja, zwłaszcza, że sam zainteresowany nie może pisać. Stawianie zarzutów, bo przecież nie odpisze. Wracając do stawianego mi zarzutu, to przecież nie piszę do siebie, zazwyczaj jest 3-4 dyskutantów i kilku dalszych śledzących. A zatem argument byłby zasadny, gdybym pisał w dziesiątkach wątków i sam ze sobą. Tymczasem ja piszę w paru wątkach zegarkowych, merytorycznie, a tylko w nie jest OK na tematy poza zegarkowe - zgodnie zresztą z przeznaczeniem działu po godzinach.

 

Ponieważ jednak temat ten jest notorycznie zamykany w sytuacji, gdy dyskusja staje się polemiczna z powołaniem się na zakaz polityki, zaproponowałem zmianę regulaminu. Z wypowiedzi paru użytkowników wywnioskowałem, że w tym jednym regulamin, czy też zakaz jest bardziej ciężarem niż udogodnieniem. Jeśli się mylę, a wszystko wskazuje na to, że nie ma zainteresowanych swobodną dyskusją w nie jest OK, to nie ma sensu tam pisać ani proponować zmian... 

 

Zgadzam się z tym, że niepotrzebnie dyskutuję, bo dyskusja może być jedynie wtedy, gdy dyskutanci chcą poznać czyjeś zdanie w jakimś temacie i właśnie ze zdaniem tym podyskutować. Tutaj nie ma dyskusji, tylko zwalczanie osoby podejmującej temat.

 

Zanim jednak zarzucicie mi emocje i obrażanie kogokolwiek, wskażcie proszę, czym Was obrażam i sprawdźcie uważnie, czy to nie Wy mnie obrażacie i atakujecie bez podstaw.. Ja używam argumentów, w odpowiedzi otrzymuję sugestie, że mam za dużo wolnego czasu, powiedzenie o koniu, etc. Zapytam zatem: ile czasu dziennie spędzacie pisząc i czytając forum? O czym piszecie? Może zanim zacznie się komuś coś zarzucać, warto przemyśleć sprawę. 

 

Na koniec podam przykład: posty wyśmiewające określone osoby publiczne (o. Rydzyk lub Jarosław Kaczyński). Każda osoba, dołączające do szyderstw jest ok, to jest na poziomie i nie OT. Pierwszy post w obronie osób - już lekko nie ok, jakieś sugestie, etc. Kolejne posty, użytkownik upiera się, że jednak nie zgadza się na to wyśmiewanie. Zarzut OT, naruszenia regulaminu, ataki personalne. Czy to nie w ten sposób narzucam swoje poglądy? Zasada jest raczej powtarzalna: piszę inaczej niż dominujący światopogląd, kwestionuję coś. W zamian dyskusji otrzymuję ataki, ad personam. A gdy bronię swojego stanowiska, merytorycznie (choć czasem przyznam, emocje puszczą), to jestem oskarżany o trolling. Ten schemat jest powtarzalny. 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek - Ty chyba żyjesz w innej rzeczywistości. Nawet nie "równoległej" a zupełnie innej - stąd zapewne brak zrozumienia Ciebie. Także i do Ciebie zupełnie nie dociera przekaz z informacją w czym tkwi problem. 

Spróbuję - większość nie chce zmian, które proponujesz. Większość nie chce jałowych w kontekście tego forum dyskusji polityczno-światopoglądowych. TE kilka osób, które jednak wdaje się w polemikę z Tobą to nie est większość. Oczywiście każdy może ignorować - jednak to nie jest dobre rozwiązanie - bo z powodu Twoich tyrad zamykane są tematy - a to już nie jest ok i dotyczy innych mimo możliwości ignorowania Twoich jedynych prawd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej polemiczny głos merytoryczny, z którym podyskutuję ;)

 

Tematyczne fora i listy dyskusyjne w prawie wszystkich przypadkach posiadają zapis w regulaminie dotyczący zakazu dyskusji na tematy polityczne i religijne. Już po pierwszym nieregulaminowym poście dostaje się ostrzeżenie. Większość z Was zresztą o tym doskonale wie. Również co do naszego forum nie widzę potrzeby ani sensu  dyskutowania na te tematy. To jest forum tematyczne, a wręcz zawodowe, i tak powinno zostać!

 

ps. poza tym w owych, religijnych czasach nie było jeszcze zegarków jakie nas interesuję więc nie ma o czym dyskutować ;)

 

Konstrukcyjnie lepszy i skuteczniejszy jest zakaz naruszania dobrych obyczajów. Nie tylko w temacie religia i polityka mogą zdarzyć się sytuacje konfliktowe, nie każda dyskusja polityczna musi kończyć się atakami personalnymi. A na naszym forum zakaz jest nadinterpretowywany, przykładowo temat dymisji generalskich, samo w sobie niepolityczny (wojsko), musiał skończyć się również na polityce, która miała na to wpływ. Takie powiązanie polityki ze sprawami niepolitycznymi istnieje w dużej licznie kwestii. Czasem wychodzi to w trakcie dyskusji i zakazy nie służą niczemu, gdy blokują ciekawą dyskusję.

 

Dział PO GODZINACH nie jest ani zegarkowy, ani zawodowy. Temat nie jest OK, w którym piszę nie o zegarkach jest tematem w tym dziale. Argument o zaśmiecaniu forum specjalistycznego nie jest zatem trafiony.

 

Rozumiem jednak inny powód: nikomu zakaz nie przeszkadza. Sprawa dla mnie zamknięta. Nie musiałem jednak czytać przy okazji tylu złośliwości.... 


Tomek - Ty chyba żyjesz w innej rzeczywistości. Nawet nie "równoległej" a zupełnie innej - stąd zapewne brak zrozumienia Ciebie. Także i do Ciebie zupełnie nie dociera przekaz z informacją w czym tkwi problem. 

Spróbuję - większość nie chce zmian, które proponujesz. Większość nie chce jałowych w kontekście tego forum dyskusji polityczno-światopoglądowych. TE kilka osób, które jednak wdaje się w polemikę z Tobą to nie est większość. Oczywiście każdy może ignorować - jednak to nie jest dobre rozwiązanie - bo z powodu Twoich tyrad zamykane są tematy - a to już nie jest ok i dotyczy innych mimo możliwości ignorowania Twoich jedynych prawd. 

 

Adi- jest na to sposób: nie śledź tematu nie jest OK i nie czytaj moich w nim postów.... I proszę podaj z nazwy tematy zamknięte z powodu moich tyrad. Zwłaszcza tematy stricte zegarkowe, skoro zarzuca mi się trolling na forum specjalistycznym

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Nie trzeba zmieniać regulaminu, tylko sprawnie moderować dyskusje w "Po godzinach" i wycinać obraźliwe teksty, memy, chamskie porównania lub przekleństwa (nawet te pisane z gwiazdką lub częściowo wykropkowane).

Wg mnie jest przyzwolenie na ataki personalne na Tomka z Wrocławia, a jeżeli sytuacja w wątku z jego udziałem staje się nie do zniesienia, to się czasowo zamyka wątek. Nie wygląda to na przemyślaną moderację dyskusji. I de facto jest przyzwoleniem moderatorów na agresywny, onetowski styl atakowania adwersarzy. Z miesiąca na miesiąc coraz bardziej zaczyna dominować na forum w "Po godzinach" język konfrontacji, chamstwa i wulgaryzmów... Chyba nie tylko ja to zauważyłem? No cóż, forum już dawno przestało być elitarne w klasycznym znaczeniu.

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Rozumiem jednak inny powód: nikomu zakaz nie przeszkadza. Sprawa dla mnie zamknięta. Nie musiałem jednak czytać przy okazji tylu złośliwości.... 

 

Adi- jest na to sposób: nie śledź tematu nie jest OK i nie czytaj moich w nim postów.... I proszę podaj z nazwy tematy zamknięte z powodu moich tyrad. Zwłaszcza tematy stricte zegarkowe, skoro zarzuca mi się trolling na forum specjalistycznym

W jednym zdaniu piszesz, że w końcu rozumiesz i sprawa zamknięta a w kolejnym podajesz jako sposób na problem - nie czytanie tego wątku....

Brak konsekwencji - ja chce go czytać - ale z powodu łamania regulaminu był likwidowany i wielokrotnie zamykany, więc JEDYNYM sposobem jest to, byście Ty i inni nie łamali regulaminu. 

Genezą tego tematu jest to, że chciano by użytkownik mógł podzielić się jakimś problemem, czymś co go trapi, zdarzeniem, by jakiś tam ciężar zrzucić z siebie, czy otrzymać porcję otuchy. I po to on jest. I po to ja i pewnie inni chcemy go czytać. Wprowadzanie wątków niezgodnych z regulaminem, choćby były "nie ok" pozbawia tych możliwości. 

Masz już tyle lat by wiedzieć że nie ma takiej możliwości by dyskusja polityczna czy religijna prędzej czy później ale zawsze nie przeistoczyła się w coś nad czym dyskutanci tracą kontrolę. Ty też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zmieniać regulaminu, tylko sprawnie moderować dyskusje w "Po godzinach" i wycinać obraźliwe teksty, memy, chamskie porównania lub przekleństwa (nawet te pisane z gwiazdką lub częściowo wykropkowane).

Wg mnie jest przyzwolenie na ataki personalne na Tomka z Wrocławia, a jeżeli sytuacja w wątku z jego udziałem staje się nie do zniesienia, to się czasowo zamyka wątek. Nie wygląda to na przemyślaną moderację dyskusji. I de facto jest przyzwoleniem moderatorów na agresywny, onetowski styl atakowania adwersarzy. Z miesiąca na miesiąc coraz bardziej zaczyna dominować na forum w "Po godzinach" język konfrontacji, chamstwa i wulgaryzmów... Chyba nie tylko ja to zauważyłem? No cóż, forum już dawno przestało być elitarne w klasycznym znaczeniu.

 

Ależ ten temat jest moderowany tak starannie, jak ostatni stale aktywny moderator może to czynić. Wczoraj przeniesiono zeń nawet zamieszczony przeze mnie obrazek Mleczki, który był odrobinę polityczny. Ale nie może być tak, ze Romek będzie cały czas śledził ten wątek.

Ja od dawna głosiłem zdanie, ze powinien pozostać jeden temat, w którym polityka, religia są dopuszczalne. Jest to chyba jednak niemożliwe. Źle się z nami dzieje. Nie potrafimy dyskutować, szanować diametralnie odmienne poglądy. Ponieważ nie jest możliwe, by nad każdym uczestnikiem takiej dyskusji stał moderator, lepiej by tych tematów nie poruszano. Sam pewnie nie wytrzymam za jakiś czas, ale obawiam się, że nie ma innego rozwiązania. Złe czasy przyszły, a czuję że będzie jeszcze gorzej.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmianę tematu na: "Nie jest OK, ponieważ: ..." i obowiązek odpisywania w nim jednym zdaniem.

 

Ukróci to konieczność czytania tyrady i kłótno forumowych.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmianę tematu na: "Nie jest OK, ponieważ: ..." i obowiązek odpisywania w nim jednym zdaniem.

 

Ukróci to konieczność czytania tyrady i kłótno forumowych.

 

Ex definitio tyrada to przemówienie na jakiś temat. Jednakże, aby była to tyrada, musi być ona elementem  dialogu. W niektórych postach nie ma dialogu. Są ataki personalne (czyli omijanie meritum). 

 

tyrada

1. «długa mowa na jakiś temat, zwykle utrzymana w podniosłym stylu»
2. lit. «długie przemówienie bohatera, wygłaszane w ramach dialogu»
 
 

Kto bardziej przeszkadza w nie jest OK? Bo mi się wydaje, że gdyby usuwać posty personalnie godzące w innych, to temat nie jest OK działałby bez zastrzeżeń. Nawet w rozmowach o polityce i religii. Kto nie chce dyskutować, niech nie dyskutuje, ale proszę nie bronić tego tym, którzy chcą.... 

 

 

.

Ja od dawna głosiłem zdanie, ze powinien pozostać jeden temat, w którym polityka, religia są dopuszczalne. Jest to chyba jednak niemożliwe. Źle się z nami dzieje. Nie potrafimy dyskutować, szanować diametralnie odmienne poglądy. Ponieważ nie jest możliwe, by nad każdym uczestnikiem takiej dyskusji stał moderator, lepiej by tych tematów nie poruszano. Sam pewnie nie wytrzymam za jakiś czas, ale obawiam się, że nie ma innego rozwiązania. Złe czasy przyszły, a czuję że będzie jeszcze gorzej.

 

Tarant jest możliwość, wymaga tylko odrobiny dobrej woli. Wystarczy prosta reguła: zaczynam się denerwować, ponoszą mnie emocje - wycofuję się z dyskusji. Ograniczenie pojemności posta to jest rozwiązanie, byle nie prowadziło do tweetowania - dyskusja wymaga uzasadnienia stanowiska, a to nie zawsze mieści się w limicie tweeterowym.  

 

Dochodzi jeszcze pilnowanie zasady - argument na argument, bez wtrętów personalnych, bez wycieczek pod adresem posta. Tylko opinie i poglądy. W zasadzie, to wiele wypowiedzi na nie jest OK to OT, tylko że to OT to właśnie wycieczki personalne. Nie zamierzam prowokować, ale dobitnie pokazuje to dyskusja n.t. WOŚP, ani polityka, ani religia, a ile emocji. Jakoś nikomu nie przychodzi do głowy, zakazywać na forum dyskusji o WOŚP lub ogólnie o OPP czy fundacjach... Prędzej spodziewałbym się zakazu krytykowania, ale to już byłaby wprost cenzura.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież emocje w dyskusji o WOŚP mają podłoże polityczne. Owsiak jest identyfikowany jako antypisowiec, PIS go nie lubi i już mamy "zakazany" temat :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Sam napisałeś PILNOWANIE. Jak już stwierdziliśmy, użytkownikom nie można ufać, moderatorzy się nie wyrobią.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Sam napisałeś PILNOWANIE. Jak już stwierdziliśmy, użytkownikom nie można ufać, moderatorzy się nie wyrobią.

 

Samopilnowanie, z sankcją w postaci wykluczenia towarzyskiego dla osoby łamiącej zasady ;) Powiem tak, zamknięcie tematu uniemożliwia jakiekolwiek działania.  Myślę, że ignorowanie postów nie spełniających standardów "klubu dyskusyjnego" z czasem doprowadziłaby do rezygnacji z takiego pisania. Tymczasem mamy taką zabawę jest: temat - nie ma tematu. Jest temat - nie me tematu.... Jeszcze jest temat - o już nie ma tematu..... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

I już nawet tutaj TzW udało się rozbujać gorliwą dyskusję :)

Jesteś miszcz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, idź na Onet jak Ci się nudzi

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze i nic bym nie zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innym jest dobrze, więc niektórych to uwiera...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.