Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość henio.w

:) Żarty żartami kontrolowane, żarty żartami kontrolowane... :rolleyes:

 

P.S. To niezły pomysł jest :), żeby ukrócić polityczne i inne swawole. Co kilka sekund wyskakujące okienko z takim napisem. Już sprawdzone...

Edytowane przez henio.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Prezentujesz niespójną argumentację. Rozumiem, że zaakceptujesz każdy absurd w regulaminie, bo to regulamin. Załóżmy, że w regulaminie będzie nakaz pisania wyłącznie w języku niemiecki lub francuskim. Regulamin uchwalony zgodnie z zasadami i opublikowany. Zakaz dyskusji o regulaminie, zakaz dyskusji o moderacji. Zaczniesz pisać po niemiecku i francusku?

 

Z prawnego punktu widzenia (oj wiem co mnie za to czeka) regulamin forum to regulamin świadczenia usługi drogą elektroniczną. Rejestrując się na forum, nawiązuję stosunek prawny z administratorem. I tutaj wchodzimy na pole kodeksu cywilnego. Regulamin to wzorzec umowny. Jeżeli w jakiś sposób narusza prawa użytkownika, na przykład formułując obowiązki nieuzasadnione potrzebą, a do takich zaliczam wymienione już zakazy, to klauzule takie nie wiążą użytkownika.

Moja argumentacja jest spójna. Przerysowany przykład dyskusji politycznej, jaki wcześniej podałem, jasno pokazuje sens wprowadzonego zakazu. Tego typu dyskusje są nacechowane emocjami w sposób, który może prowadzić do skłócenia użytkowników forum i niszczenia dobrej atmosfery. Czy komukolwiek ferment jest tu potrzebny? Pytanie retoryczne.

 

Od innej strony - jest taka funkcja w ustawieniach konta, która polega na blokowaniu użytkownika: nie widzisz jego postów, masz tylko wzmiankę o tym, że coś napisał. Jeśli zatem nie chcesz czytać moich tyrad, to blokujesz u sobie użytkownika Tomek z Wrocławia. Spokojnie, jeśli TzW napisze coś w dziale zegarkowym, to możesz sobie odblokować.

Funkcja ignorowania działa tylko wtedy, kiedy jestem zalogowany. Loguję się na forum wówczas, gdy chcę coś napisać. W przeciwnym razie przeglądam posty bez logowania i chcąc nie chcąc widzę co wypisuje ignorowany użytkownik.

 

Problem w tym, że tematy polityczne najbardziej przeszkadzają tym Kolegom, którzy nie mają w nich nic ciekawego do powiedzenia. Zamiast więc zablokować sobie użytkowników, którzy je prowadzą, Koledzy robią coś odwrotnego: czatują na te wpisy (tak, bo dziwnym trafem ciągle burzą się mniej więcej Ci sami użytkownicy). A jak już wyczają, to zabraniają. Nie dlatego że szkodzi to forum, czy narusza regulamin, ale dlatego że nie pozwalają na to, by ktoś pisał coś, z czym się nie zgadzają.

Nieprawda. Mnie też polityka interesuje, ale od mojego "ja" ważniejsze jest dobro forum. Żaden Klubowicz nie może Ci niczego zabronić. ALE zasady ustala Administracja, ustalonych zasad pilnują moderatorzy, a użytkownicy powinni to uszanować. Jeżeli użytkownicy nie potrafią lub nie chcą uszanować przyjętych zasad, to nikt tu na siłę nikogo nie trzyma.

 

Są na tym forum użytkownicy, którzy chcą rozmawiać na tematy polityczne i nikomu się z tym nie narzucają. Nie chodzi o notoryczne politykowanie, lecz wtrącanie wątków politycznych, jak ma to miejsce w nie jest OK. Na razie nie otrzymałem odpowiedzi, dlaczego tematy polityczne są zabronione (nie chodzi o to, że tak stanowi regulamin, ale dlaczego tak stanowi i co chroni to postanowienie).

Otrzymałeś. Wyjaśnienie wyżej. Jeżeli odczuwasz chęć produkowania się na temat swoich poglądów politycznych, to forum zegarkowe jest najmniej odpowiednim miejscem. Celem Klubu jest szerzenie wiedzy na temat zegarków, promowanie zegarmistrzostwa.

 

I na koniec - mnie nie obchodzi czy jesteś lewakiem, lewicowcem, prawicowcem, narodowcem czy faszystą. Gdzieś mam to czy wierzysz w Jezusa, Allaha, Krysznę czy może latającego potwora spaghetti. Nie obchodzą mnie Twoje poglądy polityczne, Twój światopogląd też mam gdzieś. Obchodzi mnie co masz do powiedzenia na temat zegarków. Jasne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempora mutantur et nos mutamur in illis. Mariusz, Ledwie kilka lat temu, kiedy byłem "dość ostrym" moderatorem a ty już człowiekiem wolnym, pisałeś do mnie o potrzebie ograniczenia cenzurowania, przepraszam, moderowania tekstów politycznych. O uszanowaniu prawa do wolnej wypowiedzi.  Ja się też zmieniłem. I mam trochę odmienne podejście.

Poza Twoimi obłędnymi tekstami o AP i innej zegarkowej arystokracji, osadzonych w smakowitej szacie graficznej, z ciekawością zapoznałem się z Twoimi poglądami na inne tematy. Te poza zegarkowe. Swojego czasu co nieco napisałeś także o polityce w Nie jest OK i zbliżonych tematach. Nie ma oczywiście obowiązku. Ani wypowiadania się, ani też czytania tych wypowiedzi. Nie chcesz - nie wchodź w takie tematy. Aż czas się zmieni :)

 

PS. Polityka jest obrzydliwa. Ale wałkowanie amatorskiego leczenia trądzika różowatego jeszcze bardziej :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja argumentacja jest spójna. Przerysowany przykład dyskusji politycznej, jaki wcześniej podałem, jasno pokazuje sens wprowadzonego zakazu. Tego typu dyskusje są nacechowane emocjami w sposób, który może prowadzić do skłócenia użytkowników forum i niszczenia dobrej atmosfery. Czy komukolwiek ferment jest tu potrzebny? Pytanie retoryczne.

 

Funkcja ignorowania działa tylko wtedy, kiedy jestem zalogowany. Loguję się na forum wówczas, gdy chcę coś napisać. W przeciwnym razie przeglądam posty bez logowania i chcąc nie chcąc widzę co wypisuje ignorowany użytkownik.

 

Nieprawda. Mnie też polityka interesuje, ale od mojego "ja" ważniejsze jest dobro forum. Żaden Klubowicz nie może Ci niczego zabronić. ALE zasady ustala Administracja, ustalonych zasad pilnują moderatorzy, a użytkownicy powinni to uszanować. Jeżeli użytkownicy nie potrafią lub nie chcą uszanować przyjętych zasad, to nikt tu na siłę nikogo nie trzyma.

 

Otrzymałeś. Wyjaśnienie wyżej. Jeżeli odczuwasz chęć produkowania się na temat swoich poglądów politycznych, to forum zegarkowe jest najmniej odpowiednim miejscem. Celem Klubu jest szerzenie wiedzy na temat zegarków, promowanie zegarmistrzostwa.

 

I na koniec - mnie nie obchodzi czy jesteś lewakiem, lewicowcem, prawicowcem, narodowcem czy faszystą. Gdzieś mam to czy wierzysz w Jezusa, Allaha, Krysznę czy może latającego potwora spaghetti. Nie obchodzą mnie Twoje poglądy polityczne, Twój światopogląd też mam gdzieś. Obchodzi mnie co masz do powiedzenia na temat zegarków. Jasne?

 

mądry w sumie post (poza powtórzeniem podważonego już argumentu, że to forum stricte zegarkowe) a ostatnim akapitem popsułeś całe wrażenie, przekreśliłeś całą robotę. Kompletnie nie pasuje.

 

Niemniej prawdziwe dobro forum może być inne niż się wydaje. Dzisiaj większość uznaje, że to polityka, a jutro? Czy są jakieś procedury konsultacyjne, czy zmiany regulaminu mają być oktrojowane? 

 

Tym, co niszczy dobrą atmosferę forum jest postawa tych użytkowników, którzy nie znoszą tego, że można kulturalnie podyskutować na każdy prawnie dozwolony temat. Poczytaj dyskusje na poblokowanych tematach, prawdziwe kłótnie pojawiły się w momencie, gdy jeden ze stałych użytkowników-cenzorów moralności zaczął blokować dyskusję (nie piszę o kłódkach, tylko o postach nie odnoszących się do meritum, jednakże zakazujących dalszej dyskusji). Otóż na forum istnieje stałe grono użytkowników, z którymi można dyskutować, nawet na trudne tematy. I jest stałe grono cenzorów. A między tymi dwiema grupami, istnieje 95% użytkowników, których kompletnie ten spór nie obchodzi, wystarczy spojrzeć na liczbę piszących w stale blokowanych tematach. Większość ludzi nie pisuje w dziale po godzinach. W jednym z tematów piszą prawdziwi pasjonaci i oni umieją auto-moderować dyskusje, są one bardzo ciekawe, a polemiki nie mają charakteru oyskówek czy ataków personalnych. Wszystko psuje się w momencie, gdy pojawia się user-cenzor. 

 

Sama statystyka przeczy zatem założeniu, że blokowanie nie jest OK służy dobru forum. 95%  użytkowników (przypuszczam, że to nawet zaniżona liczba, ale niech będzie) jest obojętne, co się pisze w temacie nie jest OK w dziale po godzinach,dla garstki pasjonatów jest to spora niedogodność, a z blokowania zadowoleni są bardzo nieliczni userzy. 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

mądry w sumie post (poza powtórzeniem podważonego już argumentu, że to forum stricte zegarkowe) a ostatnim akapitem popsułeś całe wrażenie, przekreśliłeś całą robotę. Kompletnie nie pasuje.

Ostatni akapit niczego nie przekreśla. To tylko dosadne stwierdzenie, które należy czytać następująco: Twoje poglądy to Twoja prywatna sprawa. Oczekujemy, że podzielisz się swoimi przemyśleniami na temat zegarków, bo to jest forum zegarkowe. Swoje poglądy polityczne wyrażaj w miejscu bardziej do tego odpowiednim. Nie tutaj. Zresztą wypowiedź Szefa Stowarzyszenia powinna być dla Ciebie wystarczająco czytelna.

 

Nie będzie dyskusji politycznych na forum, chyba że zmieni się jego własciciel/zarząd

i tyle

Koniec, kropka.

 

Tempora mutantur et nos mutamur in illis. Mariusz, Ledwie kilka lat temu, kiedy byłem "dość ostrym" moderatorem a ty już człowiekiem wolnym, pisałeś do mnie o potrzebie ograniczenia cenzurowania, przepraszam, moderowania tekstów politycznych. O uszanowaniu prawa do wolnej wypowiedzi.  Ja się też zmieniłem. I mam trochę odmienne podejście.

Poza Twoimi obłędnymi tekstami o AP i innej zegarkowej arystokracji, osadzonych w smakowitej szacie graficznej, z ciekawością zapoznałem się z Twoimi poglądami na inne tematy. Te poza zegarkowe. Swojego czasu co nieco napisałeś także o polityce w Nie jest OK i zbliżonych tematach. Nie ma oczywiście obowiązku. Ani wypowiadania się, ani też czytania tych wypowiedzi. Nie chcesz - nie wchodź w takie tematy. Aż czas się zmieni :)

Zrewidowałem swoje poglądy gdy zobaczyłem jakie to wszystko przynosi efekty. Aktualnie uważam, że należy unikać sytuacji, które psują dobrą atmosferę forum. Zegarki i zegarmistrzostwo to coś znacznie cenniejszego (z punktu celów naszego forum) niż polityka. Co do moich poglądów - ja siebie definiuję jako trzeźwo myślącego narodowca przywiązanego do Polski i chrześcijaństwa. Ale to moja prywatna sprawa, a to nie jest miejsce do poruszania takich tematów. Tak obecnie uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem odpowiedzi obok meritum ;)

 

Ale nie próbuj, bo ja z kolei odkryłem, że są sprawy, w których nijak nie da się osiągnąć konsensu.... A że burza przygasa, to  lepiej zakończyć temat, bez konsensu.... wszak temat brzmi: co chciałbyś zmienić.... No i mogę sobie co najwyżej chcieć i proponować..... A może rzucić to i pojechać w Bieszczady? 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pogadajmy lepiej o zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Polityka jest obrzydliwa. Ale wałkowanie amatorskiego leczenia trądzika różowatego jeszcze bardziej :(

Piotr a co radzisz brać czy też nie brać na robaki? Pamiętamy jeszcze Mariusza vel Krell i odwieczne odchodzenie i przepychanki z Darkiem :) a jakie słownictwo leciało przy okazji :D Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Czy da się jakoś tak zmodyfikować forum żeby w tapatalk była też w cytowanym poście ta strzaleczka do postu cytowanego? Tak jak w wersji na kompa. Sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Piotr a co radzisz brać czy też nie brać na robaki? Pamiętamy jeszcze Mariusza vel Krell i odwieczne odchodzenie i przepychanki z Darkiem :) a jakie słownictwo leciało przy okazji :D

monkey1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Ty się nie łap za głowę, w tamtym czasie połowa forum myślała że jesteś botem :D dopiero gdy sprzedawałeś Bregueta okazało się że jednak nie :D

Pamiętam jak mierzyles dokładność VC który nie miał wskazówki sekund a Twój wynik pomiaru odchylki na dobę wyniósł 0,5 sek :D wszyscy leżeli że śmiechu ale byłeś zawzięty :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam. Ale to dało się zmierzyć w długim okresie..... tyle czy tak dokładnie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam tłumaczył jak minutowa trafia w indeks itd...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz Ty się nie łap za głowę, w tamtym czasie połowa forum myślała że jesteś botem :D dopiero gdy sprzedawałeś Bregueta okazało się że jednak nie :D

Pamiętam jak mierzyles dokładność VC który nie miał wskazówki sekund a Twój wynik pomiaru odchylki na dobę wyniósł 0,5 sek :D wszyscy leżeli że śmiechu ale byłeś zawzięty :)

 

Widzę, że nie możesz doczekać się 1 kwietnia i już teraz zebrało Ci się na żarty. Jak to mówią - śmiech to zdrowie więc życzę dobrego samopoczucia jak najczęściej  :). I sprawniejszej pamięci, też Ci się przyda, bo widzę, że marnie zapamiętujesz  :). Cóż, starość nie radość Staruszku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była cała długa dyskusja...

Mariusz to nic złośliwego a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ale tak było a w czym niby się pomyliłem?

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To była cała długa dyskusja...

 

Poproszę o link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby ten temat jeszcze był ale może poszukam


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz to nic złośliwego a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ale tak było a w czym niby się pomyliłem?

Wolne żarty. Jakiego punktu siedzenia? A kim ja tutaj jestem? Zwykłym użytkownikiem forum. A pomyliłeś się we wszystkim. Nie chcąc posądzać Cię o złe intencje zrzucę to na oszczędność poznawczą.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Czy da się jakoś tak zmodyfikować forum żeby w tapatalk była też w cytowanym poście ta strzaleczka do postu cytowanego? Tak jak w wersji na kompa. Sorki za OT

 

"Szczałeczki" nie ma, ale u mnie w TT to każdy cytowany fragment wypowiedzi tytułowany jest na niebiesko "Pierwotnie zamieszczone przez ...." i działa jako link do właściwego postu, który został zacytowany. Mam nadzieję, że o to chodziło. Czasami nie działa, szczególnie w "kupię, sprzedam, zamienię" w ruskich - może to kwestia zmiany numeracji postów po sprzątaniu tematów przez moderatorów, albo coś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolne żarty. Jakiego punktu siedzenia? A kim ja tutaj jestem? Zwykłym użytkownikiem forum.

Nie wiem ile lat jesteś już na forum, ale odnoszę wrażenie że więcej niż 10 lat, a jeżeli tak jest, to znaczy że jesteś już kombatantem, a jak wiesz kombatanci mają różne przywileje niezależnie od stopnia.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Szczałeczki" nie ma, ale u mnie w TT to każdy cytowany fragment wypowiedzi tytułowany jest na niebiesko "Pierwotnie zamieszczone przez ...." i działa jako link do właściwego postu, który został zacytowany. Mam nadzieję, że o to chodziło. Czasami nie działa, szczególnie w "kupię, sprzedam, zamienię" w ruskich - może to kwestia zmiany numeracji postów po sprzątaniu tematów przez moderatorów, albo coś.

No u mnie nic takiego nie ma. Choroba muszę szukać tych postów po dacie. Diabli mnie biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.