Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o czym ta dyskusja?

Regulamin jasno określa zasady korzystania z forum.

Zero polityki.

Koniec, kropka.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, 'Szybki i Wsciekły" ;)

 

Setki razy dyskusje polityczne kończyły się awanturą, nie, nie setki, za kazdym razem....

Czy choć na tym forum mozna odpocząć od tego pieprzenia z kazdej strony o polityce i dzielenia się na ugrupowania?

To forum zegarkowe do diaska, nie 'kropka nad i' czy 'puls dnia' !


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen. O tym właśnie pisałem. Forum tematyczne ( zegarkowe) powinno takim zostać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięte, zgadzam się, że dyskusja przybrała zbyt emocjonalny obrót

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Słabe jak Najman na macie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym zdaniu piszesz, że w końcu rozumiesz i sprawa zamknięta a w kolejnym podajesz jako sposób na problem - nie czytanie tego wątku....

Brak konsekwencji - ja chce go czytać - ale z powodu łamania regulaminu był likwidowany i wielokrotnie zamykany, więc JEDYNYM sposobem jest to, byście Ty i inni nie łamali regulaminu. 

Genezą tego tematu jest to, że chciano by użytkownik mógł podzielić się jakimś problemem, czymś co go trapi, zdarzeniem, by jakiś tam ciężar zrzucić z siebie, czy otrzymać porcję otuchy. I po to on jest. I po to ja i pewnie inni chcemy go czytać. Wprowadzanie wątków niezgodnych z regulaminem, choćby były "nie ok" pozbawia tych możliwości. 

Masz już tyle lat by wiedzieć że nie ma takiej możliwości by dyskusja polityczna czy religijna prędzej czy później ale zawsze nie przeistoczyła się w coś nad czym dyskutanci tracą kontrolę. Ty też.

 

Adi, pisałem o dwóch tematach - zrozumiałem, ze nikt nie chce zmiany regulaminu. Tp dotyczyło tego tematu, w którym teraz piszemy. 

Natomiast rada dotyczyła nie jest OK ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie wiem czy to jest zgodne z regulaminem czy niezgodne, ale upublicznianie prywatnej korespondencji na publicznym forum jest delikatnie mówiąc moim zdaniem niezgodne z dobrym obyczajem. 

IMO. Dżentelmeni tego nie robią. 

 

Jako dziadek proszę Ciebie żebyś to wykasował. 

 

Edit. Są pewne granice których nie powinno się przekraczać!!!

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do ukrycia ,ponieważ Tomek mnie straszył prawnikami i sądem , wiec dostał krótką odpowiedź ,

Ja się nie będę zniżał do poziomu wklejania korespondencji i z pieniaczami nie będę dalej dyskutował ani na forum ani poza nim.

Dla mnie temat Tomka z Wrocławia jest zamknięty, a za kolejne szerzenie zamętu dostanie ode mnie bana jak obiecałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie konkretnie i kiedy straszyłem Pana sądem? Proszę odpowiedzieć, skoro napisał Pan to publicznie? 

Jedyna wzmianka dotycząca prawnych zasad prowadzenia forum była mniej więcej w listopadzie 2015 r. w temacie nie jest OK (tym zamkniętym). Nie pisałem że będę pozywał, nie straszyłem sądem. Cytowana wiadomość to odpowiedź na mojego e-maila sprzed ok. tyg., w którym nie było nić o sądzie, tylko moje odniesienie do zasadności bana moderatora. 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,ja tam jestem stary,ślepy,głuchy i za kołnierz też nie wylewam :) .

Ale pamiętam,że z klubu zostałeś wywalony i "Prezes" założył wątek /ankietę/ czy Ci darowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym opisać sprawę, ale nie chcę robić OT, zwłaszcza wobec groźby (jak inaczej to nazwać)  dożywotniego bana. Nie ukrywam, że mimo ujawniających się rozbieżności światopoglądowych, lubię to forum. i na pewno nie jestem trollem.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to szkodnikiem.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie? Dlatego, że nie piszę jak inni i nie mam takiego samego zdania w pewnych sprawach? Przecież nie zdominowałem forum, pisuję w kilku tematach zegarkowych, około zegarkowych i w nie jest OK. Jest za to stałe grono użytkowników atakujących mnie personalnie. Jeśli nie zgadzasz się z tym co pisze, to czemu nie uzasadnisz, dlaczego się z tym nie zgadzasz?

 

Poczytaj swoje posty do mnie. Czy ja zwracałem się do Ciebie w taki sam sposób? Widzę, że dyskusję przegląda inny Kolega i spodziewam się tego, co napisze.

 

Pozostając w temacie: Jak usprawnić forum? Jeśli chodzi o jakość dyskusji, to poprzez szacunek... 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było moje forum, juz dawno dalbym Ci bana za bycie upierdliwym, 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze i nic bym nie zmieniał.

Sam sobie odpowiadam,ale jednak coś bym zmienił.

Oddzielic rządzących tym forum od inicjatyw finansowych.

Albo biznes,albo ''mod''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku - nie chcę być bezczelny, ale...przemyśl to proszę jeszcze raz:

(...)

"Jeśli ktoś mówi Ci że jesteś koniem, możesz go zignorować; jeśli sto osób mówi Ci że jesteś koniem, to czas kupić sobie uzdę"

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zostawić tylko działy zegarkowe bo to jest forum o zegarkach.A tu mamy działy żarty,perfumy ,po godzinach i jeszcze wiele wiele innych nie na temat, choć sam w nie zaglądam w ramach luzów a teraz mam ich pod dostatkiem,ale jak ma być ferment to tylko zegarki zostawić.Ja jakoś przeżyję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku - nie chcę być bezczelny, ale...przemyśl to proszę jeszcze raz:

 

Nie chcę być bezczelny ... ale zależy, kto mówi. Istnieje coś takiego jak argumentum ad numerum. W czasach Galileusza większość mówiła, że słońce kręci się wokół ziemi.

A może by tak zostawić tylko działy zegarkowe bo to jest forum o zegarkach.A tu mamy działy żarty,perfumy ,po godzinach i jeszcze wiele wiele innych nie na temat, choć sam w nie zaglądam w ramach luzów a teraz mam ich pod dostatkiem,ale jak ma być ferment to tylko zegarki zostawić.Ja jakoś przeżyję :)

 

Tutaj chodzi o coś innego, bynajmniej nie o odstępstwo od tematyki forum. Sprawy zaszły bardzo daleko, zobacz ile komentarzy jest po prostu złośliwych... To są już kwestie pozamerytoryczne, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, że robisz z siebie kretyna?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, że robisz z siebie kretyna?

 

Nie, nie robię z siebie kretyna... Czy tylko inwektywy przychodzą Ci na myśl? Tak dyskutujesz? Czy ja piszę do siebie, czy odpowiadam na posty? Co mam napisać, że jest mi przykro, że macie rację? Nie napiszę tego, bo tak nie uważam. Jesteś jedną z osób, która nie toleruje innego myślenia niż Twoje. To  bardzo ciekawe, że jedynie kilku użytkowników tak usilnie podnosi argument o mojej szkodliwości na forum, jednocześnie notorycznie odpisując na moje posty. Nie merytorycznie, ad personam. Przypadek?

 

Prosiłem, abyś poczytał swoje posty i moje. Porównaj.Zobacz, gdzie jest różnica.

 

Wyjaśniam istotę problemu: argumentuję za jednym tematem, w którym użytkownicy sami dbaliby o kulturę dyskusji.Są głosy za takim projektem. Zaproponowałem zmianę regulaminu, ale zmiana ta nie ma poparcia, więc projekt wycofałem. Zostaje sprawa tematu nie jest OK i można to uznać za usprawnienie forum, więc jest tow tym temacie.

 

Dalsze ataki personalne są nie na miejscu, bo oprócz tego, że niekulturalne, to  na dodatek nic do tematu nie wnoszą. Argumenty za nie jest OK zostały już sformułowane. Decyzja nie należy do nas. To chyba tyle w temacie,.

Gdyby to było moje forum, juz dawno dalbym Ci bana za bycie upierdliwym, 

 

Zapewne gdybyś mógł, to w ogóle pozamykałbyś gdzieś wszystkich inaczej myślących... Na FB jest taka opcja "Ignoruj użytkownika", nie "śledź użytkownika"... Nie wiem, czy tu również. Naprawdę, ja nie piszę w wielu tematach, naprawdę trzeba się postarać, by śledzić moją działalność jako użytkownika.

Mam jeszcze jedną myśl, jak usprawnić forum, może nie usprawnić technicznie, ale sprawić je przyjaźniejszym. Jeśli ban ma uciszać dyskusję, a nie stanowić infamię, czy karę (czy moderacja polega na karaniu, czy na daniu o jakość dyskusji?), to są dwie sprawy, które mi się nie podobają:

1. drobne złośliwości moderatorów, typu "dwa tygodnie odpoczynku", etc.

2. zakaz komentowania powodów bana i w ogóle osoby zbanowanej - to nie fair, taka osoba nie może się bronić i można wypisywać cokolwiek.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem na PW.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym zakończyć spory - wszystkie. Proszę zatem o wyrozumiałość, bo nie da się napisać tego w paru zdaniach..... 

 

Chcę wyjaśnić, że nie jest moim celem konfliktowanie się z kimkolwiek: użytkownikami, administracją, forum czy Stowarzyszeniem lub Jego prezesem (jak reprezentantem Stowarzyszenia, ale i jako człowiekiem). U źródeł animozji leżały emocje, posty przybierały charakter tzw. pyskówek. Emocje jednak opadają i dla mnie istotne znaczenie ma to, co potem. Nie chcę kontynuować burzy, bo dotąd padło tyle oskarżeń, że już nawet nie wiadomo, o co poszło. Emocje zniekształcają osąd.

 

Nie będę podejmował żadnych kroków prawnych, nie deklarowałem tego i tego nie chcę, bo w istocie nawet mając rację (czego nie zakładam, ale i nie wykluczam), takie działania powodowałyby konflikt ze Stowarzyszeniem, czego nie chcę. Oskarżanie mnie o pieniactwo byłoby zasadne, gdybym rzeczywiście podejmował jakieś działania nieadekwatne do celu i angażował w to i tak zakorkowane sprawami sądy.

 

Cała sprawa nauczyła mnie tego, że nie warto za wszelką cenę dochodzić swego, bo niezależnie od racji, są sytuacje, gdy to nic nie da. Są rzeczy które należy po prostu zostawić licząc na to, że z czasem przyjdzie refleksja, zrozumienie.

 

W związku z tym, nie będę kontynuował wcześniejszych sporów, nie będę odnosił się do tego, co było. Reset. 

 

Jeśli mogę jednak o coś prosić, w ramach usprawnienia forum, to miałbym ogólną uwagę dotyczącą moderacji: 

1) prośba o powstrzymywanie się moderatorów od uszczypliwości pod adresem użytkowników, gdy korzystają ze swoich uprawnień (moderacja  ma funkcję porządkową, a nie represyjną)

2) dobrą praktyką byłoby wyłączanie się moderatora w sytuacji konfliktu interesów. To nie moje wydumanie, tylko zasady działania każdej organizacji, także forum. Dobrze wiemy, że są sytuacje, gdy moderator i użytkowników mają odmienne i przeciwstawne poglądy na dany temat. Mod to człowiek, odczuwa emocje. Wyłączenie się danego moderatora (moderował by inny moderator) od moderacji postów takiego kontrdyskutanta byłoby korzystne dla forum, ponieważ wykluczyłoby możliwość podnoszenia zarzutu stronniczości.

 

To w zasadzie wszystko z mojej strony, 

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.