Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy mam pewien wniosek - możliwe, że temat już był poruszany w tym wątku. 

 

Szukam zegarka, przeglądam Giełdę. Masa ofert. Jestem zielony w temacie zegarków więc sama nazwa modelu nic mi nie mówi. 

 

Może dodać jakieś 3/4 pola tak by były widoczne na liście tematów (ew. tagi). Cena (lub przedział cenowy), mechanizm, pasek, kształt. Kolejność nie bez znaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku jest możliwość dodania tagów do ogłoszenia, lecz ich umieszczenie zależy od sprzedającego. Zwykle jak coś kogoś zainteresuje, to i tak wchodzi w ofertę, a w niej już jest więcej szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy mam pewien wniosek - możliwe, że temat już był poruszany w tym wątku. 

 

Szukam zegarka, przeglądam Giełdę. Masa ofert. Jestem zielony w temacie zegarków więc sama nazwa modelu nic mi nie mówi. 

 

Może dodać jakieś 3/4 pola tak by były widoczne na liście tematów (ew. tagi). Cena (lub przedział cenowy), mechanizm, pasek, kształt. Kolejność nie bez znaczenia. 

 

A nie ciekawiej trafić na niespodziankę?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jak czegoś szukam to zależy mi na tym by to znaleźć, a nie zwiedzać :) Chociaż miło się ogląda ładne okazy za wielokrotność planowanego budżetu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dałoby się coś usprawnić w załączaniu zdjęć?  Obecnie dosyć up..... jest zmniejszanie pojemności do akceptowanej przez post. Kiedyś tak było tez na allegro, ale coś zmienili i obecnie jest to robione automatycznie przy ładowaniu. To duże ułatwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro jest komercyjną firmą zarabiającą pieniądze. Klub jest organizacją społeczną ... nie na wszystko nas stać  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Mam pytanie, które nie wiem czy tematem juz nie było. 

 

Czy istnieje możliwość aby mobilna strona pozostała zawsze wersji "pełnej - normalnej" bez konieczności przełączenia na dole strony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu forum stało się trochę "czatem" kilku użytkowników. Nie chcę tutaj nikogo wskazywać, bo nie taka jest moja intencja.

 

Być może rozwiązaniem, które przyczyni się do, nazwijmy to poprawy funkcjonowania forum, jest ukrycie licznika postów a pokazanie pod awatarem np. daty rejestracji użytkownika na forum i "statusu", czyli np. przekroczenie 50 postów - Nowicjusz, 500 postów - Użytkownik, 1000 postów - X i zakończyć tą wyliczankę np. na 2000 postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc Twoim zdaniem udziela się w celu nabijania licznika postów?

Chyba nie temu ma to służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dlatego jestem na tym forum. Czy jest w tym coś złego?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dlatego jestem na tym forum. Czy jest w tym coś złego?

 

Szczerze mówiąc to "trochę" denerwujące, kiedy wchodzę na forum i widzę, że mam powiadomienie o 40 nowych postach, a kiedy je odczytam to okazuje się, że to rozmówka dwóch jegomościów w typie:

 

- taki na pasku

- gratki

- dzięki dzięki

- no świetny

- tak, fantastyczny

- z czarną tarczą też jest fajny

- no, albo z musztardową

- raz jeszcze gratuluję zakupu (zegar ogólnodostępny, żaden biały kruk, cały problem z zakupem polega na wyjęciu cebulionów z portfela) 

- dzięki dzięki

- a jeszcze ile on ma średnicy? (wiadomo jaka to marka i model, wystarczy klik w Google i masz pełną informację, że 42mm)

- no 42mm

- aha, dzięki

- no taki męski standard

- to zależy, miałem Pykpykcena 44 i leżał dobrze, ale z Bumbumzonem 40 czułem się nie bardzo

- no, to zależy

- no, dzięki

- a na bransie jak

- świetnie świetnie

- no to super, to gratki raz jeszcze

- dzięki dzięki 

 

I tak 4 strony...

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany! Nie powyłączałeś powiadomień? Ja je mam tylko z kilku tematów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też... to jest przykładowy dialog z klubu nurasów albo z japońskich zakupów... jak tam ktoś zamieści 40 postów, to mam 40 powiadomień. bardzo byłbym zainteresowany tym, żeby było jedno. Da się?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem forum winno służyć wymianie ciekawych informacji i szerzeniu wiedzy. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym przyjrzeć się moderowaniu forum chińskiego, bo moderacja nie polega na kasowaniu/zamykaniu wszystkiego, co się nie podoba. Nie polega też na wlepianiu banów za słowa delikatnej krytyki. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc niejaki tarant postanowił mnie (jako tego wyżej) zbanować, gdyż nie zgodziłem się z nazywaniem krytyki jego niezbyt udanej działalności "trolowaniem". Teraz nazwał mnie nawet oszołomem. Gratuluję. Powód bana: inny. Śmieszna sprawa, po kilku latach bezkonfliktowego pisania na forum jakiś dziwny człowiek zaczyna mieć do mnie pretensje, bo mam inne zdanie, a potem wywala mnie z forum. Jak największe dziecko ze starszaków w piaskownicy.

 

 

I to by było na tyle.Kiedy na forum nie było szanownego kolegi i kilku jeszcze oszołomów nic nie trzeba było zamykać.

Proponuję, tarancie, żebyś pisał na forum sam, dobierz może ze trzech kolegów. Wtedy każdy będzie się z twoim zdaniem zgadzał.

 

Nara, miło było, ale są i inne miejsca do pisania o zegarkach, a w zakładanie kolejnych kont bawić się nie będę. Bo ze starszaków już wyrosłem.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi poparcie Zarządu tego forum i Stowarzyszenia KMZiZ.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się. Choć uważam, że robiąc czystki, zwyczajnie szkodzisz forum. Akurat ja koronki w chińskich marinach czy platformy do handlu tego typu wynalazkami nie broniłem. Broniłem za to forum chińskiego jako takiego, bo to ciekawy dział. Wycinając w pień wszystko, co ci nie leży, szkodzisz. Ale to już nie mój biznes, tylko zarządu tego forum i Stowarzyszenia, jak to ująłeś. Wyrzuciłeś mnie z forum za JEDEN niemerytoryczny, lekko złośliwy post (bo zrobiłeś czystkę na forum, wykasowując także i swoje posty) i JEDNĄ krytykę twojej działalności. Serio, jest to bardzo słabe, ale skoro takie tu standardy, to spoko. Nie spodziewałem się, ale człowiek jest widocznie naiwny.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja samotnie walczyłem przed kilku laty o to, żeby to forum powstało. I udało się. Pozbierałem i przeniosłem tam porozrzucane i pochowane po całym forum  tematy. I poprosiłem o jedno. W podwieszonym temacie.

Co do innych Twoich uwag. Znasz regulamin. Mogłeś reklamować i zamykanie tematów, i ukrywanie postów i otrzymywane ostrzeżenia. Zrobiłeś to? Jeżeli tak i nic się nie stało, to widać uznano że mam rację. Nie miałeś prawa do publicznego krytykowania, bo takie są reguły, na które się zgodziłeś rejestrując się na tym forum. Wyleciałeś (nie myl tego z czasowymi zawieszeniami) za kolejną, nie pierwszą publiczną krytykę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyleciałem za niepierwszą publiczną krytykę twojego postępowania. Konkretnie za drugą. Rób, co chcesz, jeśli masz poparcie - jak pisałem, nie mój to biznes. Być może gdybyś na delikatną (bo inaczej jej chyba nie nazwiesz) krytykę odpowiedział, zamiast kasować posty i od razu zawieszać konto, to byś mnie w jakiś sposób przekonał. Ale ty wolałeś zabrać mi grabki. Tak, widziałem regulamin. Tak, widzę, jaka jest w nim pozycja moderatora. I tak, uważam, że źle moderujesz. I tak, być może trzeba było "reklamować" to 14-dniowe zawieszenie, kasowanie postów, zamykanie wątków. Ale stwierdziłem, że jest też dział pt. proponowane zmiany. Zaproponowałem więc tu - otwarcie - rozważenie zmian w moderacji na forum chińskim. Cieszę się, że zadbałeś o jego powstanie. Natomiast smuci mnie, że traktujesz je troszkę jak piaskownicę, w której tylko Ty masz rację.

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo do tego zdania. I zgłaszania go w sposób przewidziany regulaminem tego forum.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.